Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 152

Thread: iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

  1. #101 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, cel mai bine da-i skip. Sau macar asteapta, poate e de fapt vreo problema la lotul initial. Insa eu sunt al naibii de curios cum ai reusit tu sa ramai cu telefonul intreg si sa arate si absolut perfect... fara husa si mai ales dupa ce l-ai si scapat pe jos. Unii dintre voi sunteti al naibii de norocosi.

    Da, sticla din fata rezista la chestii mai serioase, dar cea din spate, niciodata nu a fost ceva S.F. la Apple. Bine, pe de alta parte eu unul nu inteleg de ce se continua trendul asta cu sticla, dar nah... banuiesc ca ies o gramada de bani din replacements.

  2. #102 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici eu nu am spart/zgariat niciodata un telefon - micro scratches pe ecran nu se pun, ca alea se intampla si daca sta doar pe birou (pe testate pe un telefon care nu iese din casa) - iar huse, pana literally acum 3 zile, nu am folosit niciodata. Ori doar skin, ori "naked".

    Culmea, chiar acum 3 zile mi-am pus si husa si folie fata pe iPhone 14, dupa ce am ramas absolut dezamagit de skin-ul luat la lansare, cand nu am putut sa iau slickwrapps sau dbrand, si ca o solutie rapida, am ales sa-l fac tanculet.
    Momentan e fun, pt ca zici ca am alt telefon, dar cand ma voi plictisi de look si greutate, probabil voi trece iar la skin.

  3. #103 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sincer si pe mine ma disperă mizeria cu sticla pe spate, da, se fac multi bani din replacement, cam asta se intamplă cand se merge pe consumerism. Daca era macar de aluminiu spatele telefonului era o treaba. Imi amintesc cu placere era iphone 5-7 cand spatele era de metal. Acum trebuie neaparat sa ai husa la telefon daca nu vrei sa plătești reparații la spatele telefonului.

  4. #104 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Insa eu sunt al naibii de curios cum ai reusit tu sa ramai cu telefonul intreg si sa arate si absolut perfect... fara husa si mai ales dupa ce l-ai si scapat pe jos. Unii dintre voi sunteti al naibii de norocosi.
    Compensez prin faptul ca dau cu apple watch-ul de toti peretii si il fac praf

  5. #105 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, ma uitam pe grupul de la Mobillisimo, si am realizat ca e plin de hateri Apple prin tarisoara asta. Dupa ce ca suntem vai mama noastra, uram orice are vreo origine americana, dar iubim la maxim ce fac chinezii.

    De exp. m-am implicat un pic sa-l ajut pe un tip care se plangea ca al lui 15 Pro Max se supra-incalzeste. Dupa ce a zis ca e cel mai de kko telefon, ca ii sacadeaza jocurile, blah blah... i-am facut ceva teste, i-am recomandat una alta... si cand sa ma incing mai bine (ca ne luase deja cu iSheeps), mi-a dat PM un amic. Mi-a zis "calmeaza-te man, ca asta n-are bani nici sa-si ia Android de 1.000 de lei, nu are el 15 Pro Max. E doar hate". Am ramas... wow! Adica exista unii care chiar isi pierd vremea pentru a da astfel de fake-uri?!? Mai ales ca omul asta, romanas de-al nostru fiind, aproape sigur nu e platit. Sau, o fi?

    Anyway, a cam terminat si al meu cu indexarile si toate cele, si incepe sa se simta bine bateria. Apropos de asta, eu nu inteleg cum in continuare unii se plang de baterie mai slaba, cand se stie clar ca iOS-ul tot scaneaza si optimizeza prin background (la mine de exp. cred ca a stat cel mai mult sa-mi indexeze si sa-mi caute people din poze si videos)?

    La voi cum e?

  6. #106 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pe mine faza cu 15 pro maxul cu spatele care se sparge foarte usor m-a facut sa renunt la a trece la 15. Voiam neaparat pro max, se pare ca va trebui sa astept iphone 16. Sunt curios cum se simte 15 plus. Daca vreun coleg si-a luat 15 plus, va rog frumos sa veniti cu pareri, in special ce nu va place. Multumesc anticipat.

  7. #107 SP
    Admin MonkY's Avatar

  8. #108 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Doamne ajuta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #109 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Pe mine faza cu 15 pro maxul cu spatele care se sparge foarte usor m-a facut sa renunt la a trece la 15. Voiam neaparat pro max, se pare ca va trebui sa astept iphone 16.
    Pe cuvant ca daca mi-as permite, acum m-as duce sa dau cu al meu iPhone 15 Pro Max de pamant, sa vad si eu cat de mult e hype si cat e de real. Eu unul cred ca ori vorbim de ceva quality control issues la cateva, ori e ceva aiurea la mijloc. Nu stiu, poate iti vine inima la loc daca vezi si alte videos in care totusi, nu se sparge "ala Jerry" - insa nah, astia nu au milioane de subscriberi, lor le-o fi dat Apple telefoane mai rezistente... Dar chiar si asa, nu-ti recomand fara husa/back cover, sorry.







    De ce am zis ca nu recomand fara husa? Pai uite, zilele acestea cred a am transferat vreo 9 sau 10 iPhone-uri. Si daca al meu s-a tinut bine (chiar si husa arata impecabil) poate si pentru motivul ca eu am grija de ele, si nah, fac mostly munca la birou, pe celelalte, era jale. Unul dintre ele, cred ca un 12 Pro Max, si-a luat niste busituri, de crapase pana si husa de piele de la Apple. Zgarieturi adanci de vedeai deja sticla iPhone-ului... Sunt 90% sigur ca fara acele huse, erau sparte or worse.

  10. #110 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si acum, haideti sa va arat ceva funny. Mai exact, avantajul lui USB-C pe un iPhone, si cat de simplu a facut Apple lucrul cu device-urile pe USB-C. Pur si simplu conectezi un adaptor LAN (in cazul meu am testat pe 3 adaptoare - unul de maxim 1Gbps, unul de maxim 2.5Gbps, si unul de 5Gbps), fara extra setari, drivere, sau alte nebunii. Din pacate, conexiunea la internet la mine e de maxim 1Gbps DL si 500Mbps UL, deci cam se duce la maxim. Works instantly... bun pentru situatii de urgenta, sau WiFi prea slab.

    Ca idee, da la fel in teste cum da si al meu calculator (cel cu i9-13900K si 128GB RAM).
    Attached Images Attached Images img_7927.jpg img_7926.jpg img_7920.jpeg img_7919.jpeg iphone_15_pro_max_lan.jpg

  11. #111 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au finalizat cei de la DxOmark review-ul la 15 Pro Max: https://www.dxomark.com/apple-iphone...x-camera-test/

    Acum, sa fac si eu ca haterii, sa spun ca S23 Ultra are 200Mpx si rupe tot de pe piata? Nu fac, stati linistiti. Fiecare sa-si cumpere ce vrea, ce-si doreste, ce-si permite. Eu doar am zis ca imi place mai mult de 15 Pro Max (fata de 14 Pro Max) la tot ce tine de camere. Altii au spus ca nu e mare upgrade. Oh, well...
    Attached Images Attached Images 2023-09-27_140558.png

  12. #112 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si un benchmark de storage, in caz ca sunteti interesati. E pentru 15 Pro Max, varianta 512GB.
    Attached Images Attached Images img_7944.jpeg

  13. #113 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Not too shabby: iPhone 15 Pro Max vs. DSLR photos: Real-world camera comparison. Sper ca in maxim 5 ani, sa nici nu mai stim ce sunt acelea DSLR-uri. Sa fie doar pt. professional work si cam atat.

  14. #114 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cei care au precomenzi din data de 15.09, dupamasa, ar trebui sa primiti telefonul maine.
    Attached Images Attached Images screenshot_20231001-093402.png

  15. #115 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Teoretic. Practic… nu

    La mine nu au miscat nimic. Oricum, am prins saptamana asta si la Vodafone. Primul venit, primul platit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #116 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Meanwhile, au lucrat baietii. Nu am idee daca repara (pt. ca eu nu aveam problema de overheating), dar... postati si voi aici in caz ca. Oricum, au sarit instant haterii Apple: "Bwahahaha, sa vedeti ca acum va face Apple clock down la CPU, sa nu se mai incalzeasca". Guess what, da scoruri chiar mai bune dupa update. Oh, well... bafta la update!
    Attached Images Attached Images ios_update.jpg

  17. #117 SP
    Admin MonkY's Avatar
    După update, a mai crescut un pic viteza la WiFi. Menționez că nici măcar nu am WiFi 6e, doar 6 chior (tot aștept să scoată Asus routerele WiFi 7, dar văd că se lasă așteptați). Oricum, deja practic dă pe WiFi cam cât am eu maxim pe cablu de la RDS. Not too shabby.
    Attached Images Attached Images 51c58bd7231d2b93d396df7944880eb3.jpg

  18. #118 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Oare de pe iOS17.1 pot pune direct iOS17.0.3?

    Pe 15 Pro nu am sesizat sa se incalzeasca.

    Edit: Apare doar iOS17.1 beta 2.

  19. #119 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca iti apare asa ceva si nu 17.0.3 inseamna ca te-ai inscris in beta. Sorry, I NEVER do that. Daca voiam sa testez bugs, ramaneam pe Android.

    Sfatul meu: renunta la beta, stai pe canalul oficial. Vin mai greu update-urile, dar e mai safe.

  20. #120 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu este situatia aceasta. Pusesem beta pe 13 Pro, fiindca credeam ca este problema de soft initial problema cu displayul. Asa ca am fost nevoit sa pun si pe 15 Pro beta sa pot copia datele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Vand playstation 4 pro / ps4 pro cu 2 controllere By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 5 Last Post: 03-10-2021, 14:58
  2. Replies: 80 Last Post: 20-04-2021, 20:55
  3. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  4. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts