Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 58 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #921 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E tare, mai ales pentru ca vine si cu tastatura si mouse modele noi.

    Apple's standalone keyboard, trackpad, and mouse just got a lot better | The Verge
    Mini-review: Apple’s new Magic Keyboard, Magic Mouse 2, and Magic Trackpad 2 | Ars Technica

    Daca ti-l iei si nu folosesti mouse-u, fa un pret bun, ca nu m-ar deranja sa scap de baterii, chiar daca le schimb odata la 4-5 luni.

  2. #922 SP
    Member dtancu's Avatar
    Damn, BTO-ul la 27" va fi iar 4000 EUR .
    Must resist....must resist....
    Si as always, va trebui vazut cum duce placa ATI ecranul ăla 5K.

  3. #923 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce fail e mouse-ul asta
    Attached Images Attached Images 1.png 2.png 3.png 4.png

  4. #924 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte dubioasa locatia, intr-adevar, dar cica se incarca foarte repede.

    Oricum, il puteau pune fara probleme intr-o parte, tot in aluminiu. Ei stiu de ce iau anumite decizii...

  5. #925 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se incarca in 2 ore complet, nu mi se pare atat de rapid. E cretina pozitia, astia s-au dilit cu unele chestii. Tastatura noua nu mai e inaltata deloc, e aproape flat, unele taste sunt mai mici (sagetile sunt ca pe laptopuri), etc. Sunt curios noul Touchpad cum e, in rest parca au facut un pas inapoi. Ca sa nu mai pomenesc ca sunt mai scumpe, noua tastatura e 100$ fata de 70$ cat era cea veche.

  6. #926 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa am zis si eu de tastatura, dar vad ca este inaltata cam cel putin la fel ca cea dinainte.

    Cat de incarcare rapida, citisem ceva dar intelesesem gresit. Era vorba de incarcare in 2 minute pentru a tine 9h de usage. Ceea ce e pretty awesome.
    Attached Images Attached Images magic-mouse-2.png

  7. #927 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E chiar mult mai joasa:
    Attached Images Attached Images 1.png 2.png

  8. #928 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai dreptate, nu vazusem comparatie directa. Oricum, eu si acasa folosesc laptopul pe un stand, gen docking (defect profesional) asa ca mi-ar fi complet inutila o asa tastatura. Doar la iMac este ceva obligatoriu.

    Oricum, dubioasa alegere. La mine cel mai mare minus este lipsa backlight.

  9. #929 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Chiar ca-s nebuni. E misto ca se incarca cu Lightning acum, dar ce-i cu pozitia aia?

  10. #930 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pozitia vietii, e gandit "profi" se pare, sa-l bagi la incarcat cand nu-l folosesti, te duci la somn, whatever
    Trist rau cu updates astea, sa vedem ce o fi cu trackpad-ul ala, tastatura nu impresioneaza cu nimic.

    Cireasa de pe tort insa, e iMac-ul nou. Hdd 5400 rpm, si fusion drive-ul ala care incepe de la 24gb e noaptea mintii )
    But hey, since 1998 > 5400rpm...

  11. #931 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mi se pare ridicol sa il aud pe Schiller spunand : "The iMac has always been about the best computing experience, cutting-edge tehnology and top notch design", in conditiile in care Mac-urile entry-level vin cu HDD-uri. Daca vrei Fusion Drive (24GB, desigur, ca daca ramaneau la 128 nu si-ar fi putut maximiza profiturile), mai ai de platit 100$. Nu mai vorbesc daca vrei si un SSD cu un storage decent, ca mai ai de platit o treime din costul initial. Nu ma enerveaza preturile lor la modul general, ci lacomia si faptul ca iti ofera tehnologii de pe vremea lui buna pentru sume premium.

  12. #932 SP
    Member enemigo's Avatar
    Voi aveti ceva issues cu download speedul de pe itunes astazi? Nu imi pot da seama daca e ceva la mine sau nu. Ieri mergea perfect, download de cativa mega, azi merge cu 30-40 kilo. Am facut astazi cateva schimbari la laptop si mi-e sa nu fie problema la mine, dar nu ar avea de ce - am pus un SSD si am facut un fresh instal la Windows 10 (format si SSD si HDD disks). Totul a fost pus de la zero, windows original 10 pro 64 bit. Doar cateva programe instalate + driverele. In rest, totul merge perfect, am facut verificari pe speedtest, check troubleshooting problems, totul e foarte bine.

    Fac referire la Apple music, make songs available offline, dar si play songs (buffering). Deci merge execrabil, este inutilizabil.

  13. #933 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt probleme de la ei. Eu nu am downloadat nimic pe Mac, dar m-am chinuit cam 30 de minute, pe wi-fi, sa downloadez cateva update-uri amarate pe telefon. Iar acum stau (si nu exagerez) de app 1h, sa iau un joc free (Afterpulse, strict din pura curiozitate pentru grafica) si abia mi-a luat undeva la 15%. Iar jocul are doar 462MB.
    Il las peste noapte sa-l ia. Sper sa termine pana dimineata.

  14. #934 SP
    Member enemigo's Avatar
    Am incercat si acum, inainte sa plec la birou. Pare ca si-a dat drumul. Razvan daca sunt ceva noutati si la tine, da-mi te rog un semn. Ms.

  15. #935 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu tot n-am reusit sa iau jocu ala, desi a ramas acolo toata noaptea. E posibil sa aiba el vreo problema. O sa mai incerc diseara tot cu el, dar si cu altceva.

  16. #936 SP
    Member enemigo's Avatar
    Nu stiu ce sa zic, m-am intors acasa, la fel ca seara trecuta. Viteza de 20-30 de kilo, in itunes, streaming de pe PC. Am incercat acum si cu 4Gul pe telefon, la fel de rau merge... sau mai bine spus nu merge. N-am mai patit pana acum nimic similar, are cineva vreo idee sau au mai fost chestii de genu?

    Am trimis un mail la Apple Support, daca nu primesc vreun raspuns din partea lor peste weekend voi suna luni la Call Center.

  17. #937 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am luat acum, pe telefon pe wi-fi, SimCity care are app 100mb, in 3 minute. Deci tot destul de slab. Dar parca mai bine ca ieri. Sa mai incerc Afterpulse, sa vad ce iese.

    LE: de data asta s-a luat si asta in app 10 minute.

  18. #938 SP
    Member enemigo's Avatar
    Intre timp am vorbit la telefon cu cei de la Apple Technical Support din US, am stat vreo 15 minute, a analizat tipul problema pe toate partile. A tot facut verificari la ei in sistem, si in itunes, si pe regional, si pe Romania, dar n-a gasit nici un issue nimic. A mentionat doar ca i-a dat un red flag la un issue de cateva ore ce-a fost ieri pe romania legat de icloud.

    Anyway, asta nu ma ajuta pe mine prea mult. Singura chestie care-mi vine in cap, eu netul pe cablu/wifi il am de la rds, 4gul pe mobil il am de la digi (=rds). Din moment ce am issues pe ambele canale, cam clar ca e problema de la ei (rds) si nu de la mine. O sa sun maine dimineata sa vad exact ce si cum. Si downloadul de pe app store vad ca e praf (wifi si 4g // atat pe PC cat si pe iphone 6 plus).

    Poate am scris mai mult decat trebuie, dar sunt foarte confuz.

  19. #939 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A folosit cineva vreodata asa ceva?

    http://www.amazon.com/OWC-Thunderbol...98279cabd992bd

    Ma gandeam sa iau unul ca sa mai scap de ceva cabluri.

  20. #940 SP
    Member dtancu's Avatar
    Oook, iPad pro 128 GB Wi-Fi+3G, sosit azi


    Sent from my iPad using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 58 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts