Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 15 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 281

Thread: iPhone 6S & iPhone 6S Plus

  1. #181 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Scoteti jailbreak-ul de pe iPhone ca nu-si are rostul. Ft multe feature-uri din jb sunt acum disponibile nativ in iOS si nu merita sa va expuneti la chestii de genu inchis tel si altele.

  2. #182 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De unde scoti astea?

  3. #183 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    mark, stiu ca pare uimitor, dar nu e chiar asa cum zici tu. Sunt multe lucruri care-mi lipsesc fara jailbreak (spre ex: faptul ca pot face bara din spatele dock-ului, transparenta sau translucida).

    + de asta, stau de 2 zile fara jailbreak si mi s-a inchis la fel, la rece.

  4. #184 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    De unde scoti astea?
    Sa scot ce?

    ---------- Post added 25-01-2016 at 09:19 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    mark, stiu ca pare uimitor, dar nu e chiar asa cum zici tu. Sunt multe lucruri care-mi lipsesc fara jailbreak (spre ex: faptul ca pot face bara din spatele dock-ului, transparenta sau translucida).

    + de asta, stau de 2 zile fara jailbreak si mi s-a inchis la fel, la rece.
    Astea sunt deja chestii ft subiective peste care eu zic ca nu merita sa te risti in a pati chestii de inchis telefonul subit pe care eu le consider ft critice. Iti pot ascunde un defect hardware ce nu-l poti diagnostica daca ai jailbreak pt ca nu-ti garanteaza un OS clean si bug free (atat cat se poate si cat iti ofera Apple).

  5. #185 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai tocmai ti-am zis ca am patit acelasi lucru si fara jailbreak. Mai stau asa 1-2 sapt, dupa care il duc in garantie.

    Oricum, cu telefonu asta, Apple a scazut in ochii mei (strict pe partea de telefoane) cosiderabil.

  6. #186 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Razvan, faptul ca iPhone-ul ti se inchide la rece (sub 0 grade) nu e motiv de garantie. Vezi pe site la Apple unde scrie negru pe alb cum ca iPhone functioneaza doar intre 0-30 grade celsius.
    Daca nu ma crezi intreaba-l pe Monky.

  7. #187 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu. Dar faptul ca s-a inchis noaptea, in camera si n-a sunat nici alarma dimineata, desi aveam baterie, e motiv de garantie.

  8. #188 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Aia da. Dar daca a facut doar 1 data mai ai putina rabdare ca e ft posibil sa fie de la soft. Am auzit multe tampenii cu iOS 9.2.1. Acus vine 9.3 si aduce feature-uri noi. Daca tot asa iti face il duci.

  9. #189 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am 9.2.1, am 9.0.2. I-am scos jailbreak, dar nu i-am facut update.

  10. #190 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai fa-i, nu de alta dar menirea unui update de soft e si asta, de a rezolva bug-uri.

  11. #191 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Momentan nu am de gand sa-mi tai orice sansa de a re-face jailbreak, in cazul in care tot apar problemele.

    Oricum nu sunt genu care sa treaca la ultimile versiuni, sperand sa repare ceva. Nu vor repara niciodata mare lucru si nu merita deranju. Un terminal updatat la ultima versiune de iOS nu inseamna un terminal perfect.

    Dupa cum ziceam, Apple nu mai e ce a fost, cel putin pe partea de telefoane si daca nici pe partea de support nu ma ajuta cu nimic, in caz ca problemele persista, il vand si trec pe Nexus 6P si adio iPhone.

  12. #192 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu poti sa fi obiectiv cand tu nu ai ultimul soft lansat de Apple, imi pare rau ca-ti zic. Asta e scuza pt ca vrei sa ai jailbreak.

  13. #193 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    mark, daca eu fac azi update la 9.2.1 sau 9.3 beta 1000 si inca am problemele cu inchisul noaptea sau afara, ce-mi dai ?

    Ca mor cand aud "nu frate, daca nu ai ultima versiune, telefonu tau e preistoric". Nu esti nici primul si nici ultimul care-mi spune lucru asta si e total gresit.

    La fel aud de peste tot "jailbreak, bleah, d-aia nu-ti merge telefonu".

    Mah si e culmea cum la 4S, care a dus atata amar de ani, n-am avut astfel de probleme (de fapt, inafara de performante si butonul home si/sau power, n-a avut mari probleme).

  14. #194 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da n-am zis ca e preistoric, ideea e asa: daca nu excluzi o problema de natura software nu poti trece la cea hardware. Astfel, daca nu ai ultimul iOS si sa vezi ca face din nou nu poti cataloga problema ca hardware. De ce? Pt ca duci telu la garantie si ti se va face automat update la soft si il vei primi inapoi ca merge. Vei vedea. Ce iti zic te scuteste de timpu asta pierdut. Da, pierzi jailbreak-ul dar mai ai rabdare ca va iesi ceva si pt 9.3 100%.

  15. #195 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    culmea cum la 4S, care a dus atata amar de ani
    Razvan, sigur trebuie sa-ti amintesti cum trecerea de la IOS 6 la 7 a fost un cosmar si de faptul ca ne venea sa aruncam pe geam telefoanele. Cel putin la mine abia se misca, se bloca, ce mai, era mai rau decat un Android in suferinta Pe urma imediat update-urile la 7.1.1 si 7.1.2 au reparat totul astfel incat si batranul meu iPhone 4 in prezent la mama merge lejer si fara probleme. Asa cum zice si mark, exact asta e rostul unui update, sa mai repare din bugurile intalnite si semnalate de useri in perioada respectiva. N-are legatura cu telefon preistoric sau mai stiu eu ce, dar s-ar putea sa ai surpriza sa isi revina miraculos dupa update
    Pana una-alta, lasa-l naiba de jailbreak, ca nu incape in aceeasi propozitie cu notiunea de "terminal perfect", este strict parerea mea. Iti face bara translucida sau transparenta, hai sa fim seriosi, de-aia ti-ai luat 6s?

  16. #196 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu, ala a fost un exemplu. Motivul pentru care mi-am luat 6S a fost sa ma pot bucura de un telefon in orice anotimp. Chiar ma gandeam zilele trecute, ca trebuia sa plec la munte in weekend. Ce naiba faceam daca plecam (ca s-a anulat) si ramaneam naiba pe undeva pe munte ? Nu poti nici macar sa suni dupa salvamontisti cu mizeria asta de ~1000 euro.

    O sa fac update, ca nu mor, dar sunt inca prea multe functii folositoare cu ajutorul jailbreak-ului, la care mi-e greu sa renunt pentru perioade prea mari de timp (inclusiv CC Settings si faptul ca pot sa schimb intre 3G si LTE instant, sau faptul ca pot sa dau restart de acolo, fara sa tin apasat pe buton si sa inchid/deschid telefonul, NoSlowAnimations si multe altele).

  17. #197 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    Pana una-alta, lasa-l naiba de jailbreak, ca nu incape in aceeasi propozitie cu notiunea de "terminal perfect", este strict parerea mea
    But... but... can you do this?

    P.S. Pentru mine e telefonul perfect cu jailbreak. Fara, not so much. Parerea mea...
    Attached Images Attached Images img_22112.jpg

  18. #198 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Eu n-am zis nimic de faza cu frigul. Aia chiar ma pune pe ganduri serios, mai ales ca de saptamana viitoare trec si eu la 6S. Atunci sa te tii postari si poze cu manusi
    Lasand gluma la o parte, bombardeaza-i pe Apple cu mailuri despre treaba asta, nu stiu daca n-ai facut-o deja, mie mi se pare inacceptabil. Una e sa tii telefonul in frig sa zicem juma de ora la minus douazeci de grade, e absolut normal sa dea rateuri sau sa sece bateria, insa simptomele descrise de tine sunt cu totul altceva.

    ---------- Post added 26-01-2016 at 13:33 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    But... but...
    Wow Monky, arata ca la americani pe strazile alea colorate, who are you, Blade Runner?

  19. #199 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai vreo adresa de mail/pagina de sesizari, da-mi si mie, ca nu am gasit nimic pe tema asta (mai ales ca nu mi se incarca site-u apple.com de la munca de 2 zile si nu inteleg de ce).

  20. #200 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Pai la un prim ochi ar fi linkul asta Asistenţă Apple oficială. Ciudat, si mie mi se incarca greu sau deloc pagina de Worldwide Apple Support gasita in Google.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 15 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  4. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts