Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 183 of 788 FirstFirst ... 83 133 173 181 182 183 184 185 193 233 283 683 ... LastLast
Results 3,641 to 3,660 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #3641 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai daca ala este tampit, ia gandeste-te la Seriously din GoW 1 (10.000 kills, in ideea ca faci un maxim de 20 pe meci si sa nu iti mai spun ca este si bug-uit). Sau Level 100 in GoW2 (aproape 7 milioane puncte experienta, in ideea ca faci in medie 1200 puncte pe meci). Si din cele 2 scrise mai sus, nici unul nu poate fi boostat pentru ca sunt necesare meciuri pe ranked playlist. (decat glitch-uite, dar asta nu se pune).

    Pe cel din GoW 1 am reusit sa il iau dupa 2 ani de jucat si la peste 12000 kills
    Pe cel din GoW 2 cred ca il voi lua daca o data pe luna baga si ei dublu exp week-end Level 61 in momentul de fata.

    Nu spun NU achievements online. Sunt bune. Dar cele cu o limita de bun simt. Gen fa 100 kills cu nu stiu ce arma (cum sunt cele de arme din GoW1), acumuleaza 1 milion puncte online (singurul achievement de multi din Forza 2) etc.

  2. #3642 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Asta e exemplul tipic de achievement japonez...mai sunt exemple destule

  3. #3643 SP
    tfh
    Junior Member tfh's Avatar

    Sorry dar nu reusesc

    Salut, imi cer scuze daca mai este un alt thread pe aceasta tema, dar nu ma descurc si am nevoie de ajutorul vostru. Mai exact, am un Xbox360 Arcade pe care vreau sa il conectez la net. Am conexiune RDS Fyber PPPOE si un ruter D-Link DI524. Am conectat consola printr-un cablu cross-over la ruter, mai departe nu stiu ce sa fac. Am setat Automatic IP in consola, am pus user si parola pppoe, nu stiu unde imi arata IP-ul consolei, nici MAC-ul. Cat despre setari in ruter, habar nu am. Ma puteti ajuta? Mersi

  4. #3644 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Eu am conexiune PPPoE si folosesc router. Nu trebuie sa setezi nimic la consola, nu trebuie sa iti pui nici un username, cel putin la mine a mers fara nimic. Din moment ce ai configurat routerul, xbox-ul ar trebuii sa primeasca internet fara probleme.

  5. #3645 SP
    Junior Member iceman2hot4u's Avatar
    Si eu am un router de la click net si functioneaza netu` prin cablu perfect

  6. #3646 SP
    tfh
    Junior Member tfh's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Eu am conexiune PPPoE si folosesc router. Nu trebuie sa setezi nimic la consola, nu trebuie sa iti pui nici un username, cel putin la mine a mers fara nimic. Din moment ce ai configurat routerul, xbox-ul ar trebuii sa primeasca internet fara probleme.
    Deci tu spui ca doar ai conectat cablul de la consola la ruter iar consola s-a conectat la retea fara nici un fel de alte setari?

  7. #3647 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Da

    Eu am modem de la click net + router (Asus - sa il evitati, eu l-am primit pe gratis dar incerc sa scap de el) + consola + restul.
    Te conectezi de la PC la router, nu intru in detalii, acolo setezi conexiunea, pui password si user name apoi bagi direct cablu in consola.
    Placa de retea de la Consola este generatie noua, nu conteza daca e crossover sau nu.

  8. #3648 SP
    Junior Member Paradox's Avatar
    Ai verificat ca in spatele ruterului sa ai net (pe pc de ex.)? Este nevoie sa faci port forward pt a iesi cu consola pe net ca la ps3-uri?

    EDIT: da se pare ca e musai sa forwardezi porturi ca sa iesi cu ea pe live prin router http://support.microsoft.com/kb/908874

  9. #3649 SP
    tfh
    Junior Member tfh's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Da

    Eu am modem de la click net + router (Asus - sa il evitati, eu l-am primit pe gratis dar incerc sa scap de el) + consola + restul.
    Te conectezi de la PC la router, nu intru in detalii, acolo setezi conexiunea, pui password si user name apoi bagi direct cablu in consola.
    Placa de retea de la Consola este generatie noua, nu conteza daca e crossover sau nu.

    Am incercat "simplu" cum mi-ai recomandat tu, dar cand dau testul imi zice "Can`t obtain an IP address from your router or modem".

    ---------- Post added at 02:40 PM ---------- Previous post was at 02:38 PM ----------

    Quote Originally Posted by Paradox View Post
    Ai verificat ca in spatele ruterului sa ai net (pe pc de ex.)? Este nevoie sa faci port forward pt a iesi cu consola pe net ca la ps3-uri?

    Pe PC am net, cat despre port forward nu stiu daca trebuie sa fac sau nu. Ideea este ca nu stiu unde sa ma uit in router la ce IP i-a distribuit consolei ca sa ii pot face port forwarding. Si nici pe ce port

    ---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:40 PM ----------

    Quote Originally Posted by Paradox View Post
    Ai verificat ca in spatele ruterului sa ai net (pe pc de ex.)? Este nevoie sa faci port forward pt a iesi cu consola pe net ca la ps3-uri?

    EDIT: da se pare ca e musai sa forwardezi porturi ca sa iesi cu ea pe live prin router Which ports are required to be open for Xbox LIVE on your router or firewall
    Problema este ca la consola mi-a pus IP automat incepand cu 169 iar un router nu am obtiune de port forward decat pentru clasa de inceput cu 192.168.0.etc. Ce ar trebui sa fac?

  10. #3650 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Nu poti primii net decat daca ip-ul de la consola este in aceiasi clasa cu ip-ul routerului. In cel mai rau caz seteaza-it ip config manul.
    Ca sa faci lucrul asta uitete la configuratia de pe PC si in loc de 192.168.0.etc pui etc + 1.

  11. #3651 SP
    Junior Member Paradox's Avatar

  12. #3652 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Asta e exemplul tipic de achievement japonez...mai sunt exemple destule
    ...alea japoneze să răm�nă

  13. #3653 SP
    tfh
    Junior Member tfh's Avatar
    Tot nu am reusit dupa ce mi-ati zis

  14. #3654 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai in primul rand ce cauta cablul ala cross-over intre consola si router? Cablul cross-over se foloseste numai la conexiuni de genul pc - pc, pc - consola. Pune cablu normal (eventual cel care iti vine la consola).

    Apoi... routerul este setat sa dea DHCP catre terminale? Daca da, lasi pe auto in setarile consolei. Daca nu vrea sa ia auto (mai sunt routere care nu sunt in relatie buna cu 360), pui manual.

    Exemplu:

    Daca pe pc ai ip 192.168.0.2 (1, este luat automat de router), pe consola pui asa:

    IP: 192.168.0.3
    Mask: 255.255.255.0
    GW: 192.168.0.1
    DNS 1: 192.168.0.1
    DNS 2: 0.0.0.0

    Nu ai nici o treaba cu setarile PPOE pe consola. Ele sunt deja setate pe router.

  15. #3655 SP
    Junior Member Paradox's Avatar
    Varianta Arcade nu vine cu cablu ethernet inclus in pachet sau cel putin eu n-am primit.
    Cele 4 porturi Ethernet LAN ale DI-524 sunt Auto MDI/MDIX si vor functiona atat cu cablu Straight-Through cat si cu cablu Cross-Over

  16. #3656 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Crede-ma cand spun ca nu merge cu cross-over. Cel putin la mine nu a mers pe vreo 4 routere cate am avut pana acum. Dar nici unul nu a fost D-Link.

    Si inca o precizare, vis-a-vis de porturile deschise. Nu este neaparat nevoie sa ai porturile de live, forward ca sa te poti conecta, dar este bine sa fie. Cauta pe router, DMZ si activeaza-l pe ip-ul consolei.

  17. #3657 SP
    Member toto's Avatar
    am o intrebare va rog , sursa ptr un xbox 360 jasper e de 150 w sau de 175 ?

  18. #3658 SP
    Junior Member Paradox's Avatar
    Ambele. Primele loturi de Jasper au venit cu surse de 175W ramase pe stoc de la revizia Falcon. Cele mai noi vor avea totusi varianta de 150W inclusa in pachet. Din punct de vedere al utilizatorului de Jasper cred ca diferentele sunt insesizabile intre aceste 2 surse.

  19. #3659 SP
    tfh
    Junior Member tfh's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Pai in primul rand ce cauta cablul ala cross-over intre consola si router? Cablul cross-over se foloseste numai la conexiuni de genul pc - pc, pc - consola. Pune cablu normal (eventual cel care iti vine la consola).

    Apoi... routerul este setat sa dea DHCP catre terminale? Daca da, lasi pe auto in setarile consolei. Daca nu vrea sa ia auto (mai sunt routere care nu sunt in relatie buna cu 360), pui manual.

    Exemplu:

    Daca pe pc ai ip 192.168.0.2 (1, este luat automat de router), pe consola pui asa:

    IP: 192.168.0.3
    Mask: 255.255.255.0
    GW: 192.168.0.1
    DNS 1: 192.168.0.1
    DNS 2: 0.0.0.0

    Nu ai nici o treaba cu setarile PPOE pe consola. Ele sunt deja setate pe router.

    Mersi mult, toata problema era ca intradevar, nu avea ce cauta cablul ala crossover, trebuia straight-through. Merge si nu a trebuit sa fac nici o setare consolei. Inca odata, mersi

  20. #3660 SP
    Junior Member Paradox's Avatar
    Ca paranteza, ai reusit sa intri pe live fara port forward?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts