Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 492 of 788 FirstFirst ... 392 442 482 490 491 492 493 494 502 542 592 ... LastLast
Results 9,821 to 9,840 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9821 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Cand intri in el isi face verificarile, ca sa vada daca ii corespunde totul. Se invarte pentru ~10 secunde. Se mai intampla din cand in cand sa il mai citeasca 5 secunde cand te joci. Asa a fost proiectat, nu ai ce sa ii faci. Si nu are nicio problema cu DVD-Rom-ul din moment ce toate comenzile astea sunt date din NAND-ul consolei.

  2. #9822 SP
    Member i.gamer's Avatar
    Daca imi instalez un joc pe HDD,mai am nevoie sa am DVD-ul inauntru ca sa joc?

  3. #9823 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Da, face verificare si se opreste, iar dupa un loading incepe iara sa-l invarta. Am incercat pe 2 console si la fel.


    Quote Originally Posted by i.gamer View Post
    Daca imi instalez un joc pe HDD,mai am nevoie sa am DVD-ul inauntru ca sa joc?
    Da, mai ai nevoie.

  4. #9824 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by i.gamer View Post
    Daca imi instalez un joc pe HDD,mai am nevoie sa am DVD-ul inauntru ca sa joc?
    Iti dai seama cum ar arata aria Bazar daca nu ar mai fi nevoie de disc odata instalat jocul pe hdd ?

  5. #9825 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by i.gamer View Post
    Daca imi instalez un joc pe HDD,mai am nevoie sa am DVD-ul inauntru ca sa joc?
    Normal.
    G�ndeşte-te c�t ar avea de pierdut cei de la Microsoft/producătorii etc.
    Mi-aş cumpăra un joc, l-aş instala, l-aş vinde, m-aş juca �n continuare la jocul respectiv.. Persoana la care ajunge ar face la fel.. Şi tot aşa.

  6. #9826 SP
    Junior Member alexutzu's Avatar

    Exclamation Xbox 360 HD si surround 5.1, se poate??

    Salut

    De curand am butonat un ps3 si mi-a placut foarte mult ideea de joc pe surround.
    Cum pot face la xbox sa am surround avand in vedere ca nu are iesire audio optica ??

    Ce anume imi trebuie sa il pot pune pe HD dar sa am si surround 5.1??
    am vazut (fugitiv) pe net ca exista un cablu cu ceva mai multe rca-uri, dar presupun ca mufa de intrare in xbox acopera la fel ca cea standard mufa de hdmi.

    daca se poate sa ma lamuriti care este solutia pentru surround si hd in acelasi timp, va raman recunoscator

  7. #9827 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cel mai simplu este sa iei un sistem 5.1 pe care sa il conectezi la televizor si nu la xbox. In acest fel vei avea surround mereu, nu doar la Xbox. Intreaba in magazine exact si gasesti ceva. Daca ai deja un sistem pe care vrei sa il pui la TV sunt niste mufe pe care le conectezi la iesirea RCA a televizorului. Eu asa am. Mufele depind de iesirea audio pe care o are sistemul.

  8. #9828 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by alexutzu View Post
    Salut

    De curand am butonat un ps3 si mi-a placut foarte mult ideea de joc pe surround.
    Cum pot face la xbox sa am surround avand in vedere ca nu are iesire audio optica ??

    Ce anume imi trebuie sa il pot pune pe HD dar sa am si surround 5.1??
    am vazut (fugitiv) pe net ca exista un cablu cu ceva mai multe rca-uri, dar presupun ca mufa de intrare in xbox acopera la fel ca cea standard mufa de hdmi.

    daca se poate sa ma lamuriti care este solutia pentru surround si hd in acelasi timp, va raman recunoscator
    Tot ce iti trebuie e acest adaptor :


  9. #9829 SP
    Junior Member alexutzu's Avatar
    misto adaptorul acesta, vad ca are iesirea optica si nici nu acopera slotul de hdmi.
    unde gasesc acest adaptor??

    de fapt cred ca intrebarea corecta ar fi, care este denumirea corecta a acestui cablu??

  10. #9830 SP

  11. #9831 SP
    Junior Member alexutzu's Avatar
    intr-un final am comandat pe ebay, de pe amazon nu am reusit sa comand ca nu livrau in romania.
    multumesc pentru ajutor

  12. #9832 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Xboxul fat are optic pe cablu component, iar slim-ul are iesire direct in spatele consolei.
    http://gameshop.ro/popup_poza.php?im...lerie/5819.jpg
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

  13. #9833 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #9834 SP
    Junior Member consoleStaR's Avatar
    Daca tot e thredul acesta cu 'intreaba si ti se va raspunde',m-am gandit sa intreb care e diferenta intre slim si elite sau arcade.ce facilitati are xbox360 slim fata de xbox360 arcade si elite?

  15. #9835 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Are adaptor WiFi si HDD mai mare, dar si un design diferit. Microsoft se lauda cu faptul ca este si ceva mai silentios, fiabil si economic.

  16. #9836 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am avut Phat si acum am Slim. Pe langa alte dotari, pot spune cu mana pe inima ca este mult mai silentios, pare mai solid construit, consuma mai putin curent, chestia aia de pe cablu e tot mare, dar mai mica in comparatie cu cea de pe modelul Phat. O am de doua luni si merge perfect, nu face galagie la discuri si arata mai bine, zic eu.

  17. #9837 SP
    Junior Member consoleStaR's Avatar
    Intreb pe priceputi "Problema Cu RROD A Fost Remediata pe Slim'?? Stiu ca pe Arcade se intampla si dupa 2 luni sa-ti apara 3 beculete rosii adica RROD!

    Si mai am o intrebare: ce pot face sa nu-ti ma apara rrod sau E 74 ?
    daca ai garantie te duci de unde ai cumparato,Dar Daca Nu Ai ?
    O arunci la gunoi sau te duci la un priceput?

  18. #9838 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Slim-ul nu mai are probleme cu RRoD, la fel si cu Arcade/ Elite Jasper.

    Daca nu ai garantie apelezi la Donely.

  19. #9839 SP
    Junior Member Tzaka17's Avatar
    Salut am si eu o intrebare, am un xbox 360 slim 250 gb si as vrea sa il conectez la internet, am bagat cablul de net in spatele consolei dar cand ii dau sa se conecteze imi da erroare iar la test band imi arata un X la conectare pe internet. Stie cineva ce as putea sa ii fac sa mearga ?

  20. #9840 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzaka17 View Post
    Salut am si eu o intrebare, am un xbox 360 slim 250 gb si as vrea sa il conectez la internet, am bagat cablul de net in spatele consolei dar cand ii dau sa se conecteze imi da erroare iar la test band imi arata un X la conectare pe internet. Stie cineva ce as putea sa ii fac sa mearga ?
    Cel mai probabil ai o restrictie de la providerul tau de internet dupa MAC-ul placii de retea.
    Incearca sa schimbi Mac-ul consolei si ar trebui sa mearga fara probleme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts