Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 39 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 777

Thread: Kinect (Project Natal)

  1. #221 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Natal va avea nevoie de 4 metri de spatiu pentru a functiona | theGameCAST - Playstation 3 - Xbox 360 - PC - Gaming News
    Microsoft a anunțat specificațiile spațiale necesare pentru a putea folosi Natal �n condiții optime. Se pare că pentru a putea folosi Natal, vom avea nevoie de o distanță de 4 metri �ntre spațiul de joacă și monitor. De asemenea este nevoie de patru metri lățime �n spațiul de joacă, iar unghiul vertical poate funcționa pentru o �nățlime de p�nă la 2,7 metri.

  2. #222 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    asta inseamna ca au facut reclama falsa. in prima reclama aratata, pustiu ala nu avea mai mult de 1-1.5m distanta de TV.

  3. #223 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    asta inseamna ca au facut reclama falsa. in prima reclama aratata, pustiu ala nu avea mai mult de 1-1.5m distanta de TV.
    eu stiam ca o sa trebuiasca cel putin 2 metrii distanta (doar trebuie sa iti "scaneze" tot corpul ) . Si la demo-ul de la E3 , fata care se ferea de mingi statea la vreo 6-7 metrii de camera de la Natal . Is curios daca trebuie sa iti scaneze tot corpul indiferent de joc

  4. #224 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Sa speram ca nu va fi vreo apa de ploaie ca unitatea HD-DVD. Problema este implementarea acestui mod de control in jocurile serioase. Eu nu as da banii pe asa ceva sa vorbesc cu Milo.

    Cat despre problema spatiului, aici se pot dezvolta probleme. Eu de ex. nu am spatiul necesar in camera datorita aglomerarii de birouri, mobila, pat ... si nu am chef sa mut TV-ul si consola in alt loc.

  5. #225 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Am citit si eu stirea pe undeva, si sint de parere ca Nintendo isi cam da in petec mai ales ca Natal este cu adevarat inovativ, no controler, ringing a bell?
    Si ca sa fiu rau: Nintendo nu s-a simtit penibil cind a "imprumutat ideea" de CD, lansata de Sony si Sega din ce tin eu minte, asta dupa ce au sustinut sus si tare ca niciodata nu va fi necesar sa schimbe suportul digital.
    LOL. Se vede ca Nintendo nu are o baza de fanboy care sa-i sustina. E nevoie ca oficialii companiei sa vina cu astfel de remarci. Asta e partea intr-adevar jenanta


    Cu privire la stirea penibila care se dezbate aici pe ultima pagina:

    - TheGameCast a copiat orbeste de la Eurogamer. Daca tot lucreaza la Eurogamer.ro baietii aia penibili de ce nu mentin un singur site si macar ala sa fie bun?
    - Macar EuroGamer citeaza sursa originala a articolului. http://www.techflash.com/seattle/201...ect_natal.html
    - Iata ce spune sursa originala:

    You'll need some space to move your body and swing your arms without banging into the coffee table.
    That's the back edge of the space to be taken into account by the Natal sensors.
    Ce chestie. 4 metri e chiar mai mult decat 8 picioare cat are Nintendo Wii. Deci de fapt stirea e una pozitiva, range-ul e mai mare decat la Wii si "recomandarea" la 4 metri se refera de fapt la jocuri precum Ricochet (disponibil la E3 anul trecut daca va aduceti aminte) si e optima ca sa nu riscati sa dati un picior in LCD.
    Recomandarea asta nu are de ce sa fie aplicabila in cazul unui joc de racing sau a unei conversatii cu Milo.

    Ca de obicei, se posteaza o stire si fiecare intelege [strike]ce vrea[/strike] dupa cum e platit.

  6. #226 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Nintendo sunt tampiti daca afirma asa ceva. Ar trebui sa se lege de controlerul nou de PS3, ala este Wiimote cu motion plus curat, acolo nu este nimic inovativ. Din cate vad eu, cu aceste controlere, se va prelungi mult mai mult viata consolelor Xbox 360 si PS3. Eu sper sa rezulte un succes de ambele parti. Nintendo merita un sut serios. Are nevoie de un imbold pentru a veni cu o consola cu adevarat puternica.

  7. #227 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    din pacate cred ca o sa dau pass la natal..nu am cum sa beneficiez de aceste cerinte din pacate...ar trebui sa dezmembrez sufrageria

  8. #228 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Stai sa apara, s-ar putea sa zicem pas nu din cauza spatiului, ci a proastei functionalitati. Eu in Micro$hit nu mai am incredere de mult.

  9. #229 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    sper ca move-ul sa fie mai acceibil spatiului meu..

  10. #230 SP
    Member drik's Avatar
    sincer problema mea cu Natal cred ca o sa fie lag`ul vizibil... spatiu exista. Mi se pare ciudat cate siteuri si publicatii au ales sa ignore o intarziere clara, de useri nici nu mai zic... exista oameni care spun de RROD ca nu exista asa ca nu aveam asteptari...

    sper sa rezolve si sa il aduca mai aproape de ce inseamna o metoda viabila de control... din ce vad acum, ricochet cel putin ar fi extrem de stresant de jucat, zici ca este trecut semnalul prin satelit in televizor...

    still buying it though. chiar daca doar pentru ca pot naviga prin meniuri dand din aripi...

  11. #231 SP
    Senior Member Khan's Avatar

  12. #232 SP
    Junior Member adydeluxe's Avatar
    pai daca ar fi la 4 metri distanta,cei care au crt cu diagonala mai mica(inclusiv je) trebuie sa cumpere si binoclu....sau poate este bundle cu natalu'......

  13. #233 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    hai sa fim seriosi..doar nu o joci natal pe crt de 17 de ex
    natalul din prima se arunca la alta clasa de oameni..ce folosesc lcd-uri c diagonala mare...sa poti sta la cel putin 2 m de el [sau cum zic ei 4]

  14. #234 SP
    Junior Member adydeluxe's Avatar
    al meu e de vreo' 26"....pana acu nu am simtit nevoia de lcd,dar poate ma loveste natalul la "operatie" sa'mi iau lcd.

  15. #235 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cei care au crt cu diagonala mai mica(inclusiv je)
    asta nu e deloc diagonala mica

  16. #236 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Depinde si de ce intelege fiecare prin smaller rooms sau gigantic rooms. Eu cam asa estimez un spatiu minim, pentru a putea fi folosit ok.
    Attached Images Attached Images natal.jpg

  17. #237 SP
    Junior Member adydeluxe's Avatar
    comparand cu monstruozitatile astea de tv'uri.....

    ---------- Post added 26-03-2010 at 01:50 PM ----------

    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Depinde si de ce intelege fiecare prin smaller rooms sau gigantic rooms. Eu cam asa estimez un spatiu minim, pentru a putea fi folosit ok.
    in romania se stie ca la foarte multi casa este full.spatiu mic obiecte multe.sper sa nu prinda si bibelourile din vitrine

  18. #238 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Nintendo sunt tampiti daca afirma asa ceva. Ar trebui sa se lege de controlerul nou de PS3, ala este Wiimote cu motion plus curat, acolo nu este nimic inovativ...
    Cred ca ar trebui sa te mai documentezi putin inainte sa afirmi asa ceva. Move-ul e cam ce au vrut sa faca Nintendo cu Wiimote-ul de la bun inceput si ce nici dupa Motion+ nu le-a iesit. Oricum aici e vorba de Natal si cu sau fara 4 m necesari cred ca va fi totusi interesant, parca nu vreau sa cred ca cei de la MS sa fie atit de lacomi incit sa fie totul doar marketing.

  19. #239 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Plus din ce mai vad eu in prezentari, TV-ul trebuie sa se afle si la un anumit nivel fata de user. La mine este undeva "la pamant" si nu am posibilitatea sa-l "ridic" fara sa schimb mobila. Sa-l asteptam sa apara, sa fie testat si apoi sa decidem daca merita achizitionat sau nu.

  20. #240 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sunt nebuni? 4 metri? Pai nu am nene bani sa termin anul asta mansarda. Cred ca iau un mişcă din ala si gata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 39 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 03-06-2010, 16:08
  2. Natal se lanseaza in Octombrie By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-05-2010, 21:49
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. Cercetari pentru Natal 2 By zNowkid in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-03-2010, 21:27
  5. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts