Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 903 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 543 ... LastLast
Results 841 to 860 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #841 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  2. #842 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    MonkY ai putea sa introduci te rog si buton de dislike pe forum ??
    Scuze de off-topic, dar trebuie sa raspund: developerii la Thank You hack nu vor sa introduca vreodata asa ceva. Au si motivat de ce nu. Cam aceleasi motive pentru care Facebook nu are un Hate button. Insa, sub fiecare post, exista un icon la noi pe forum (the star), pe care la hover scrie "Add to this user's reputation". Si acolo puteti da "I dissaprove" (si chiar scrie care este motivul).

  3. #843 SP
    Member szabi90's Avatar

  4. #844 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Asta se poate numi articol?

    Kotaku, cel mai important site al gamerilor? Serios?
    Pentru ei touchscreen acelasi lucru cu touchpad.
    Imaginea a fost prima data publicata de Destructoid, nu The Sun.
    Asta e singura diferenta pe care au observat-o ei fata de DualShock 3, absenta butoanelor Start si Select?

  5. #845 SP
    Member bartonn's Avatar

  6. #846 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Asta se poate numi articol?
    Off: Doar face parte din proiectele Media Pro. Important e sa aiba cat mai multe hit-uri si vizitatori unici, indiferent ce e in stire. Eu am dat unsubscribe la tot ce tinea de Media Pro. Au devenit mai rai decat Intact & co. Una doua articole cu tzatze, babe violate... grrr.

    On: Pana la urma cum vi se pare ideea de streaming la jocurile PS3? Stiu ca tot e mai bine decat deloc... insa cred ca o sa-i supere pe multi dintre colectionari. Sa nu mai vorbim de cei care au atatea jocuri de PS3 achizitionate, si pe care nu le vor putea folosi... fiind nevoiti sa le cumpere din nou de pe "ex-Gaikai".

  7. #847 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E fix pix. Ce fac cu jocurile pe care le am? Eu vreau sa inlocuiesc PS3 cu PS4, nu sa le tin in continuare pe amandoua conectate la TV. Daca nu voi putea folosi jocurile PS3 la PS4 ma gandesc serios sa nu il iau la lansare. Pentru mine treaba asta e un must. Nu ma intereseaza ca nu au cum, e treaba lor sa se descurce sa faca pe naiba in patru sa imi pot juca jocurile in continuare. Si cele de PS1 si PS2, de ce nu? Daca fac asta, voi fi un early adopter, daca nu, astept.

  8. #848 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Dar va dati seama ca serviciul de streaming nu o sa fie disponibil pe conturi de Romania, avand in vedere lipsa PS Storeului. Asta daca nu cumva va fi introdus o data cu lansarea PS4.

  9. #849 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul nu inteleg de ce nu au imbunatatit Cell-ul in atatia ani... si au trecut pe arhitectura x86? Sa fie oare vorba doar de pret? Sau mai usor pentru developeri? Imi pare rau sa vad ca incet incet consolele se indreapta spre a deveni din ce in ce mai mult PC-uri (cu trecerea pe x86, multimedia center, streaming & co), asta in timp ce PC-urile vor din ce in ce mai mult sa devina console-like (vezi Steam si Games for Windows).

    No offense, dar cred ca Sony trebuie sa vina cu al naibii de multe idei inovatoare ca sa vanda noua jucarie...

  10. #850 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    cu cell-ul au dat gres, nu ai vazut cum merg unele jocuri pe ps3? ma refer la cele multiplatform

    ---------- Post added 16-02-2013 at 03:00 PM ----------

    Vote for the Best Next-Gen Console Design! - IGN

  11. #851 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu Sony a dat gres cu cell-ul, vezi Killzone si Uncharted etc. Developerii ar trebuii trasi de urechi ca nu-s in stare sa optimizeze bine unele jocuri si pe PS3.

    Deci imi vinzi un joc precum a fost RAGE pe ps3? Ca bine zicea Karamazov........ pardon cred ca era Raskolnikov, Bethesda draga pe viitor poti sa-ti pastrezi jocurile in raft.

  12. #852 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ori te dai dupa cum bate vântul ori pierzi cum a pierdut sony, eu nu am spus ca nu au o consola buna, daca as fi crezut altceva nu eram fidel consolei playstation. Nu au vrut unii dezvoltatori sa lucreze pe doua platforme diferite, pt ei profitul inseamna totul si nu-i judec, de obicei cand incerci sa împaci si capra si varza lucrurile nu ies tocmai bine. Jocurile care arata foarte bine sunt cele exclusive ps3, in rest... Nu trebuie sa ai aceeaşi părere, e bine ca sony si-a dat seama de greaseala pe care au facut-o. Au pierdut destul cu ps3-ul, au vandut-o la inceput sub pretul de producţie plus ca au venit cu o întârziere de un an fata de concurenţă.

  13. #853 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu Sony a dat gres cu cell-ul, vezi Killzone si Uncharted etc. Developerii ar trebuii trasi de urechi ca nu-s in stare sa optimizeze bine unele jocuri si pe PS3.

    Deci imi vinzi un joc precum a fost RAGE pe ps3? Ca bine zicea Karamazov........ pardon cred ca era Raskolnikov, Bethesda draga pe viitor poti sa-ti pastrezi jocurile in raft.
    In nicio generatie de console nu s-a vandut cel mai bine cea mai puternica, ce zici?

  14. #854 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    E fix pix. Ce fac cu jocurile pe care le am? Eu vreau sa inlocuiesc PS3 cu PS4, nu sa le tin in continuare pe amandoua conectate la TV. Daca nu voi putea folosi jocurile PS3 la PS4 ma gandesc serios sa nu il iau la lansare. Pentru mine treaba asta e un must. Nu ma intereseaza ca nu au cum, e treaba lor sa se descurce sa faca pe naiba in patru sa imi pot juca jocurile in continuare. Si cele de PS1 si PS2, de ce nu? Daca fac asta, voi fi un early adopter, daca nu, astept.
    +1?Asa ma gandeam si eu ..ce fac cu sute de jocuri adunate in clasa(ele) ps3oaie cat si la randul lor alte sute ps2oaieCand observ ca
    astia nu pot veni in anul 2013 cu un joc la nivelul lui MGS 4 aparut prin 2008 nu stiu ce mai pot spune asa ca ma opresc aici si.. las pe altii sa duca discutia mai departe..!

  15. #855 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    In nicio generatie de console nu s-a vandut cel mai bine cea mai puternica, ce zici?
    Pana acum, dar intr-un final PS3 as zice ca o ia in fata lui X360. Dar pana la generatia asta cred ca ai dreptate

    Nu, PS1 era cea mai performanta. Grafica 3D, CD-ROM...

  16. #856 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Gresit, lasand la o parte CD-ROM-ul, N64 era mult mai puternic decat PS1. CPU pe 64bit (PS1 are pe 32) si de trei ori mai rapid, memorie dubla si era si mai ieftin.

  17. #857 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Generatia asta Wii ul s-a vandut cel mai bine.

    Nintendo 64 era mai buna strict dpdv hardware decat ps1. (64 bits vs 32)

  18. #858 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    No offense, dar cred ca Sony trebuie sa vina cu al naibii de multe idei inovatoare ca sa vanda noua jucarie...
    Nu au nevoie de nicio inovatie, se observa cat de "bine" se vinde WiiU cu tot cu padul lor minune. Singurele atuuri sunt cat mai multe jocuri first party hardcore si servicii online care ofera si nu ingradesc, iar aici de cel putin 4 ani Sony sta destul de bine. Nu au cum sa dea gres decat daca isi schimba radical viziunea asupra industriei si o iau pe urma MS cu pompat bani inutili in casual gaming, motion controls & **** si investitii minime in studiouri first party de calitate.

    In general hype-ul creat in jurul noului PS este edificator, multimea il asteapta ca painea calda evident presupunand ca zvonurile sunt apropiate de adevar (specificatii, pret etc). Cheia succesului = jocuri, jocuri si iar jocuri pentru hardcores, ei reprezinta majoritatea, ei aduc grosul monetar nu cei care isi doresc un device de facut yoga sau dans in fata tv-ului sau cu care sa controleze frigiderul si masina de spalat hi-tech din casa.

    Suna a ceva iesit din comun dar personal prefer ca viitorul consolelor de jocuri sa il reprezinta jocurile.

  19. #859 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #860 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    nu cei care isi doresc un device de facut yoga sau dans in fata tv-ului sau cu care sa controleze frigiderul si masina de spalat hi-tech din casa.
    Apropo de yoga, mi-a placut abordarea agresiva din reclamele prin care mediatizeaza evenimentul de pe 20 februarie:



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 903 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 543 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts