Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 867 of 903 FirstFirst ... 367 767 817 857 865 866 867 868 869 877 ... LastLast
Results 17,321 to 17,340 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17321 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    La viitoarea achiziție , o să încerc și revin cu informații.

    ---------- Post added 19-09-2018 at 17:30 ----------

    A și legat de adresă , eu am pe New York , nici acolo nu se plătesc taxe în plus ... Am văzut că a întrebat ceva pe un topic separat și i-ai sugerat Alaska ; mă gândesc că e bine venit că alternative

    ---------- Post added 19-09-2018 at 17:31 ----------

    Cont US

  2. #17322 SP
    Member madskills's Avatar
    Buna seara, am si eu o intrebare. Ieri am dat comanda de o consola PS4, nu m-am mai jucat de foarte multa vreme pe PS3, acolo aveam un cont pe UK. Este posibil sa-l transfer cumva pe Romania? Sa pastrez trofeele si tot ce mai am, fara sa incep un cont nou? As vrea sa-l fac pe Romania, sa pot sa cumpar mai usor cu cardul, direct din magazinul romanesc, ca am inteles ca este ok acum, concentul este aproximativ la fel. E adevarat, n-am mai intrat de cativa ani si nu prea mai sunt la curent.

  3. #17323 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Din ce mi-au explicat baietii mai sus , poti doar sa te bucuri de jocurile de pe contul de Uk , asta daca ai jocuri de PlayStation 4 pe el . In rest ,acele trofee nu le poti transfera. Poti sa iti faci cont pe RO, si sa adaugi ambele conturi la consola respectiva ( RO si Uk) .Daca ma insel , rog pe cienva sa ma contrazica.

    Vezi ca sunt ceva oferte simpatice in momentul de fata pe store-ul RO, azi le-au bagat, poti sa arunci o privire. Sunt numai bune sa-ti testezi noua consola

  4. #17324 SP
    Member madskills's Avatar
    Mersi frumos pentru raspuns. Pana la urma o sa-mi fac cont pe asta din Ro, ca poate ajuta cat de cat daca sunt mai multi romani. Bine, nu ca o sa fac eu cumparaturi de miliarde dar ca idee . Mai mult o sa cumpar jocurile in format fizic.

  5. #17325 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Eu personal am ajuns sa prefer varianta digitală . Dece ? Sunt oferte mult mai bune in digital , doar că trebuie să le "pândești" , numai am grija discului că poate fi zgâriat in timp și consola face mai puțin zgomot daca nu are discul in ea . Nu știu la voi cum e dar eu am Witcher 3 pe disc și se aude foarte sesizabil . Îl pot auzi când se oprește atunci când intru in meniu sau in shop-uri, in rest ... Învârte ca nebunu' .
    Un avantaj la cele in format fizic e că le poți revinde ulterior.

  6. #17326 SP
    Member madskills's Avatar
    Nu prea mai sunt la curent cu marimea jocurilor pe console, ma gandeam ca in timp daca ajungi sa cumperi variante digitale, se umple hdd-ul repede. Consola care o sa-mi vina are 1 TB, nu am stat sa fac calcul cam cate jocuri incap. Daca sunt oferte bune, o sa cumpar si varianta digitala, multumesc pentru sfat. Oricum niciodata nu am revandut jocurile mai departe, nici la PS2, nici la PS3, sunt pe la nepota-miu, ca adevarul e ca efectiv nu mai aveam pe unde sa le pun.

  7. #17327 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Pentru nimic .Un joc poate sa varieze de la 8/10 GB până la 50Gb. Chiar daca se umple HDD , jocurile îți rămân pe cont online , le ștergi, le descarci când ai chef . Și poți să le dai și mai departe sa zic așa , poți să dai împărți contul cu nepotul dacă e cazul .

  8. #17328 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  9. #17329 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pe digital mai poate si disparea licenta pt un joc si sa nu il mai poti downloada - vezi ultimul Spiderman facut de Activision parca.
    Legat de dimensiunea jocului, ambele variante se instaleaza pe HDD la aceeasi dimensiune. Nu mai e ca la generatia trecuta de console, unde puteai sa le joci direct de pe disc.
    Pe digital e posibil sa dureze mai mult instalarea unui joc, deoarece le poti downloada si cu 1-2 mb. Sa iei Battlefield 1, care are acum 75gb, o sa dureze ceva pana il poti juca.
    In fine, sunt plusuri si minusuri pt ambele variante. Majoritatea care cumparam jocuri fizice, le luam pt feelingul de a avea jocul in carcasa sau pentru colectie.

  10. #17330 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca a dispărut de pe Store nu înseamnă că nu mai poate fi descarcat daca l-ai cumpărat deja. A dispărut doar de la vanzare, nu si din conturile celor ce l-au cumpărat.

  11. #17331 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Salutare ! Ce ați alege intre cele 2 modele ? Vreau sa îl folosesc in primul rând pentru PS4 pro, partea de tv nu contează și nici cea de Smart. Menționez că modelul 2018(NU) e resigilat și e mai scump cu 150 Lei fata de acel MU(100cm). Înafara de diagonală , sunt diferențe vizibile intre cele două ? Nu am pretenții sa fie tvuri cu specificațiile unora de 3000,4000 Lei. Sunt modest la capitolul asta când vine vorba de tvuri

  12. #17332 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Trezeste-te putin si re-posteaza, sa intelegem si noi despre ce TV-uri este vorba si de preferat este sa postezi in thred-up dedicat de televizoare, nu aici.

  13. #17333 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    https://www.displayspecifications.co...ison/97446b8c4 .
    Am uitat sa pun linkul , greșeala mea. Am zis sa postez aici în ideea că poate are cineva unul din modelele și pentru faptul că vreau să îl folosesc in 95% împreună cu consola.

  14. #17334 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by vraci09 View Post
    https://www.displayspecifications.co...ison/97446b8c4 .
    Am uitat sa pun linkul , greșeala mea. Am zis sa postez aici în ideea că poate are cineva unul din modelele și pentru faptul că vreau să îl folosesc in 95% împreună cu consola.
    Important este să aibă panoul în 10 biți dacă nu ma înșel.

  15. #17335 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Este 10bits (8+2 ) dar macar este ...
    Și încă un lucru , am pățit pe Samsung MU6102 că în 2 jocuri să am blackscreen pentru 1,2 secunde iar ulterior și-a revenit imaginea . In una din situații aveam sunet dar nu și imagine ( eram pe căști ) . Ați mai avut problema asta ?
    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

  16. #17336 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    De doua zile vad jocul Gravity Rush Remaster ca scrie Free dar cand dau pe joc scrie pretul.

  17. #17337 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by vraci09 View Post
    https://www.displayspecifications.co...ison/97446b8c4 .
    Am uitat sa pun linkul , greșeala mea. Am zis sa postez aici în ideea că poate are cineva unul din modelele și pentru faptul că vreau să îl folosesc in 95% împreună cu consola.
    Sa nu te aștepți la mare lucru pe partea de HDR de la televizoare din categoria asta de preț ca vei fi dezamăgit. Nici n-ar mai trebui lasati sa scrie ca au HDR, ii strică reputația.

  18. #17338 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Sa nu te aștepți la mare lucru pe partea de HDR de la televizoare din categoria asta de preț ca vei fi dezamăgit. Nici n-ar mai trebui lasati sa scrie ca au HDR, ii strică reputația.
    Da , știu ... Oricum nu sunt pretențios când vine vorba de televizoare . Doar că mă gândeam că se merita pentru 100 lei un televizor o idee mai mare și pe hârtie cu câteva avantaje ...
    Oricum mă scoate din sărite treabă aia cu blackscreen-ul , aseară am mai pățit o data . Am făcut puțin research pe net și am găsit că ar putea fi 3 cauze : 1. HDCP-ul e posibil sa fie de vina , ar trebuii sa îl dezactivatez
    2. Să schimb la setările consolei din 4k-RGB in 4k-YUV420
    3. E cablul de vina și ar trebuii schimbat ... Chiar daca cablul e cel din pachetul consolei , care e nou nouț.
    Mă miră faptul că nu s-a lovit nimeni de problema asta ...
    Legat de cele 2 modele , oare poți să-ți dai o părere ?

  19. #17339 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu pot sa te sfatuiesc cu nimic legat de cele doua modele, nu's chiar asa expert. Am vazut si eu multe postari pe Facebook sau alte forumuri cu problema aia, dar eu unul nu am avut-o si am avut si eu un Samsung 4k + ps4 pro.

  20. #17340 SP
    Junior Member vraci09's Avatar
    Atunci, mă pot considera norocos .
    Mersi oricum

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 867 of 903 FirstFirst ... 367 767 817 857 865 866 867 868 869 877 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts