Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 145 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #1941 SP
    Junior Member Banu Claudiu's Avatar
    consola mea vine luni,marti cu 1 controller, battelfied 4 si fifa 14 noroc cu rudele din spania ca ma apuca februarie dupa romanii nostri can't wait!!

  2. #1942 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Randalff View Post
    Aveti idee daca amazon.es trimit console in afara tarii lor ? PlayStation 4 - Consola 500 GB + Killzone: Shadow Fall: Amazon.es: Videojuegos <- asta m-ar interesa.
    Scupa la astea vezi mai bine gamestore.hu

  3. #1943 SP
    gug
    Junior Member gug's Avatar
    Astăzi am trimis mail la edigital sa întreb de PS4. Mi-au răspuns ca o sa primească atât PS4 cat si Bundle Killzone in Decembrie.

    I-am mai întrebat daca o sa aibă stoc încât sa onoreze precomnezile dar nu au zis nimic.

    Legat de jocuri au spus ca o sa apară pe site (au si apărut astăzi).

  4. #1944 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Deoarece am mai vazut niste postari despre precomenzi de PS4 la preturi super mici aduse din US (gen 1300 RON), cu conditia platii unui avans de 500 RON, va recomand urmatoarele sfaturi:
    - nu cumparati de la site-uri mici, firme mici, firme nou aparute, sau alte magazine mici (gen Playcom din Unirea Bucuresti).
    - nu faceti avansuri
    - nu cumparati acolo unde va sunt promise preturi extraordinar de mici
    - de la firme nou aparute pe piata in acest domeniu sau care pana acum nu au comercializat astfel de produse

    Decat daca:
    - faceti plata integral la livrare
    - faceti plata dupa ce inspectati ca pachetul sa fie sigilat (solicitati deschiderea pachetului si inspectati ca accesoriile sa fie sigilate toate: cabluri, carticele, etc)
    - cunoasteti magazinul, exista istoric de comenzi onorate si de produse fara defecte, exista recomandari de la persoane pe care le cunoasteti personal

    Se fac multe fraude in diverse domenii si talharii profita de orice oportunitate (produse noi, lipsa stocuri) si de cele mai multe ori promit si un pret foarte bun (mai bun decat cel oficial) pentru ca au ei (de obicei doar ei) o manevra, cunostiinta la furnizor care le asigura produsul la pret mai bun. Acolo se merge atat de departe incat se infiinteaza magazine online care dau astfel de tepe si apoi dispar.... Long cons... Nu m-ar mira sa apara si pe la noi astfel de personaje

  5. #1945 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Repet comanda de pe amazon, a fost pentru consola + killzone+fifa+ al doilea controller+camera ps . Pretul pachetului a fost de 485 lire, aprox 2600 ron. Transportul cu UPS cu avion, tracking, garantie ca nu pierde posta romana pachetul a fost 38 lire, aprox 205 ron. Puteam sa aleg pret de transport de 9 lire, livrare prin posta.

    Eu zic ca pretul p bundle e ok. Pretul pe transport a fost optional. Luate separat ar fi costat asa: consola 400 lire , jocuri le si controler si camera aprox 198lire
    Da, asa este, e ok pretul, eu am crezut ca e vorba de consola simpla sau varianta cu Killzone.
    Imi cer scuze pentru neatentie.
    Sa o folosesti sanatos si cu placere.

  6. #1946 SP
    Junior Member vmbobo88's Avatar
    Dar de ce gamestore ofera 1 an de garantie iar emag si domo 2 ani ?

  7. #1947 SP
    Member chesterb's Avatar
    1 an e garanția internațională Sony + 1 an garanția națională oferită de firma care vinde consola. Probabil și gamestore oferă 2 ani pentru unguri la noi fiind valabilă doar cea de la Sony pentru 1 an.

  8. #1948 SP
    Junior Member SnowPhantom's Avatar

    Precomanda

    daca dau precomada la altex de exemplu, de ps4 inseamna ca trebuie sa dau bani in avans? daca da si cat, va rog frumos sa.mi spuneti

  9. #1949 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by SnowPhantom View Post
    daca dau precomada la altex de exemplu, de ps4 inseamna ca trebuie sa dau bani in avans? daca da si cat, va rog frumos sa.mi spuneti
    Nu trebuie sa dai nimic in avans.

  10. #1950 SP
    gug
    Junior Member gug's Avatar

    PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

    Nici edigital nu mai livrează doar undeva in luna Ianuarie.

    Am avut comanda pusă înainte sa apară pe site ca produsul este indisponibil dar m-au sunat sa își ceara scuze ca nu mai are stoc furnizorul. Au spus ca au onorat doar primele câteva zeci de comenzi.

    Si-au cerut scuze ai au promis un discount...

    Au avut peste 300 comenzi.

  11. #1951 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    La fel si la mine. Oare stie cineva de unde as putea cumpara din Germania? Tata e in Nuerenberg pana duminica si as putea sa o comand sa o livreze la o adresa de acolo.

  12. #1952 SP
    Junior Member SnowPhantom's Avatar
    deci daca fac o comanda la altex sau la emag nu trebuie sa le dau nimic in avans nu? unde e mai bine sa comand altex, domo sau emag?

  13. #1953 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Nu trebuie sa dai nimic. Faci precomanda cu plata la livrare sau in magazin. La Domo se poate in magazin. Fa la toti si confirmi comanda la cel care te suna primul.

  14. #1954 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by CataPuscas View Post
    La fel si la mine. Oare stie cineva de unde as putea cumpara din Germania? Tata e in Nuerenberg pana duminica si as putea sa o comand sa o livreze la o adresa de acolo.
    MediaMarkt, Saturn, Gamestop

  15. #1955 SP
    Junior Member baad newz's Avatar
    Dupa 3 saptamani imi raspunde si mie Flanco la email..Sa precizez ca in mesajul automat pe care il trimit spun ca iti vor raspunde in maxim 48 de ore.
    Mai jos va las si raspunsul ca sa va dati seama ce idioti lucreaza in magazinele noastre

    Buna ziua,

    Va multumim pentru mesajul transmis.

    Referitor la intrebarea dumneavoastra, am verificat si acest produs va fi lansat la sfarsitul lunii februarie cel mai probabil. Inca nu exista o data oficiala de lansare a jocului in Romania.

    Parerea dumneavoastra este foarte importanta pentru noi si ne ajuta sa ne imbunatatim in mod constant serviciile oferite clientilor nostril

    Tocmai ce mi s-a spart un vas de sange.Innebunesc

  16. #1956 SP
    Member CataPuscas's Avatar

    PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

    Da-le email cu comunicatul de presa de la Sony si arata-le cat de incompetenti sunt. Ca ii doare in cur de clienti cand e vorba sa se intereseze de ceva. Suntem buni cand cumparam ce s-au sinchisit ei sa aduca pe rafturi.

  17. #1957 SP
    Junior Member SnowPhantom's Avatar
    Eu am facut o precomanda la Altex dar nada comfirmare comanda

  18. #1958 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    E vreun magazin din Italia care sa livreze in Romania?

  19. #1959 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    mai stiti de unde as putea face rost de consola pana de Craciun ? degeaba am avut prenotare la extrem digital ca azi am vb cu ei si au zis ca nu o au pe stoc si cum apare ma anunta si akm deja scrie indisponibila ,o sa mai vb si maine cu ei sa vad ce mai spun
    Am mai facut o precomanda si la gamestore.hu sa vedem ce rezolv dar mici sperante (cica e disponibila dp 15 dec )

  20. #1960 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    Quote Originally Posted by baad newz View Post
    Dupa 3 saptamani imi raspunde si mie Flanco la email..Sa precizez ca in mesajul automat pe care il trimit spun ca iti vor raspunde in maxim 48 de ore.
    Mai jos va las si raspunsul ca sa va dati seama ce idioti lucreaza in magazinele noastre

    Buna ziua,

    Va multumim pentru mesajul transmis.

    Referitor la intrebarea dumneavoastra, am verificat si acest produs va fi lansat la sfarsitul lunii februarie cel mai probabil. Inca nu exista o data oficiala de lansare a jocului in Romania.

    Parerea dumneavoastra este foarte importanta pentru noi si ne ajuta sa ne imbunatatim in mod constant serviciile oferite clientilor nostril

    Tocmai ce mi s-a spart un vas de sange.Innebunesc
    Am citit cam tot ce s-a scris aici despre comenzi și precomenzi... Și eram convins în proporție de 80% că cei din magazinele noastre îndrugă numai baliverne... Ca să nu mă exprim mai buruienos.

    Consultanții de acolo de cele mai multe ori vorbesc în necunoștință de cauză și nu o singură dată am pățit-o ca dintre mine și el, eu să fiu persoana mai documentată și cu mai multe informații. O muncă de cercetare așa cum am văzut că fac membrii acestui forum îi situează pe aceștia cu mult peste consultanții de vânzări din Altex, Domo, Emag, etc când vine vorba despre detaliile legate de lansarea lui PS4 în România.

    Și cumva e de așteptat. Ăla de acolo când ajunge acasă de la muncă (sau în timpul programului, dacă are timp și acces) nu se aruncă pe forumurile și site-urile de specialitate gândindu-se "ia să văd ce a mai apărut nou despre console azi". Bănuiesc că directorii de vânzări au știut această informație din start, dar din motive comerciale au refuzat să o comunice, și asta e lesne de înțeles. Nu zici clientului "nu avem" sau "nu aducem". Nu dă bine ca marketing.

    Cât despre cei care se plimbă printre raioane... Cel mai util lucru care îl pot ei face de cele mai multe ori e să-ți zâmbească frumos. Răspund și ei în cel mai politicos mod cu putință și își dau și ei cu părerea, de cel mai multe ori neavizată. Nu știu dacă musai ar trebui să fie condamnați. Atâta știu, atâtea informații primesc și ei de mai sus, asta ne zic și ei mai departe. Eu zic ca în interacțiunile cu ei să dăm din cap în semn de încuviințare la ce zic ei, să le mulțumim frumos, dar să luăm tot ce zic ei "with a grain of salt" și în continuare să căutam alte informații pe net gen sursele oficiale și comunicatele de presă, pt că eu cred că intotdeauna astea vor fi mai informative decât nenea de la raion din Altex.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 145 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts