Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 214 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 155 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1081 SP
    Member vladthegamer's Avatar

  2. #1082 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nici nu cred ca se grăbesc prea tare sa arate ceva NextGen cand vad ce face competiția. Ma gandesc ca o sa aibe ce arata mai ales ca au si declarat ca jocurile firstparty vor fi doar NextGen. In plus, cred ca de prin 2017 Sony nu a mai dezvăluit nici un joc AAA nou, asa ca ar cam avea ce sa arate...
    Ma astept la un HZD2, The Order 1887, Demon Souls, Spiderman 2, poate un Silent Hills reboot, Uncharted reboot (sunt zvonuri ca este in lucru)... si poate alte surprize.

  3. #1083 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Cu siguranta vom avea un Spiderman 2, mai ales la cum s-a sfarsit primul joc.

  4. #1084 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cel mai performant hardware in generatia trecuta PS3 cea mai slaba Wii ... cea mai bine vanduta consola Wii
    Cel mai performant hardware in generatia curenta Xbox One X cel mai slab hardware Switch ... cea mai bine vanduta consola PS4 locul 2 Switch locul 3 Xbox One ( cu mentiunea ca PS4 are 6 ani jumatate si Switch are doar 3 ani .. va reusi Switch sa depaseasca PS4, eu as spune un categoric da, dar ... cine stie cu guvid-19 asta)

    Cred ca numai un naiv poate crede ca hardware-ul conteaza catusi de putin cand vine vorba de console.

    Cat despre console vs PC .. nu are rost sa discutam, PC-ul este si va fi mult mai performant din absolut toate punctele de vedere.

    Ca si idee, n-ar legatura viteza dintre controlerul de memorie si modulele de memorie, problema e cum ajunge informatia la CPU, ce arata diagrama de la microsoft este felul in care controlerul comunica cu memoria, cu felul in care contrlerul comunica cu CPU-ul. (cel putin din pozele de mai sus, sincer chiar nu ma intereseaza ce ofera microsoft ... pentru ca orice joc produs de ei va fi disponibil pe PC .. iar pe PC am mult mai multa putere de procesare (evident la un cost mult mai mare).

  5. #1085 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai punctat bine. Eu încep să fiu dezamăgit de ideile reciclate din jocuri. Parca in trecut erau poveștile mai bine scrise sau poate am îmbătrânit eu...

  6. #1086 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    ahaha mi-a venit notificarea cu ce ai scris

  7. #1087 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  8. #1088 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asta e pentru cei care vor sa fie siguri ca nu rateaza Asia Express facand levels in Dark Souls.

  9. #1089 SP
    Member tudort's Avatar
    PS5 games: All confirmed games so far

    https://www.laptopmag.com/news/ps5-games

    Sent from my Phone 2 using Tapatalk

  10. #1090 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Se stia de ceva vreme ca studiourile first-party Sony se ajuta intre ele si impartasesc know-how-ul, dar iata ca acum le-au reunit oficial sub un singur brand.

    Sony Breaks Silence with PlayStation Studios Reveal - Push Square

  11. #1091 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Personal, nu imi place, asta inseamna ca nu vor mai folosit Sony Interactive?

  12. #1092 SP
    Member codpin's Avatar
    Bine ca nu mai avem loading screens dar ei fac intro logo animation de 17 sec...

  13. #1093 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e video care va rula (pentru cine nu vrea sa intre pe link) la inceputul jocurilor exclusive - deci nu se elimina non skippable videos de la bootarea jocurilor - deci nicio sansa de 1s click si in meniu asa cum ziceau ca ar vrea


  14. #1094 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cred ca ne cramponam de ceva non-problematic. Nu toate jocurile vor avea asta, doar cele exclusive si macar de ar fi asta singura problema cu generatia asta.

  15. #1095 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e neaparat non problematic. Ei s-au tot batut cu pumnu in piept ca vor sa elimine orice fel de wait time si au zis in nenumarate randuri (Sony, Ubisoft, samd) ca vor ca din momentul in care apesi pe buton din Dashboard pana esti in meniul jocului, sa treaca 1s si la fel de cand dai New Game/Continue pana esti in joc (ma rog, cinematic daca e new game), iar faptul ca ei inca lucreaza la un non skipable video de 17s pentru exclusivitati inseamna ca nu vor putea sa impuna niciunui alt studio sa renunte la ele deci tot vom astepta mai mult decat ar fi necesar, doar ca sa intram in meniu.

    Desigur, totul poate fi fals si poate chiar si acest video va fi skippable si atunci vorbesc degeaba

  16. #1096 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu stiu ce au zis ei atunci la prezentarea cu Spiderman, dar de la vorbe la fapte e drum lung. De asta nici nu ma astept ca asta sa fie norma pe aceasta generatie de console, nu cred ca este doable. Poate unele jocuri vor avea aceasta capabilitate, dar nu toate, si cu siguranta nu cred ca studiourile 3rd party vor fi presate cumva sa aiba aceasta chestie in vizor. Fac, bine, nu fac, aia e.

    Desigur, poate va fi skipable, si atunci toata cramponarea este degeaba. As accepta sa fie non skipable anyday, daca asta ar insemna faster load/reload times in general in the actual game.

  17. #1097 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai faster alea time vom avea oricum doar pentru ca SSD. Nu am o problema cu a-mi arata un video/o animatie/o imagine cat timp se incarca ceva, orice, dar in cazul videos de inceput, nu incarca nimic.
    Ma uit spre exemplu la Gears 5 sau Forza Horizon 4, care au videos d-astea, au loading ca sa ajungi in meniu, dupa care au loading ca sa intrii in joc. Asa ceva e BIG no no si alea sunt exceptia negativa.

  18. #1098 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce rai sunteti... mie imi e dor de startup screen


  19. #1099 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Normal, SSD-ul va da faster load times, dar conteaza si cu cat faster, la asta ma refer. Daca fac ei Bloodborne 2 cu intro de 17 secunde, non skipable si cu reload time de 1-3 secunde cand mor, eu sunt fericit

    Stai sa vezi cum e la PES 2020, ala are loading la loading, si nici macar nu glumesc. Tare curios sunt cum vor face Konami treaba pe generatia asta, cred ca ii incurca tare SSD-ul, ei nu sunt obisnuiti cu d-astea.

  20. #1100 SP
    Member Rukax's Avatar
    Deci va rula la jocurile exclusive si acolo e o secventa din HZD care apare si pe PC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 214 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 155 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts