Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 404 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 205 255 ... LastLast
Results 3,081 to 3,100 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3081 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Deci practic au fost probleme cu stocurile la eMag? Nu întreb de cei care au comandat mai mult de o consola.

  2. #3082 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Altex: Expedierea dvs. 1012442 a fost incarcata la curier.
    Va multumim. Echipa
    Altex. Detalii la telefon...

    Azi livreaza.

  3. #3083 SP
    Junior Member petersagan's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    A zis cineva ca prin ianuarie următorul stoc.. în magazine eu zic ca vor fi prin martie aprilie.
    Bafta la toti
    Ce sa spun, eu sper sa se intample asta pe 19 noiembrie 2021. Si-au cam bagat ceva in noi astia de la sony si astia de la microsoft. Stiau clar ca nu o sa aiba componente si ca cererea o sa fie super mare. Puteau sa amane lansarea cu 2-3 luni...

  4. #3084 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Acum ca a trecut si cel de al doilea val....ca o recapitulare la ce am avut pana acum ca si stocuri si poate mai stiti voi ceva noutati:

    - Altex - primul stoc Nov. - tombola 600 buc - al doilea stoc Dec. - ~400 buc prioritate inscrisi tombola - al treilea stoc anul asta (prioritari cei inscrisi la tombola), stie cineva?
    - Emag - primul stoc - precomenzi Nov. - al doilea stoc, 10 Dec. - al treilea stoc, ceva sanse in 2020?
    - Flanco - primul stoc Nov. - al doilea stoc?
    - Orange - primul stoc Nov. - al doilea stoc Dec. - al treilea stoc anul asta?
    - Evomag - primul stoc Nov. - al doilea stoc?

  5. #3085 SP
    Junior Member Brohlin's Avatar
    Cel putin acolo ai avut o sansa sa cumperi consola, nu sa stai si sa dai refresh la secunda...

    LE: am dat reply fara quote. Context: altex vs emag.

  6. #3086 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    - Emag - primul stoc - precomenzi Nov. - al doilea stoc, 10 Dec. - al treilea stoc, ceva sanse in 2020?
    Emag mi-a zis la telefon ca in Ianuarie primesc

    Microsoft a a zis ca in Aprilie or sa fie suficiente. Probabil la fel o sa fie si cu Sony, sau delay 1-2 luni

  7. #3087 SP
    Member jetssskii's Avatar
    La flanco ce se mai aude ? Zicea cineva de aici ca i-au reactivat comanda de pe 19 noiembrie, pe 10 decembrie. Am vazut si un screenshot deci e legit treaba, dar intrebarea e oare cand baga pe site sa cumparam.

  8. #3088 SP
    Junior Member janettik's Avatar
    Buna, unde oare mai apar stocuri de ps5 pana de Craciun?

  9. #3089 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    CHIAR acum 2 minute au finalizat comanda la flanco. Ieri imi facturasera doar Controlerul iar acum au facturat si consola. As sta cu ochii pe flanco! Daca vor intra stocuri, vor intra soon.
    FUN FACT: Ieri primisem email de la ei cu comanda si etc. In body la email apareau ambele produse, controller si consola. In factura atasata la email, aparea doar controller. Sun la baietii de la flanco si ii intreb care e treaba. Imi spune nenea ala...stii ..ca...nu avem consola pe stoc. PAI , poate nu o aveti voi pe stoc dar tot de la voi m-a sunat cineva pe 20 noiembrie sa ma intrebe daca tine sau nu comanda activa penru stocurile din 10 decembrie. Acum de ce ati facturat si trimiteti controllerul daca nu aveti console? Si nenea ala foarte atacat..pai nu stiu. Pai, daca tu nu stii, cine? Pai...daca asa vi s-a spus ca pe 10, inseamna ca pe 10. M-am lasat bagubas si am zis bine bine, mai astept o zi si vad ce se intampla.
    Attached Images Attached Images image-1.png

  10. #3090 SP
    Junior Member allex1923's Avatar
    Quote Originally Posted by Staticrzr View Post
    CHIAR acum 2 minute au finalizat comanda la flanco. Ieri imi facturasera doar Controlerul iar acum au facturat si consola. As sta cu ochii pe flanco! Daca vor intra stocuri, vor intra soon.
    Tocmai ce mi-au spus ca n-au informatii legate de stoc si ca daca au anunta pe facebook si site.

  11. #3091 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    da..nu stiu ce sa Zic alex...cred totusi ca the average joe de la telefon nu are toate informatiile, dovada ca am sunat si eu ieri si ai vazut ce mi-a spus. totusi nu ar fi rau pt cei care nu au prins inca o consola, sa stea cu geana pe flanco.

  12. #3092 SP
    Junior Member allex1923's Avatar
    Quote Originally Posted by Staticrzr View Post
    da..nu stiu ce sa Zic alex...cred totusi ca the average joe de la telefon nu are toate informatiile, dovada ca am sunat si eu ieri si ai vazut ce mi-a spus. totusi nu ar fi rau pt cei care nu au prins inca o consola, sa stea cu geana pe flanco.
    Pe facebook i-am intrebat.
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  13. #3093 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    totusi mentin ce am spus, ca NU cred ca the average joe de la telefon sau facebook, are toate info. Acum daca nu o sa bage astazi stocuri, va rog nu ma injurati, doar am vrut sa ajut, si am pus si proof sa vedeti ca nu mananc cacao. Am lasat si AWB ne cenzurat

  14. #3094 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Lasa, ca și ăia de la Orange scriau ieri pe FB ca nu știu nimic de stocuri, sa ne abonam la alerte, bla bla bla. Si dupa juma de ora a fost in stoc.

  15. #3095 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Tinand cont ca au sters produsul de pe site, sansele sa-l prinzi la Flanco sunt cam zero, zic eu.

  16. #3096 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    Quote Originally Posted by allex1923 View Post
    Pe facebook i-am intrebat.
    asta cu notificarile deja suna a poveste de adormit copiii,zici ca la emag a primit cineva notificare

  17. #3097 SP
    Junior Member Kosto's Avatar
    Eu unul lucrez la orange si sincer nu e de atacat ca nu se stie de stocuri, se pun random nici noi ca angajati(eu lucrand la ofertare)nu stim cand si ce vine.

    Edit: Personal habar nu am avut ca apare si la orange ieri, eu reusind sa o prind la emag.

  18. #3098 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Oare sa aiba flanco stoc asa mic sa il dea numa intre ei ? gen prieteni si cunostinte ?

  19. #3099 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by stefan.theodor View Post
    nu ii chiar asa, am sunat la banca si mi-a zis ca banii au fost luati deja, sigur nu au facut-o intentionat, dar faptu ca am platit ceva ce deja teoretic se stia ca nu mai exista pe stoc si nu am cum sa primesc, e greseala lor, pe care ar trebui sa si-o asume, nu ca vezi doamne in 3 zile lucratoare maxim iti dam banii inapoi
    In extrasul de cont îți apare ca procesata plata sau nu (apare încă în pending) ?

    Altfel e ca la rent-a-car. Banii ți-i iau de pe card dar defapt sunt blocați în pending transaction pe perioada închirierii plus câteva zile după până când sunt deblocați. In cazul ăsta nu e nici vina orange, nici a băncii dpdv bani luați. Probabil nu au ordering-ul sincronizat și au luat mai multe comenzi decât stoc dar la toate banii sunt în pending. Orange vor aproba de partea lor pt câte au în stoc (și abia atunci plata va putea fi considerată procesată), și unor ghinioniști li se va debloca suma și rămân fără consolă - pt că nu au avut stoc și softul lor nu face față la 100 de comenzi într-un minut pt același produs. Cam nici un soft de ordering nu prea e atât de șmecher în ziua de azi.

  20. #3100 SP
    Junior Member stefan.theodor's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    In extrasul de cont îți apare ca procesata plata sau nu (apare încă în pending) ?

    Altfel e ca la rent-a-car. Banii ți-i iau de pe card dar defapt sunt blocați în pending transaction pe perioada închirierii plus câteva zile după până când sunt deblocați. In cazul ăsta nu e nici vina orange, nici a băncii dpdv bani luați. Probabil nu au ordering-ul sincronizat și au luat mai multe comenzi decât stoc dar la toate banii sunt în pending. Orange vor aproba de partea lor pt câte au în stoc (și abia atunci plata va putea fi considerată procesată), și unor ghinioniști li se va debloca suma și rămân fără consolă - pt că nu au avut stoc și softul lor nu face față la 100 de comenzi într-un minut pt același produs. Cam nici un soft de ordering nu prea e atât de șmecher în ziua de azi.
    apare ca suma blocata, da aici nu vorbim de inchiriat, vorbim de faptul ca eu am cumparat ceva ce nu mai era in stoc, lucru pe care eu nu il stiam, dar ei da. la emag cand de exemplu tot ieri cand nu a mai fost disponibila consola m-a scos de pe pagina comenzii, la fel si pe un site din olanda, am introdus datele cardului si cand sa dau pe finalizeaza plata mi-a zis ca produsul nu mai e pe stoc, nicidecum sa imi ia banii si dupa sa ma anunte ca hopa, nu mai avem si pentru tine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts