Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 156 of 404 FirstFirst ... 56 106 146 154 155 156 157 158 166 206 256 ... LastLast
Results 3,101 to 3,120 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3101 SP
    Junior Member RolandMuresan's Avatar
    Abia ce a ajuns curierul cu PS5-ul de la Altex.

  2. #3102 SP
    Member kaoru's Avatar
    Pentru mine e inca o mare dilema despre cum prind oamenii stocurile care dureaza 10 secunde.
    Eu unul astept pana cand o sa reusesc sa comand si sa finalizez o comanda macar in 10 minute, desi si asa este absurd.

    M-am saturat sa tot caut informatii, zvonuri, vanatoare de stocuri extra reduse, sa suport toate mizeriile retailerilor...sa ma bat cu botii etc.

    Ieri am fost acolo in momentul in care au fost pe stoc si la emag si la orange, am dat F5uri incepand din noaptea de dinainte, la Emag a durat 10 secunde am avut-o in cos si cand am apasat butonul de trimitere comanda a dat eroare ca nu mai e in stoc, chestie care a durat fix 10 secunde, iar la orange o data exista in stoc dar nu exista buton de cumparat sau adaugat in cos, si apoi a picat site-ul.

    Deja am alocat timp si rabdare peste limita decentei pentru chestia asta. Sunt foarte dezamagit, o sa trec peste. Probabil candva la anul cand o sa fie un stoc de minima decenta o sa cumpar una.

  3. #3103 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Azi am primit si eu mesaj ca o sa fie livrat de la Altex prin Cargus

  4. #3104 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar

    Cool

    Refresh la 10 secunde e mult, nu te supara.
    Si refresh-ul iarasi e gresit, cu F5 e posibil sa nu-ti incarce noua pagina.Mai bine sari de la una la alta, gen de la link-ul cu PS5 fara unitate optica la cel cu, le tineai la bookmarks bar si jonglai intre ele cu click.
    Nu a avut nimeni boti si chiar si asa, aveai timp daca reimprospatai la 2 secunde.
    Secretul este sa ai adresa de livrare/facturare si datele cardului gata introduse, ca atunci cand dai comanda doar sa dai Next si Finalizeaza.

    Eu mai aveam timp sa iau una, dar cum am zis, nu am mancat toata ziua, a fost super stresant.

    Am primit link de la eMag ca a fost predata curierului, probabil maine o primesc.
    Nu as vinde-o nici pe 10.000lei

  5. #3105 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Pentru mine e inca o mare dilema despre cum prind oamenii stocurile care dureaza 10 secunde.
    Eu unul astept pana cand o sa reusesc sa comand si sa finalizez o comanda macar in 10 minute, desi si asa este absurd.

    M-am saturat sa tot caut informatii, zvonuri, vanatoare de stocuri extra reduse, sa suport toate mizeriile retailerilor...sa ma bat cu botii etc.

    Ieri am fost acolo in momentul in care au fost pe stoc si la emag si la orange, am dat F5uri incepand din noaptea de dinainte, la Emag a durat 10 secunde am avut-o in cos si cand am apasat butonul de trimitere comanda a dat eroare ca nu mai e in stoc, chestie care a durat fix 10 secunde, iar la orange o data exista in stoc dar nu exista buton de cumparat sau adaugat in cos, si apoi a picat site-ul.

    Deja am alocat timp si rabdare peste limita decentei pentru chestia asta. Sunt foarte dezamagit, o sa trec peste. Probabil candva la anul cand o sa fie un stoc de minima decenta o sa cumpar una.
    Si eu am renuntat. Iti recomand sa iti iei gandul, sa te bucuri de sarbatori si o sa avem si noi o consola pana in martie. Daca stai sa te uiti la partea plina a paharului, o sa mai apara jocuri si o sa se stie si absolut toate probleme cu consola pana atunci. Tot ce sper eu este sa nu cumpere lumea de la bisnitari

  6. #3106 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by Spy0nu View Post
    Refresh la 10 secunde e mult, nu te supara.
    Si refresh-ul iarasi e gresit, cu F5 e posibil sa nu-ti incarce noua pagina.Mai bine sari de la una la alta, gen de la link-ul cu PS5 fara unitate optica la cel cu, le tineai la bookmarks bar si jonglai intre ele cu click.
    Nu a avut nimeni boti si chiar si asa, aveai timp daca reimprospatai la 2 secunde.
    Secretul este sa ai adresa de livrare/facturare si datele cardului gata introduse, ca atunci cand dai comanda doar sa dai Next si Finalizeaza.

    Eu mai aveam timp sa iau una, dar cum am zis, nu am mancat toata ziua, a fost super stresant.

    Am primit link de la eMag ca a fost predata curierului, probabil maine o primesc.
    Nu as vinde-o nici pe 10.000lei
    Nu e nici un secret, refreshul era rapid. Adresa si cardul erau introduse.
    Si boti erau, nu poti sa pui ca nu din moment ce TOT stocul a durat 10 secunde.

    Inteleg e vina mea. Clar.

    Astept stocurile, peste un an, doi. Pentru astia inceti ca mine.

  7. #3107 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai au fost vreo 7000 de oameni pt 2-300 de console. Normal ca a fost foarte rapid totul.

  8. #3108 SP
    Junior Member Vortex66's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Nu e nici un secret, refreshul era rapid. Adresa si cardul erau introduse.
    Si boti erau, nu poti sa pui ca nu din moment ce TOT stocul a durat 10 secunde.

    Inteleg e vina mea. Clar.

    Astept stocurile, peste un an, doi. Pentru astia inceti ca mine.
    Man, nu era niciun bot.

    Terminati cu teoria conspiratiei. Din 8000 de oameni care erau pe pagina in acel moment, au prins 300. E matematica. Cum a zis si colegul mai sus, si eu mai aveam timp sa iau una, dar m-am limitat. Stocul a durat vreo 20 de secunde bune, daca nu 30. Mi-a luat efectiv 5-6 secunde sa adaug in cos si sa dau finalizeaza.

    Am prins de 4 ani de BF de fiecare data(cu exceptia unui an) si acum PS5ul. E vorba de cat esti de obsedat si dedicat sa prinzi.

    E ca si cum ai pune 300 de steaguri in desert desert intr-un punct. Apoi ai pune 8000 de oameni sa alerge si sa ia cate unul. Evident ca cei mai rapizi vor fi cei ce vor pune mana pe ele.

  9. #3109 SP
    Junior Member dumzuc's Avatar
    Au fost si care au apucat sa comande si nu le primesc decat la stocul urmator. Pe mine ma bate o chestie, cum Altex au reusit sa faca rost cu 760 mai multe console decat Emag, clar ceva pute acolo.

  10. #3110 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by Vortex66 View Post
    Man, nu era niciun bot.

    Terminati cu teoria conspiratiei. Din 8000 de oameni care erau pe pagina in acel moment, au prins 300. E matematica. Cum a zis si colegul mai sus, si eu mai aveam timp sa iau una, dar m-am limitat. Stocul a durat vreo 20 de secunde bune, daca nu 30. Mi-a luat efectiv 5-6 secunde sa adaug in cos si sa dau finalizeaza.

    Am prins de 4 ani de BF de fiecare data(cu exceptia unui an) si acum PS5ul. E vorba de cat esti de obsedat si dedicat sa prinzi.

    E ca si cum ai pune 300 de steaguri in desert desert intr-un punct. Apoi ai pune 8000 de oameni sa alerge si sa ia cate unul. Evident ca cei mai rapizi, vor fi cei ce vor pune mana pe ele.
    Daca stat de cu o noapte inainte si dat refresh incontinuu nu inseamna ca iti doresti ceva atunci probabil ca nu o doresc destul, ca nu am dat refresh la 2 secunde in loc de 5 si nu mi-au ajuns 30 de secunde sa finalizez comanda - desi eu am avut la dispozitie 10 - probabil ca din nou, internetul meu si metoda mea de a da refresh sunt gresite.

    Si aparent in opinia unora nu sunt paisonat de gaming, pentru ca nu am dat refresh la doua secunde. E adevarat. Sunt eu de vina am acceptat. Sunt prea incet. Si nu destul de obsedat/dedicat.

    Ok, poate nu era nici un bot nu am cum sa dovedesc asta si deja las mai mult dezamagirea si frustrarea sa vorbeasca in loc sa gandesc logic.

    Nu incerc sa dau vina pe nimeni, e clar ca e numai vina mea, doar imi impartaseam experienta personala in legatura cu incercarea mea esuata de a cumpara consola.

    Sunt foarte paisonat de jocuri, dar pare cam irelevant, aparent nu sunt destul de pasionat.


    Felicitari celor care au reusit sa cumpere. Game on...

  11. #3111 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tineti cont ca Altex e si Media Galaxy. Also, ieri la eMag au fost 500 si s-au dat intr-un minut. Tineti cont de faptul ca doar pe thread-u asta, ieri, erau ~1500 de persoane care dadeau refresh instant. Cat credeati ca va tine? Si daca aveau 1500, tot se dadeau in sub 1 minut.

  12. #3112 SP
    Junior Member Kosto's Avatar
    Quote Originally Posted by Vortex66 View Post
    Man, nu era niciun bot.

    Terminati cu teoria conspiratiei. Din 8000 de oameni care erau pe pagina in acel moment, au prins 300. E matematica. Cum a zis si colegul mai sus, si eu mai aveam timp sa iau una, dar m-am limitat. Stocul a durat vreo 20 de secunde bune, daca nu 30. Mi-a luat efectiv 5-6 secunde sa adaug in cos si sa dau finalizeaza.

    Am prins de 4 ani de BF de fiecare data(cu exceptia unui an) si acum PS5ul. E vorba de cat esti de obsedat si dedicat sa prinzi.

    E ca si cum ai pune 300 de steaguri in desert desert intr-un punct. Apoi ai pune 8000 de oameni sa alerge si sa ia cate unul. Evident ca cei mai rapizi vor fi cei ce vor pune mana pe ele.
    Vortex tu ai prins la emag ieri? daca da in ce stadiu e comanda? La mine apare plata acceptat cu livrare luni si am sunat cand am vazut ca la unii anuleaza da au zis ca e ok am prins-o

  13. #3113 SP
    Junior Member stefan.theodor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Tineti cont ca Altex e si Media Galaxy. Also, ieri la eMag au fost 500 si s-au dat intr-un minut. Tineti cont de faptul ca doar pe thread-u asta, ieri, erau ~1500 de persoane care dadeau refresh instant. Cat credeati ca va tine? Si daca aveau 1500, tot se dadeau in sub 1 minut.
    emag au anuntat oficial pe facebook ca au fost doar 300

  14. #3114 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o fi. Eu iti zic ce aparea ieri in stoc la eMag.

  15. #3115 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Cred ca problema cea mai mare a oamenilor care nu au prins e faptul ca le vezi le OLX. Adica apareau la 5 minute direct pe olx la 5000 de lei. Era un terminat pe un grup de l-au facut niste baieti de aici care a prin la emag si s-a bagat repede sa prinda si la Orange ca sa il vanda mai scump

  16. #3116 SP
    Junior Member dumzuc's Avatar
    Quote Originally Posted by StephanoDota View Post
    Cred ca problema cea mai mare a oamenilor care nu au prins e faptul ca le vezi le OLX. Adica apareau la 5 minute direct pe olx la 5000 de lei. Era un terminat pe un grup de l-au facut niste baieti de aici care a prin la emag si s-a bagat repede sa prinda si la Orange ca sa il vanda mai scump
    Clar ii frustrant cand vezi alti care isi comand n console, mai ales ca ma numar printre cei care au prins sa comande in alea 20 sec si ma aburesc ca nu am prins "rezervarea", mai sus se discuta ca ar fi sunat emag pe cei care au comandat mai multe, atunci de ce nu le primim cei care au apucat sa cumpere?...am iar blocati bani, cum am avut si pe altex...

  17. #3117 SP
    Junior Member Blackice343's Avatar
    Am fost sunat de la Emag si mi-au anulat una dintre cele doua console pe care le-am comandat, mi-au dat banii inapoi in ~30 de minute.

    Mi-a confirmat ca cealalta consola urmeaza sa vina maine la Easy box. Am fost intrebat daca vreau sa fiu pus pe lista de prioritate pentru cand fac restoc anume in ianurie, am spus ca nu si asta a fost tot.

    Si cu privire la boti si teoria conspiratiei, am rulat un cutom bot facut in Python pe baza unuia de Tinder pe care l-am gasit pe Github. A meritat 200% efortul pentru ca mi-a cumparat in mai putin de 10 secunde 2 console.

  18. #3118 SP
    Junior Member Vortex66's Avatar
    Quote Originally Posted by Kosto View Post
    Vortex tu ai prins la emag ieri? daca da in ce stadiu e comanda? La mine apare plata acceptat cu livrare luni si am sunat cand am vazut ca la unii anuleaza da au zis ca e ok am prins-o
    Da, am prins, am sunat. Maine ajunge, confirmat si la tel si pe cont.

  19. #3119 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Am fost sunat de la Emag si mi-au anulat una dintre cele doua console pe care le-am comandat, mi-au dat banii inapoi in ~30 de minute.

    Mi-a confirmat ca cealalta consola urmeaza sa vina maine la Easy box. Am fost intrebat daca vreau sa fiu pus pe lista de prioritate pentru cand fac restoc anume in ianurie, am spus ca nu si asta a fost tot.

    Si cu privire la boti si teoria conspiratiei, am rulat un cutom bot facut in Python pe baza unuia de Tinder pe care l-am gasit pe Github. A meritat 200% efortul pentru ca mi-a cumparat in mai putin de 10 secunde 2 console.
    Tu ai folosit un bot pentru tine, dar alții le folosesc ca să umple olx de console..

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  20. #3120 SP
    Junior Member alexander.b's Avatar
    Quote Originally Posted by Vortex66 View Post
    Da, am prins, am sunat. Maine ajunge, confirmat si la tel si pe cont.
    Pe site zice ca a fost predat curierului?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts