Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 404 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 261 ... LastLast
Results 3,201 to 3,220 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3201 SP
    Junior Member baddog's Avatar
    Quote Originally Posted by Erines View Post
    :/ nu vad niciun mesaj de la ei cum ca mi-au anulat comanda
    La ce ora ai dat comanda?

  2. #3202 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    La 17:59:37

  3. #3203 SP
    Junior Member allex1923's Avatar
    Cu Orangeul am patit-o si eu. Am comanda anulata de joi, fara motiv. Am banii blocati de atunci. Faceti plangeri la anpc.

  4. #3204 SP
    Junior Member risk's Avatar
    Salut,

    Am patit-o si eu cu Orange-ul. Joi am reușit sa comand, dar mi-au anulat comanda din 'motive tehnice'. I-am sunat, mi-au spus ca daca am nemulțumiri sa fac reclamație la [email protected].

    Nici pana astăzi nu am primit un număr de înregistrare ticket ceva.

    Am sunat acum văzând ca au reușit câțiva useri de comande acum pe seara. Mi-au spus ca în continuare au probleme tehnice...


  5. #3205 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Bagati ANPC, cat de multe posibile. Astia asa merita, pura bataie de joc

  6. #3206 SP
    Junior Member allex1923's Avatar
    Quote Originally Posted by risk View Post
    Salut,

    Am patit-o si eu cu Orange-ul. Joi am reușit sa comand, dar mi-au anulat comanda din 'motive tehnice'. I-am sunat, mi-au spus ca daca am nemulțumiri sa fac reclamație la [email protected].

    Nici pana astăzi nu am primit un număr de înregistrare ticket ceva.

    Am sunat acum văzând ca au reușit câțiva useri de comande acum pe seara. Mi-au spus ca în continuare au probleme tehnice...

    Eu am facut plangere la ANPC joi seara. Am facut si la Orange inainte de ANPC. Am primit numar de inregistrare si am cerut produsul pe care l-am platit (mi-au fost retrasi banii si inca nu mi s-au returnat), nu banii inapoi. Si apoi a doua zi am primit sms ca cererea mea de retur a banilor a fost procesata...like wtf? In fine...bagati cu anpc ca macar amenda sa ia. Eu la ANPC am cerut banii inapoi x2 avand in vedere ca mi-a blocat aproape o saptamana suma respectiva.

  7. #3207 SP
    Member gompo's Avatar
    Daca tot a fost vina lor, ca nu sunt in stare sa aiba o platforma online bine pusa la punct, si daca tot ne-au luat banii de pe card, mie mi s-ar parea de bun simt ca cei de la Orange sa ofere prioritate la urmatorul stoc celor carora le-a fost anulata comanda "din motive tehnice", desi era achitata si procesata. Macar atat ar putea sa faca, daca nu sunt in stare mai mult.

  8. #3208 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by allex1923 View Post
    Eu am facut plangere la ANPC joi seara. Am facut si la Orange inainte de ANPC. Am primit numar de inregistrare si am cerut produsul pe care l-am platit (mi-au fost retrasi banii si inca nu mi s-au returnat), nu banii inapoi. Si apoi a doua zi am primit sms ca cererea mea de retur a banilor a fost procesata...like wtf? In fine...bagati cu anpc ca macar amenda sa ia. Eu la ANPC am cerut banii inapoi x2 avand in vedere ca mi-a blocat aproape o saptamana suma respectiva.
    Ai cerut la ANPC banii x2? ) Guys, vreau si eu ce fumati voi. ANPC maxim da amenda companiei iar in situatia de fata nu o sa faca asta.

    Mi se pare corect, cum spune colegul de ma isus, cei carora le-au fost anulate comenzile sa aiba prioritate.

  9. #3209 SP
    Junior Member allex1923's Avatar
    Quote Originally Posted by whisker View Post
    Ai cerut la ANPC banii x2? ) Guys, vreau si eu ce fumati voi. ANPC maxim da amenda companiei iar in situatia de fata nu o sa faca asta.

    Mi se pare corect, cum spune colegul de ma isus, cei carora le-au fost anulate comenzile sa aiba prioritate.
    De la TAROM intr-un caz similar am primit compensatii financiare.

  10. #3210 SP
    Member Giogio's Avatar
    Salut. Există vreo șansă să achiziționez consola până de anul nou? Credeți că vor mai veni stocuri?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #3211 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by allex1923 View Post
    De la TAROM intr-un caz similar am primit compensatii financiare.
    De la Tarom, nu de la ANPC. Vezi ca x2 iti da Altex. Acolo poti sa faci reclamatie ptr asta.

    Si nu iti mai da nimeni produsul, ca nu mai au. Probabil au ceva la termeni si conditii ca daca nu mai au produsul iti returneaza banii. Si cand trebuie sa plasezi comanda exact casuta aia trebuie sa o bifezi.

    Atentie, nu am nimic cu a face reclamatie la ANPC, doar cu modul cum pui problema. Sa iti dea consola, nu banii (de parca o mai au), sau x2 suma de la ANPC (de ce nu x10 sau x100,; daca vrei daune, morale probabil, atunci e treaba de instanta).


    Apoi o idee generala ptr toata lumea. Va plangeti de Altex (pe buna dreptate, vb de tombola), Emag si Orange, dar cand e sa puna la vanzare 200 de console sunteti pe site de dimineata si dati refresh. Fiti consecventi totusi, ori refuzati sa mai cumparati de la ei si asteptati pana la anul cand va fi ptr toata lumea, ori stati pe site, si daca prindeti ok, daca nu, la fel (ca e clar ca cei mai multi nu vor prinde). Eventual reclamatie la ANPC daca e groasa, si va vedeti de viata. Si e si o mica ipocrizie, daca prindeati iar altii nu, nu va mai plangeati. Va luati consola si dispareati de aici.

    Am citit aproape pagina cu pagina de cand au inceput precomenzile, si e o diperare asa in aer sa se prinda consola. Consumerism at its finest, in care ai senzatia asta ca tb sa cumperi produsul X ACUM! Si eu trec prin asta uneori (tocmai ce am luat Cyberpunk, cand puteam sa mai astept). Nu mai avem simtul rabdarii.


    Edit: eu am ce am, ca un mos batran, cu subitul trafic ce a aparut acum pe forum. anii trecuti se punea problema forumului si supravietuirea lui, ca nu era trafic si batea vantul, si acum e vanzoleala pe aici. Macar trafic sa fie (care eventual sa ajute forumul) ca donatii nu prea sunt. Probabil ca sunt un mos acum, ca preferam linistea de atunci

  12. #3212 SP
    Member maniac360's Avatar
    Da, corect punctat. ANPC-ul nu o sa faca nimic pentru ca reclamatiile nu au obiect. Magazinele au avut stoc limitat care a disparut in cateva secunde, unii au prins altii nu. Exista un procent de clienti care au resuit sa cumpere chiar si dupa ce stocul a fost epuizat, probabil N oameni au finalizat tranzactia in aceeasi secunda sau acelasi interval de timp, evident doar unul dintre ei va primi o consola. Asta probabil se datoreza unor motive tehnice, cum ar fi cache-ul, latenta cu care se inregistreaza o comanda in baza lor de date, etc. De aici s-a nascut teoria conspiratiei, gen consolele se impart la rude, cunoscuti, pile.


    Daca voi chiar credeti ca niste magazine de dimensiunea Altex, Emag, Orange risca o criza de imagine pentru un produs care le aduce un profit mai mic decat marja de eroare care o au cand isi stabilesc targetul de vanzari pe trimestul urmator, sunteti deconectati de la realitate.


    De apucaturi de genul "sa-mi dea de 2 ori banii inapoi", "daune morale", "in Romania au venit consolele cu ventilatoare zgomotoase" nici nu are rost sa mai povestesc.

  13. #3213 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Vorba aia omul oricât ar avea nu e niciodată mulțumit

  14. #3214 SP
    Junior Member dragomir80's Avatar
    17:58 comandă anulată din motive tehnice
    Macar eu am ales plată ramburs, nu mi-au luat banii...

  15. #3215 SP
    Member Remediu's Avatar
    @JohnConstantine: un pic de oftopic, problema traficului scazut este datorata, in mare parte, si din cauza lipsei unei versiuni de mobil a forumului. Omul nu deschide un pc ca sa verifice forumul. Iar Tapatalk e nasol. Practic e greu sa intri pe consolegames. Acum e trafic mai mare pentru ca sunt oamenii agitati ca nu gasesc consola.
    Dar, daca s-ar face o versiune de mobil a foeumului, sunt xonvins ca ar intra mult mai multa lume.

  16. #3216 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    OT: De ce este nasol Tapatalk? Mie mi se pare mai mult decat ok.

    Forumul este facut pe o versiune veche de Vbulletin, o versiune care n-are suport pentru mobile browsing.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #3217 SP
    Member Remediu's Avatar
    Mie nu imi place si sunt comvins ca multi nu sunt activi pe consolegames.ro tocmai din cauza asta, ca nu exista versiune mobila (nu vor sau nu le place sa foloseasca tapatalk).
    Mai exact, nu pare un loc prea primitor.
    Ce vreau sa spun e ca lucrurile astea nu ajuta deloc la popularizarea forumului.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  18. #3218 SP
    Junior Member alexander.b's Avatar
    Este cnv care a participat la tombola de la altex, si nu a castigat... dar a primit voucherul ala si nu il foloseste si ar vrea sa il faca cadou?

  19. #3219 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Offtopic: mie tapatalk mi se pare genial. Am toate forumurile într-un singur app. Mă abonez și primesc notificări la ce thread-uri mă interesează, are și black theme, acoperă nevoile mele cel puțin.

    Dar da, mulți vin și iau informații de aici, poate și oferte dar nu donează un cent.

  20. #3220 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Merge bine tapatalk deși nu postez m-ai deloc îmi place să urmăresc forumul.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts