Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 327 of 404 FirstFirst ... 227 277 317 325 326 327 328 329 337 377 ... LastLast
Results 6,521 to 6,540 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6521 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Da din 17.05.

  2. #6522 SP
    Member morphine's Avatar
    La altex mai sunt comenzi de onorat din lista aia?

  3. #6523 SP
    Member mladin86's Avatar
    Si ce relevanta are ca luna trecuta se putea comanda de la Flanco?

  4. #6524 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Well, pe baza informației ăsteia cu flanco ieri am făcut un drum de 250 km până la cel mai apropiat Flanco(cluj-zalau și înapoi) doar că sa mi se zică că nu există așa ceva după care am sunat peste tot și am plimbat pe cineva degeaba până la Afi in București. Deci clar eu nu mai am de gând să cumpăr afurisita asta de consola până când pot sa merg in orice magazin și să o iau de pe raft

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  5. #6525 SP
    Member xenocid's Avatar
    3100 de lei deja pe ole-x. nu cred ca mai dureaza mult si vor incepe sa adune praf si prin magazine.

  6. #6526 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Isi cam iau panica pentru ca a fost stoc, nu foarte mare, dar destul cat sa inunde OLX.
    Totodata cei care erau dispusi sa plateasca mult, si sa-i ingrase, cred ca au cam facut-o deja. Este evolutia naturala a lucrurilor.

    Inca le pun la 3300+ dar stiu deja ca mai mult de 3000 nu iau odata trecut weekendul. Se tine artificial pretul.
    Daca mai vine ceva stoc saptamana viitoare, cade sandramaua, se mananca intre ei.. vand sub 3000 numai sa nu ramana cu ele. Smecheria este sa nu fie incurajati, de aceea se intampla lucrurile astea. Inclusiv la retaileri.

    PS: pe ala de l-a pus cu 3100 l-au taiat "transhpiratiile" mai repede.. sau are nevoie de bani acum si e constient de ce se intampla. Probabil a fost abordat de multe oferte cu 3000 si a inteles ca mai bine vinde acum, decat sa-l prinda urmatorul stoc. Oricum face profit si la banii aia.

  7. #6527 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    La altex mai sunt comenzi de onorat din lista aia?
    Cel putin la digitale mai sunt, da. Nu stiu despre cele cu disc.

  8. #6528 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    ce zdrente de oameni, sper ca unii care mai intra pe aici sa se simta, de la inceput de an caut, dar nuu, ca altii se cred Warran Buffet si pun consola la 700 lei profit, mare om, mare caracter

    "NU ma contactați cu “ultimul preț boss” sau “ofer 3000” ca va blochez." de la un Warran Buffet.

    In Showroom emag se poate inscrie pe ceva lista? parca mai era unu altu care zicea ca s-a inscris pe liste.

  9. #6529 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiN View Post
    In Showroom emag se poate inscrie pe ceva lista? parca mai era unu altu care zicea ca s-a inscris pe liste.
    S-a putut la un moment dat, pentru cateva ore, dar probabil au dat oameni buluc si au pus stop. Iar acei oameni au primit consolele acum, la primul stoc mai mare.

  10. #6530 SP
    Junior Member AdrianIcn527's Avatar
    Am urmarit si eu ultimele discutii si ieri dimineata la ora 10 am dat telefoane mai intai la Flanco din Auchan Titan si dupa la Flanco din Afi Cotroceni. De la AFI mi-au confirmat existenta acestei "liste" pt PS5 cu 2 accesorii la 3100 RON. Ar fi trebuit sa dau un avans si sa astept urmatorul stoc. Cand eram in masina si ma indreptam catre AFI sa ma pun pe lista, am vazut un anunt in Sector 6 pt PS5 varianta cu Blu Ray. Am reusit sa o scot la pretul de 2900 ron. Nu sunt genul sa incurajez scalperii dar, din comoditate, am apelat la aceasta varianta. Oricum preturile SF de 4000+ ron se pare ca sunt istorie. Deja lumea lasa la pret. Sunt curios cui vor mai vinde "partenerii" emag la preturile lor frumoase.

  11. #6531 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Eu credeam că poate pe la sfârșitul anului o să fim în situația de acum. Cred că Sony a scos biciul și le-a cerut chinezilor să producă mult în detrimentul altor produse. Să adune praf la ei, din fericire pot să mă joc pe PC ca să mai îndulcesc așteptarea.

  12. #6532 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Eu credeam că poate pe la sfârșitul anului o să fim în situația de acum. Cred că Sony a scos biciul și le-a cerut chinezilor să producă mult în detrimentul altor produse. Să adune praf la ei, din fericire pot să mă joc pe PC ca să mai îndulcesc așteptarea.
    Chinezii sunt fabless , degeaba dau cu biciu in ei

  13. #6533 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    In 30 min intra pe site ls precomanda PS5 cu joc - 2799


    La Altex!


    Deja e live !
    Enjoy it !

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

  14. #6534 SP
    Member gompo's Avatar
    PS5+joc=2800 lei la precomanda la Altex !!
    https://altex.ro/consola-playstation...d/CNSPS51TBRC/

  15. #6535 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Eu credeam că poate pe la sfârșitul anului o să fim în situația de acum. Cred că Sony a scos biciul și le-a cerut chinezilor să producă mult în detrimentul altor produse. Să adune praf la ei, din fericire pot să mă joc pe PC ca să mai îndulcesc așteptarea.

    Am citit de mai multe ori că retailerii au primit câte 5000 sau 10000 de console (mai ales prin Vestul Europei și pe la americani). Dacă n-ar mai avea fab-uri, nu s-ar mai putea produce PS5. Ceva s-a schimbat pe undeva. Poate prioritatea a fost mai mare pentru PS5, având în vedere că toate se dau instant. Pe de altă parte prețurile la noile plăci 3070 Ti și 3080 Ti le fac să stea mult în stoc, ajutând cumva producția de PS5.


    Am plasat precomandă cu bundle. Să vedem cum e procesată plata.

  16. #6536 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Mersi de linkul de precomandă. În sfârșit am reușit și eu să comand!

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  17. #6537 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    sa va dea domnul multi prunci, da cum e cu precomanda, din 17 primesc console si le livreaza tot asa in ordinea inscrierii pe lista?

  18. #6538 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Nu contează, contează că o să o primim. Sa vina până în 30 după mine că așa numai bine termin și eu cu examenele!

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  19. #6539 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Stock altex :

    2800 cu tot cu ratchet & clank

    https://altex.ro/consola-playstation...d/CNSPS51TBRC/

  20. #6540 SP
    Member iionut's Avatar
    Iti multumim pentru comanda facuta!
    Mulțumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 327 of 404 FirstFirst ... 227 277 317 325 326 327 328 329 337 377 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts