Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 385 of 404 FirstFirst ... 285 335 375 383 384 385 386 387 395 ... LastLast
Results 7,681 to 7,700 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7681 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Asa au fost bagate si in bundle-ul cumparat de mine de la emag. Jocurile sunt puse de ei langa consola, apoi este pus un sticker emag pentru sigilarea pachetului.

    Edit: nu e sticker emag. Este un sticker de hartie in care este specificat continutul pachetului. Dar sigiliul original este taiat si pus acesta peste.

  2. #7682 SP
    Member MSlv's Avatar
    Jocurile erau băgate efectiv sub PS5, și mai era loc de câteva…

    Cutia a fost resigilată cu două etichete de hârtie aplicate peste sigiliile originale tăiate, una cu conținutul bundle-ului și cealaltă cu firma importatoare/distribuitoare “New Trend Distribution”. Vă pun poze dacă e careva curios.

  3. #7683 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudat. Recomand refuzarea pachetului. Ar trebui sa fie mentionat si in termenii si conditiile lor, daca produsul are sigiliu rupt/taiat/scos/deteriorat e ideal sa refuzati pachetul.

    Am verificat acum si nu am gasit nimic la emag sau ANPC (nu am cautat decat 2 min) dar am gasit stirea asta de la digi.

  4. #7684 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Pai in cazul asta eu cred ca, consola se incadreaza la resigilate si nu la produse noi.

  5. #7685 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am verificat acum si nu am gasit nimic la emag sau ANPC (nu am cautat decat 2 min) dar am gasit stirea asta de la digi.
    Un articol care nu zice nimic din pacate. Cum adica "puteti refuza coletul daca sigiliul nu este intact"? Pot refuza coletul indiferent daca sigiliul e intact sau nu.

  6. #7686 SP
    Junior Member staedler's Avatar
    Articolul de pe Digi este din 2013.
    Pe langa stickerele lipite peste sigiliu, eu am si asa ceva lipit direct pe cutie.
    Attached Images Attached Images img_20220328_2036381.jpg

  7. #7687 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Un articol care nu zice nimic din pacate. Cum adica "puteti refuza coletul daca sigiliul nu este intact"? Pot refuza coletul indiferent daca sigiliul e intact sau nu.
    Da, asa cum sunt facute majoritatea de la noi, dar eu nu am gasit altceva despre subiect.
    Stiu ca in urma cu multi ani, cand mi-am comandat o camera foto Sony, era specifica ceva de genu - daca sigiliu e rupt, dezlipit sau lipsa, va incurajam sa refuzati coletul.

  8. #7688 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by staedler View Post
    Articolul de pe Digi este din 2013.
    Pe langa stickerele lipite peste sigiliu, eu am si asa ceva lipit direct pe cutie.
    Da, corect, l-am observat și eu acum, e lipit și un al treilea sticker pe cutie cu conținutul pachetului.

  9. #7689 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Foarte ciudat. Recomand refuzarea pachetului. Ar trebui sa fie mentionat si in termenii si conditiile lor, daca produsul are sigiliu rupt/taiat/scos/deteriorat e ideal sa refuzati pachetul.

    ...
    De ce sa-l refuz? Stiam ce cumpar, iar produsul are garantie. Consola si controllerul erau neatinse. Nu cred ca aveau cum sa bage jocurile acolo daca nu taiau sigiliul. Am impresia ca lumea este suparata din cauza pretului, nu din cauza acelui sigiliu. Va faceti prea multe probleme din nimic.

  10. #7690 SP
    Member tudort's Avatar
    Dacă tot dai un ban, ar trebui să fie separat pus totul, fiindă e dreptul cumpărătorului să intre în posesia unui produs nou și sigilat din fabrică. Părerea mea este că, indiferent de ofertă, produsele trebuie să ajungă la cumpărător sigilate. Puteau să ofere jocurile separat sau să pună o cutie mare în care să includă și consola și restul separat ! Dacă includ și căști, unde le mai bagă? Se pot face niște pachete atrăgătoare dacă este dorință!

  11. #7691 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Altex Shoping City Sibiu, consola cu disc fara nici un joc 3450 de lei , urat au trecut si ei la bisnita.
    Attached Images Attached Images img_20220402_172832-min.jpg

  12. #7692 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    ^Neața! E de săptămâni bune prețul așa.

  13. #7693 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Am fost la sfârșit de săptămână în Altex din mall-ul Carrefour din Galați. PS5 cu disc se găsește pe la 3449 fără nici un joc sau vreun accesoriu. Cam asta e realitatea acum. De-abia aștept reducerile de Black Friday de la 3449 la 2800 de lei (sunt sarcastic).

  14. #7694 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    pretul recomandat de producator era trecut?

  15. #7695 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ar fi ceva genul:

    Consola PS5 disc
    PRP: 2500 Lei
    Super Pret 3450 Lei

    Mi se pare penibil, o firma asa mare ca Altex sa se preteze la gainari de genul asta.

  16. #7696 SP
    Member fdkenzo's Avatar

  17. #7697 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Ps5 pe stoc!...
    La 3800 lei.
    L-au mai ieftinit putin, dar au scos un joc din pachet, acum sunt doar doua...

  18. #7698 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    e de ieri pe site....si da, 2 jocuri, doar ca au scos un joc si scazut 150 in loc de 350 cu cat il evaluau inainte. csf ncsf

  19. #7699 SP
    Junior Member mitzager's Avatar
    Au băgat același pachet și la eMAG: https://www.emag.ro/consola-playstat.../pd/D0L4BVMBM/

  20. #7700 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Vad ca si la Flanco mai este pe stoc, doamne da sa nu le mai poata vinde la pretul asta de jepcari!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 385 of 404 FirstFirst ... 285 335 375 383 384 385 386 387 395 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts