Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 284 of 303 FirstFirst ... 184 234 274 282 283 284 285 286 294 ... LastLast
Results 5,661 to 5,680 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #5661 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Jucati little nightmares. Merita 100% si incercati sa nu va luati spoilere de pe net daca nu stiti jocul deja

  2. #5662 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Nu stiu daca sunt fani Yakuza pe aici, dar nu pot sa nu recomand seria, Japanese writing este next level, iar Yakuza:Like a dragon este un soft reboot, perfect pentru cine e intimidat de precedentele 7.

  3. #5663 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    De-asemenea: https://blog.playstation.com/2022/07...ng-this-month/ .
    Out next month as part of PlayStation Plus Monthly Games and Games Catalog lineups…
    • Yakuza: Like a Dragon | August | PlayStation Plus Essential / Extra / Premium
    • Yakuza 0 | August | PlayStation Plus Extra / Premium
    • Yakuza Kiwami | August | PlayStation Plus Extra / Premium
    • Yakuza Kiwami 2 | August | PlayStation Plus Extra / Premium
    Coming later this year as part of the PlayStation Plus Game Catalog…

    • Yakuza 3 Remastered | PlayStation Plus Premium
    • Yakuza 4 Remastered | PlayStation Plus Premium
    • Yakuza 5 Remastered | PlayStation Plus Premium
    • Yakuza 6: The Song of Life | PlayStation Plus Extra / Premium


  4. #5664 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Trebuie să ai timp să le joci și văd că unele sunt doar la Premium (mă refer la jocurile Yakuza). Știu destule persoane care le-au jucat imediat după lansare. E foarte bine că fac asta. E unul din momentele când subscripția Extra arată că merită.

  5. #5665 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Trebuie să ai timp să le joci și văd că unele sunt doar la Premium (mă refer la jocurile Yakuza). Știu destule persoane care le-au jucat imediat după lansare. E foarte bine că fac asta. E unul din momentele când subscripția Extra arată că merită.
    Plus ca formula e putin stale, adica in principiu sunt aceleasi cateva locatii la 2-3 jocuri, dar povestea face toti banii, eu am descoperit seria in 2018 si inca nu am apucat sa joc yakuza 4 si 5.

  6. #5666 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    De curiozitate: le-ați jucat cronologic (1,2,3,4,5,0,6) ) sau numeric (0,1,2,3,4,5,6)?

    Yakuza: Like a Dragon (Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue, lit. "Like a Dragon 7: Whereabouts of Light and Darkness") e un spin-off foarte reușit. Prefer turn based RPG.

  7. #5667 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by dronology View Post
    De curiozitate: le-ați jucat cronologic (1,2,3,4,5,0,6) ) sau numeric (0,1,2,3,4,5,6)?

    Yakuza: Like a Dragon (Ryū ga Gotoku 7: Hikari to Yami no Yukue, lit. "Like a Dragon 7: Whereabouts of Light and Darkness") e un spin-off foarte reușit. Prefer turn based RPG.
    Din nefericire le am jucat in ordinea in care au aparut pe ps4, am inceput cu 0,1,2, apoi 6 pentru ca nu erau inca 3-5 remastered, recomand si Judgment daca va place seria.

  8. #5668 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Plus ca formula e putin stale, adica in principiu sunt aceleasi cateva locatii la 2-3 jocuri, dar povestea face toti banii, eu am descoperit seria in 2018 si inca nu am apucat sa joc yakuza 4 si 5.

    Nu sunt mare fan, dar voi încercat jocul nou la PS Plus de luna următoare. Dacă-mi place, atunci încep să le joc și pe restul, în funcție de cum vor fi disponibile.

  9. #5669 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Sfat pentru cei care vaneaza trofeele....daca vreti sa va bucurati de joc si poveste, stati departe de trofee....am jucat doar unul din jocuri si mi s-a scarbit rau de tot de serie in general.

  10. #5670 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Haha, I second that , un platinum este 140h+, nu neaparat skill dependent. Only for true pain lovers

  11. #5671 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Haha, I second that , un platinum este 140h+, nu neaparat skill dependent. Only for true pain lovers
    Activitatile din jocul asta sunt cele mai canceroase.....cred ca si mario din anul 1994 sau cand o fi aparut e mai enjoyable decat toate sidequesturile si activitatile din jocul asta...iar eu am jucat numai 1 joc si sunt 7 sau cate naiba or fi ))

  12. #5672 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu abia acum mi-am dat seama ce magarie au facut, de fapt, Sony, cu Extra vs Premium.

    Pana acum traiam cu impresia ca Premium = Extra + jocurile de PS3 sau mai vechi, care sunt pe streaming + game demo/trials.

    Dar de fapt, in libraria de jocuri de la PS+, sunt foarte multe jocuri de PS4/PS5 care sunt blocate pentru Premium, inclusiv God of War 2018 sau Avengers
    Sunt curios pe ce principii le aloca la unu sau altu

  13. #5673 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Mi se pare mie sau la PS Collection au disparut o buna parte din jocurile disponbile? Eu am numarat doar 14 jocuri din 20, exceptând Persona 5 pe care l-au scos ei. Oare sa se fi amestecat la Extra/Premium?

    Daca, de exemplu pun in librarie un joc de la Extra si ei il scot, mai am acces la el, asa cum este la cele lunare? De exemplu Shadow Warrior 3 si Syberia au fost scoase din lista. Urmeaza NBA2K22 si WRC 10 pe 31 august, si RDR 2 pe 20 septembrie.
    Intreb, pentru ca inca sunt indecis daca sa fac upgrade. Din jocurile de la Extra as avea undeva la 30 de jocuri de jucat...

  14. #5674 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Cand ei îl scot de la extra, nu mai ai acces la joc.

  15. #5675 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Jucati little nightmares. Merita 100% si incercati sa nu va luati spoilere de pe net daca nu stiti jocul deja
    Joacă si partea a 2-a, e si mai reușit, merită in totalitate!

  16. #5676 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Cand ei îl scot de la extra, nu mai ai acces la joc.
    Asta-i cam nasol. Sa speram ca nu vor mai scoate jocuri, altfel nu se merita acel catalog daca nu ai acces la el cand ei scot anumite jocuri.

  17. #5677 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Asa e si la GamePass daca le scot numai ai acces la ele, avantajul e ca jocurile noi pe care le adauga stau 1 an de zile pana ies din abonament.
    La PS Essential nu ai probleme de genul asta.

    ---------- Post added 01-08-2022 at 09:51 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu abia acum mi-am dat seama ce magarie au facut, de fapt, Sony, cu Extra vs Premium.

    Pana acum traiam cu impresia ca Premium = Extra + jocurile de PS3 sau mai vechi, care sunt pe streaming + game demo/trials.

    Dar de fapt, in libraria de jocuri de la PS+, sunt foarte multe jocuri de PS4/PS5 care sunt blocate pentru Premium, inclusiv God of War 2018 sau Avengers
    Sunt curios pe ce principii le aloca la unu sau altu
    Alta politica minunata Sony. M-am uitat de curiozitate la o noua comparatie intre GamePass si GamePass Ultimate.
    Pe GP ai toate jocurile cu exceptia celor de la EA Play.

    Apropo de PS Essential luna asta chiar e buna, nu ma asteptam.

  18. #5678 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu abia acum mi-am dat seama ce magarie au facut, de fapt, Sony, cu Extra vs Premium.

    Pana acum traiam cu impresia ca Premium = Extra + jocurile de PS3 sau mai vechi, care sunt pe streaming + game demo/trials.

    Dar de fapt, in libraria de jocuri de la PS+, sunt foarte multe jocuri de PS4/PS5 care sunt blocate pentru Premium, inclusiv God of War 2018 sau Avengers
    Sunt curios pe ce principii le aloca la unu sau altu

    Eu încă mai am God Of War 2018 în librărie (nici nu l-am instalat vreodată), iar Avengers îl aveam înainte de a veni la PS Plus. Tot PS Plus Extra am și eu. Am tot citit că unele jocuri au fost scoase din librării.

  19. #5679 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Eu încă mai am God Of War 2018 în librărie (nici nu l-am instalat vreodată), iar Avengers îl aveam înainte de a veni la PS Plus. Tot PS Plus Extra am și eu. Am tot citit că unele jocuri au fost scoase din librării.
    Daca ai ps5 si abonament standard psplus, God of war 2018 il ai in psplus essentials....e un catalog standard oferit cand s-a lansat ps5-ul

  20. #5680 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Daca ai ps5 si abonament standard psplus, God of war 2018 il ai in psplus essentials....e un catalog standard oferit cand s-a lansat ps5-ul

    Tocmai așa știam și eu. E ciudat că unora nu le mai apare jocul. Așa l-am primit și eu, la PS Plus Collection după ce am cumpărat PS5, jocuri care depind doar de PS Plus, indiferent de nivelul subscripției. Aveam acces la ele cu vechiul PS Plus, echivalentul PS Plus Essential de acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 284 of 303 FirstFirst ... 184 234 274 282 283 284 285 286 294 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts