Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 171 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #141 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asta cred ca va fii Travel kit:
    includes soft case, 8in1 game case, screen protector, headphones, car adaptor and wrist strap.

    Cine doreste, cine serveste ?!
    Pre-Order: PS Vita (Wi-Fi)
    Attached Images Attached Images ps-vita-travel_pack.jpg

  2. #142 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Totusi sa nu comparam PSV cu iPhone care are doar joculete.
    Nu vreau sa incep un versus... dar cred ca nu te-ai jucat prea mult pe iOS. No offense, dar pe iOS exista chiar si MMORPG-uri... lucru care nici pe PS3/PSP/PSV nu exista, dupa atatia ani. Si culmea e ca sunt al naibii de bune, mai ales avand in vedere ca merg pana si pe generatii mai vechi de iPhone (nu stiu cine i-a oprit pe Sony sa faca un MMORPG gen Order & Chaos, de exp.).

    Cat despre "doar joculete" pe iOS, daca ma gandesc la cateva gen Starfront, NOVA, Seria Asphalt, Seria NFS, Death Rally, Split/Seccond, GTA Chinatown Wars, GTA 3, Galaxy On Fire, Mortal Kombat, Real Racing, Mirror's Edge, Battlefield, Infinity Blade, Dead Space, Red Alert, Fifa 11 & 12, Tiger Woods, Dark Meadow, Epoch, Final Fantasy (1-3), ShadowGun, Sonic, Seria Gangstar, Rainbow Six, Command & Conquer, NBA, NHL, NFL, and so on... mie unul nu mi se pare deloc a fi "doar joculete"... ci titluri serioase. Poate te refereai la chestii gen Angry Birds, Where is My Water, Fruit Ninja, Plants vs Zombie, Cut The Rope, Contre Jour, Osmos, World of Goo, Machinarium si alte "joculete"... care insa au rupt topurile la vanzari si au facut din publisheri necunoscuti milionari in dolari. Asta pentru ca au venit cu originalitate, gameplay... ceea ce din pacate nu prea am mai vazut pe PSP in ultima vreme.

    Eu unul sunt satul de remake-uri... si reboot-uri. Daca ma uit un pic critic, cu ce vine PSV la lansare? Uncharted? (nu avem deja 3?), Everybody's Golf (serios?), WipEout 2048 (again?), ModNation Racers (nu exista deja?), FIFA (oh), Touch My Katamari (not again), Plants vs Zombies (ah, deci si ei vor "doar joculete"?), Virtua Tennis 4 (un alt "original")... si cireasa de pe tort... Lumines (originalitate la maxim)...

    Deci nu stiu ce sa spun... dar e ca si cand si-ar taia singuri craca de sub picioare... Titluri re-lansate, preturi mari, autonomie doar 3 ore, 3G limitat, fara multi-account... e complicat. Sa speram ca pana la lansarea in US/UE se vor mai limpezi lucrurile. Pana atunci, PSV-ul la mine s-a transformat dintr-un "must have" intr-un "mai amanam...".

  3. #143 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Desi nu regasesti acelasi jocuri dar cred ca Vita va fi pusa in umbra serios de viitoarele tablete.
    Jocurile si accesoriile sunt scumpe.

  4. #144 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    Eu unul sunt satul de remake-uri... si reboot-uri. Daca ma uit un pic critic, cu ce vine PSV la lansare? Uncharted? (nu avem deja 3?), Everybody's Golf (serios?), WipEout 2048 (again?), ModNation Racers (nu exista deja?), FIFA (oh), Touch My Katamari (not again), Plants vs Zombies (ah, deci si ei vor "doar joculete"?), Virtua Tennis 4 (un alt "original")... si cireasa de pe tort... Lumines (originalitate la maxim)...
    acuma exagerezi un pic mai Monky. Acel Uncharted e asteptat cam de toata lumea si din cate am vazut are potential (tocmai am citit un review care i-a dat 10 din 10). Un joc din seria Katamari parca nu a mai aparut de la PS2 incoace (scratch that... nu a mai aparut de 3 ani pe PS3 si apoi de 5 ani pentru Xbox 360), iar la jocuri gen Virtua Tennis si Fifa cata inovatie si originalitate vrei? Ma gandeam ca o sa zici de jcouri gen Ninja Gaiden Sigma Plus sau BlazBlue Extended Version care intr-adevar ofera doar cativa luptatori noi, capitole in plus sau costume bonus fata de versiunea originala.

    Iar din lista aia imensa de jocuri lansate pe iOS, majoritatea sunt jocuri lansate pe consola da la cativa ani distanta (Dead Space, Mirror's Edge, Battlefield), unele sunt remake-uri dupa zeci de ani, adica aceeasi miscare cum o fac cei de la Sony cu jocurile de PSN (Final Fatnasy 1-3 de exemplu), iar o mare parte din jocurile de pe lista fac ca un nou joc Katamari sa para a fi "parintele inovatiei" (aici ma refer ala Fifa, Tiger Woods, NBA, NFL si toate cele). Foarte putine jocuri au fost original facute pe iOS (cum ar fi Infinity Blade) si nu au fost lansate mai intai pe PC/console iar apoi portat si adaugat touch screen support sau alte chestii.

    Eu sunt de parere ca la produsele celor de la Apple, baza reprezinta tot indie developerii care aduc ceva de x ori mai bun decat ceva lansat de un mega studio. Dar din cate am observat, recent cei de la Sony au acordat o atentie mult mai mare indie developerilor, ceea ce nu poate decat sa le aduca castiguri.

    Cat despre line-up-ul PSV-ului? Consider ca e unul dintre cele mai bune din care am vazut (care ar ingropa pe cel al 3DS-ului sa zicem) si se poate vedea ca cei de la Sony cat de cat si-au invatat lectia...macar la capitolul asta. La altele.... mai au de lucru (le-a mentionat si MonkY mai sus).


    l.e. nu poti sa spui ca asta nu e un lauch-up...bun, cel putin. Eu ma gandeam ca sutn vreo 10 jocuri la inceput... dar acuma vad ca sunt peste 30. Si nu poti sa spui ca nu exista varietate... http://www.vg247.com/2011/12/22/scea...launch-titles/

    p.s. punem pariu ca in topul vanzarilor lupta cea mai intensa o sa fie intre Uncharted siiiii Plants vs Zombies? .Mai in gluma, mai in serios astea doua o sa se vanda foarte bine.

  5. #145 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Din pacate preturile acestea exorbitante vor avea un impact puternic pe piata romaneasca, unde jocurile se vand la pretul de lansare, chiar si la cativa ani de la aceasta.
    In UK, cred ca va scadea destul de repede pretul la jocurile de PS Vita.
    Sony a investit f mult in Vita si cum zicea Tudoran line-up-ul de jocuri este impresionant.
    M-as bucura pt ei sa aiba succes (asta si pt ca sunt Fanboy Sony).
    Ce ma doare cel mai mult este durata bateriei. La aceasta s-ar adauga disponibilitatea 3G in Romania (avem si noi Vodafone aici, deci vreau sa trag sperante) si lipsa PSN Store.
    Aici chiar stau si ma intreb daca imi cumpar Motorstorm RC pe PS Vita, o sa-l pot downloada si pe PS3 sau invers, avand in vedere ca eu am doar cont PSN de Romania.
    Apropo, a citit cineva .... jocurile Vita cu multiplayer vor avea Online Pass?

  6. #146 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Consola are potential dar pana acum doar Uncharted e jocul care merita. Pretul ei nu e mare dar jocurile si accesoriile ii dubleaza valoarea, cateva din chestiile alea trebuiau incluse in pachet de la inceput. De Nintendo radeau toti ca 3DS-ul e fail dar pana acum au batut Vita la vanzari in prima zi si jocuri ca Super Mario 3D Land, Mario Kart 7, Zelda Ocarina of Time 3D etc.. deja au luat destule premii.

  7. #147 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tudoran, Katamari este si pe iOS, lansat anul asta, iar eu consola nu imi voi cumpara doar pentru un singur joc... fie el chiar si un al patrulea joc din trilogia Uncharted. Cel putin eu n-o sa dau niciodata 69.99 USD pe un joc portabil (si oricum in .ro probabil va ajunge la 69.99, dar EUR... plus TVA...)

    Cat despre lista de mai sus, eu am dat exemplu de jocuri mari, indiferent din ce an sunt... contrar afirmatiei ca pe iOS nu exista decat joculete.
    Legat de mega studiouri si Apple, atata timp cat au intrat in scena cei de la Rockstar, EA, Ubisoft/Gameloft, Activision... cred ca incepe sa se "miste" treaba.

    Acum, de ce vad eu PSV-ul ca un fail? Well, sunt cateva puncte mari de luat in calcul:
    1. Nu are super camera foto, nu are gsm. Automat inseamna ca e inca o chestie de luat dupa tine in plus (pe langa camera si telefon).
    2. Din pacate, nefiind pocketable, prefer sa iau un tablet dupa mine. E acelasi "efort"...
    3. Nu este pocketable, dar tine doar 3 ore bateria. Revin la punctul 1 si 2 si-mi iau tablet-ul sau telefonul. Ambele tin cel putin 10 ore (fiecare).
    4. Preturile mult prea mari pt. jocuri. Repet, Sony o sa o pateasca mai rau decat cu UMD-urile daca merge pe 69.99 ca fiind pret de titlu AAA.
    5. Hardware-ul care la data lansarii in US/UE va fi depasit. Deja este depasit (vezi Tegra 3).
    6. Haos-ul in control. O consola portabila ar trebui sa fie usor de inteles pana si pentru un pusti de 3 ani. Pe cand aici avem dual stick, d-pad, buttons, shoulder buttons, touchscreen, back touch, giroscop... Nici nu vreau sa ma gandesc la un joc care va folosi toate metodele de control...
    7. Multitasking oribil. Nici macar nu poti intra in browser (de exp. sa cauti un walkthrough ceva) fara a iesi din joc... Si alte dude ale OS-ului al carui design pare ca l-a creat un pusti in timpul sau liber (bule? serios?)

    Anyway, eu si sunt un pic biased... pentru ca am ajuns sa nu ma mai joc pe portabile de cand cu tabletele. 7-10" beats 5" anytime. Pentru ochii mei, e alta viata. Pentru maini e un pic mai greu, dar la 280gr, nici cu PSV-ul nu mi-e rusine. In plus, dupa ce am vazut cum a involuat PSP-ul... ma gandesc de 10 ori inainte sa mai risc...

    Well, eu sunt curios ce va iesi din PSV... dar, mark my words: Daca o tine tot asa Sony, PSV-ul va muri mai repede chiar decat PSP Go!

  8. #148 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Parerea mea ca PSV este o porcarie ca si PSP-ul (am avut una 3 ani).Unu la numar 3-5h lifetime daca totul ii setat la maxim.Doi la numar cum a zis si Monky jocurile sunt overpriced,pot sa-mi cumpar o groaza (de calitate) de pe iTunes,pe pretul unui joc PSV.Deci dau lui $ony my middle finger

  9. #149 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu ma intelegeti gresit... chiar mi-am dorit ca PSV sa fie un "killer" pe piata... sa ii faca sa planga pe cei de la Nintendo, Apple & Google... Chiar ma gandeam ca la cat au muncit cei de la Sony la PSV, va fi consola portabila perfecta. Initial cand ma gandeam la OLED, double touch screen, dual stick, quad core... rezulta o chestie imbatabila. Dupa care au inceput sa curga problemele (bateria, preturile, os-ul dezastruos, 3g limitat)... Eu inca mai sper ca varianta US/UE va fi o noua revizie, mult imbunatatita. Dar, speranta moare ultima, nu?

  10. #150 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    @MonkY: Sony nu a pierdut inca batalia cu Apple si Google. Jocurile pentru iOS/Android nu sunt inca suficient de bune, sunt unele jocuri interesante si unele jocuri care arata destul de bine, dar totusi putine. Mare parte din jocurile mentionate de tine sunt destul de vechi si nu se ridica la nivelul grafic al jocurilor de PS Vita, cel putin momentan. Ca sa nu mai vorbim de pretul lor, fiecare costand cam 10$, deci nu cumperi decat vreo 5-6 jocuri de iOS, nu 50. Si sa nu uitam un alt lucru esential: pretul. Un iPhone costa 600$, cat costa PS Vita? Nu cumva 300$? Pai... cumperi 2 console cu banii pentru un iPhone (ok, o consola si un telefon/tableta decent(a) pentru browsing si ceva office).
    Pe partea hardware Vita sta ceva mai bine, momentan. Este exact ca "razboiul" PC vs consola. Jocurile de PC vor arata dupa o perioada mai bine, e inevitabil. Totusi sa spui ca Vita a fost deja egalat... tehnic poate, dar sa nu uitam de optimizarea care se face pe o astfel de consola, vezi din nou consola vs PC.

  11. #151 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    @MonkY: Sony nu a pierdut inca batalia cu Apple si Google.
    Teoretic nici nu exista o batalie... Sony momentan nici nu mai exista pe piata handheld-urilor. Vom vedea in 2012 daca au ceva de spus...
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Jocurile pentru iOS/Android nu sunt inca suficient de bune, sunt unele jocuri interesante si unele jocuri care arata destul de bine, dar totusi putine.
    Nu stiu care sunt acele "putine" jocuri, dar eu nu am timp sa le joc nici macar selectiv...
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Mare parte din jocurile mentionate de tine sunt destul de vechi si nu se ridica la nivelul grafic al jocurilor de PS Vita, cel putin momentan.
    Din fericire, nu mai sunt "graphic whore" de mult... Conteaza grafica, dar mai mult conteaza pt. mine originalitatea, povestea si gameplay-ul. Daca are si o muzica buna, poate fi si pe 8bits... nu-mi trebuie quad core pt. asta
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Ca sa nu mai vorbim de pretul lor, fiecare costand cam 10$, deci nu cumperi decat vreo 5-6 jocuri de iOS, nu 50.
    Gresesti. 90% din jocurile de acum sunt 0.99 USD! Unde mai punem ca majoritatea au zile in care sunt FREE (Sony nu prea cunoaste cuvantul Free... decat atunci cand pierde datele cartilor de credit ale clientilor). In restul timpului, majoritatea jocurilor sunt 1.99 USD... doar cele premium ajung sau sar de 5 USD. Si chiar si acelea, le poti astepta linistit si cumpara la pret minim sau chiar lua gratuit.
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Si sa nu uitam un alt lucru esential: pretul. Un iPhone costa 600$, cat costa PS Vita? Nu cumva 300$? Pai... cumperi 2 console cu banii pentru un iPhone (ok, o consola si un telefon/tableta decent(a) pentru browsing si ceva office).
    Un iPhone 3GS il poti cumpara linistit si cu 3-500 RON. Un iPhone 4 ti-l iei linistit cu 99 EUR la abonament... In plus, comparam mere cu pere. Pe un iPhone pot sa lucrez, pot sa dau telefon, fac browsing ca omul normal, fac poze serioase... Nu uita ca PSV-ul este strict o consola pt. gaming. Si-atat. Si mai mult, o consola care tine 3 (TREI) ore!!! Sincer, nu as da nici 50 USD pe un telefon care sa ma tina 3 ore... Oricum, iti scapa din vedere faptul ca desi e "ieftin" PSV-ul (recunosc ca pretul e ok pt. cate nebunii are pe el), daca-mi vine cu jocuri la 69.99 USD, ma lasa rece. E inadmisibil ca o consola portabila sa coste cat 4-5 jocuri...
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Este exact ca "razboiul" PC vs consola. Jocurile de PC vor arata dupa o perioada mai bine, e inevitabil. Totusi sa spui ca Vita a fost deja egalat... tehnic poate, dar sa nu uitam de optimizarea care se face pe o astfel de consola, vezi din nou consola vs PC.
    Nu chiar... iOS-ul si Android-ul nu sunt totusi Windows-uri. Mai degraba sunt OS-uri de consola... pentru ca nu au nevoie de drivere, antivirusi and so on. Nu au nevoie de upgrade la placa video de 20 mil odata la 6-12 luni... Deci comparam iarasi mere cu pere. Mai ales ca pt. iOS sunt optimizate jocurile in draci (este binecunoscut "CTC"-ul Apple).

    Sincer, pentru mine smartphone-urile si tablet-urile sunt noile console portabile. Dovada ca si WiiU va veni cu un "tablet"... dovada stau si cifrele in vanzari. Anyway, sper ca si PSV sa faca parte din noua familie a jocurilor portabile... dar mai are mult, mult prea mult de invatat. Momentan din partea mea are nota 4/10! Sorry...

  12. #152 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Gresesti. 90% din jocurile de acum sunt 0.99 USD! Unde mai punem ca majoritatea au zile in care sunt FREE (Sony nu prea cunoaste cuvantul Free... decat atunci cand pierde datele cartilor de credit ale clientilor). In restul timpului, majoritatea jocurilor sunt 1.99 USD... doar cele premium ajung sau sar de 5 USD. Si chiar si acelea, le poti astepta linistit si cumpara la pret minim sau chiar lua gratuit.
    Recunosc ca am gresit, mai uitat acum pe market si am vazut ca majoritatea jocurilor premium sunt cam 5-7$, si au fost jocuri premium si la 10centi.

    Un iPhone 3GS il poti cumpara linistit si cu 3-500 RON. Un iPhone 4 ti-l iei linistit cu 99 EUR la abonament... In plus, comparam mere cu pere. Pe un iPhone pot sa lucrez, pot sa dau telefon, fac browsing ca omul normal, fac poze serioase... Nu uita ca PSV-ul este strict o consola pt. gaming. Si-atat. Si mai mult, o consola care tine 3 (TREI) ore!!! Sincer, nu as da nici 50 USD pe un telefon care sa ma tina 3 ore... Oricum, iti scapa din vedere faptul ca desi e "ieftin" PSV-ul (recunosc ca pretul e ok pt. cate nebunii are pe el), daca-mi vine cu jocuri la 69.99 USD, ma lasa rece. E inadmisibil ca o consola portabila sa coste cat 4-5 jocuri...
    Intr-un alt post spuneai ca PSV va fi depasit d.p.d.v. hardware, iar acum spui ca iPhone 3GS e 500ron. Ca sa existe o comparatie, avem nevoie de ultimul hardware disponibil, iar acesta costa 600$(euro la noi). Poze ca omul normal... da, dar doar cu 4/4S. Browsing, nu stiu daca omul normal nu ar fi deranjat de ecranul de 3.5". Dar toate aceste lucruri pot fi facute si cu un smartphone mai vechi, pe cand pentru jocuri trebuie un smartphone de ultima generatie (din nou, jocuri premium)

    Din fericire, nu mai sunt "graphic whore" de mult... Conteaza grafica, dar mai mult conteaza pt. mine originalitatea, povestea si gameplay-ul. Daca are si o muzica buna, poate fi si pe 8bits... nu-mi trebuie quad core pt. asta
    Originalitate, poveste - sunt in general 0 (mai putin in cazul joculetelor ca Where's my water, Angry Birds etc.). Gameplay si muzica gasim, dar nu cred ca mai este suficient.

    Joculete sunt destule, si majoritatea sunt excelente, dar asta a spus si tudyniuz. Jocurile pentru PSV/3DS sunt mai bune si vin la un pret mai mare (70$ este doar Uncharted, restul sunt ceva mai ieftine).

    Nu chiar... iOS-ul si Android-ul nu sunt totusi Windows-uri. Mai degraba sunt OS-uri de consola... pentru ca nu au nevoie de drivere, antivirusi and so on. Nu au nevoie de upgrade la placa video de 20 mil odata la 6-12 luni... Deci comparam iarasi mere cu pere. Mai ales ca pt. iOS sunt optimizate jocurile in draci (este binecunoscut "CTC"-ul Apple).
    Nu au nevoie de placi video (care acum oricum se upgradeaza odata la 2 ani, poate chiar mai rar), dar este necesar un nou telefon odata la un an. Si Android-ul cam seamana cu Windows-ul pentru ca ai n configuratii (GPU, CPU, display, Ram), deci optimizarea este ceva mai dificila.

  13. #153 SP
    Member Mythul's Avatar
    O simpla intrebare pentru erik95: Ai iPhone (de la 3GS in sus) sau ai folosit unul mai mult de 6 luni ? Iti zic eu cand cumperi GTA 3 la 2.99 $ nu ai cum sa nu te intrebi de ce ar plati cineva 60-70 $ pe un handheld game de care oricum te saturi, cand cu aceleasi resurse poti luat 10-15 jocuri premium.

    PS Vita deja a devenit o consola 'premium' pentru cei cu bani / upper middle class. Iar in perioada asta de criza cand 'enterntainmentul' e primul (sau in top) pe lista de economii chiar nu stiu cum va fi un succes. Se va vinde, dar probabil celor cu bani + interesati, dar ma tem ca acea piata e relativ mica. iPhoneul deja s-a extins si pe piata middle class, doar cei de la Apple vand 3 modele, 3GS fiind 0$ cu abonament (bine nu la rechinii din Romania) ceea ce mi se pare un super-deal avand in vedere ca am avut unul 2 ani de zile si e un telefon exceptional. 3DS-ul la fel, cu 180 euro ai consola cu tot cu card de memorie de 2GB + jocurile sunt cheaper ca ps vita dar mai scumpe ca ios, asa ca si viitorul 3DS-ului e incert.

    Sony par prea inflexibili. Uite exemplu Nokia, cand a aparut iPhone / Android toti au zis ce bull****, ca va trece tot hype-ul, ca e doar un gimmick. Si uite-te la ei acum. In 2007 Nokia era high-end cu toate N-ruile lor, zeci de modele pe piata, 45% market share. 4 ani de ignoranta, 0 inovatie si unde i-a adus? 20% market share. Asta s-ar aplica la sony care refuza sa scada preturile la jocuri / cheaper models.

    Anyway time will tell.

  14. #154 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    GTA 3 este un joc bun, dar destul de vechi si de greu de controlat. Nu spun ca PSV este un handheld exceptional, spun doar ca nu este echivalentul unui smartphone. Castiga la capitolul control si este mai evoluat d.p.d.v. tehnic. Castiga si din cauza jocurilor care vor aparea pentru el, jocuri mai bune decat gama premium pentru iOS/Android.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  15. #155 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    erik95, nu uita, totusi, ca pretul jocurilor va fi de 40-50$ si aici vorbim de o consola mult prea putin portabila. De banii astia iti cumperi pentru PS3/X360 niste jocuri mult mai bune calitativ (poate) si mult mai lungi ca gameplay time.

    PSV-ul, orice ar zice oricine, nu este o consola portabila. In cel mai bun caz, daca faci ~1h-1.5h spre munca, te poti juca DOAR dus-intors de la munca. daca faci greseala sa-l arati cuiva de acolo si nu ai incarcator, la drumul de intoarcere scoti iPhone-ul si te joci GTA3.

    Intr-adevar, este o consola "semi-portabila" cu multe inovatii si cand au anutat-o ma batea serios gandul sa-mi iau una. Dar sincer, imi luat DOAR daca bateria tinea cel putin 5-6h de playtime (si aici ma refer la jocuri gen Uncharted, nu ceva gen Angry Birds) si daca jocurile nu erau mai mult de 15-20 $ bucata (desi chiar si asa este enorm. eu dau pe un joc de iPad2 5-6 euro si majoritatea sunt absolut superbe, mai ales din cauza ecranului foarte mare. sa nu mai zic de autonomia bateriei de ~10h de playtime).

    Deja consolele handheld, gen PSV si 3DS, vor incepe sa dispara. Este o piata in continua cadere de la lansarea AppStore-ului din 2008.

  16. #156 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Adevarat ca jocurile au un pret destul de piperat pentru o consola portabila insa sunt peste jocurile iOS/Android.








  17. #157 SP
    Member Mythul's Avatar
    Simple math:
    1 ipad2 = 1 psv + card + 4 jocuri (500=250+50+4*50)

  18. #158 SP
    Member Kratos's Avatar
    Buei si ce incantat eram ca in sfarsit scoate Sony ceva demential. Ma gandeam la OLED si la faptul ca in sfarsit cu dual analog stick voi putea juca nu doar cele de PSx ci si cele de PS2. Ma gandeam ca avand multitouch va fi un concurent serios pentru Android Market si AppStore. Dar ce vad pana acum este (vorba lui Mythul) o consola semi-portabila premium. Momentan imi fac cu ochiul cateva titluri, insa Dzeule ce preturi sunt alea?!? La 40-50 EUR un joc, 40-50 EUR un card, cred ca vor astepta ceva pe rafturi. Lasand deoparte preturile de pe iOS si Android, care sunt imbatabile dupa parerea mea, mai ales daca ai mai multe device-uri pentru care cumperi o singura data, haideti sa comparam cu cea mai vanduta consola portabila in aceasta perioada: Nintendo 3DS. Pai acolo cel mai "premium" joc (Super Mario 3D Land) este 25-30 EUR, restul jocurilor fiind intre 10 si 15 EUR. Cu alte cuvinte, PSV-ul trebuie sa fie al naibii de tare incat sa ma faca sa cumpar jocurile la pret dublu. Ah, si nu are nici 3D

  19. #159 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Ah, si nu are nici 3D
    Pentru mine, asta este un MARE plus.

    Quote Originally Posted by Mythul
    Simple math:
    1 ipad2 = 1 psv + card + 4 jocuri (500=250+50+4*50)
    Tot simple math - 50$ / un joc PSV = cel putin 10 super jocuri de iPad2 (asta ca sa nu zic 20-30 de jocuri la reducere si nu numai)

  20. #160 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Adevarat ca jocurile au un pret destul de piperat pentru o consola portabila insa sunt peste jocurile iOS/Android
    Prea putin pt a te determina sa-ti iei Vita.
    Din pacate si eu o consider fail.
    Cat mi-ar trebui mie jocuri atunci cand plec undeva imi ajunge si o tableta. Ca nu-mi imaginez cum as opta pt. o miniconsola cand sunt acasa si pot sa pun un PC sau o consola pe o dictamai plasma.
    Pe o tableta de aprox 10' restul lucrurilor, in afara de gaming, se fac altfel, parca.
    Am avut tableta si de 5' si de 7' si de 10'. Dupa aceste experiente, eu personal, nu mai accept browsing, filme, youtube, email, mess pe ceva sub 7'. E chinul de pe lume.

    Nu mai avem loc prin genti de atatea smartphone-uri, tablete si incarcatoarele de riguare, mai pun acu si un Vita !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 171 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts