Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 70

Thread: 1st game on PS3

  1. #21 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Resistance: Fall of Men si Spider-Man 3. Al doilea cam uratel, dar fiind printre primele, a fost destul de ok.

  2. #22 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dragi colegi de forum, omului nu-i place jocul și gata, nu il mai băgați pe g�t. Asta cu autobuzul e maximă, cum să-i dorești moartea unui om doar pentru c-a �ndrăznit să afirme că nu vrea să butoneze GOW3? Sunteți culmea, mai lăsați fanboismele deoparte.

  3. #23 SP
    Member maniac360's Avatar
    Hannah Montana

  4. #24 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cam genul asta de jocuri le gasesti pe orice platforma, desigur exista si jocurile de sport (Virtua Tennis, Top Spin, UFC, MMA, NBA, Fifa, PES etc.), dar nu acestea ar trebui sa reprezinte motivul pentru care dai banii pe o consola. Daca te intereseaza in proportie de 99% sporturile, de ce nu mergi sa joci tenis/fotbal/orice, scapi mai ieftin si faci miscare.

  5. #25 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Nu miscarea este problema. Joc fotbal de doua ori pe saptamana cate 2 ore, insa vreau o varianta pentru PC referitoare la jocuri. Din pacate, se pare ca aici pe forum daca nu joci nu stiu ce gen de joc, esti luat la caterinca. Asta este. Unele jocuri le consider jocuri de oameni retardati. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, insa daca eu as jcua acel joc, m-as simti un retard mintal. Altora probabil ca ce joc eu li se pare o porcarie, insa le respect decizia. Fiecare joaca ce vrea. Nu poate nimeni sa ma oblige sa-mi placa de nevasta altuia, daca aia e boccie. Asa si la jocuri. Gusturile nu se discuta. Aviz carcotasilor. Chill out.

  6. #26 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    FIFA 10 venit cu PS-ul

  7. #27 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Nu-mi place FIFA.

  8. #28 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    "Secretele Laurei".

  9. #29 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @robert_11 in loc sa jignesti anumiti useri ai acestui forum, te-as sfatui sa ne spui exact ce jocuri preferi, nu de alta, dar nu vrem sa-ti mai propunem jocuri pentru "oameni retardati"/ "retard mintal". ziceai ca iti plac cele cu sport, dar nu fifa/pes. pai exista PS MOVE, NHL, NFL, NBA, Skate, MLA etc.

  10. #30 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    cumpara-ti tekken 6 daca iti place smarduiala.

  11. #31 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Demon's Souls! MUAHAHAHAHA!
    Singurul joc care-si bate joc de tine.

    Acum pe bune, incearca Uncharted 1 sau 2, sunt geniale. Nu-ti place genul? atunci baga Killzone 2 sau CoD: Black Ops sau chiar Resistance 1, 2. Nu-ti place genul? atunci ia-ti Dirt 2 sau asteapta pentru Gran Turismo 5. Nu-ti place genul? atunci cumpara-ti GTA4 sau Read Dead Redemption. Nu-ti place genul? atunci fa rost de PS Move si cumpara Sport Champions. Nu-ti place genul? atunci cumpara NBA 2k11, Skate sau NHL. Nu-ti place genul? atunci da-i cu Naruto: Ultimate Ninja Storm 2 sau MK vs DC universe. Nu-ti place genul? atunci ia Dead Space sau Resident Evil 5. Nu-ti place genul? atunci.... atunci... am ramas fara genuri.

  12. #32 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    ...m-as simti un retard mintal.
    Bafta, noi nu te vom retine.
    Asta cu "retarzii" am aroganta sa spun ca stiu de unde iti vine. Nu vrei decat sa faci pe grozavul, stiind opiniile gamerilor despre GOW 3, tu vezi doamne nu era cazul sa te inscrii in turma, tu esti o exceptie, mai presus de gloata.

    In alta ordine de idei, iata nominalizarile retarzilor la "Video Game Awards 2010"

    Best PS3 Game:
    - God of War III
    - Heavy Rain
    - ModNation Racers
    - Red Dead Redemption

    Best Action-Adventure Game:
    - Assassin�s Creed: Brotherhood
    - God of War III
    - Red Dead Redemption
    - Super Mario Galaxy 2


    Best Original Score:
    - God of War III
    - Halo: Reach
    - Mass Effect 2
    - Red Dead Redemption

    Best Graphics:
    - God of War III
    - Heavy Rain
    - Kirby�s Epic Yarn
    - Red Dead Redemption

    ... si finalmente

    Game of the Year

    - Call of Duty: Black Ops
    - God of War III
    - Halo: Reach
    - Mass Effect 2
    - Red Dead Redemption

  13. #33 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    1. Inca nu am luat nimic, dar cred ca tot PS3 aleg. 2. Bune si simulatoarele auto sau de oricare alt gen.

    LE: M-am uitat la trailer la God of War 3. Pff. Praf. N-as irosi nici macar 5 minute din viata mea jucand asa ceva. Exact genul de joc care nu-mi place. Prefer orice joc care sa fie cat mai aproape de realitate. Nu cu sabii care arunca flacari ans ****uri de genul asta. Nu ma prind asemenea jocuri.

    Du-te si bate mingea pe maidan...AFARA.

  14. #34 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    @AndRewqp Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Nu asta era scopul meu.

    @eagle-eye Merci frumos. Probabil am sa ma informez care din aceste jocuri tin o statistica online. Adica, m-ar ajuta daca as avea motivatie intr-un joc in retea.

    @cryyo De unde sa stiu opinia gamerilor despre GOW3 cand eu am auzit despre acest joc in aceasta dimineata? Tu ai impresia ca dupa ce am vazut trailerul m-a mai intersat ce ziceti voi despre joc? Ce vina am ca nu-mi place jocul? Am mai spus-o si ma repet: nu l-as lua din magazin nici daca mi-ar da bani. Fac ceva pe el de joc, e infect. NU-MI PLACE. Ce draq nu pricepi. Daca iti place tie si tuturor celor care au votat la Video Game Awards, asta nu ma obliga ca si eu sa fiu un fan al acestui joc. Plm. e simplu. Ca la mancare. Nu-mi place usturoiul si n-o sa-l mananc nici cu politia la usa. La fel si cu acel joc. N-am jucat in viata mea asa ceva, pentru ca nu mi-a placut. Sper ca m-am facut inteles si n-am sa mai fiu tras la raspundere pentru ca nu vreau sa joc acest joc. Ai dat cel mai prost exemplu cu putinta. Acele nominalizari. Daca Sandero castiga masina anului in Europa, trebuie sa ma duc repede sa-mi cumpar una?

    @AngelicToucH O bat destul. Poate prea mult.

  15. #35 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Nu este genul meu de joc. Nu-mi place. Apreciez faptul ca incercati sa ma ajutati, insa nu pot juca ceva de nu-mi place. Nu suport sa ma joc jocuri inc are apar tot felul de ciudatenii grafice. Prefer sa impusc oameni, decat balauri cu 30 de capete.
    GTA IV.

  16. #36 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Daca Sandero castiga masina anului in Europa, trebuie sa ma duc repede sa-mi cumpar una?
    Ar trebui, numai ca nu Sandero ci VW Polo, ca parca asta a fost declarata drept World Car of the Year 2010.
    Fac ceva pe el de joc, e infect. NU-MI PLACE. Ce draq nu pricepi.
    Nu pricep cum nu-ti place ceva ce nu ai incercat.
    De unde sa stiu opinia gamerilor despre GOW3 cand eu am auzit despre acest joc in aceasta dimineata?
    Si cu toate astea ai ajuns sa-ti faci o parere despre el incat sa crezi ca ai fi retard daca l-ai juca !!! Good job !

    Am dat cel mai prost exemplu cu nominalizarile Game Awards 2010? Pai care crezi ca ar fi o autoritate mai indretptatita decat aceasta pt. ati contrazice opinia ca jocul "e infect" ???

    Desigur ca tie poate sa-ti placa sau nu, ca ai dreptul sa-l joci sau nu, si desigur ca poti sa spui ce e si infect, caci cine te poate opri? Dar asta nu te va feri ca pozitia ta atat de transanta sa fie considerata penibila. De ce e penibila? Pentru ca ceva ce va castiga pe linie, se pare, toate trofeele puse in joc nu popate fi NICIODATA ceva "infect".

  17. #37 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Ar trebui, numai ca nu Sandero ci VW Polo, ca parca asta a fost declarata drept World Car of the Year 2010.
    Nu inteleg de ce ar trebui sa-mi iau VW Polo, daca eu n-am nevoie de el. Sa spun, de exemplu ca eu am nevoie de un jeep. Nu ma ajuta cu nimic ca Polo a castigat masina anului, ca n-am ce face cu ea. Fac ceva pe ea de masina, ca nu sunt interesat de ea. La fel se intampla si despre acel joc.

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Nu pricep cum nu-ti place ceva ce nu ai incercat.
    Foarte usor. Poti sa-ti dai seama despre un lcuru doar uitandu-te la el, fara sa-l incerci. Dau exemplu tot o masina. Logan. Nu l-as cumpara nici in 1.000 de ani daca nu-i schimba design-ul. Nu-mi plac liniile acelei masini. Ea poate sa mearga mai bine ca un Lamborghini, dar daca mie nu-mi place cum arata, degeaba are motorul bun.

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Si cu toate astea ai ajuns sa-ti faci o parere despre el incat sa crezi ca ai fi retard daca l-ai juca !!! Good job !
    Idem mai sus. Din trailer, mi-am dat seama ca nu este genul meu de joc. Consider jocul asta la fel de prost precum CS jucat offline. Parerea mea.

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Am dat cel mai prost exemplu cu nominalizarile Game Awards 2010? Pai care crezi ca ar fi o autoritate mai indretptatita decat aceasta pt. ati contrazice opinia ca jocul "e infect" ???
    Insisti si nu vrei sa intelegi niste lucruri. Nimeni pe lumea asta, nu ma poate convinge ca eu ar trebui sa joc un joc. Nici macar cei din Game Awards 2010 nu sunt indreptatiti sa-mi spuna mie ce sa fac cu viata mea, ca practic asta sugerezi. In acelasi context, nu pricep de ce insisiti cu aceasta idee. E dreptul fiecaruia sa-si spuna punctul de vedere indiferent care este, iar daca eu consider ca acel joc este infect pentru mine, inseamna ca asa este. Nu poti sti tu, mai bine ca mine, ce este bun pentru mine. Ai inteles?

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Desigur ca tie poate sa-ti placa sau nu, ca ai dreptul sa-l joci sau nu, si desigur ca poti sa spui ce e si infect, caci cine te poate opri? Dar asta nu te va feri ca pozitia ta atat de transanta sa fie considerata penibila. De ce e penibila? Pentru ca ceva ce va castiga pe linie, se pare, toate trofeele puse in joc nu popate fi NICIODATA ceva "infect".
    Obosesc sa-ti tot explic nistye chestii. E ultima oara cand iti mai raspund pe tema asta. inceteaza si scoate-ti ochelarii de cal de la ochi.

    Unui sofer, care a condus toata viata lui numai Bentley si Veyron n-o sa-i placa in vecii vecilor VW Polo, chiar daca castiga toate premiile din lumea asta. Asta ca sa intelegi idee.

  18. #38 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    eu zic sa iti iei Terminator 2 (consola) .. ca sa nu te mai certi cu nimeni. Omul a vrut niste idei de jocuri, nu jocuri cu forta. lasati-l in pace

  19. #39 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Vad doua pagini scrise degeaba, vad spirite de fanboyz incinse la maxim, tot degeaba.
    robert_11 scrie clar si concis ce genuri de jocuri iti plac, ca sa se evite taraboiul asta. Acum sa nu vii sa-mi spui ca nu stii genurile ca te vad jucator de PC, deci nu esti strain fenomenului.

  20. #40 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Foarte important, zic eu, conteaza si ce gen de jocuri prefer. So, imi place sportul si tot ce este adiacent lui. Daca se poate juca si in retea, ar fi si mai bine, de fapt chiar preferabil. Sa am motivatie. Asadar, jocuri legate de sport, insa nu este obligatioriu daca se merita jucat si altceva.

    PS: Fara FIFA sau PES. Nu suport genul asta de jocuri. Le-am incercat pe PC si din 1999 pana acum, n-am reusit sa joc 3 meciuri legate indiferent de release.
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    ... Bune si simulatoarele auto sau de oricare alt gen.
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    ... Nu suport sa ma joc jocuri inc are apar tot felul de ciudatenii grafice. Prefer sa impusc oameni, decat balauri cu 30 de capete.
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    ... Tocmai am vazut ca EA Sports a scos acum cateva zile EA Sports Active 2. Ideea imi place la nebunie. Adica imi surade faptul ca pot interactiona cu jocul. Sa dau din butoane la controller, parca nu e chiar asa funny. La fel, ar fi bine daca as putea sa joc ceva jocuri si la dublu, sau macar ceva de genul asta. Ideea e ca trebuie sa o pot face si pe sotie sa se implice la jocurile mele. Altfel, imi inchide PS-ul in beci. ).
    Am facut un rezumat. Nu ma agit in niciun fel, insa pacat ca unii oameni nu vor sa inteleaga ca ce le place lor, nu este obligatoriu sa le placa si altora.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. 1st April News: Cliff Bleszinski rapit! By Rasko in forum Offtopic
    Replies: 10 Last Post: 18-04-2009, 04:00
  2. 1st April News: Syberia 3 anuntat By erik95 in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 02-04-2009, 20:52
  3. Replies: 5 Last Post: 02-04-2009, 13:51
  4. 1st April News: Playstation 3 Price-cut By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 14 Last Post: 01-04-2009, 23:41
  5. 1st April News: Xbox Live in Romania By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 01-04-2009, 11:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts