Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 70

Thread: 1st game on PS3

  1. #41 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai punctual atunci.

    Ca sporturi, in afara de fotbal poti alege sporturi de echipa (NBA, NFL, NHL, etc), sporturi de contact (MMA, UFC, WWE, etc). Poti cauta chiar si ceva Golf (Tiger Woods PGA), tenis (Virtua Tenis) sau chiar sporturi extreme (Skate, The BIGS).

    Simulatoarele se impart si ele in mai multe categorii. Pentru cele auto iti sugerez sa astepti inca o saptamana, pentru ca se lanseaza Gran Turismo 5, un joc care va fi de impact. Pentru alte genuri poti incerca HAWX (nu stiu cat de simulator este).

    Daca iti place sa impusti oameni si nu ciudatenii, probabil ca te referi la jocuri FPS sau 3rd Person. Poti incerca seria Call of Duty, Medal of Honor, Battlefield ca FPS. Sunt jocuri ce sunt plasate intrun univers realist.

    Avand in vedere ca s-a lansat si Move, vor aparea in mod cert si jocuri de genul "Sports Active".

    Iti recomand sa folosesti cu incredere si google sa vezi ce exista pe piata. Alege sa-ti cumperi o consola si sigur nu vei fi dezamagit, insa trebuie sa realizezi ca informatia ti-o poti gasi si singur daca stai sa cauti nitel. Este normal sa exista fani ai unui joc, sau gen de jocuri, fiecare are dreptul la opinia sa. Daca tie nu iti place un lucru nu incepe sa zici ca tie ti se pare ca-s retarzi cei carora le place.
    Nu trebuie sa fii de acord cu ei, insa un pic de diplomatie nu strica.

  2. #42 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Insisti si nu vrei sa intelegi niste lucruri. Nimeni pe lumea asta, nu ma poate convinge ca eu ar trebui sa joc un joc. .
    Nu mai cere recomandari pe forum atunci.Ai vid cu gameplay la orice joc ps3 pe Youtube.Hai tai-o.......prunc insetat de atentie.

  3. #43 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Quote:
    Originally Posted by cryyo
    Desigur ca tie poate sa-ti placa sau nu, ca ai dreptul sa-l joci sau nu, si desigur ca poti sa spui ce e si infect, caci cine te poate opri? Dar asta nu te va feri ca pozitia ta atat de transanta sa fie considerata penibila. De ce e penibila? Pentru ca ceva ce va castiga pe linie, se pare, toate trofeele puse in joc nu popate fi NICIODATA ceva "infect".
    Obosesc sa-ti tot explic nistye chestii. E ultima oara cand iti mai raspund pe tema asta. inceteaza si scoate-ti ochelarii de cal de la ochi.
    Pai tu nici nu ai citit ce am scris. Ca tocmai asta ziceam "tie poate sa-ti placa sau nu, ca ai dreptul sa-l joci sau nu". NICI UNDE nu am spus ca esti obligat sa-ti placa.
    Cand emiti opinii cu pretentie de judecata trebuie sa fi o autoritate in materie sau macar sa fi jucat jocul. Tu nu te incadrezi nici unde.
    Foarte usor. Poti sa-ti dai seama despre un lcuru doar uitandu-te la el, fara sa-l incerci.
    Daca o sa-ti alegi viitoarea sotie dupa cum arata, urmatorul loc de munca dupa cum apare in promo prin pliante... atunci bafta in viata, o sa ai mare nevoie.

  4. #44 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by robert_11 View Post
    Bine te-am gasit. . Cu cat ma uit mai mult ce fel de jocuri imi propuneti si am mai vazut si cateva trailere pe net, parca PS3 nu ma coafeaza asa tare. Ma asteptam sa gasesc si alt gen de jocuri, nu doar impuscaturi, violenta, sulite cu luneta si sabii care trag cu foc. Tocmai am vazut ca EA Sports a scos acum cateva zile EA Sports Active 2. Ideea imi place la nebunie. Adica imi surade faptul ca pot interactiona cu jocul. Sa dau din butoane la controller, parca nu e chiar asa funny. La fel, ar fi bine daca as putea sa joc ceva jocuri si la dublu, sau macar ceva de genul asta. Ideea e ca trebuie sa o pot face si pe sotie sa se implice la jocurile mele. Altfel, imi inchide PS-ul in beci. ).

    PS: EA Sports Active 2 a fost scos pe toate cele 3 platforme. PS3, Xbox 360 si Wii. Din ce am vazut in trailerele de pe net, jocul are undeva la 70+ joculete (programe fitness sau cum vreti sa-i spuneti), dar din dotarile fiecarei platforme, imi da de inteles ca nu pot juca fiecare joculet din cele 70+. La Wii, am vazut ca player-ul sta cu controllere in mana cand se joaca, la PS3 n-au nimic. Asta nu pricep eu cum functioneaza la acest joc. Daca stie careva cum sta treaba si vrea sa ma lumineze, i-as ramane dator.

    EA SPORTS Active Fitness Games | Official EA SPORTS Active Website
    Din postul tau iti recomand sa-ti iei PS Move, daca ai deja PS3.
    Daca nu - XBOX 360 + Kinect e perfect pt tine.
    Si WII e ok, daca grafica mai slaba nu te deranjeaza.

  5. #45 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Daca o sa-ti alegi viitoarea sotie dupa cum arata, urmatorul loc de munca dupa cum apare in promo prin pliante... atunci bafta in viata, o sa ai mare nevoie.
    Nu prietene, tu cand esti interesat de o femeie, ii dai intai un formular de completat, in test IQ si ea sa vina la tine declaratia de avere completata. Corect? sau prima impresie care conteaza este aspectul fizic?

    Si nu trebuie sa fi jucat jocul ca sa-mi dau cu parerea. Mie imi este de ajuns un trailer sa stiu daca imi va place sau nu. Daca tu ai nevoie sa joci acel joc ca sa vezi ce impresia ai despre el, e problema ta.

    Incepe sa ma oboaseasca discutia asta cu tine. Te-as ruga sa incetam.

  6. #46 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    @robert_11 ti-am facut o lista cu ce te interesa pe tine, acum vad ca tu esti un mic troll. Nu ti-a ajuns raspunsul "prietene"?

  7. #47 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lasa ca si cryo il provoaca.
    Un alt joc care am uitat sa ti-l recomand (probabil pt ca nu stiu in ce gen se incadreaza lol) este Heavy Rain. E plasat intr-un univers realist, nu trebuie sa impusti pe nimeni, este printre cele mai bune jocuri si trebuie sa gandesti (deci nu e de retardati)... daca iti iei si PS Move e si mai bine... asa ca dupa parerea mea ar trebui sa-ti dezvirginezi PS3-ul cu Heavy Rain. Clar.

  8. #48 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    @GreyhounD Ba da. Sunt super. urmeaza sa le caut pe net sa vad mai exact cum sunt. Multam frumos.
    @eagle-eye Destul de interesant si captivant acest Heavy Rain. Te tine in fata consolei ceva vreme.

  9. #49 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    E, vezi ca se poate. Daca ai nelamuriri in ceea ce priveste denumirile jocurilor, baga o intrebare. Vezi ca multe dintre ele au threaduri dedicate si la noi pe forum.

  10. #50 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Am citit si eu toate posturile.Din cate vad robert tu ai facut pe toata lumea sa iti sara la gat,cu declaratiile tale.Nici mie nu imi plac jocurile (ce apartin genului GOW),am pus in paranteza ca sa vezi ideea,dar pot spune ca GOW l-asi juca la orice ora din noapte si din zi la cat de frumos este.Si ai declarat ca nu iti place Fifa si PES ,ca ai jucat fifa 99 sau nu stiu cat si nu ai putut face fat la mai mult de 3 meciuri,mestere suntem in 2011 si vorbim despre CONSOLE nu PC uita-te si tu la diferente la evolutia jocurilor.Trebuie sa dau dreptate celor care s-au simtit frustrati de declaratiile tale,nu poti spune nimic despre un joc inainte sa il incerci.

  11. #51 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Abia o linistisem...Omul a specificat clar ca nu trebuie sa joace, pentru a-si forma o parere. Ii ajunge un film, screenshot, glimpse, etc. De asemenea a specificat ca are doar un pad si consola, deci fara Move si alte achizitii. Restul, puteti uita...

    Deci cu un singur pad + familie + sport related = High Velocity Bowling = dicStractie, mici, bere, pepeni, struguri... Google it.

  12. #52 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    gta IV.are de toate.ai si misiuni de gandire si pac pac.cand te pJictisesti te plimbi prin oras sau joci un biliard.bowling etc.poti si sa l imbeti pe ala din joc

  13. #53 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Eu am inceput cu Heavy Rain.

  14. #54 SP
    Member robilicious's Avatar
    burnout paradise am si facut platina la el si cred ca este unul dintre cele mai bune jocuri racing, din pacate l-am vandut sa imi pot cumpara altceva.

  15. #55 SP
    Junior Member mihai176's Avatar
    Eu am inceput cu Uncharted 2.

  16. #56 SP
    Member Ares's Avatar
    robert da-mi si mie exemplu un joc(indiferent de platforma) care te-a impresionat in mod deosebit.

  17. #57 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Tetris lol .

  18. #58 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Quote Originally Posted by gizas4all View Post
    robert da-mi si mie exemplu un joc(indiferent de platforma) care te-a impresionat in mod deosebit.
    Football Manager. Asta pentru ca de cand eram mic mi-am dorit sa pot fi managerul unui club de fotbal, sa ma pot ocupa de toate aspectele unei echipe de fotbal. Sa ma chinui si sa reusesc sa fac mult mai mult decat poate echipa sa faca in realitate. Dar, acum n-are nicio legatura cu ce mi-as dori sa joc pe PS. FM, inca-l joc si acum pe PC, dupa 12 ani de la prima editie a jocului. Iar pimul meu joc jucat pe PC care m-a impresionat la vremea lui, a fost Doom I, jucat pe un 286 sau 486, nu mai stiu ce era. Cand am dat in 1998 de acel joc (Premier Manager cred ca se numea) am jucat continuu timp de 56 de ore.


    Oricum, sunt foarte multumit de feedback-ul vostru. Promit ca am sa incerc sa ma documentez in privinta fiecarui joc, si am sa incerc sa va impartasesc opinia mea referitoare la ele, insa doar daca nu am sa patesc la fel cum am patit cu GOW 3.

  19. #59 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    Revin. Intr-u final am reusit sa schizitionez un PS3 320 Gb gasit in oferta la Flanco (AFI Palace). A costat 1.299 si impreuna cu aceasta consola a venit si jocul GT 5. Binenteles ca am inceput sa ma plictisesc de GT 5 si am inceput sa dau jos de pe PS Store diferite demo-uri. Momentan am incercat Tomb Raider nu stiu care, CSI nu stiu cum si FIFA 11. Din cele 3, doar CSI as putea spune ca imi place, celelalte doua nefiind genul meu. Astazi dupa ce mai dam o tura prin GT 5, mai incercam niste demo.

  20. #60 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi ca exista demo pentru Heavy Rain, iti sugerez sa-l incerci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. 1st April News: Cliff Bleszinski rapit! By Rasko in forum Offtopic
    Replies: 10 Last Post: 18-04-2009, 04:00
  2. 1st April News: Syberia 3 anuntat By erik95 in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 02-04-2009, 20:52
  3. Replies: 5 Last Post: 02-04-2009, 13:51
  4. 1st April News: Playstation 3 Price-cut By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 14 Last Post: 01-04-2009, 23:41
  5. 1st April News: Xbox Live in Romania By Mariusik in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 01-04-2009, 11:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts