Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 400 of 1175 FirstFirst ... 300 350 390 398 399 400 401 402 410 450 500 900 ... LastLast
Results 7,981 to 8,000 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #7981 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    AM o problema cu PSNul, mai exact cu Store-ul.

    Am cont pe US, de mai bine de 2 ani. Mi-am schimbat cardul o data, dar cam de 1 an incoace nu am mai facut schimbari si puteam cumpara smooth de pe store. (cardurile au fost VISA de la ING).

    Astazi am schimbat datele cardului si am adaugat unul al unei alte persoane (tot VISA de la ING) lasand aceeasi adresa (una din US, care o foloseam si la cardul meu) si cand am incercat sa cumpar jocul nu m-a mai lasat (mi-a spus ca datele sunt incorecte etc.)

    Am adaugat la loc cardul meu (VISA de la ING) si nu mai mergea nici al meu (imi spune ca datele introduse sunt invalide - si pt carcotasi: am verificat datele si sunt introduse corect) ( Au facut cumva modificari la ultimul update si acum se prind ca adresa e pusa aiurea.

    Please advice,

    L.

  2. #7982 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    AM o problema cu PSNul, mai exact cu Store-ul.

    Am cont pe US, de mai bine de 2 ani. Mi-am schimbat cardul o data, dar cam de 1 an incoace nu am mai facut schimbari si puteam cumpara smooth de pe store. (cardurile au fost VISA de la ING).

    Astazi am schimbat datele cardului si am adaugat unul al unei alte persoane (tot VISA de la ING) lasand aceeasi adresa (una din US, care o foloseam si la cardul meu) si cand am incercat sa cumpar jocul nu m-a mai lasat (mi-a spus ca datele sunt incorecte etc.)

    Am adaugat la loc cardul meu (VISA de la ING) si nu mai mergea nici al meu (imi spune ca datele introduse sunt invalide - si pt carcotasi: am verificat datele si sunt introduse corect) ( Au facut cumva modificari la ultimul update si acum se prind ca adresa e pusa aiurea.

    Please advice,

    L.
    Da, au facut ceva schimbare, si eu mi-am scos datele la un moment dat si cand am incercat sa le introduc iar nu am mai putut. Nu cred ca mai ai ce face decat sa cumperi cu PSN cards.

  3. #7983 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Și eu am pățit exact la fel c�nd mi-a expirat cardul.

  4. #7984 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    @LOG1X: si ai reusit sa mai cumperi de pe PSN US dupa sau "la revedere!" ?

    L.

  5. #7985 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    l-am setat bine(1080p) ca am avut ps3 timp de 3 ani si ceva si mi-a dat ylod, poate o fi de la mufele din tv?
    Daca e setat corect, atunci incearca un alt cablu HDMI, daca ai 2 intrari HDMI pe TV, incearca si cu cealalata, dar inainte verifica sa nu se fi jucat cineva la setarile TV-ului ca sa nu faci toate chestiile de mai sus degeaba. Cam astea ar fi in mare, le iei prin eliminare, sporuri multe.

    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    AM o problema cu PSNul, mai exact cu Store-ul.

    Am cont pe US, de mai bine de 2 ani. Mi-am schimbat cardul o data, dar cam de 1 an incoace nu am mai facut schimbari si puteam cumpara smooth de pe store. (cardurile au fost VISA de la ING).

    Astazi am schimbat datele cardului si am adaugat unul al unei alte persoane (tot VISA de la ING) lasand aceeasi adresa (una din US, care o foloseam si la cardul meu) si cand am incercat sa cumpar jocul nu m-a mai lasat (mi-a spus ca datele sunt incorecte etc.)

    Am adaugat la loc cardul meu (VISA de la ING) si nu mai mergea nici al meu (imi spune ca datele introduse sunt invalide - si pt carcotasi: am verificat datele si sunt introduse corect) ( Au facut cumva modificari la ultimul update si acum se prind ca adresa e pusa aiurea.

    Please advice,

    L.
    Discutia vizavi de problema ta are loc in sectiunea de mai jos.
    http://www.consolegames.ro/forum/f15.../index186.html

  6. #7986 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Păi la revedere, n-am mai reuşit cu card bancar -- de atunci am mai alimentat doar cu cartele prepaid.

  7. #7987 SP
    Member psycho-07's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Daca e setat corect, atunci incearca un alt cablu HDMI, daca ai 2 intrari HDMI pe TV, incearca si cu cealalata, dar inainte verifica sa nu se fi jucat cineva la setarile TV-ului ca sa nu faci toate chestiile de mai sus degeaba. Cam astea ar fi in mare, le iei prin eliminare, sporuri multe.



    Discutia vizavi de problema ta are loc in sectiunea de mai jos.
    http://www.consolegames.ro/forum/f15.../index186.html
    am 4 iesiri hdmi, o sa le incerc pe toate ca poate merge

  8. #7988 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Pai decat sa te trezesti banat ca faci plata cu card romanesc(dupa cum au patit-o destui) mai bine cumparam PSN US Code si suntem safe.Eu zic ca tot raul spre bine

  9. #7989 SP
    Junior Member edy100's Avatar
    Am o problema cu trophy level. Mai exact, de cateva zile s-a blocat la 1 % in nivelul 12. Am mai castigat de atunci vreo 4-5 trofee dar n-am mai reusit sa updatez procentajul desi trofeele mi le numara in continuare (si le si afiseaza la profil). Am incercat cu sync dar n-a mers. Are cineva vreo solutie/idee? Merci

  10. #7990 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Stiti vreo sursa de cumparat PSN US cards ieftin, defapt instan code-uri si care sa accepte plata cu paypal.

    Surse de psn uk am gasit destul de multe, pe una de 20 de lire, platesti 18.

    De US insa nu am gasit la pret corect aka... paritate 1 : 1 . Pe una de 10$ ar trebui sa dai 15$ si nu e nici o combinatie asa...

  11. #7991 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Eu de aici cumpar Maximus Cards - Your number one source for Instant Xbox Live Points, PSN Card, Wii Points, Warcraft Key and iTunes Prepaid Din ce am gasit, cam toti cei care vand instant codes percep o taxa, mai mica totusi decat la https://www.gamepointsnow.com Ambele site-uri accepta paypal si google checkout.

    De la maximus am cumparat de multe ori, total multumit. La fel si de la gamepointsnow, numai ca aveau taxele un pic mai mari, dupa cum spuneam mai sus.

    Ce surse ai gasit pentru UK? As fi interesat, cat timp nu-i vorba de selleri de pe ebay sau chestii dintr-astea.

  12. #7992 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Da-i pe goagal un "cheap psn cards" si gasesti pe acolo sigur. Cel mai ieftin gasisem, pt un card de 20 de lire, plateai 18 si acceptau si PayPal.

    Gasisem pt US pe videogamesplus.ca o oferta fair (pe un prepaid de 10$, plateai tot 10$), dar trebuia sa ai cont de Canada. Ar trebui intrebati totusi, daca merge si pe US.

    Merci de pont pt. maximus!

    L.

  13. #7993 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    La mine iese din discutie PayPal pentru ca mi-a ajuns frecushul cu ei. Maximus si Gamerpoints au avantajul ala cu Google Checkout.

  14. #7994 SP
    Junior Member enachesil's Avatar

    Din seria; Stiati ca??

    Nu stiu daca stiati despre aparitia noilor joystic'uri pentru ps3(probabil ca da ) dar mie mi se par mult peste wii numai daca de gandesti ca ai ceva de genul Joc Full HD si 3D + manete gen wii.
    Mi se pare super tare.
    Acum ganditiva cu faceti prin casa cand jucati Street Fighter sau Tekken6 lol.


    playstation_move | Currys

  15. #7995 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by enachesil View Post
    Nu stiu daca stiati despre aparitia noilor joystic'uri pentru ps3(probabil ca da ) dar mie mi se par mult peste wii numai daca de gandesti ca ai ceva de genul Joc Full HD si 3D + manete gen wii.
    Mi se pare super tare.
    Acum ganditiva cu faceti prin casa cand jucati Street Fighter sau Tekken6 lol.


    playstation_move | Currys
    Stim cu toti,numai ca am aflat la E3'ul de anu' trecut!

  16. #7996 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by enachesil View Post
    Acum ganditiva cu faceti prin casa cand jucati Street Fighter sau Tekken6
    Nu toate jocurile vor avea suport pentru MOVE.

  17. #7997 SP
    Junior Member enachesil's Avatar
    In acest moment sunt 20 de jocuri ce vor suporta MOVE
    Care sunt? nu stiu exact.Dar se poate afla de la sony uk

    ---------- Post added 21-05-2010 at 12:45 PM ----------

    Am cateva nelamurii legate de ultimile update'uri pentru ps3
    Pentru jocurile 3D ai nevoie de televizor care stie 3D (decodare) sau merge si cu unul normal.
    Si celalta nelamurire se refera la tunerul pentru ps3 play tv, daca va apare DVB-T/C sau va ramane doar terestru.

  18. #7998 SP
    Member MSlv's Avatar
    nu vor merge sigur cu tv normale. In cel mai bun caz, se poate folosi un tv cu 200Hz. In cel mai rau caz, e nevoie de un tv care stie nativ 3d, cum sunt noile samsung led tv parca (fac reclama prin malluri cu ochelari acum).

  19. #7999 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Rumour: Sega Revealed Shenmue III at E3 2010 as Playstation 3 Exclusive

    Jesus. There’s no need for this. Spanish site Meristation’s rumouring that the game Sega recently signed an Unreal Engine license extension for is Shenmue III, and that the game will be on show in some form at E3 2010.

    He shall come from a far eastern land across the sea.

    A young man who has yet to know his potential.

    This potential is a power that could either destroy him

    or realize his will. His courage shall determine his fate.

    The path he must traversed brought with adversity.

    I await whilst praying, for this destiny

    predetermined since ancient times.

    Awaiting in anticipation. A dragon emerges from

    the earth as ominous clouds fill the sky.

    A phoenix descends from the heavens

    trailing purple from its wings. The pitch-black

    night unfolds with the morning star as its only light.

    And thus, the saga begins…..

  20. #8000 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    o veste la care nu ma asteptam . ASta o sa fie primul Shenmue care o sa apara pe Playstation . nu ? celalalte 2 au fost pe Dreamcast iar al 2lea a fost si pe Xbox . Nici nu ma asteptam ca al 3lea joc din aceasta serie sa fie multi-platform , dapai PS3 exclusive (ma asteptam sa fie Xbox exclusive )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts