Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 909 of 1175 FirstFirst ... 409 809 859 899 907 908 909 910 911 919 959 1009 ... LastLast
Results 18,161 to 18,180 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18161 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Nu as fi 100 % sigur ,pt ca pe primul cont cand intru online nu poate sa-mi intre pe PSN-ul de cumparat dlc-uri .... si imi da doar ca ..." there are no new updates " , pe cand pe celalalt cont mi-a intrat ... mi-a gasit o lista de vreo 15 Dlc-uri de cumparat ... in fine mi l-am activat pe al meu , totul ok ...
    doar ca imi da un mesaj dubios , cand dau load save .... cica nu pot sa salvez si nici trofee decat daca apas tasta PS ... si dau quit ... am facut asta si imi da tot timpul acelasi mesaj .... ulterior am vazut ca imi salveaza progresul pe contul de UK ... dar nu stiu ce sa zic ... mentionez ca e un singur save game ... jocul fiind Final Fantasy 13-2

  2. #18162 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Jocul nu poate fi activat de cat pe un cont cu Store care sa corespunda zonei jocului. Idem si pentru DLC-uri,
    Dupa activare si cumparare DLC-uri se poate juca jocul cu oricare user existent pe consola respectiva.(doar pe consola respectiva)
    Salvarile/trofeele de pe un cont nu se pot muta pe alt cont.

  3. #18163 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Subscriu la ce a scris gvingi.

    DLCurile sunt region locked.

  4. #18164 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyboy4yo View Post
    Nfs undercover are nevoie de online pass? Unde gasesc si eu o lista cu toate jocurile care au nevoie de online pass?
    List of games requiring Online Pass to play online | Games I Like

  5. #18165 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    A mai patit cineva asa ceva? Am incercat sa joc Bulletstorm, dar mi se vede imaginea dublata, cam ca si la 3d, problema e ca nu e 3D, alte jocuri nu fac asa, am schimbat recent tv-u, dar cum la alte jocuri nu patesc asta, ma gandesc ca nu prea sunt sanse sa fie de la el. Sa incerc sa ma joc cu setarile HDMI sau?

  6. #18166 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Okey , concluzie ... ai avut dreptate , dupa ce l-am instalat pe contul de UK ... a mers si pe cel de Romania ... dar , daca as mai vrea sa cumpar un DLC online ... trebuie iar sa intru pe contul de UK ... download / install ... si ulterior intrat pe cel de RO .... sa stiu de acum sa le joc direct pe contul de UK

    Ms frumos

  7. #18167 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Snick View Post
    Okey , concluzie ... ai avut dreptate , dupa ce l-am instalat pe contul de UK ... a mers si pe cel de Romania ... dar , daca as mai vrea sa cumpar un DLC online ... trebuie iar sa intru pe contul de UK ... download / install ... si ulterior intrat pe cel de RO .... sa stiu de acum sa le joc direct pe contul de UK

    Ms frumos
    Nu le instalezi pe un anumit "cont", ci pe hardul consolei. De pe hard, acel continut poate fi accesat de toate conturile (userii) care sunt activati pe acea consola fie ca sunt US, UK, RO, AU sau JP. Trebuie sa fi atent doar cand downlodezi DLCuri: adica ai luat un joc din Europa (nu conteaza tara) ia-i DLC pe pe PSN UK ai un joc din US, ia-i DLCuri de pe un cont cu acces la PSN US. Dupa ce ai luat ce-ti trebuie joci jocul si te bucuri de DLCuri de pe un cont care ti-l alegi sa fie main (adica pe ala care vei face trofee si joci de obicei). Cam asta e povestea.

    Eu am conturi de PSN pe UK si US. Contul meu "main", principal, de pe care joc este cel de US, dar majoritatea jocurilor mele sunt zona 2(Europa) cu DLCuri luate de pe PSN UK, dar ma bucur de continut fara probleme pe contul principal de US.

    Sper ca am fost destul de explicit!

    Cheers!

  8. #18168 SP
    Member mukiki's Avatar
    Salutare,
    Mi-am luat un playstation 3 super slim ca sa inlocuiesc fat-ul pe care il am de cativa ani dar nu stiu cum sa procedez in privinta conturilor (am 3 conturi RO,US,UK). Cum naiba se tranfera conturile pe consola noua astfel incat sa nu imi pierd online pass-urile de la jocuri si jocurile instalate pe hard ?

  9. #18169 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Pai de pe cele de Ro nu ai ce sa transferi, nu trebuie dec�t sa ai adresele de mail, parola, totul a rămas salvat in download list

  10. #18170 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by mukiki View Post
    Salutare,
    Mi-am luat un playstation 3 super slim ca sa inlocuiesc fat-ul pe care il am de cativa ani dar nu stiu cum sa procedez in privinta conturilor (am 3 conturi RO,US,UK). Cum naiba se tranfera conturile pe consola noua astfel incat sa nu imi pierd online pass-urile de la jocuri si jocurile instalate pe hard ?
    metoda 1:
    prima data faci un back-up de pe vechiul PS3 din meniul System Settings...apoi te duci pe fiecare cont(mai putin cel de RO) si dezactivezi consola(Account Management->System Activation->Games->Deactivate)
    apoi te duci pe noua consola si din System Settings faci Restore..si activezi conturiile(Account Management->System Activation->Games->Activate)
    apoi downloadezi din nou jocuriile din Download List

    metoda 2:
    tot din System Settings te duci la Data Transfer Utility si transferi tot(vei avea nevoie de un cablu USB intre cele 2 console)

  11. #18171 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    Salut,o intrebare:hdd-ul de pe ps3 slim merge sa-l montez pe ps3 superslim,se potrivesc ?

  12. #18172 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutsb85 View Post
    Salut,o intrebare:hdd-ul de pe ps3 slim merge sa-l montez pe ps3 superslim,se potrivesc ?
    Da.

  13. #18173 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    are cineva idee cum pot sa sterg din cart de pe store ceva care nu doresc sa cumpar?
    am bagat din greseala o tampenie de joc si nu mai pot face download la nimic
    o tampenie noul model de sore

  14. #18174 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    Din cate am inteles hdd-ul de la slim se potriveste la superslim dar poate ma lamureste careva:ca sa inlocuiesc hdd-ul de 12gb cu cel de 250gb cum sa fac?ma gandesc ca nu trebuie sa fac update la firmware la super slim altfel nu-mi va recunoaste cel de 250gb asa-i?a mai incercat cineva sa-l inlocuiasca de la 12gb super slim la 250gb model slim? Nu de alta dar nu vreau sa-mi pierd salvarile de pe slim cand se va strica.

  15. #18175 SP
    Member paulone's Avatar
    eu am o tastatura Logitech pt.PS3 insa am vz.ca a aparut una scoasa de Sony dar nu am vz.sa aibe touchpad...cum naiba functioneaza, stie cineva?

  16. #18176 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  17. #18177 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pe BT si are in loc de touchpad un NUMB, nasturelul ala gen tastatura de la IMB Think-Pad

  18. #18178 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    Cum imi instalez youtube pe ps3? Am luat de pe store, dar cand il deschid imi zice ceva de ps vita

  19. #18179 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    pe BT si are in loc de touchpad un NUMB, nasturelul ala gen tastatura de la IMB Think-Pad
    daca ala e touchpad-ul mi se pare o bizarerie incomoda

  20. #18180 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    da intradevar este, iar la IBM se folosea ca alternativa secundara. prefer in cazul asta sa conduc sageata cu ciupercutele de pe controller

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts