Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 313 of 1175 FirstFirst ... 213 263 303 311 312 313 314 315 323 363 413 813 ... LastLast
Results 6,241 to 6,260 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6241 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Foarte bizar au gandit cei de la Sony chestia asta, adica au facut un aparat super tare pe partea de video in schimb, ce "importi" ca si muzica in el face conversiinoroc ca exista media serverul si pot asculta necomprimat
    Bizar? Ma indoiesc ca melodiile importate pe PS3 iti zgarie urechea, dar daca intradevar simti diferente majore, bravo. Ce sistem de sunet folosesti?

  2. #6242 SP
    Junior Member Diurpaneu's Avatar
    Am facut o tampenie de neiertat: am cumparat de curand un cablu HDMI si din greseala l-am conectat in paralel cu celalalt cablu al consolei. De atunci imi apare pe ecran (cu fond rosu) ca ps3 are o problema si ca trebuie consultat suportul tehnic.
    INTREBARE: se poate face ceva fara sa ajung cu ea la service???
    Pana la faza cu cablurile a functionat impecabil!!! btw, e ps3 80gb cumparata din Ro.
    Multumesc anticipat pentru raspuns!

    Cu stima!

  3. #6243 SP
    Member ramusg's Avatar
    Wyzy: cauta pe Google un hotel din USA si pune adresa acelui hotel, orasul si statul. Bafta

  4. #6244 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai pune codul postal corect si uitate si tu pe o harta si la adresa pune doar un nume de strada ! La mine a mers !

  5. #6245 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by Diurpaneu View Post
    Am facut o tampenie de neiertat: am cumparat de curand un cablu HDMI si din greseala l-am conectat in paralel cu celalalt cablu al consolei. De atunci imi apare pe ecran (cu fond rosu) ca ps3 are o problema si ca trebuie consultat suportul tehnic.
    INTREBARE: se poate face ceva fara sa ajung cu ea la service???
    Pana la faza cu cablurile a functionat impecabil!!! btw, e ps3 80gb cumparata din Ro.
    Multumesc anticipat pentru raspuns!

    Cu stima!
    PlayStation 3 Secrets

    Hold Power button down for two beeps (while PS3 is off): Reset video to lowest settings.

    incearca` poate merge.

  6. #6246 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Diurpaneu View Post
    Am facut o tampenie de neiertat: am cumparat de curand un cablu HDMI si din greseala l-am conectat in paralel cu celalalt cablu al consolei. De atunci imi apare pe ecran (cu fond rosu) ca ps3 are o problema si ca trebuie consultat suportul tehnic.
    INTREBARE: se poate face ceva fara sa ajung cu ea la service???
    Pana la faza cu cablurile a functionat impecabil!!! btw, e ps3 80gb cumparata din Ro.
    Multumesc anticipat pentru raspuns!

    Cu stima!
    Ai asa numitul Red Screen Of Death?

  7. #6247 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Bizar? Ma indoiesc ca melodiile importate pe PS3 iti zgarie urechea, dar daca intradevar simti diferente majore, bravo. Ce sistem de sunet folosesti?
    nu pot spune ca se aud rau melodiile importate, dar de la 400mb sa-l converteasca la 92mb se simte totusi un pic, e mai mult de jumatate, ca sistem audio, boxe Pioneer si receiver Sony STRDG910

  8. #6248 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Păi pune bitrate maxim (320kbps cred) din setări - vezi postul meu de mai sus.

  9. #6249 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Păi pune bitrate maxim (320kbps cred) din setări - vezi postul meu de mai sus.
    asa l-am setat aseara, ca era pe 192 setat

  10. #6250 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    nu pot spune ca se aud rau melodiile importate, dar de la 400mb sa-l converteasca la 92mb se simte totusi un pic, e mai mult de jumatate, ca sistem audio, boxe Pioneer si receiver Sony STRDG910
    Atunci incearca cu ATRAC la 352. Din cate stiu era formatul pentru SONY miniDISK si avea o calitate excelenta.

  11. #6251 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Atunci incearca cu ATRAC la 352. Din cate stiu era formatul pentru SONY miniDISK si avea o calitate excelenta.
    mda, voi incerca si asta, oricum am facut si cum a zis LOG1X si ma apropii de realitate...

  12. #6252 SP
    Junior Member Diurpaneu's Avatar
    Quote Originally Posted by Jun1or View Post
    PlayStation 3 Secrets

    Hold Power button down for two beeps (while PS3 is off): Reset video to lowest settings.

    incearca` poate merge.

    Multumesc! O sa incerc asa.

    Si pentru PIZZI: la XBOX stiu ca exista "red ring of death", tocmai ce am demontat consola si urmez instructiunile de pe un forum din US, dar la ps3... habar n-aveam ca exista ceva similar.

    Multumesc tuturor!

  13. #6253 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    @Duras Diurpaneus:
    Heh, au o ''placere'' sa puna tot felul de denumiri asemanatoare pentru problemele astea. intamplator am dat peste ''red screen of death'' pe net cand cautam altceva si acum mi-am amintit cand ai zis de acel ecran rosu. Mai multe nu stiu, sincer. Daca nu rezolvi cum a spus Jun1or, cauta pe google ''red screen ps3'' si o sa gasesti mai multe despre problema ta. Sper ca ti-am fost de ajutor. Numai bine.

  14. #6254 SP
    Junior Member Wyzy's Avatar
    ms pt raspunsuri. Mai incerc-insist...sper sa si reusesc. E super tare consola.

  15. #6255 SP
    Member wolverine's Avatar
    Salut,tot incerc sa conectez ps3 la net si nu reusesc.am net de la romtelecom wireless,ii bag ssid,wep key si ce mai cere,apoi automatic dns,proxy si celelalte chestii si nu vrea sa se conecteze.mentionez ca la pc si laptop a mers din prima netul.n-am facut nici o setare pt router,cum mi l-au dat astia de la romtelecom asa l-am bagat in priza.imi arata puterea de conexiune 70%.stiu ca a mai fost discutia,am gasit-o si tot n-am inteles nimic.scuze ca iar insist dar chiar sunt varza la capitolul routere si conectari la ps.

  16. #6256 SP
    Member wolverine's Avatar
    mi-am luat acum ps3 slim si l-am pus la un tv philips lcd hd ready.e conectat prin cablurile lui din cutie.am bagat infamous si se vede cam nashpa desi la frate-miu pe tv(un panasonic full hd si conectat prinhdmi se vedea super bine).acum intreb:e de la tv sau de la cablul hdmi?face diferenta cablul?stiu ca si televizorul conteaza dar jocul nu scoate full hd.e limitat la 720p.asa ca ma gandesc ca of si cablul de vina.ce parere aveti?

  17. #6257 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Logic ca se vede prost daca l-ai conectat cu AV, cumpara un cablu HDMI.

  18. #6258 SP
    Member wolverine's Avatar
    am comandat deja un hdmi si un optic,dar pur si simplu nu-mi venea sa cred ce mare e diferenta la imagine si ma gandeam sa nu fie din cauza tv-ului din cauza ca nu e full hd.ms pt raspuns!

  19. #6259 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Posibil sa fie de la cablu , si eu am observat diferenta cand am cumparat HDMI. Pe AV de la mai putin de 1m scrisul se vedea foarte neclar dar pe HDMI se vede clar deci diferenta e.
    Din cauza TV-ului nu e sigur , diferenta intre Full-HD si HD-Ready nu se prea observa la TV-uri mai mici de 81cm sau de la o distanta mai mare de 2m.

    Cel mai bine cumpara un cablu HDMI , nu e prea scump. Am gasit in Altex HDMI de 1.5m , HAMA, cu capete aurite 50 lei.

  20. #6260 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Posibil sa fie de la cablu? Pfua , normal ca e de la cablu, nici nu sporta rezolutii hd un cablu av. Cumpara-ti un hdmi si seteazati consola pe 720p daca ai tv hd ready.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts