Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 222 of 246 FirstFirst ... 122 172 212 220 221 222 223 224 232 ... LastLast
Results 4,421 to 4,440 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #4421 SP
    Zen
    Junior Member Zen's Avatar
    Masinile care sunt Downloadable content Ex: Aventador, GT-R Black Edition 2012, Golf VI R etc. Le puteti trimite altor useri? Cine are aventador si GTR 2012 as dori sa le cumpar de la voi daca se poate. (nu stiu exact daca se poate si cum asa ca intreb)

  2. #4422 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Are cineva un setup bun la toyota 86 gt 12? Orice as face nu pot sa scad sub 1:12 secunde in time trial.

    Koba...?

  3. #4423 SP
    bbi
    Junior Member bbi's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Are cineva un setup bun la toyota 86 gt 12? Orice as face nu pot sa scad sub 1:12 secunde in time trial.

    Koba...?
    si eu as vrea un setup bun pentru aceasi masina

  4. #4424 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pentru Forza exista un utilitar pt setup-uri ii bagai greutatea masinii, puterea, tractiunea....dimensiune anvelope...si inca ceva si-ti dadea acolo ce setari sa pui in functie de stilul de condus, time attack, drift...etc Erau setari generale, nu specifice masinilor in speta, dar functionau destul de bine

    Astia mai batrani in GT5, exista asa ceva ?

    Cat despre 86GT12 v-ati putea inspira de aici
    Unii chiar muncesc la setup-urile astea, stand cu orele pe circuit si incercand sa inteleaga comportamentul masinii in functie de noua setare.
    E foarte interesant, insa necesita timp si vointa

    Pentru timpi mai buni trebuie sa exersati in special franarea, probabil ati observat ca totul tine de curbe, cu cat reusiti sa atacati o curba cu viteza superioara cu atat timpul va fi mai bun, asadar exersati franarea, si exista cateva tehnici de franare care se pot testa in GT5 foarte bine, una din ele este Trail Braking-ul.

  5. #4425 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    La time trialul de 600pp pe Rome asa am facut, am setat o masina din aproape in aproape, insa la tsukuba nu ma inteleg cu ea

    Rome rank: 833 cosminbad time: 1:11.216

    ---------- Post added 31-01-2012 at 12:04 AM ----------

    legat de curbe, conteaza sa o iei si corect. am vazut la ultima curba inainte de finish pe Tsukuba ca poti sa iei mai larg la inceput si sa strangi dupa apex cu acceleratie full sau poti sa o iei oarecum constant, scotand acelasi timp. Acolo conteaza mult sa nu bruschezi masina sa nu patineze, etc.

  6. #4426 SP
    Junior Member el_rossy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Are cineva un setup bun la toyota 86 gt 12? Orice as face nu pot sa scad sub 1:12 secunde in time trial.

    Koba...?
    1:11:945 sau ceva de genul with controller ,eleronul pe spate fixat pe la jumate,centrul greutati mutat mai pe spate 40-60 parca si cutita de viteze la 180 KM/H ,la suspensii nu ma pricep doar le-am coborat putin

  7. #4427 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sa vad daca mai incerc ca m-am saturat ... mersi

    ---------- Post added 31-01-2012 at 09:33 PM ----------

    am coborat la 1:11:703 pe tsukuba. mai am pana ii ajung pe koba sau rosiani dar sunt pe drumul cel bun.

  8. #4428 SP
    Member adicodlea's Avatar
    la extreme series se uzau pneurile si se consuma combustibilul ? n-am bagat de seama pana azi

  9. #4429 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Are cineva vreo idee cum sa fac sa-mi ajunga replay-urile din joc pe PC? . Daca exista vreo modalitate prin care sa le pun pe un hard/usb sau ceva de genul, un mod de "upload", orice.

  10. #4430 SP
    Junior Member mc_provoker's Avatar
    Intra cineva in seara asta sa facem o cursa? psn: wildest_kid hit me up

  11. #4431 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Astazi a aparut patch-ul 2.04 care a rezolvat problema greata-chasecam

  12. #4432 SP
    Senior Member adibose's Avatar

  13. #4433 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Cel mai important aspect a fost reparat in acest joc?
    Suspend the race..ca si acum inca pendulez intrea a face Endurance mode!?

  14. #4434 SP
    Member adicodlea's Avatar
    nu scrie nimic de vreun fix in erorile care le primesc unii cand salveaza la endurance..si eu acelasi lucru il astept ca sa fiu sigur ca nu ma apuc degeaba de cursele alea

  15. #4435 SP
    Member Dante's Avatar
    poate cineva sa puna la share o camioneta pls? nu gasesc nicaieri sa cumpar

  16. #4436 SP
    Member Dante's Avatar
    Nu stiu daca s-a mai discutat chestia asta. Am observat o chestie ciudata. Am imprumutat o masina si am incercat sa-i fac upgrade din meniul principal. Logic, nu a mers, fiind o masina imprumutata. Dar, dupa ce am intrat in cursa am putut sa-i fac upgrade-uri in pre race menu ducand-o de la 609 pp la 650 pp. Dupa aceea am schimbat masina cu alta si apoi am imprumutat-o iar dar modificarile nu s-au pastrat. Normal era ori sa se pastreze ori sa nu poti face modificari deloc.Stiti ceva de chestia asta?

    ps: multumesc claudiu pt camioneta, inca n-am folosit-o dar am vazut-o ca e pusa la share

  17. #4437 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Eu cred ca este normal sa nu se pastreze atat timp cat este de imprumut si atunci cand ai imprumutat-o ai luat-o la 609pp
    Poti sa-i faci ce vrei (sau ce poti) dar la un nou imprumut o vei lua asa cum iti este data initial . nu e logic? eu cred ca din cauza asta e asa...

  18. #4438 SP
    Member Dante's Avatar
    Nu mi se pare. Mie daca imi imprumuta un amic masina gratis pt cateva luni- un an si eu trebuie sa-i iau cauciucuri de iarna ca sa nu iau amenda consider ar fi mai normal sa i le las lui decat sa le pastrez , neavand ce face cu ele. Ca sa nu mai spun de o nimica toata ca un filtru de aer (aici excluzand gandirea mercantila ca le pastrez si le vand in targ ). Puteau sa o lase ca o recompensa pt cel care o da de imprumut, oricum le scoate printr-o bifa daca nu are nevoie de ele. Fata de cum e acum, alternativa cea mai buna mi se pare ca era sa n-o poti modifica fizic in niciun fel ci doar sa umbli la setarea parametrilor, treptelor etc

    ps: si cu ocazia asta thx miami pt corvette, am facut cam 5 mil intr-o ora la seasonal cu el

  19. #4439 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu daca ti-as imprumuta masina si mi-ai aduce-o "tunata" te-as bate de nu te-ai vedea ))))))

  20. #4440 SP
    Member Dante's Avatar
    ahaha lol. depinde ce pasiuni ai tu si prietenii tai . eu daca iau masina unui prieten si-i pun o turbina mai mare, ii fac evacuarea, admisia si ii pun un soft ala da petrecere . (tinand cont ca este o masina deja tunata ). Oricum fiind un joc puteau lasa asta, unde pui o turbina sau o scoti printr-o bifa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 222 of 246 FirstFirst ... 122 172 212 220 221 222 223 224 232 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts