Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 130 of 246 FirstFirst ... 30 80 120 128 129 130 131 132 140 180 230 ... LastLast
Results 2,581 to 2,600 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2581 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Saracu' focus, si el vroia doar sa ajute...

  2. #2582 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai diseara toata lumea care mai si greseste, il urmareste pe ffocus si ii arata ce a invatat din schemele lui . Schemele sunt bune cu o singura conditie. Cel din fata sa se comporte ca in ele. Dar cum situatiile imprevizibile le depasesc pe cele previzibile, e destul de greu sa gasesti sfatul perfect. Nu faceti depasiri in stil Schumacher, punandu-i pe coechipieri in dificultate, mai bine faceti la aspiratie sau in curbe, de asa maniera , incat sa nu il impingi pe celalalt de pe traseu. Ne vedem diseara pe circuit

  3. #2583 SP
    Member ramusg's Avatar
    Vin si eu in satra, mi-a venit jocul. Din cate vad e mai greu de condus virtual decat in realitate, eu unul am condus in Constanta si cred ca si in Romania primul Corvette C2 Stingray, editie limitata adus de ex cumnatul meu( american de origine) din SUA. Masina avea 450 de cp (asta pe hartie, ca in realitate nu am avut cum sa verific...normal) , nu va spun ce senzatie de voma am avut dupa ce am apasat prima oara pedala de acceleratie( cutie automata, deh, masina americana) am depasit 3 masini din fata fara sa am timp sa clipesc. O vara intreaga am stat in scaunul ei dar masina nu era de drumurile noastre, prea joasa si nu aveai unde sa te bucuri de asa un monstru.
    La asemenea masini de o asa putere , supravirarea este la ordinea zilei daca nu esti ff atent, am patit asta pe viu si va pot spune ca subvirarea se rezolva cu accelerarea progresiva in int curbei dar supravirarea... iti da ameteli,o sa vad in joc cum o sa fie.

  4. #2584 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Si ti se pare mai functional decat controller-ul?. Poti controla mai fin masina decat in "2 cm" cum au zis unii colegi mai sus?. Il fixezi de ceva sau poti sa il ti pe genunchi?

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
    Da este mai functional decat controller-ul, ai control mai bun asupra masinii.
    Primesti la el si un usb care il bagi in ps3 ca sa ti-l detecteze + un acumulator si da il pui pe genunchi.Nu am mai incercat alte volane dar este cu mult superior controller-ului.

  5. #2585 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � GT5 loading times halved with SSD installation, says Phil
    Some plucky chap called �Phil,� posting on the Beyond3D forums, has claimed that GT5�s infamous loading times can be cut in half by playing the game off a solid state drive.

    Phil tried various loads with a normal drive compared to an SSD, and found that in many cases the wait to play was chopped by 50 percent.
    Testing by the GTPlanet chaps has seemingly corroborated the findings, and has found that an SSD cuts down the 42-minute install to 25 minutes.
    Smoother performance in the menu system is claimed as well � which would make sense since so much data is cached to the drive.
    There�s tons more on Digital Foundry.
    Attached Images Attached Images gt5loading.jpg

  6. #2586 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    GT5 Signature Edition Competition: B-Spec Mode Only

    In case you missed it, the Signature Edition competition � which could land you a real-life Mercedes-Benz SLS AMG � will be held entirely within GT5�s B-Spec mode. Yes, that�s correct: your chance to land a �177,310 super car will rest almost entirely on the virtual driver you�ve hopefully been training over the past several weeks. If not, you�d best start now to get an edge on the competition, which will be kicking off sometime before the end of the month. Stay tuned for all the details as they are released.

    overtakeeeee!! m***** f**** overtakeeee!!
    Attached Images Attached Images b-spec-driver.jpg b-spec-menu.jpg

  7. #2587 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am pus si eu azi mana pe joc, si am incercat un pic Arcade mode. Mi se pare dificil momentan, nefiind deloc obisnuit cu un astfel de joc.. Am tot incercat sa il "pacalesc", sa intru in curba cu viteza si sa faca frumos drift singur, dar dupa mi-am adus aminte ca nu joc NFS sau Burnout, asa ca din pacate cred ca mai am de jucat vreo 2-3 sapt pana sa pot intra online cu voi, daca nu vreau sa-mi aud de toti sfintii in casca.lol
    Anyway, great game

  8. #2588 SP
    Member Imperatore's Avatar
    stai calm ca o sa faci si cu asta derapaje controlate , you`ll like it for sure

  9. #2589 SP
    Junior Member RobyBoy's Avatar
    mi-am luat volan....un Driving Force GT de la Logitech.....mi se pare super nasol sa mergi cu el.....este atat de greu sa tragi de volan.....nu are nici un fel de servo....sper sa ma invat cu el....si sa imi fac si un suport

  10. #2590 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    L-ai fixat si tu de ceva? Masa, birou etc. Seteaza Force Feedback-ul la minim sau scoate-l daca nu ai forta sa tragi de el in viraje

  11. #2591 SP
    Member stanzor's Avatar
    a vorbit cineva de derapaje controlate???? nu mai am rabdare

  12. #2592 SP
    Junior Member robert_11's Avatar
    ROB409ERT ID-ul meu. Sper sa putem juca online cat mai curand.

  13. #2593 SP
    Junior Member RobyBoy's Avatar
    pot sa trag de el....ar fi culmea sa nu pot trage de el.....dar mi se pare prea teapan....forcefeedback-ul e ok....atat ca e teapan....zici ca tragi de volanul de dacie pe loc....este invers decat la dacie....pe loc merge usor iar in mers merge greu

  14. #2594 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Poti sa setezi force feedback-ul din setari...rolul lui e mai mult sa iti dea o idee asupra fortelor G care are actiona asupra corpului tau decat sa simuleze miscarea volanului..deaia cand stai pe loc se misca usor si cand mergi greu.

    LE: voi vva jucati ca mie iar imi apare toata lista de friends offline..am dat si restart si resotre default si delete cache...am o dorinta arzatoare sa le ia foc serverele si arda din temelii ca deja m-am saturat sa fie singurul joc in care am probleme de genu asta...

  15. #2595 SP
    Junior Member FRKALEX's Avatar
    Let GT5 come , �l iau şi eu săptăm�na viitoare, poate jucăm online!

  16. #2596 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Deci AMG driving school pe Nurburgring..... Ploaie.....300SL....sublim.....am stat cu sufletul la gura...am scos argint.....din prima..... O sa incerc mai incolo pentru aur, mi se pare greu....am cam dat totul.... Ds3-ul ofera un control excelent dpmdv . Gt5 e cel mai bun joc cu masini pt ps3 pana acum.

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  17. #2597 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am o mica dilema. Dupa ce am promovat prima data in lvl am primit cadou 2 masini, kart si inca una, VITZ U Euro(sau ceva de genu). Le-am acceptat bineinteles si acum vad ca imi e selectata pt career ultima masina acceptata, adica VITZ-ul. Cand intru in garage nu gasesc decat kart-ul. Aveti idee unde gasesc masina pe care am cumparat-o eu la inceput?

  18. #2598 SP
    Junior Member evolution9's Avatar
    Sunt masini premium si standard
    CARE BAGA CV ASTA ASEARA

  19. #2599 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Da, in garaj, pe partea stanga, ai niste tab-uri cu premium, standard, favorites si set to online. Gasesti masina care o vrei, triunghi si change car, tuning daca vrei tweaks etc

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  20. #2600 SP
    Member Dante's Avatar
    intrebare, nu dati cu pietre. in modul split screen e ca la prologue? adica doar eu cu celalalt pe pista sau se pot baga si masini ale AI-ului?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 130 of 246 FirstFirst ... 30 80 120 128 129 130 131 132 140 180 230 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts