Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 141 of 246 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 241 ... LastLast
Results 2,801 to 2,820 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2801 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Hai sa punem un pic lucrurile la punct. Am pus un set de reguli de bun simt, pentru cei care nu cunosc cum sa se comporte pe traseu (din varii motive, ca sunt incepatori, rea vointa, etc, nu conteaza). Am spus si pe gura in lounge sa se mearga frumos, fara nefesisme. Nu se doreste acest lucru asa ca, incepand de la urmatorul lounge voi da kick celor care nu se comporta ok fata de participantii la cursa. Daca romaneste nu ne intelegem, atunci procedam altfel.

    P.S.: Luati-va nene o casca ca se gaseste aproape gratis la orice magazin de telefoane.

  2. #2802 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    kick me, kick me, kick me

  3. #2803 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Sa mai destindem atmosfera...De cate ori nu a-ti cautat la used card o masina buna, care va trebuie sa faceti un event si la bani putini?Probabil de multe ori, totusi aveti noroc ca sunt aici pentru a va informa de rsicurile la care sunteti expusi : CLICK .


  4. #2804 SP
    Member playgame's Avatar
    A fost show si azi dar unii din voi ati plecat mai repede. Da, stiu, demo-urile de pe psn.

  5. #2805 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    si eu visam la un g25 dar m-am razgandit si acum sunt decis sa strang bani pentru un fanatec 911 carerra , e nou cat e un g25 la mana a doua si mi se pare foarte ok ca nu are acel deadzone cum au cele de la logitech.

    ---------- Post added 23-12-2010 at 01:07 AM ----------

    scuze,am cresit tab-ul , oricum acum sunt si eu fericit ca de la ultimul update pot sa ma joc si eu on-line fara sa imi dea disconnect

  6. #2806 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Ce masina imi recomandati si mie pentru Super car festival la professional? Am completat 2/3 evenimente si mai imi trebuie cel de pe DAYTONA.

    PS: Sunt level 12 abia si nu am foarte multe credite, dar nu ar fi asta o problema.
    Attached Images Attached Images daytona_int_speedway.jpg

  7. #2807 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Corvette ZR1 RM (all assists off) si incearca setarile astea

    initial torque: 10
    acceleration sensitivity: 20
    brake sensitivity: 10
    camber: front 2 / rear 1.5
    Attached Images Attached Images vette-zr1-rm.jpg

  8. #2808 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Done, am luat masina, i-am facut putin tunning si setarile recomandate de tine si am castigat cu gap time de 3 secunde si ceva. Mersi de ajutor!

  9. #2809 SP
    Junior Member razviiii's Avatar
    facem diseara o cursa?daca da,pe la ce ora?

  10. #2810 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    Gran Turismo 5 - unboxing Signature Edition.

    E facut de mine, asa ca nu va trebuie subtitrare


  11. #2811 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar

    psn id

    Am nevoie d putin ajutor.cum adaug of-ul meu d psn aici?
    Ink ceva.se organizeaza curse gt5 online pe ps3? M-am saturat sa joc cu arabi francezi etc...
    Multumesc!

    ---------- Post added 24-12-2010 at 10:01 PM ----------

    *Vroiam sa scriu Id-ul

  12. #2812 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    da,se organizeaza curse online, citeste thread-ul.
    id-ul tau il adaugi scriindu-l pur si simplu.

  13. #2813 SP
    Banned Trip's Avatar

  14. #2814 SP
    Member gpaul's Avatar
    A incercat careva setul nou de curse de la Seasonal?E una pe Tsukuba cu RX-7, 10 ture, start din fundul gradinii si nu reusesc sa-l prind pe primul nicicum, 9 sec gap la finish.Am incercat cu cel mai scump Rx7 de la dealership Mazda in zadar,, insa ceea ce imi scapa e faptul ca limita de greutate e 800 iar rx-ul full upgradat are peste 1050kile.Are cineva un Rx mai usor, probabil cumparat de la second pe care l-as putea imprumuta?Merci...

  15. #2815 SP
    Member slabunator's Avatar
    Nu-mi merge acceleratia/ brake-ul decat de pe RS. Schimb setarile sa mearga de pe R2/ L2 da nimic, nici x/patrat care e default nu functioneaza. A mai patiti cineva? Am jocul z2, instalat pe hard.
    Inca o treaba, cum schimb assist-urile in career?

  16. #2816 SP
    vrc
    Junior Member vrc's Avatar
    salutare,imi puteti spune daca gran turismo 5 este compatibil cu volanul acesta ? Volan wireless de la Logitech ,multumesc.

  17. #2817 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Este compatibil. Da cineva parca cateva detalii cu cateva pagini in urma.

  18. #2818 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by slabunator View Post
    Nu-mi merge acceleratia/ brake-ul decat de pe RS. Schimb setarile sa mearga de pe R2/ L2 da nimic, nici x/patrat care e default nu functioneaza. A mai patiti cineva? Am jocul z2, instalat pe hard.
    Inca o treaba, cum schimb assist-urile in career?
    Vezi ca poti face setari pentru 2 controllere in settings. Poate ai facut pentru a 2-a maneta(daca ai mai multe verifica ce numar ai la cea pe care o folosesti).
    Iar assisturile in cariera le pui atunci cand intri intr-o cursa, pana sa dai start. Ai acolo un meniu cu mai multe optiuni printre care si setarile pentru masina(traction control, abs, active steering, cauciucuri etc)

    ---------- Post added 26-12-2010 at 11:28 AM ----------

    Quote Originally Posted by gpaul View Post
    A incercat careva setul nou de curse de la Seasonal?E una pe Tsukuba cu RX-7, 10 ture, start din fundul gradinii si nu reusesc sa-l prind pe primul nicicum, 9 sec gap la finish.Am incercat cu cel mai scump Rx7 de la dealership Mazda in zadar,, insa ceea ce imi scapa e faptul ca limita de greutate e 800 iar rx-ul full upgradat are peste 1050kile.Are cineva un Rx mai usor, probabil cumparat de la second pe care l-as putea imprumuta?Merci...
    Exista si un rx7 tunat la dealership parca(costa cam 100 de mii). Cauta pe la ultimele firme de acolo, unde sunt masinile alea special tunate.

  19. #2819 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post


    Exista si un rx7 tunat la dealership parca(costa cam 100 de mii). Cauta pe la ultimele firme de acolo, unde sunt masinile alea special tunate.
    Da stiu, sunt 2 racing RX-uri, insa nu sunt incluse in lista de masini cu care poti participa la event.O sa risc sa cumpar una eventual.Tu ai facut eventul si stii sigur?

  20. #2820 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu l-am facut inca. Dar daca zici ca nu se afla in lista de masini, atunci nu cred ca e cazul sa o mai cumperi. Mai bine incearca sa o setezi pe aia care o ai(daca ai deja tuning pe ea). Oricum, eventurile alea sunt destul de grele, iti mai trebuie si skill

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 141 of 246 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 241 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts