Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 645

Thread: Discutii routere - probleme, solutii si recomandari!

  1. #341 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Monky gasesc un router gigabit cu wifi dual band mai bun decat tplink 3600 pana in max 300ron?

  2. #342 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar

  3. #343 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    singurul minus , are 2.4

  4. #344 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Nu intelegi ca nu am decat telefonul care stie 5Ghz? Restul de la laptop pana la tableta maicamii stiu doar 2.4Ghz asa ca da e un mare minus...

  5. #345 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu doar ca e 2.4Ghz, dar nici nu stie standard AC (deja mai toate telefoanele si tabletele merg pe AC). Si chiar daca nu stiu device-urile tale actuale, presupun ca un router nu-l cumperi ca sa-l schimbi la anul. In plus, aici e mai ieftin.

    Daca vrei ceva cu dual-band (2.4 si 5Ghz), standard AC si Gigabit, solutia cea mai ieftina si ok ar fi Router Wireless Asus RT-AC55U, AC1200, 300 + 867 Mbps, 4 x RJ45 10/100/1000 Mbps, USB 3.0, Black la 389 RON. Sau mai ieftin (si testat deja de colegii de pe forum), dar fara antene detasabile ar fi Router Wireless D-Link DIR-850L AC 867Mbps + N 300Mbps, Dual Band, 4 porturi - 294 RON.

    ---------- Post added 11-08-2015 at 18:57 ----------

    Ah, daca tu chiar nu vrei cu standard AC (desi in 2015 e cam grav), atunci dai 249 RON pe asta, ii pui firmware padavan si ZBOARA: ASUS RT-N56U Black Diamond Dual-Band Wireless-N600 Gigabit Router, support USB Storage, Print and Media Server, IEEE 802.11a/b/g/n.

  6. #346 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ok Monky merci frumos o sa ma orientez catre ASUS Wireless RT-AC55U, ai dreptate poate cine stie in viitor voi avea posibilitatea de a avea mai multe device-uri pe 5GHZ

  7. #347 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Salut! Sunt in dubii momentan si am nevoie de un sfat. Am abonament upc fiber 200 si modem thompson 870u de la ei. Nr deviceurilor din casa a tot crescut si nu sunt tocmai multumit de semnal si transfer momentan. Am vazut ca ei ofera pentru fiber 500 modem hitron cgnv4( dual band si ac). Consider ca ar fi un upgrade fata de cel actual doar dpdv al modemului, de viteza de net sunt multumit.

    Intrebarea in schimb este, merita sa fac upgradeul prin ei la hitron sau mai bine cumpar un router separat ( poate un linksys ea6300 sau dlink dir 850) si il atasez la thompsonul actual? Folosesc transferul pentru fire stick tv ( cu kodi), xbox, laptop, telefoane.

    Il folosesc intr-un apartament, distanta intre deviceuri si router este de aprox 10 m. Daca trasez o linie dreapta intre ele sunt 2 pereti de caramida dar exista si holul. Foar ca nu e direct sight ( nu stiu daca influenteaza). Multumesc anticipat!!

  8. #348 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ce părere aveți despre produsul celor de la Google?

    https://on.google.com/hub/

  9. #349 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu m-am linistit cu Wi-Fi pentru PS4. Dupa un an de joc pe wireless am trecut pe cablu. Aveam impresia ca am schimbat consola. Sa innebunesc cand eu am crezut ca informatia trimisa nu ar fi asa mare si ca e ok un BF4 asa.

  10. #350 SP
    Admin MonkY's Avatar
    sweetohmygod: eu mi-as pune propriul meu router - as renunta complet la jucariile lor. Iar daca nu poti sa renunti de tot (poate ai mediaconvertor sau mai stiu eu ce), setezi ca al lor sa fie passthrough (fara dhcp si nimic altceva).

    Graft: mie unul nu-mi place. Iarsi vor ei sa reinventeze ceva ce nu are nevoie de asta. In plus, e varianta "cheap" cu TP-Link (daca 199$ poate fi considerat "cheap")... cea facuta in colaborare cu Asus am inteles ca va iesi spre sfarsitul anului.

    Harkonnen: cablul e sfant! Mai ales acum ca a devenit destul de decent un cat6e si placile de retea 10G... Hard-ul sa-ti tina (a se citi SSD-ul)

  11. #351 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Modemul respectiv e doar pt telefon si net ce am de la upc. Atunci ce merita sa cumpar? Vad ca e la promo ea6300

  12. #352 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu as merge pe un Asus sau un D-Link. Linksys s-a cam dus de cand a fost preluat de Belkin... Vezi mai sus cateva posturi, am dat link la 850L...

    P.S. Daca nu dai bani pe routerul nou de la UPC, cere-le sa ti-l instaleze si vezi cum merge. Daca nu esti multumit, iei o alternativa de la eMag sau altii care iti permit returnarea in 30 de zile.

  13. #353 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Cu D-link am avut niste nemultumiri cu un entry level cu ani in urma. Poate am avut eu ghionion. La upc e manevra, te fortwaza sa upgradezi la cel mai mare abonament ca sa ai acces la modemul respectiv, plus chiria 4 lei pe luna.

    Ps: e ok semnalul pe dlink 850 cu antenele interne?

    ---------- Post added 20-08-2015 at 14:39 ----------

    Salut din nou, cred ca o sa merg pe varianta de asus rt ac66u, pare future proof. Tre sa fac anumite setari cand pun cablu de net pe modemu de la UPC? Gen ceva special care sa nu il gatuie? Sau?

    merci anticipat

    ---------- Post added 20-08-2015 at 14:52 ----------

    Gasisem un ac66u, dar aparent nu mai este valabil pretul. Dar in schimb vad la promotie d-link 860l la 299 ron, acelasi tarif ca si 850l. Ai apucat sa testezi 860l? Si Smart beam, e vrajeala de marketing sau chiar face treaba? merci anticipat!

  14. #354 SP
    Member luciteck's Avatar
    Au scumpit peste tot D-linkul acesta care e best buy pe forum

    Router Wireless D-Link DIR-850L AC 867Mbps + N 300Mbps, Dual Band, 4 porturi - eMAG.ro

    Sper ca merita upgradeul de la un tplink dualband gigabit - care nu stia de AC ce-i drept si care nu se mai impaca cu PS4-le din senin. Fingers crossed

  15. #355 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    STAI! cumpara de aici varianta 860l revizia b. Mie mi-a venit sambata cu curierul, gratuit

    ROUTER D-LINK DIR-860L WIRELESS AC 867MBPS + N 300MBPS | DIR-860L

  16. #356 SP
    Member luciteck's Avatar
    Merci ! Buna oferta, insa n-am mai cumparat nimic de la ei. Si daca ar fi nevoie de garantie...

  17. #357 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    Am primit factura si tot, chiar s-au miscat super repede. ii rugasem frumos sa il livreze in weekend desi ziceau ca nu au cum si au zis ca fac tot posibilul. Am fost placut surprins sambata dimineata sa aud cum vine curierul. Oricum garantia cred ca e la Dlink direct, si politica de returnare este de 15 zile.

    ---------- Post added 25-08-2015 at 13:59 ----------

    Chiar i-as recomanda cu caldura, si in plus iei modelul upgradat!

  18. #358 SP
    Member luciteck's Avatar
    Am comandat. Merci, sper sa fie totul ok

  19. #359 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    So...e bun routerul asta pt PS4 si wireless la laptop, celulare etc? Router wireless D-LINK Cloud AC1200 DIR-860L, Dual-Band 300 + 867, WAN, LAN, USB 3.0, negru | ALTEX. Vad ca se tot vorbeste despre el mai sus si vreau sa-l cumpar si eu, pls confirm, nu ma pricep asa tare la routere. Pt retea Gigabit de la RDS vreau sa-l iau, multumesc.

  20. #360 SP
    Member luciteck's Avatar
    Fata de DIR-850L are in plus portul USB 3.0, Smart Beam. E ceva mai mare (mai inalt) decat 850L si are semnal mai bun. Cam astea ar fi diferentele din specificatii. Poate ne spune mai multe sweetohmygod, el il are deja.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 33 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Probleme si solutii PC By AndRewqp in forum Hardware
    Replies: 976 Last Post: 09-10-2023, 12:18
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Replies: 146 Last Post: 29-07-2021, 21:43
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts