Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 242

Thread: Discutii despre casti - ce cumparam, de unde, cat de bune sunt?

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nerazzurr: pentru alergare nu sunt recomandate casti de tipul "over the head"... in primul rand pentru ca sunt deranjante (pentru unii cel putin). In al doilea rand, transpiri... cu casti de tipul acela nu e un lucru prea fericit. Poate ar trebui sa te orientezi spre casti de tip "in ear". La bugetul tau, poate merge asa ceva (insa mergi si testeaza-le inainte): Casti Sennheiser Adidas Line In-Ear MX 685 - PC Garage.

  2. #42 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Eu am de 6 luni o pereche de Beats solo HD si sunt foarte multumit de ele , daca vrea cineva pareri le raspund cu placere .

  3. #43 SP
    Member COD.221's Avatar

    Thumbs up

    Rezumat din ce am probat eu - FARA wifi/bluetooth !.! Cablu e regele aici , momentan folosesc Roccat Kave 5.1 real (6boxe in total) control pe pereche, un sunet foarte bun foarte precis cand e vorba de FPS nu am luat demult un cutit pe la spate , depinde de ce cauti cu adevarat, castile pentru jocuri sunt foarte proaste cand e vorba de muzica si invers, daca esti obijnuit sa joci in stereo atunci continu asa, 5.1 o sati dea dureri de cap, sau probeaza 5.1 emulat, deci pe inteles tuturor o sa dai bani pe niste casti stereo da la pret triplu. Sau daca chiar vrei sa te simti prost cumperi 7.1 care e deja cea mai mare prostie pe care am vazuto io vreodata

    Am probat-
    Tritton ax180 - nu e rau doar ca e stereo si pret mare la categoria asta alte casti dau aceleasi rezultate la pret mai redus
    Tritton 720 7.1 - cea mai mare minciuna care putea cineva sa aduca pe piata, din cate stiu io prin cablu HDMI trece 5.1 aceiasi treaba se intampla si cu cablu optic(toslink) dar na cica emuleaza sunetu in asa hal ca te caci pe tine bla bla ... - debea daca se descurca cu 5.1 am avut probleme sa aud impuscaturi din fata si din spate , nu ma surprinde odata ce are doar 2 boxe,

    Turttle Beach - de astia nu vorbesc ca sunt experti in emulare de sunet, doar asta fac ,de fiecare data cand cost un produs nou e -same s**t- dar cu alt nume si alte culori, am probat doar -ear force z22- si -ear force z22- daca vorbim de comoditate sunt ok , chiar stau foarte bine si nu obosesc ca de exemplu "roccat kave" ale mele,zici ca ai o caramida pe cap .

    Toate sunt cu cablu, si pentru PC - nu vorbesc despre versiunile wifi pentru ca, sincer 1- intodeanu exista interferinte, si lag, pe langa asta, daca punem si conexiunea la un anumit server de nu stiu unde - ai gasit partida perfecta 2- sunt satul sa incarca bateri si sa stau cu grijea la toate gadgeturile , ... cum am spus ia un cablu sanatos 3-5 metri te pui pe fotoliu la tine in living si Gaming frate , care e problema

  4. #44 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Guys o recomandare casti in ear pana in 70 lei?de preferat intraauriculare, cu celelalte nu ma impac

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    FishyBon3: vezi aici recomandarea mea: http://www.consolegames.ro/forum/f32...ar/#post601088. De atunci am mai cumparat modelul respectiv pentru cel putin 10 amici... toti multumiti de calitate la bani putini. Si sunt chiar sub bugetul tau (40 RON la PCGarage: Casti Sennheiser In-Ear MX 271 - PC Garage). Hope it helps.

  6. #46 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    M-am hotarat la astea.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1380552856441.jpg

  7. #47 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cum ai luat decizia?

  8. #48 SP
    Junior Member slash's Avatar

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Parrot Zik exista acum si in varianta alba. Arata ca niste dulciuri. Ca o turta dulce.

    Parrot Zik by Starck Casque Audio avec Bluetooth NFC: Amazon.fr: High-tech
    Attached Images Attached Images 71qea3cwtol._sl1500_.jpg 71-c70gyoml._sl1500_.jpg 71j8cemlr-l._sl1500_.jpg 71pnvfkjell._sl1500_.jpg 714-ugk0hal._sl1500_.jpg

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dzeule, a reusit sa combine cineva 2 culori pe care le urasc, in acelasi produs: alb + gold. I'm doomed!
    Astea sunt castile perfecte pentru iPhone 5S (care e tot alb + gold)

    Later edit: Nope... nu se pupa... prea putin "gold" la 5S... De fapt e "champaigne"
    Attached Images Attached Images iphone_5s_gold_and_parrot_zik.jpg

  11. #51 SP
    Junior Member burnoverdose's Avatar
    Salut all...am si eu o pereche de casti BeatsStudio by dr.dree in cutie sigilata si cu garantie 2 ani pe care vreau sa le vand...dar nu stiu unde sa postez sau mai bine zs nu stiu cum sa postez pe console games...ma poate indruma cineva va rog frumos...multumesc

  12. #52 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, mai sunt si astea mai nou:
    Attached Images Attached Images iphone_5s_gold_and_parrot_zik.jpg

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by burnoverdose View Post
    Salut all...am si eu o pereche de casti BeatsStudio by dr.dree in cutie sigilata si cu garantie 2 ani pe care vreau sa le vand...dar nu stiu unde sa postez sau mai bine zs nu stiu cum sa postez pe console games...ma poate indruma cineva va rog frumos...multumesc
    Aici ar fi cel mai indicat (pe aria de Bazar): HiFi, Audio & TV.

  14. #54 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Salut baieti! Deranjez cu o intrebare , ce parere aveti de Tritton Primer? Vreau sa le iau pt ps3 si eventual muzica .Sunt curios , daca le-a testat cineva , de eventualul brum,fasait,bazait cum vreti sa ii spuneti

  15. #55 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Imi puteti recomanda niste casti in-ear cu microfon? Caut sa fie rezistente, in primul rand, caci voi dormi pe ele in fiecare noapte. Am un buget de maxim 80 de lei.

  16. #56 SP
    Member flightcrank's Avatar
    ce parere aveti despre aceste casti??
    Denon Urban Raver AH-D320 Headphones - Black/Blue Electronics | Zavvi.com
    se gaseste ceva mai bun la banii astia,pt muzica ma refer.

  17. #57 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    la banii astia clar nu gasesti ceva mai bun

  18. #58 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie nu imi plac. Mi s-au parut neconfortabile si sunetul fals. Adica acelasi sindrom ca la Beats, joasele exagerate iar restul pe niciunde. Au totusi un mare plus ca poti scoate cablul. Depinde ce muzica asculti si ce anume vrei de la casti.

  19. #59 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Nu am pretentii de audiofil,vreau ceva decent pt a asculta muzica cand calatoresc.Ascult formatii gen Massive Attack,Modeselektor,Moby etc.

  20. #60 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am comandat si eu de aici " Sony Casti Playstation3, Wireless, 7,1 virtual sound - Kauf - Pret promotional " pana sa plec la munca de dimineata iar pe la 10 am fost sunat de o doamna (a vorbit foarte frumos) si mi-a spus ca miercuri primesc castile (ptr. ps4 imi trebuiesc si din cate stiu merg).O sa revin cu o poza daca e adevarat si nu primesc cine stie ce sau nimic ,mie unu nu imi vine sa cred ce diferenta de pret (200-250 lei ) fata de emag ,altex sau sh
    Am vazut ca au si super promotii la jocuri dar din pacate nimic pentru ps4

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 11-10-2015, 22:24
  2. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  3. De unde sa cumparam Redeem Codes la jocuri ?!? By sebycu13 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2014, 20:11
  4. De unde cumparam filme ieftine ! By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 10-05-2010, 19:29
  5. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts