Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 151 of 177 FirstFirst ... 51 101 141 149 150 151 152 153 161 ... LastLast
Results 3,001 to 3,020 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #3001 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    The Darkness


    + Storyline
    + Gameplay
    + Jackie
    + Jenny
    + The Darkness
    + Lupta si simbioza dintre Jackie si intuneric
    + Sumbru
    + Extrem de violent
    + Peisajele
    + Metroul
    + Puterile
    + Dialogurile
    + Challenging
    + Niciodata monoton
    + Povestile lui Jackie la trecerea dintre locatii
    + Side Quests
    + Finalul



    - AI prost
    - Foarte limitat
    - Dureaza 8 ore





    8 lire foarte bine cheltuite. Cumparat doar fiindca vreau sa joc 2-ul si am vrut sa imi fac o idee despre el. Pot spune ca mi'a placut mult,desi l'am inceput in jurul amiezii si l'am terminat in urma cu vreo ora. Ma asteptam sa fie putin mai lung. Desi e un joc destul de vechi,iar review-urile nu se prea descurca in a-i arata partile bune,chiar m'a facut sa vreau sa ii joc sequel-ul. Imi place povestea,iar punctul forte este intunericul si legatura acestuia cu Jackie. Tentaculele sunt cireasa de pe tort. De asemenea,"alergia" lor la lumina mi s'a parut alt mare plus al jocului. Nu am facut decat un side quest,deoarece eram extrem de concentrat pe story.
    Alta chestie pe care am remarcat'o e faptul ca harta din meniu este doar o gluma proasta,drumurile personajului efectuandu'se doar cu ajutorul hartilor din metrou si al memoriei. Nu ti se da mura'n gura si asta e foarte tare. A fost o placere sa memorez numele statiilor de metrou si al locatiilor.
    De asemenea,finalul este fabulos,adevarata putere a intunericului dezlantuindu'se cu adevarat in ultima parte a ultimului capitol.

    Legat de partile proaste...nu prea sunt. Intr'adevar,AI-ul e foarte prost,in sensul ca desi am avut dificultati serioase in confruntarea inamicilor (pe Medium),acestia se miscau aiurea,la fiecare glont primit mergeau robotic in spate,lasand astfel sa se vada o serioasa defectiune tehnica a jocului. Destul de limitat ca posibilitati,extrem de linear si de asemenea,cum spuneam mai sus...durata de timp redusa.



    O experienta mai greu de intalnit in jocurile cu tenta horror de astazi,ca atare,are o mare bila alba de la mine. Sper si cred ca sequel-ul e un joc pe masura.




    8.5/10
    Attached Images Attached Images 2292665-113654.jpg

  2. #3002 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Killzone 3 - Platinum (#21)

    + Story
    + Soundtrack
    + Gameplay
    + Grafica
    + Final battle amazing...A fost un fel Star wars battle
    + Weapons: Mai ales StA5X Arc Cannon , WASP launcher & Minigun
    + Chapters cu Apc's , Ice saws , Exo and Jetpack really awesome
    + Campania foarte bine pusa la punct , nu au lungit-o aiurea
    + Multiplayer superb si foarte addictive , pacat ca nu se mai gasesc oameni pe Dlc's..........Foarte rar
    + Tot la Mp varietatea de clase cu care poti juca si upgrades foarte bine gandite

    - Campania co op poate fi jucata doar splitscreen
    - Serverele de la Dlc's se incarca foarte greu am incercat sa joc cu cativa amici si nu se incarca...

    Nefiind un mare fan fps , pot spune ca mi-a placut la nebunie atata campania sp , cat si Mp-ul.Un joc absolut minunat si recomand la toti posesorii de PS3.

    Nota: 9.5/10
    Attached Images Attached Images images.jpg 12947839231080pkillzone-3-wallpaper-hd-1.jpg killzone3.jpg so3236_klz3_theme_640x480_mm04.jpg killzoneunlocks.jpg

  3. #3003 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Prototype 2


    + Gameplay
    + Grafica
    + James Heller
    + Alex Mercer
    + Super abilitati
    + Cut scene-urile
    + Memoriile
    + Posibilitatea de upgrade
    + Vehiculele
    + Dimensiunile orasului
    + Personajele in general




    - Storyline
    - Banal
    - Repetitiv din cale afara
    - Previzibil



    Mult mai slab decat primul Prototype. In primul existau foarte multe misiuni bazate pe stealth,inamicii erau puternicii si jocul avea alt nivel de dificultate. In Prototype 2,singura misiune challenging a fost ultima pana in momentul in care am murit de trei ori,si mi'am dat seama ce trebuia sa fac - aceea m'a facut cat de cat sa gandesc. In rest,totul se invarte in acelasi infern al celebrei metropole generat de Gentek,vai,sariti. Povestea extrem de previzibila de la cap la coada,un singur eveniment a fost neprevazut. Si nici acela extrem de marcant.

    Ar merita incercat daca ati jucat primul,dar nu face 200 de lei sub nicio forma. Eventual daca ati mai astepta un an sau cateva luni,sa coste mult sub 100. Tocmai pentru ca e atat de deficitar din atat de multe puncte de vedere.



    7.0/10
    Attached Images Attached Images prototype_2.png

  4. #3004 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mass Effect 3

    Dupa teapa luata acum cateva luni de la super baietii de la Gameshop.ro cu editia de colectie a lui Mass Effect 3, m-am lasat pagubas pentru o perioada, dar in sfarsit am apucat si eu acum cateva zile sa pun mana pe joc. Fara alte discutii, plusuri si minusuri:

    [+] Aceasi atmosfera cu care ne-am obisnuit
    [+] Multe momente memorabile
    [+] Animatii faciale
    [+] Personaje cunoscute
    [+] Se leaga de 1 si 2 perfect
    [+] Voice acting de nota 10
    [+] Consecintele alegerilor
    [+] Mai colorat grafic fata de precedente
    [+] Muzica
    [+] Illusive Man
    [+] Sistem de cover imbunatatit
    [+] Destule upgrades pentru arme si armuri
    [+] Poveste previzibila pe alocuri, dar per total mai mult decat satisfacatoare
    [+] Rejucabilitate mare



    [-] Prea mult action, prea putin RPG
    [-] Bugs & Gltiches



    Per total pot sa spun ca mi-a placut foarte mult. Cu putine jocuri mai am rabdare sa le joc pana la sfarsit. Nu am putut lasa maneta din mana pana nu l-am terminat. Mi-a placut mai mult 2-ul, dar ME 3 are momentele lui. Daca era mai concentrat pe partea de RPG ar fi fost mai pe placul meu. Am sa ma intorc la el ca sa fac totul altfel.

    Story: 8
    Gameplay: 8
    Sunet: 10
    Grafica: 8

    Nota 8.5/10
    Attached Images Attached Images masseffect3screen3.png mass_effect_3_screenshot_1.jpg me3may4a1.jpg

  5. #3005 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    [+] Consecintele alegerilor

    Mai bine spus iluzia că alegerile tale influenţează lumea jocului, indiferent de ce alegi povestea continuă �n acelaşi fel, vizitezi aceleaşi locaţii şi ai aceleaşi personaje (de cele mai multe ori), alegerile nu au impact semnificativ de la un joc la altu' "Oh, ai salvat/omor�t un anumit personaj �n primul joc ? Stai liniştit că acum e �ndoctrinat de reapers, indiferent de ce ai ales tu" şi asta e destul de trist pentru un joc ce se laudă cu fiecare ocazie că alegerile tale chiar contează. Un joc ce implementat alegerile jucătorului ceva mai bine (dar nu perfect) este The Withcer 2, ar trebui să-l joci.

    Mass Effect 3 nici nu-ţi oferă lafel de multe alegeri ca primul joc, �n primul joc Shepard puteau fi xenophob sau cel mai politically correct din galaxie, era la alegerea ta, �n Mass Effect 3 �n schimb Shepard �i poate mulţumi unui NPC sau să-i mulţumească pe un ton sarcastic (e un exemplu t�mpit, dar cred că ai �nţeles la ce mă refer).

  6. #3006 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Hell Yeah ! Wrath of The Dead Rabbit

    + Story
    + Gameplay
    + Soundtrack
    + Weapons
    + Customization : Faces and Wheel
    + Boss battles
    + Diferite feluri de a distruge bossi
    + Foarte funny
    + Quick time events
    + Secondary missions
    + The Island foarte fun


    Sincer nu am nici un minus sa ii dauUn joc foarte fun si bine facut.Pot spune ca am explorat tot ce era de explorat in el.Am ras cu gura pana la urechi la multe faze din elSper sa mai gasesc jocuri de acest gen.Pentru mine personal merita nota maxima.

    10/10
    Attached Images Attached Images hell_yeah_logo.jpg hell-yeah-wrath-dead-rabbit.jpg 20120301_hell-yeah-logo.jpg 0.jpg

  7. #3007 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul joc devorat

    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Hell Yeah ! Wrath of The Dead Rabbit

    + Story
    + Gameplay
    + Soundtrack
    + Weapons
    + Customization : Faces and Wheel
    + Boss battles
    + Diferite feluri de a distruge bossi
    + Foarte funny
    + Quick time events
    + Secondary missions
    + The Island foarte fun


    Sincer nu am nici un minus sa ii dauUn joc foarte fun si bine facut.Pot spune ca am explorat tot ce era de explorat in el.Am ras cu gura pana la urechi la multe faze din elSper sa mai gasesc jocuri de acest gen.Pentru mine personal merita nota maxima.

    10/10
    �ntr-adevăr ft simpatic jocul, il recomand si eu, eu ii dau 9,5 pt ca mi-ar fi plăcut sa il aud pe iepure nu sa vad ce spune

  8. #3008 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    �ntr-adevăr ft simpatic jocul, il recomand si eu, eu ii dau 9,5 pt ca mi-ar fi plăcut sa il aud pe iepure nu sa vad ce spune
    Nu m-a deranjat asa tare , prea frumos jocul , sa fiu deranjat de un detaliu asa mic

  9. #3009 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul joc devorat

    Ma uitam pe ign, gamespot...nota 4, wtf? eurogamer mai aproape de adevăr, doar 8

  10. #3010 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Ma uitam pe ign, gamespot...nota 4, wtf? eurogamer mai aproape de adevăr, doar 8
    Mda stupid people , habar nu au ce e bun , daca nu au cotizat

  11. #3011 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Borderlands 2 - Platinum - Total Playtime: 128:02:40

    [+] Povestea
    [+] Grafica cell-shaded
    [+] Co-Op
    [+] Personajele: Zer0, Maya, Salvador, Axton, Claptrap, Tiny Tina, Handsome Jack, Moxxi etc.
    [+] Voice-acting si muzica
    [+] Dialogurile
    [+] Planeta Pandora
    [+] Multitudinea si diversitatea armelor
    [+] Clasele si skillurile
    [+] Misiunile secundare
    [+] Cantitate + calitate
    [+] Umorul ("STAIRS?! NOOOOO!!")
    [+] Easter eggs
    [+] Looting
    [+] Badass Rank si Challenges
    [+] True Vault Hunter Mode
    [+] Customization
    [+] Terramorphous the Invincible
    [+] "I smell deliiiicious!"
    [+] Pacanelele e viata mea!!!


    [-] De multe ori loot-ul gasit este dezamagitor
    [-] Buguri minore


    NOTA: 9.5 / 10 (Game of the Year pana acum)

    Bring on the DLCs!
    Attached Images Attached Images borderlands2platinum.png

  12. #3012 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    GOTY clar.
    As adauga la sectiunea umor Claptrap inainte de lupta cu cpt. Flynt: "OH SPHINCTERS!!!!!!!!"

  13. #3013 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by raskolnikov1944 View Post
    goty clar.
    As adauga la sectiunea umor claptrap inainte de lupta cu cpt. Flynt: "oh sphincters!!!!!!!!"
    staaaaaaairs!

  14. #3014 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Metro 2033 8.50/10

    • creaza o atmosfera super
    • armele se potrivesc cu decorul jocului
    • incarcatorul portabil pentru lanterna sau night vision googles
    • nivele interesante (de exemplu acela in care Khan iti prezinta cum stau lucrurile in tunele)
    • unele portiuni pot fi abordate din perspectiva stealth
    • munitia dinaintea razboiului este folosita ca moneda de schimb


    • portiunile in care trebuie sa te lupti cu acele amibe
    • diverse bug-uri/glitch-uri

  15. #3015 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Batman Arkham Asylum - Platinum (#22)

    +Story
    +Soundtrack
    +Gameplay
    +Grafica
    +E cu Batman
    +The Joker is so awesome
    +Gadgets
    +Varietatea combourilor care le poti face
    +Combat challenges & Predator challenges - cu mici exceptii
    +Hard difficulty not that hard
    +Ridlers foarte fun de cautat sau de solutionat puzzles
    +Luptele cu Brutele foarte fun
    +Got to love the stealth in this game


    -Dependenta de detective mode
    -Shock and awe extreme was a real mofo
    -Faptul ca trebuia neaparat sa ii bati pe bad guys , in loc sa pot trece stealth de ei si sa imi vad de treaba si sa ma intorc alta data...


    Un joc absolut superb.Being Batman is awesome.Daca nu ar fi avut acel mofo de shock and awe extreme , care mi-a facut niste nervi moama moama , ar fi luat o nota mai mare...

    Nota 9/10
    Attached Images Attached Images batman-arkham-asylum-ps3.jpg 40028_orig.jpg wallpaper_batman_arkham_asylum_03_2560x1600.jpg batman-arkham-asylum-joker-wallpaper.jpg 110522151127_83.jpg

  16. #3016 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Hai ca n-a fost chia asa greu...

  17. #3017 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Hai ca n-a fost chia asa greu...
    Man voi care sunteti experti la genul asta de joc , poate nu a fost , dar eu nu ma consider asa de bun la genul asta de jocuriSi chiar m-a scos din sarite shock and awe extreme , am ajuns de vreo 5-6 ori la rand cu peste 40000 facute si nu reuseam sa ii bat la timp in ultima runda...
    Deci bateam ultimul boss din castlevania dlc pe paladin mai repede , decat mi-a luat sa fac shock and awe extreme la batman

  18. #3018 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ce spurcaciuni de trofee are AA. Nici eu nu am reusit sa iau platina,asa cum imi propusesem initial.

  19. #3019 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Ce spurcaciuni de trofee are AA. Nici eu nu am reusit sa iau platina,asa cum imi propusesem initial.
    In sfarsit unul de a meu , care recunoaste ca sunt grele...Finally

  20. #3020 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Naruto Ultimate Ninja Storm Generations @PS3
    Este practic o copie a lui Ninja Storm 2 dar fara boss fights ... singurul feature notabil ar fi faptul ca nu mai poti sa faci spam la acel substitution jutsu , esti limitat la doar 4 charges .
    Nota:7.5/10 ( it's still fun ... )

    Pentru acest review tin sa mentionez ca nu am facut toate survival stages ( am facut totul pana advanced ) ... am terminat story arks , tourneele si am petrecut aprox 3 ore de meciuri online ... deci consider ca am destul de multe informatii pentru a da o opinie .
    Attached Images Attached Images naruto_shippuden___ultimate_ninja_storm_generation_by_reenboww-d4jg30y-4f44073b5e89f.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 151 of 177 FirstFirst ... 51 101 141 149 150 151 152 153 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts