Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 177 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #2001 SP
    Member sahara's Avatar
    Assassin's Creed 2

    Este primul joc la care chiar am avut rabdare sa fac toate achievementurile.

    10/10!

  2. #2002 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    BioShock 2@X360 - 1250/1250 - Protector Trials

    Foarte bun DLC-ul

    [+]
    • Locații noi
    • Sistemul de punctare
    • Exclusive content (am făcut un filmuleț cu toate pe care le-am deblocat) - c�teva poze se regăsesc și �n art book-ul primit cu ediția de colecție (probabil se regăsesc și �n cartea primită cu repture edition, habar n-am - știu doar că aia are cu 80+ de pagini mai puțin).
    • Bonus Trials
    • Ranking System
    • Achievements/Golden Stars
    • Alte aspecte personale...
    [-]
    • Pardon
    Comentarii:
    • Era mai interesant dacă implementau mai des limitări specifice. Ca de ex.: Trial 3 (Folly of Dionysus) te limitează doar la folosirea plasmidelor. No din toate...doar aia e cu limitare, păcat. După părerea mea, Trial 3 (la toate locațiile) trebuia să fie ceva random: pe timp, doar arme, doar plasmide, etc.
    • Era mai interesant dacă se implementa un co-op (local) + Eleanor
    • Dar la un preț de 400 oricum au oferit destule. DLC-ul durează cam 4-5 ore (depinde de tactica abordată, de skill, etc.)
    Nota ZC! <3

    Attached Images Attached Images img_1603.jpg

  3. #2003 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Felicitari, dar l-ai luat abia ieri.. . Mai ai doar un singur DLC din Bioshock 2 - Minerva’s Den (apare in toamna)

  4. #2004 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Felicitari, dar l-ai luat abia ieri.. .
    L-am jucat dintr-un singur run. Oricum vroiam să fac și video guide dar apoi mi-am amintit că dacă-l pun pe youtube iar mă trezesc cu contul disable (al 4-lea sau al 5-lea). Așa că am zis...de ce să mă complic. Apoi am intrat pe x360a ca să aflu că un prieten (de pe XBL) a �nceput deja un video guide (good stuff).

    Quote Originally Posted by naz View Post
    Mai ai doar un singur DLC din Bioshock 2 - Minerva�s Den (apare in toamna)
    ...serios? Nu știam! Can't wait!

  5. #2005 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Poftim: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...lc/#post404745. Vreau si eu un link pe PM daca se poate, txs. By the way.. acum nu mai poti spune ca l-ai devorat

  6. #2006 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar


    Desi are foarte multe minusuri (grafica, sunetul care isi schimba volumul singur, buguri, si altele), este un joc care nu trebuie ratat.

    *Nu-l jucati singuri. Jocul a fost conceput pentru a fi jucat in coop.


    7.5 / 10

  7. #2007 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Uncharted 2 - Platinum
    Unul dintre cele mai bune jocuri ever, altfel nici nu ma chinuiam cu medaliile.Sunt tare curios ce or sa mai inventeaze baietii pt. U3

  8. #2008 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    sunetul care isi schimba volumul singur
    ...așa și trebuie (nu e niciun bug). Inainte de fiecare eveniment important din joc sunetul se diminuează.

  9. #2009 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Brutal Legend - Platinum

    Super bestial jocul, trebuie jucat neaparat de fanii heavy metal. Cel mai tare soundtrack dintr-un joc video. Conceptul de lume a metalului e pus in aplicare impecabil. Peisajele imi amintesc de Motorstorm: Pacific Rift, foarte bine realizate, dar la personaje se mai putea lucra mult. In joc sunt 3 factiuni, fiecare cu propriul gen muzical: tu esti cu aia cu classic metal (Judas Priest, Whitesnake, Def Leppard), a doua factiune, care am crezut ca e emo prima data, e cu black si death metal (Dimmu Borgir si alte ciudatenii dinastea) si ultima e cu industrial metal (Marilyn Manson, etc.). Povestea e oarecum ridicola la prima vedere, dar este explicata foarte bine in cele 13 legends, care le poti gasi prin explorare. Peisaje foarte variate, lumea se simte ca este vie, cu animale salbatice si membri din cele 3 factiuni. Gameplay-ul foarte variat (combinatie action cu RTS). Voice acting-ul la mare inaltime (apar Jack Black, Rob Halford, Lemmy, Ozzy). La multiplayer din pacate nu prea am ce sa comentez pentru ca nu joaca mai nimeni, a trebuit sa boostez trofeele alea. Asa ca indicii as putea sa mentionez ca exista un singur mod de joc (Stage Battle), care e pure-RTS, ca si Stage Battle-urile din singleplayer. Poti juca cu toate cele 3 factiuni, fiecare cu eroul ei si cu abilitati diferite.

    Nota: 10/10. Heavy Metal Forever.

    Aici este soundtrack-ul jocului: http://en.wikipedia.org/wiki/Br%C3%B...end#Soundtrack

    Inca o data, thx CG pentru joc!

  10. #2010 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Heavy Rain "Your smallest decisions can change everything" - Platinum

    Un joc excepțional, �l terminasem �n urmă cu mult timp dar după ce mi-am schimbat contul psn am reluat jocul. Mi-a plăcut din toate punctele de vedere (grafic, sound, storyline) + ploaie, elementul meu preferat! Nu este rejucabil, singurul minus. Toată lumea a jucat "Heavy Rain" nu cred că este nevoie să mă mai �ntind inutil!

    Notă: 9 / 10

  11. #2011 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Prince of Persia: The Forgotten Sands [8/10]

    + decorurile (mai ales ultimul "nivel")
    + puterile
    +


    - dificultatea extrem de scazuta
    - implementarea defectuasa a puterilor (desi sunt fun de folosit si adauga putin "bling-bling" poti termina jocul foarte bine si fara sa le folosesti)
    Ar fi trebuit sa existe dupa parerea mea mai multe situatii in care sa zici: "Pana aici mi-a fost, trebuie sa incep sa le folosesc!"
    - ultima batalie

    - finalul sec

  12. #2012 SP
    Member Caponescu's Avatar
    God of war 2 [10/10]

    Acest joc mi-a adus si prima platina dupa ce m-am chinut cateva ore la ultimul challenge (7).
    Superb joc, urmeaza GOW3.

  13. #2013 SP
    Junior Member Crips's Avatar
    Singularity [9,5|10]

    +grafica
    +nu poti sa il asemeni cu vreun joc
    +sunetul facut destul de bine

    -cam scurt

  14. #2014 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Crips View Post
    Singularity [9,5|10]

    +grafica
    +nu poti sa il asemeni cu vreun joc
    +sunetul facut destul de bine

    -cam scurt
    de fapt poti sa il asemeni cu mai multe jocuri : fear / timeshift si stalker

    Singularity nu inseamna solitar ( cel putin in jocu' asta ) ....ci Singularitate tehnologică - Wikipedia

    Avand in vedere ca arma sau mai bine zis dispozitivu principal controleaza timpul si spatiu' and stuff ...nu prea cred ca ai inteles jocu' deloc .

  15. #2015 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    alan_wake_logo.jpg

    1250/1250 @

    Alan Wake este un gen total diferit de third-person shooter. Singurul joc asemanator este, evident, Max Payne (acelasi developer - Remedy). Povestea are un rol foarte important in joc si te tine in suspans pana la sfarsit si chiar si dupa aceea, inca te lasa cu multe intrebari. Felul in care e spus povestea, voice acting-ul personajelor - totul legat de poveste este realizat fara greseala.

    Mi-a placut foarte mult cum este evocata tema de luminva vs. intuneric si e interesant faptul ca lanterna, flashbang-urile si flare gun-ul sunt cele mai puternice arme din tot jocul.

    Din pacate, are unele mici probleme tehnice (lipsync, in special), dar acestea pot fi trecute cu vederea fara nicio problema.

    Cum scrie si pe carcasa jocului - "A Psychological Action Thriller" ce nu trebuie ratat de niciun gamer !

    Felicitari Remedy ! Felicitari Sam Lake pt. poveste !

    9.5/10

  16. #2016 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    LE: Thanks CG for the game.

  17. #2017 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Uncharted 2
    10/10-incredibil..

  18. #2018 SP
    Member taz@'s Avatar
    Brutal Legend @ PS3

    +povestea buna
    +grafica
    +varietatea mare a inamicilor
    +imbinarea genurilor RTS si action realizata extrem de bine
    +harta destul de mare si variata
    +soundtrackul,desi nu sunt un fan al genului de muzica rock(sunt chiar pe partea opusa)mi-a placut la nebunie
    +dialogul/umorul
    +personajele,mai ales Jack Black
    +mosh pit
    +The Deuce si gradul ridicat de customizare

    -sunetul de fundal cam infundat

    In concluzie Brutal Legend este un joc foarte bine realizat,cu o poveste frumoasa,multe lucruri de facut, umorul fiind la cote ridicate.Un joc ce nu trebuie ratat!!!

    Nota:9.8/10

  19. #2019 SP
    Member Energizer's Avatar
    Singularity @ PC - 9/10

    + Grafica
    + Atmosfera
    + Guns
    + Sunet
    + TMD
    + Finalul

    - Texturile
    - Scurt

  20. #2020 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Alan Wake@X360 - 1250/1250

    [+]
    • Remedy
    • Story
    • Music
    • Characters <3 Barry (I'm not gay but my boyfriend is) <3 Zane <3 Trezilă (aka Alan Wake)
    • Gameplay
    • Weapons & Tools (trebuie neapărat să-mi iau și eu o lanternă din aia uriașă - ca �n DLC)
    • Episodes (excelent impărțite)
    • Atmosfera (per total)
    • DLC - The Signal, nota ZC! - Can't wait for The Writer
    • Abordarea jocului (mai ales �n DLC)
    • Enemies (<3 poltergeist)
    • Extras (<3 Manuscript; Alarm clocks - am și eu unul așa)
    • In-game advertising
    • Bonus Content
    • Alte aspecte personale...
    [-]
    • Pardon
    Comentarii:

    • Atunci c�nd mă joc Alan Wake g�ndul mă duce la Alone in The Dark 4: The New Nightmare. N-am să intru-n detalii dar cei care-au jucat jocul menționat știu la ce mă refer atunci c�nd zic că seamănă destul mult (oricum ăsta e un lucru bun) - oki exprimarea e cam �n plop dar nu-mi pasă
    • Un alt joc la care m-am g�ndit �n timp ce mă jucam DLC-ul a fost Silent Hill Shattered Memories. Excelentă abordarea (nu fac spoilere). După părerea mea...DLC-ul trebuia să fie limitat doar la lanternă (era mult mai interesant așa). Cel mai bun exemplu (de interesant) e atunci c�nd Alan cade �n beci și peste tot sunt cuptoare - blast!
    • Ce-i lipsește lui Alan? Un melee atack! (evident după ce-i termină cu lanterna) - un melee atack care să se declanseze doar atunci c�nd se ferește de taken. Un picior plasat �n abdoben (pentru cei mici), un umar (pentru cei mari), ceva care să pună puțină distanță �ntre cei doi (ceva de bun simț) - poate �n Alan Wake 2
    • Parcă jocul e cam sărăcăcios la...animale posedate. Oki, am �nțeles ciori (sau ce-s alea) dar �n rest? Un urs (că tot am văzut capcane prin joc), un cerb (că tot se vorbeste de sezonul de v�nătoare), un c�ine de pază (că tot sunt polițiști prin zonă), un raton ... - poate �n Alan Wake 2
    • După părerea mea, jocul trebuia să fie și pentru PC. Se puteau face o tonă de moduri funny...doar lu�nd faza cu lanterna și cuvintele. Ahahaha. să fie acolo un cuv�nd BALLS OF STEEL - să-l iluminezi și să cadă din cer două bile din oțel peste taken (doar un mix exemplu) - ahaha.
    Cam at�t am avut de spus despre joc. Nu-s eu un expert �n materie de whatever, dar no

    Alan Wake! Așa da! A meritat așteptarea! Nota ZC!

    *p.s.

    Două filme interesante (de care mi-am amintit �n timp ce mă jucam)
    1. The Crazies
    2. Shutter Island

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 177 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts