Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 177 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 3530

Thread: Ultimul joc devorat

  1. #2041 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Midnight club LA Platina + DLC South Central 100%.


    Un joc facut de Rockstar nu cred ca are nevoie de prea multe laude.Ai impresia ca toti negrii si mexicanii din San Andreas s au mutat in LA si s au apucat de curse.Cate injuraturi si jigniri mi am luat de la ei , nu cred ca mi am luat niciodata.Iti place sa faci curse la nesfarsit la peste 300 km/h prin oras ?Asta e jocul pentru tine atunci.Un racing diferit , nu este de ajuns doar sa iti intreci adversarii , trebuie sa infrunti traficul aglomerat , masinile parcate copaci , stalpi , tot felul de pancarde , standuri pe la colturi etc , sa fii atent pe unde o iei ca nu e traseu stabilit , sunt tot felul de shortcuts , dar daca nu esti atent s ar putea sa te infigi in perete.lol
    Adevarul este ca acest titlu nu a fost pe placur multora dar mie mi a venit ca o manusa stilul de joc.In toate jocuri de racing in curbe imi place sa fac drift , imi place sa tai colturile ca la balamuc si sa o iau pe cel mai scurt traseu , toate astea sunt posibile in MCLA.Doar doua reguli exista , care ajunge primul si intreg.


    +Masini cu nume real.
    +Tunezi tot ce prinzi.
    +Multe circuite.
    +Viteza nebuna si evitari de coliziune milimetrica pe autostrada.
    +Kawasaki Ninja , cel mai bun din joc .. fara el nu cred ca se poate face platina.Cam cheat e motorul asta.
    +Adversarii vorbesc incontinuu pe durata cursei si nu sunt deloc amabili .. mai ales daca il si atingi putin incepe si tipa "My ride , my ride!!" si evident mai zice ceva .."U .. .Mai lipsea sa scoata pistolu pe geam.
    +Muzica de nota 10.Snoop Dog , Nas , Ice Cube , toti baietii sunt aici si multi altii.
    +Boost friendlly.
    +Stilul celor de la Rockstar cu checkpoints marcate de acest "fum" galben si finish line rosu care se duce pana in nori si se vede chiar si de la inceputul cursei.
    +Nitro , superb facut , apesi odata si se duce glont.


    -Controlul in spatii inguste.
    -Online mort.
    -Cand esti in cursa si mai vin denivelari , sarituri etc , iei damage cu toate ca aterizezi drept fara sa te atingi de nimic si este fustrant ca trebuie sa incetinesti tot timpul .. mai ales in Time Attack.
    -Din nou ca si in GTA , nu reusesc sa ma conectez cu anumiti useri , nu inteleg care e faza cu serverele Rockstar , nici in ziua de azi nu am gasit remediul.


    DLC ul este minunat , mult mai usor decat jocul in sine care este destul de greu.Aici intalnesti masini superbe clasice.Am avut onoarea sa conduc faimoasa Chevrolet Impala.Per total un super joc , o alta opera de arta a celor de la Rockstar.Pentru platina e nevoie de 70-80 ore si multa rabdare.

    Cateva din statisticile mele:
    Nitro used 3146
    Races completed 607
    Races won 487
    Total miles 5000
    Hours played 80:38
    Restarts used 631

    Nota 9/10.
    Attached Images Attached Images midnightclub.png

  2. #2042 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Wow! 44 minute ti-a luat sa il termini, dupa ce ai scris despre Dante

  3. #2043 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Intre timp m am mai jucat Red Dead , mai vorbeam pe mess , am mai fumat si o tigare , nu m am dedicat chiar asa mult .

  4. #2044 SP
    Member Execitor's Avatar
    Mafia 2 @ PC
    Nota 10... Cel mai bun joc pe care l-am jucat in ultima vreme! Poveste incredibila , gameplay excelent si un feeling superb.

  5. #2045 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    O pauza pentru domnu de mai sus va rog!

  6. #2046 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    De Ce? jocul s-a lansat.

  7. #2047 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    chiar pot sa spun ca Demon's souls l-am devorat de-a dreptul . 55-60 de ore de omorat demoni , salvat NPC-uri , explorat , crescut in level , ajutat alti playeri si muuulte altele .
    Nota 20/10 , A+++ , 10***
    Poate multi o sa credeti ca exagerez , da sincer nu m-am mai jucat un joc cu atata chef , un RPG asa de bun de pe vremea in care aveam 10 anisori si ma jucam Gothic 1 stand ore intregi in fata calculatorului . Si la Demon's Souls am avut maratoane foarte lungi de jucat , unele ajungand pana la 12-13 ore .

    E o minunatie de joc . Da sa incepem frumos , frumos si sa enumeram lucrurile bune si lucrurile ...mai putin bine (ca lucruri rele nu are jocu asta )

    Plusuri:
    +povestea de-a dreptul originala (au riscat developerii sa renunte la ceva cliseu cu orci vs oameni si au facut o poveste complexa si de-a dreptul unica )
    +peisajele care iti taiau rasuflarea (erau unele momente in joc in care puneam maneta jos si stateam 1 minut , doua si numa admiram peisajul ...cateva zone din Boletaria Palace m-au lasat fara cuvinte )
    +combat system-ul (cel mai bun combat system pe care l-am intalnit vreodata intr-un RPG ...EVER !!!11)
    +numarul mare de bosii si diferitele metode necesare de a-i aborda
    +muzicaaaa (ajuta foarte mult la crearea atmosferei )
    +faptul ca nu erai obligat sa termini diferitele lumi intr-o ordine anume
    +varietatea inamicilor
    +faptul ca trebuia sa ataci un inamic cu foarte mare atentie si sa fi tactic cat de cat . Nu mergea cu hack & slash [-x
    +multiplayer-ul era divin . Asa ma distram eu cu inca 2 playeri ca ne ajutam reciproc si omoram tot ce ne statea in cale (de cele mai multe ori cel putin )
    +nivelul mai ridicat de dificultate facea ca fiecare kill sa ofere o satisfactie incredibil de mare
    +arhitectura fiecarui nivel (Level creatorii au fost niste masterminds nu alta )

    si acuma minusurile :
    -lipsa oraselor din joc (desi nu pot sa zic ca ma deranja , de altfel avea foarte multa logica faptul ca nu mai existau orase locuite de oameni , dar uneori parca doream altceva decat sa vizitez acelasi Nexus ...foarte rar , da totusi doream )
    -in primele 2 ore de jucat mi s-a parut nivelul de dificultate ridicat ca fiin un lucru rau , dar dupa acele 2 ore in care m-am obisnuit cu combat system-ul din joc si am descoperit o tactica pt fiecare inamic/boss am ajuns sa il consider un lucru bun (deci aicea e o lama cu doua taisuri )

    Asa de mult imi place jocul asta ca deja am adaugat 5-6 ore de jucat (am dat new game + ) . In mod normal nu ma omor dupa trofee (sometimes i really hate them ) dar deoarece mi-a placut acest joc asa de mult , o sa incerc sa obtin platina (cica ii neesar de cel putin 200-250 de ore ca sa obtii platina ).

    Tot ce pot sa mai spun acum e ca , consider Demon's Souls ca fiind cel mai bun RPG lansat in ultimii ani , cel mai bun joc din aceasta generatie de console si unul dintre cele mai bune jocuri butonate in viata mea .

    P.S. Astept cu sufletul la gura sa anunte Demon's Souls 2 . Si la ala o sa dau pre-order la collectors edition

  8. #2048 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Resistance 2 - Platinum (30th)

    A fost un drum foarte lung:
    Primul trofeu: 28.11.2008 - 17:18
    Ultimul trofeu: 27.08.2010 - 13:16

    NOTA: 9.0/10

    Ii multumesc lui Paragon3435 pentru ca a fost al 10.000-lea kill.
    Attached Images Attached Images 000.jpg

  9. #2049 SP
    Member Geonebun's Avatar
    La Demon Souls nu e nevoie de asa multe ore pt Platina.Trebuie sa termini jocul cam de 3 ori sa inveti tot(vraji etc) , la fiecare new game creste si dificultatea , iar apoi e de farmat ca sa iti faci arme.Mie mi a luat vreo 90 ore.

  10. #2050 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Geonebun View Post
    La Demon Souls nu e nevoie de asa multe ore pt Platina.Trebuie sa termini jocul cam de 3 ori sa inveti tot(vraji etc) , la fiecare new game creste si dificultatea , iar apoi e de farmat ca sa iti faci arme.Mie mi a luat vreo 90 ore.

    Ce vorovesti acolo domnu' meu bun? Am prieteni hardcore gameri la maxim care au jucat minim 200 de ore pentru platina si mataluta vii sa-mi spui ca ti-a luat 90 de ore?

  11. #2051 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Nu ma crezi sau ce ? O sa iti fac o poza sa iti demostrez .. dar mai pe seara ca nu am cablul de date acasa.Poti sa verifici ca am paltina si o sa pozez salvarea ca scrie orele jucate , ca altfel nu am cum.
    Chiar am bagat jocul sa vad sa nu vorbesc prostii , surpriza , sunt defapt 68 ore jucate nu 90 .. nu stiu cum au tovarasii tai 200 , poate nu s chiar asa de hardcore cum ii crezi tu ?

  12. #2052 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Mafia II @ PC, terminat acum cateva minute. Joc foarte bun, cu o atentie foarte mare la detalii.
    Insa are multe minusuri:
    - nu ai freeroam, deloc.
    - sunt multe bug-uri, care te impiedica de multe ori sa termini jocul.
    - scurt; l-am terminat cam in 9 ore si 30 de minute de jucat non-stop.

  13. #2053 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ce vorovesti acolo domnu' meu bun? Am prieteni hardcore gameri la maxim care au jucat minim 200 de ore pentru platina si mataluta vii sa-mi spui ca ti-a luat 90 de
    ore?

    Uite dovada aici si sa nu crezi ca sunt eu cine stie ce zeu , se poate face platina si in mai putin decat am facut eu daca stii bine jocu.
    Attached Images Attached Images 100_8511.jpg 100_8512.jpg 100_8514.jpg

  14. #2054 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Da paharnice te cred.

  15. #2055 SP
    Senior Member tray's Avatar
    fifa 10 1000/1000
    doar un singur cuvant pot spune: FINALLY

  16. #2056 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Red Dead Redemption -

    +Grafica,superba
    +Sunetul
    +Gameplay
    +Story
    +Minigames (I love poker)
    +Soundtrack (superb)
    +Voice acting
    +Multiplayer
    +Finalul

    10/10

  17. #2057 SP
    Member Cata25's Avatar
    Red Dead Redeption - PlayStation 3



    + grafica, superbă pentru un joc de o asemenea mărime
    + povestea, care m-a surprins plăcut �n numeroase momente și care m-a făcut de mai multe ori să cred că sunt foarte aproape de final
    + side missions (minigame-urile, străinii și random pedestrians)
    + finalul (cred că primul care chiar m-a surprins )
    + wild animals

    - unele buguri care m-au forțat să ies din joc


    10/10 și de la mine
    Attached Images Attached Images red-dead-redemption-3.jpg

  18. #2058 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Mafia 2 (PC)

    Story: 10
    Gameplay: 9.5
    Grafica: 10
    Sunet: 9

    Nota: 9.62

  19. #2059 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Cam ce-am facut eu in ultimul timp :
    -Darksiders - Platinum
    -Dante's Inferno - Platinum
    -Brutal Legend - 47% Aveam in gand sa fac platinum si la jocul asta dar am intampinat asa-zisul bug "loading screen freeze" care mi-a stricat o salvare.

  20. #2060 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Shank@XBLA - 200/200

    [+]
    • 2D side-scrolling beat 'em up
    • Weapons
    • Co-Op (Local)
    • El Raton (pentru mine aia e cea mai tare fază din joc)
    • Costumes (nu le-am deblocat pe toate și nici n-am să le deblochez, poate după un eventual patch) - două-mi lipsesc.
    • Story (oarecum)
    • Concept Art
    [-]
    • Jocul nu e...habar n-am cum să-i zic, nu-mi găsesc cuvintele la ora asta. Adică...ba e prea ușor...ba dintr-o dată devine imposibil de trecut (mai ales pe Hard mode) apoi dintr-o dată devine iar ușor...+ că e genul ăla de joc greu/stresant - adică e greu din cauza unor bug-uri aiurite...ce fac anumite faze imposibil de executat și nu din cauza unui AI bine implementat.
    • Lag �n mișcare...
    • Lag la schimbarea armelor (de exemplu sunt �ntr-un combo și vreau să schimb armele - ei bine nu se poate pe loc...trebuie să mă opresc din acțiune să schimb și apoi să �ncep atacul). Păi la genul ăsta de jocuri viteza e totul...mă rog.
    • Iar �n Co-Op c�teodată nu se �nregistrează loviturile (wtf is this? )
    • Leaderboards - O harababură totală - nu �nțelegi nimic (vorbesc de versiunea pentru XBLA). E ceva de genul...weilucblweichbwekcuwe.
    Sper să scoată un patch (să-l facă mai rapid sau ceva...). �n clipurile de prezentare, de pe GT, jocul pare mult mai rapid...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 177 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  2. Ultimul Joc Nedevorat!-PC By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 24-07-2015, 09:35
  3. Ultimul joc (ne)devorat By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 21-07-2015, 22:53
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts