Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 15 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 290

Thread: Dead Space / Remake

  1. #101 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    mda...e intr-un mare fel jocul. grafica, sunet si gameplay de nota 10 si un 7 pentru story. sunetul, mai ales pe un 5.1 thx certified, este fenomenal. are niste frecvente joase de iti face stomacul varza.

  2. #102 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ghidul e pe aria de Guides din general gaming.

  3. #103 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu poate exista zi mai buna de jucat Dead Space. Halloween-ul asta chiar mi-a facut pofta de joc.

  4. #104 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Hehe. Eu chiar in ziua de Halloween l-am cumparat . Am avut de ales dintre Fallout 3 CE si Dead space. Nu regret alegerea. Imi place ca desi sunt abia la inceput, am fost introdus in "joc" foarte repede. De mult timp nu am mai trait o asa senzatie de frica, de fapt cred ca de la primul Half Life. Te asteptie sa fie cate o aratanie la fiecare colt, dar apare cand nu te astepti. Sincer, nici nu stiu ce-mi place cel mai mult la jocul asta. Poate "izul" de Aliens vs. Event Horizon, grafica, controlul, sunetul....

  5. #105 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Wuof ca ma seaca munitia, tot timpu raman fara sau pe low, is acuma intr-un loc ma sparg aratanile alea hidoase.

  6. #106 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Srachi unde ai ajuns?

  7. #107 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am jucat o mare parte din el si cred ca reusesc sa imi fac o parere despre acest joc.
    1.Grafica 10/10
    2.Sunet 9.5/10
    3.Gameplay 9.5/10
    4.Story 9/10
    5.Feeling 9.5/10

    1.No coment.De la modul cum este construit costumul pana la spatiul din acest joc exceleaza felicitari celor de la EA.
    2.Probabil va intrebati de am dat 9.5 la sunet, da recunosc voice actingul, muzica de pe fundal si toate celelalte sunt facute foarte bine dar nu-mi place ca nu a dat o voce personajului nostru Isaac Clarke
    3.Un gameplay bun dar nu foarte bun pentru incepatori pot spune ca se vor obisnui destul de greu cu aceasta camera dar pe mine nu asta ma deranjeaza ci faptul ca ma cam incurc in zona "Zero Gravity" si pentru ca atunci cand apas R3 sa vad drumul nu a acordat mai multa libertate, adica camera se blocheaza intr-un punct si nu mai pot sa ma misc.
    4.La poveste nu prea stiu ce sa spun deoarece nu am terminat jocul dar prologul a fost destul de interesant si m-a facut sa-mi pun niste intrebari ceea ce vreau eu de la un joc sper doar ca imi voi primi raspunsul dorit.
    5.La inceput m-a dezamagit profund deoarece era setat pe dificultatea easy si ma simteam de parca as putea sa termin jocul fara macar ca sa ma atinga dar am schimbat pe normal si parca au mai inceput sa miste monstrii aia.Inca o problema ar fi numarul mic de munitie mai tot timpul raman fara ea sau cu foarte putina.

    Si cam asta este parerea mea despre dead space un joc foarte bun.

  8. #108 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Srachi unde ai ajuns?
    In capitolul 3 sunt pe undeva. Joaca mi-a ajuns vineri nu prea am apucat sa-i dau in cap prea mult.

  9. #109 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Daca il joci pe hard o sa ai nevoie de nervi de otel pentru ca este foarte greu.

  10. #110 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Mai am ultimul capitol si il termin,superb jocul!Aproape fara defect,niste dialoguri neispirate pe la final si story cu putin iz de telenovela insa fara sa te scoata din minti
    Imi aminteste de Chronicles of ridick,sunt jocuri total diferite dar la asta m-a dus gandul,cine l-a jucat probabil stie de ce...
    a aparut de nicaieri practic,grafica superba,gameplay inovator,interfata sigur are ceva unic....
    Un joc care nu trebuie sa lipseasca din colectie,pt fanii survivor-horror must buy!

  11. #111 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Daca il joci pe hard o sa ai nevoie de nervi de otel pentru ca este foarte greu.

    Nu voi avea tupeu, eu ma joc sa ma distrez nu sa ma enervez.

  12. #112 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Daca il joci pe hard o sa ai nevoie de nervi de otel pentru ca este foarte greu.
    say that again. Zi cum e sa joci pe Impossible Mode! Abia aici tin sa spun ca "horror-ul" atinge level-ul maxim. Nu neaparat de agresivitatea monstrilor cat despre dorinta de a ramane in viatza. Hard as hell.

  13. #113 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe impossible mai incolo ca momentan vreau sa il mai termin o data pe hard ca sa imi fac toate trofeele inclusiv ala cu maxed out, sper eu, si dupa sa ma apuc si de Far Cry 2 ca sta de marti neatins in vitrina.

  14. #114 SP
    Junior Member caiusr's Avatar
    Am reusit sa-l termin si eu astazi, superb joc. Mai ramane impossible pt trofee

  15. #115 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Is la chapter 5, mama da e greu ,mi-a trebuit mie medium dificulty, hahaha. Ma omoara
    , ma seaca. Daca mor de prea multe ori tre sa ies din joc de nervi. Maine sper sa fiu mai calm sa-i dau in freza cateva beam-uri de stasis si niste topoare in teasta.

  16. #116 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar

  17. #117 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Srachi,

  18. #118 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post

  19. #119 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Gameplay-ul conteaza. Povestea trebuie sa fie imersiva prin ceea ce faci tu, nu prin ce citesti prin loguri, sau cutscenes. Exemplu de joc care are poveste interactiva: HL2. Astea Doom 3, Dead Space etc au doar o intriga dezvoltata prin "loguri". Mie personal nu-mi place ca povestea sa fie un element separat, iar jocul sa se deruleze: gameplay, pauza de citit un text log, gameplay, pauza de ascultat un audio log, gameplay, pauza de vazut un cutscene in care nu faci nimic ca jucator, samd.

  20. #120 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Gameplay-ul conteaza. Povestea trebuie sa fie imersiva prin ceea ce faci tu, nu prin ce citesti prin loguri, sau cutscenes. Exemplu de joc care are poveste interactiva: HL2. Astea Doom 3, Dead Space etc au doar o intriga dezvoltata prin "loguri". Mie personal nu-mi place ca povestea sa fie un element separat, iar jocul sa se deruleze: gameplay, pauza de citit un text log, gameplay, pauza de ascultat un audio log, gameplay, pauza de vazut un cutscene in care nu faci nimic ca jucator, samd.
    Te ajuta foarte mult sa vezi si comics-urile si apoi filmul de animatie "Downfall", se leaga multe. Povestea nu mi s-a parut a fi un element separat, din contra. Dar nasol daca tu erai cu ochii pe pereti cand se intamplau evenimentele

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 15 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Space 3 By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 179 Last Post: 13-11-2013, 00:10
  2. Dead Space 2 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 360 Last Post: 24-03-2013, 12:55
  3. Dead Space 3 By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:32
  4. Dead Space 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 27-09-2011, 18:24
  5. Dead Space Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 18-10-2008, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts