Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 15 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 290

Thread: Dead Space / Remake

  1. #141 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Mo, nu mai este si Military Suit care este lvl 6 si il primesti dupa ce il termini pe nu stiu ce nivel de dificultate?

    Unlockable: Level Six Suit Schematic
    To unlock the Level Six Suit Schematic, complete the game once through in its entirety on the normal difficulty setting.

  2. #142 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    E impropriu spus ca Scorpion Suit-ul este cel mai bun din joc. Tin sa mentionez ca te inseli. L-ai terminat? Daca l-ai terminat o sa stii despre ce vorbesc!

  3. #143 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    da l-am terminat... si nu ma refer la bonus suit... gandeste-te ca incep jocul pentru prima oara pe hard si trec prin toate etapele de upgrade cu costumul initial sau il incep direct cu scorpion care este level 5... cel bonus este pentru imposible mode care la prima vedere este infern

  4. #144 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    level 5 este maxim...
    (EMS-ul) Dead Space Military Suit este level 6, cu 30% armură. Scorpion Suit are 25% armură.

    Daca termini jocul de 2 ori pe același nivel de dificultate (2 runs), ai pisibilitatea de a juca din start cu EMS-ul pe orice nivel de dificultate.

  5. #145 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    mai probabil ca au fost revews foarte subiective....pe mine personal jocul ma tinut foarte in suspans...au fost 3 nopti dementiale.....
    dupa ce lam terminat acum 3 zile...am avut exact momentul ala de tristete ca am terminat jocul...si au fost nevoie de 2 ore si ceva sa imi revin...
    povestea nu este cine stie ce daca nu vezi the isssues si apoi filmul animat inainte sa te apuci de joc....
    dar impreuna rezulta reteta unui joc de exceptie..dupa cum ii ziceam si iubitei mele "e frumos sa iasa odata la 2 - 3 ani un joc asa de bun,ca daca ar fi toate jocuriile atat de bune,nu ar mai avea farmec"

  6. #146 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    scorpion suit, este cel mai bun din joc.... este de fapt level 5 suit dar cu alta fata si fara upgrade-uri... level 5 este maxim... si intr-un fel are dreptate Sick... il downloadezi si pleci cu el si scapi si de dat bani pe level 5 suit

    legat de problemele cu ammo.. folositi statis oameni buni si dupa ce le retezati picioarele, folositi cu incredere curb stomp

    @Srachi
    Multam de raspuns,nu am fost atent se pare si mi-a scapat.Man scorpion suit cred ca nu e cel mai tare costum din joc,adica este dar numai prima oara cand joci.Eu dupa ce am terminat jocul am deblocat military suit care cred ca e level 6.

  7. #147 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...de asta știți?


  8. #148 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da eu stiam de mai devreme,de la tine of course .

  9. #149 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...de asta știți?

    hehehe, super tare faza!!

  10. #150 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    nu stiu ce trebuie sa fac pentru "throw an enemy 5 times in a gravity panel"...help

    i'm going for impossible mode doar cu plasma

  11. #151 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    ai doar doua stagii unde poti face.... le dai cu statis si apoi ii impingi

  12. #152 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    i'm going for impossible mode doar cu plasma
    mwuhahahaha you've got balls man!!

    AAAAh vreau si eo sa il continui pe impossible da mi-a murit PS3-ul!!! AAAARGH!!!

  13. #153 SP
    Manager paul's Avatar
    De ce a murit ?

  14. #154 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    ai doar doua stagii unde poti face.... le dai cu statis si apoi ii impingi
    unde? ca m-am alergat cu monstrii prin zonele de zero-g de m-a luat ameteala

    thx

    @junkkie: eh, incerc sa impusc doi iepuri...nu-l mai joc a 3-a oara pe easy pentru one gun

    acum...trebuie sa ii omor DOAR cu plasma sau pot si melee?

  15. #155 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    unde? ca m-am alergat cu monstrii prin zonele de zero-g de m-a luat ameteala
    Zero-G nu are nici o legătură cu Gravity Panel

    During chapter 4 you will come to a room with many panels that are missing they have blue lines coming from them. Do not step on them as they will instantly kill them. You need to get monsters on them and kill them with it and you will get the achievement. To do this have your stasis gauge full, hit them with stasis and then push them by walking into them with your body until they fly up and die. Make sure you don't go with them. Other wise you die. You should have just enough enemies, if you do happen to run out and still don't have the achievement there will be a few more panels on chapter 9.
    Quote Originally Posted by ffocus
    trebuie sa ii omor DOAR cu plasma sau pot si melee?
    ...poți să folosești cu �ncredere melee+stomp că nu afectează achievementul (sau trofeul). Să ai plasma cutter-ul upgradat la maxim și totul o să fie easy.

  16. #156 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    De ce a murit ?
    nu mai citeste nici un disc, e dus blocu optic. De fapt mai are niste tentative si atat

  17. #157 SP
    Junior Member caiusr's Avatar
    @ffocus: trofeul se obtine cel mai simplu a 2a oara cand intalnesti gravity panels pe nava militara. Esti inchis in o camera mare cu coloane metalice. Tot ce trebuie sa faci este sa fugi in zig zag si baietii intra singuri in gravity panel.

  18. #158 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    La mine s-a facut fara sa stiu. Doar am fugit de ei sa nu ma atinga si au luat-o in sus.

  19. #159 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Phew... l-am terminat si eu pe medium. Once again, imi mentin pozitia, joc de nota 9.5. Mi-a placut atat de mult, ca imediat dupa ce l-am terminat, am inceput runda a doua (mai ales ca la final mi-a dat optiunea de a cumpara costumul de nivelul 6 - care nu costa "decat" 99.000 de credite). Un adevarat survival horror, cu destule elemente scary, ceva logica, un story cat de cat (pare mai mult a fi un script de film, din pacate un film de 90minute prelungit pe parcursul a 10-12 ore de gameplay).

  20. #160 SP
    Junior Member turok2755's Avatar
    ieri mi a ajuns dead space (ps3) tot ieri lam si terminat pe easy level .. la suite am ajuns la level 5,acuma vreau sa al termin pe norman level ..jocul e bestial

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 15 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Space 3 By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 179 Last Post: 13-11-2013, 00:10
  2. Dead Space 2 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 360 Last Post: 24-03-2013, 12:55
  3. Dead Space 3 By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:32
  4. Dead Space 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 27-09-2011, 18:24
  5. Dead Space Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 18-10-2008, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts