Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 13 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 248

Thread: 3D Gaming

  1. #101 SP
    Junior Member Min3L's Avatar

    Nelamurire 3D(sa-mi raspunda un posesor)

    Daca cumpar un televizor 3d bravia imi da ochelari 3d la pachet sau trebuie sa cumpar?Video proiectorul ajuta cu ceva la 3d? Se merita sa-mi iau un tv bravia 3d?Cu ceva linkuri ma ajuati mult mai mult Un exemplu : La un tv bravia functioneaza ochelari 3d lg?

  2. #102 SP
    Member emanuel's Avatar
    pai trebuie sa te interesezi tu daca ochelarii sunt inclusi sau nu. Sunt oferte cu ochelari inclusi, altele fara.
    fiecare tv are propriul model de ochelari - deci NU vor merge ochelarii de la un lg la un sony.

    cand zici daca "se merita" - te referi daca se merita un sony sau un 3D in general ? pt ca din cate stiu, plasmele sunt mai bune pt 3D.
    cat despre daca merita 3D:
    - e scump tare (plus ca o pereche de ochelari costa aprox 5-6 mil.)
    - material 3D e foarte putin (cateva filme si cateva jocuri). In rest, vezi ca mai e un topic despre 3D

  3. #103 SP
    Junior Member Min3L's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    pai trebuie sa te interesezi tu daca ochelarii sunt inclusi sau nu. Sunt oferte cu ochelari inclusi, altele fara.
    fiecare tv are propriul model de ochelari - deci NU vor merge ochelarii de la un lg la un sony.

    cand zici daca "se merita" - te referi daca se merita un sony sau un 3D in general ? pt ca din cate stiu, plasmele sunt mai bune pt 3D.
    cat despre daca merita 3D:
    - e scump tare (plus ca o pereche de ochelari costa aprox 5-6 mil.)
    - material 3D e foarte putin (cateva filme si cateva jocuri). In rest, vezi ca mai e un topic despre 3D
    Mersi pentru sfaturi si da asta intrebam daca se merita in general daca pot sa vad ceva interesant la elAm gasit un sony ieftinla domo si laaltex ochelari sony la 450 lei sunt bune la pret ? am vazut in alte parti ca sunt 500 550 lei Sony-ul este 38milioane LED TV 3D Sony FullHD 32EX720 la Domo.ro, 3D TV si am mai gasit unul LED TV 3D Sony FullHD 40HX800 la Domo.ro, 3D TV care sunt mai bune dupa parerile voastre?

  4. #104 SP
    Admin MonkY's Avatar
    MiNeLPs3: eu zic sa nu te mai iei dupa nimeni si sa mergi sa testezi televizoarele respective cu continut 3D. Ia-ti care iti place tie mai mult, nu celorlalti... Mai ales ca vrei ceva cheap. Dupa parerea mea, nici cel mai scump TV 3D nu e perfect... daramite cele ieftine...

    P.S. Daca nu vrei 3D neaparat pt. console... iesi mai ieftin cu un monitor de 120Hz si kitul 3D de la nVidia...

  5. #105 SP
    Junior Member Min3L's Avatar
    Cred ca am sa aplic ce a spus MonkY Ma duc in magazin sa vad ce au mai bun

    ---------- Post added 03-04-2011 at 03:54 PM ----------

    Deci,am fost in magazin aveau ambele telezivoare dar ambele sunt cam lafel Care dintre ele este mai bun dupa parerea voastra?
    LCD TV 3D Samsung FullHD 40C750 la Domo.ro, 3D TV si LED TV 3D Sony FullHD 32EX720 la Domo.ro, 3D TV Am vazut ca samsung-ul are ochelari incorporati Am inteles case poate atasa o camera si poti vorbi pe skype in 3d So,care este mai bun dupa parerea voastra cel de la domo mi-a spus ca mai bun este samsung voi?

  6. #106 SP
    Member emanuel's Avatar
    ti-a spus vanzatorul ca Samsung are ochelarii inclusi ? - fii sigur de asta, pt ca din cate stiu, modelul respectiv nu are inclusi ochelari (si tinand cont de pret, e aproape sigur fara ochelari).

    cat despre care e mai bun: man, Sony are 32', Samsung are 40'. E o diferenta MARE. Daca vrei 3d, ia-ti o diagonala mai mare, altfel efectul nu va fi asa de fain.(pt 3D chiar si 40' e cam mic). In al doilea rand, Samsung-ul e mai bun - uite ce spun criticii:
    Samsung LC / LE / LN C750 Series LCD TV (40", 46") Expert Reviews | Top Rated TVs - alaTest USA
    a primit note mari. Deci, calitate mai buna, si diagonala mai mare. Samsung fara discutie. parerea mea.

  7. #107 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MiNeLPs3 View Post
    Cred ca am sa aplic ce a spus MonkY Ma duc in magazin sa vad ce au mai bun

    ---------- Post added 03-04-2011 at 03:54 PM ----------

    Deci,am fost in magazin aveau ambele telezivoare dar ambele sunt cam lafel Care dintre ele este mai bun dupa parerea voastra?
    LCD TV 3D Samsung FullHD 40C750 la Domo.ro, 3D TV si LED TV 3D Sony FullHD 32EX720 la Domo.ro, 3D TV Am vazut ca samsung-ul are ochelari incorporati Am inteles case poate atasa o camera si poti vorbi pe skype in 3d So,care este mai bun dupa parerea voastra cel de la domo mi-a spus ca mai bun este samsung voi?
    Salut,

    Eu sunt un posesor de Samsung LE40C750. Am fost incantat de el, doar ca ecranul meu (si, aparent, un numar important de ecrane ale acestui model, indiferent daca de 40' sau 46') avea un defect ce consta in iluminarea inegala a colturilor, practic colturile din dreapta si stanga jos erau vizibil mai luminoase decat restul ecranului), problema existenta si la modelele din seria 7000 (retroiluminare Edge LED). Am fost la service, mi-au schimbat ecranul. Acum am toate cele 4 colturi iluminate mai puternic, iar atitudinea service-ului a fost sub orice critica (nu intru in detalii, incerc sa raman obiectiv). Din pacate, nu vei putea observa problema la achizitionare pentru ca defectul este vizibil dupa aproximativ 2 ore de la functionare, asa ca te sfatuiesc sa alegi cu grija. Aparatul in sine, daca excludem acest defect, este foarte reusit, dar...

    Ochelarii sunt intr-adevar inclusi in pachet (cei cu baterii, nu cu acumulator), dar considerand ca producatorul a ales sa NU includa in specificatii faptul ca exista acea pereche ramane la latitudinea distribuitorului daca ti-i va oferi sau nu.

  8. #108 SP
    Junior Member Min3L's Avatar
    Multumesc tuturor!Raman la sony are mai multe facilitati si il iau mai mare de 46' decat sa am probleme O sa revin si eu cu un review la jocuri 3d

  9. #109 SP
    Member AVoF's Avatar
    3d-ul, o metoda revolutionara prin care percepi jocurile sau o simpla optiune care da mai multa culoare jocurilor?

    Din ce in ce ma gandesc mai serios sa-mi iau un Tv/monitor 3d si imi face cu ochiul cel de 24'' care va iesi cu resistance 3.Vreau sa stiu de la cei care au apucat sa testeze ceva mai mult timp aceasta optiune daca chiar e ceva de capul ei si in special daca-i de lunga durata, contrar acelui sentiment in care dupa ceva timp te intorci la clasic din anumite motive.In materie de jocuri nu am apucat niciodata sa joc ceva 3d.Ma intereseaza in special daca sentimentul din timpul jocului e cu mult diferit, mai amplu fata de clasicul 2d.

  10. #110 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    Ma intereseaza in special daca sentimentul din timpul jocului e cu mult diferit, mai amplu fata de clasicul 2d.
    Din pacate chestia asta trebuie sa o testezi personal, "feeling"-ul difera enorm de la persoana la persoana. Unii simt 3D-ul foarte bine, altii mai putin, unii deloc, pe unii chiar ii deranjeaza. Eu am incercat mai multe tip-uri de 3D, incepand de la cel analgyph pana la nvidia 3d si ce pot sa spun e ca simt spatialiatea, dar ma oboseste rapid, dupa max. 30 minute nu prea mai pot juca.

    Si nu ma consider o persoana sensibila, am jucat mai demult ore in sir (16 ore+) pe monitor CRT bombat, joc pe LCD de 24" fara probleme, am jucat pe TV-uri mari (de 50"), etc fara sa ma oboseasca deloc. Dar la 3D nu rezist prea mult. De aia zic ca trebuie sa incerci tu personal sa vezi si e foarte important sa poti sa testezi mai mult timp, s-ar putea sa-ti placa enorm daca joci cateva minute dar sa descoperi dupa o ora ca te oboseste.

  11. #111 SP
    Member maweryck's Avatar
    Ce parere aveti de asta : Televizor LCD Samsung 51D8000 Negru . Voi cam ce mi-ati recomanda sa cumpar ? Bafta.

    Vad ca scrie LCD ...el defapt e plasma

  12. #112 SP
    Member felixxx's Avatar
    am un televizor 3d de la Samsung de aproape jumatate de an, e vorba de modelul Samsung ue46d8000
    Smart TV Samsung 46" Seria D8000 - UE46D8000 - Televizoare LED - Televizoare | SAMSUNG
    va recomand celor care cumparati astfel de televizoare sa nu va bazati pe ochelarii care vin cu televizorul in cutie. in cazul de fata in cutie cu televizorul au venit o pereche de ochelari care se alimenteaza cu baterie genul alora mici si plate de ceas electronic.
    la recomandarea cuiva de la samsung (nu persoane de genul alora pe care ii mai trimit prin mg sau prin magazine si habar n-au pe ce lume sunt ci o persoana care lucreaza la samsung de multi ani) am cumparat separat o pereche de ochelari care m-au costat destul de mult dar care fata de cei din cutie se vad mult mai bine. ochelarii luati separati se reincarca la usb, pe acelasi gen de cablu cu care se reincarca controller-ul de ps3.
    daca va hotarati sa investiti intr-un astfel de televizor luati in calcul achizitia separata a unei astfel de perechi de ochelari si nu va bazati pe cei din cutie. pretul este unul destul de mare dar si diferenta de calitate dintre ei este una vizibila.
    daca cineva este interesat strict de subiectul samsung 3d pot sa fac poze si sa va indic exact care sunt ochelarii superiori ca sa stiti ce sa cautati.

  13. #113 SP
    Member justamodel's Avatar
    Is curios cum se vede Uncharted 3 3d. Nu il are nimeni care are 3d tv?

  14. #114 SP
    Member felixxx's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Is curios cum se vede Uncharted 3 3d. Nu il are nimeni care are 3d tv?
    jocul inca nu s-a lansat. dar tocmai o sa incerc un batman ac 3d si daca e cineva interesat revin cu detalii.

  15. #115 SP
    Member justamodel's Avatar
    Oficial nu, dar altexul il vinde. Cum sa nu, spune`mi cum se vede si batmanu` si eu sunt interesat de modelul asta de la samsung.

  16. #116 SP
    Member maweryck's Avatar
    Ca ochelari vreau sa iau 2 perechi d'astia Samsung SSG-3300GR/XH nici nu stiam ca vine cu ochelari in cutie

    La avstore mai au si modelul asta Samsung SSG-3700CR/XH dar nici nu ma gandesc sa dau 7 mil pe o pereche de ochelari , mai ales ca nu iau doar una ca doar nu o sa ne uitam la un film pe rand

    Plasma aia D8000 pe care am dat-o exemplu mai sus ( Smart TV Samsung 51 ) doar la un magazin am gasit-o asa "ieftina " la 56 mil in rest , peste tot este numai 70 mil . Sper sa o mai gasesc si saptamana viitoare la pretul asta .
    O singura chestie mi se pare mai aiurea la plasma asta de 51" ...consuma vreo 300W. Dar cred ca e si normal la cat e de mare ....

    Alte sugestii de TV-uri 3d cu raport calitate/pret bun ?

    LE : Chiar sunt curios cum este Batman , Uncharted 3 sau gears of war 3 in 3d ....

    Bafta

  17. #117 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La Panasonic nu este diferenta intre ochelarii "default" si ce puteti achizitiona extra. Cel putin nu la vizionare. Diferenta este doar la design (sunt mai usori), si la faptul ca modelul nou se incarca pe USB (nu foloseste CR-uri).

  18. #118 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Deci playstation tv-ul 3d la 24 inch in afara de functia de multiplayer local, implemetata doar la cateva jocuri, este cam slabut, data fiind dimensiunea?

  19. #119 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, la 24" ar insemna sa te joci de la aproximativ 1m distanta... adica exact ca la PC. Depinde si cat de "batranel" esti... eu de exp. as vrea mai mare de 24" (cat am acum la PC), chiar daca stau la maxim 50cm de el... Chiar nu inteleg de ce nu au anuntat si diagonale mai mari.

  20. #120 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    eu de exp. as vrea mai mare de 24" (cat am acum la PC), chiar daca stau la maxim 50cm de el
    +1

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 13 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gaming pe Linux By BigBibi in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 09-07-2014, 19:05
  2. 4K Gaming By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 30 Last Post: 06-06-2014, 13:33
  3. Canal TV gaming By BoDoPSX in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 26-05-2013, 12:46
  4. Gaming Headset By PERFECT ME in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 09-08-2011, 11:33
  5. Gaming Job By apbaciu in forum Console Club
    Replies: 71 Last Post: 09-06-2011, 22:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts