Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 164 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 ... LastLast
Results 2,561 to 2,580 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2561 SP
    Member cipvas's Avatar
    Nu te supara, dar daca ai folosi si tu ceva semne de punctuatie, ar fi mult mai usor pentru noi restul sa intelegem mai bine ce vrei sa spui.
    Regards.

  2. #2562 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Băieții cu surplus de testoteron, nu mai bine discutați voi la niște runde �n BF3? Certați-vă pe PM dacă tot aveți chef de harță, următoarele abateri aici pe thread se vor sancționa.

  3. #2563 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Ca sa revenim on topic , cum vi se pare noul patch ?

  4. #2564 SP
    Member Dante's Avatar
    care noul patch? s-a lansat azi vreunul? cel care nerfeaza bazaitoarea n-a aparut pentru ca m-a stresat si ieri

  5. #2565 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Ca sa revenim on topic , cum vi se pare noul patch ?
    In mare arata bine.
    Nu mai stiu unde citeam, dar cineva propunea sa fie totusi separate versiunile de consola si de PC.
    Eu unul sunt de acord cu asta, clar avem "nevoi" diferite.
    Ia de exemplu nerf-ul Laser + Javelin. Pe PC daca e un 32 vs 32 atunci probabil ca o sa vezi 2-3 soflam-uri si 5-6 (daca nu chiar mai multi) ingineri cu Javelins. Pentru orice vehicul care indrazneste sa iasa la vedere e moarte instant.
    Pe consola in schimb cu doar 12 jucatori rar o sa vezi o coordonare asemanatoare intre jucatori.

    Insa sunt multe lucruri imbucuratoare.
    Shotgun-urile semi + auto primesc toate un nerf, nu prea inteleg de ce, in afara USAS-ului.
    Nerf si pentru frag rounds pentru shotgun-uri auto si semi. Probabil ca cei care preferau stilul asta de joc or sa treaca pe M870 cu frag in loc de USAS. Nu omoara la fel de repede, dar nici nu e mult in urma.

    Nu o sa mai iei damage cand sari de la 50 cm. Famas cu 25 de gloante in loc de 30; multi or sa treaca pe alte arme. AEK-ul primeste si el un nerf.
    Probabil ca o sa fie foarte multi cu M16A3 acum.

    Nu sunt de acord cu toate schimbarile de la accesorii, dar macar 90% din oameni nu or sa mai aiba holo + foregrip + silencer.
    Heavy barrel + flash supressor or sa fie mai folosite.

    Nu te mai poti urca cu MAV-ul pe cladiri + se distruge dupa un singur kill. Nu ma deranjau foarte mult astea doua aspecte, mai mult ma incomoda cand erau idioti din echipa mea care incercau sa faca asta in loc sa atace obiectivele.

    Spawn-uri mai bune in TDM + harti mai mari. Nu sunt mare fan TDM dar cateodata vrei doar sa omori pe cineva fara sa-ti faci grija de obictive.

    Daca ar rezolva si input lag-ul ar fi perfect, dar nu-mi fac mari sperante. Deja m-am resemnat cu faptul ca nu o sa apara vreodata un fix. Astfel o sa am parte doar de surprize placute.

    Ce as vreau eu sa vad in schimb in joc e un server browser + quick match mai eficient. De destule ori selectam o harta, dar pana imi incarca mie deja se terminase si trecea la urmatoarea. Sau te pune cand mai sunt 10-20 de ticket-e.
    As vrea sa vad de asemenea servere custom. Gen o singura harta in rotatie, sa macar diferentiere intre harti mari si mici; de exemplu o rotatie fara firestorm, Caspian si variantele de 5 steaguri ale hartilor din B2k, care dupa parerea mea sunt mult prea mari pentru console.

  6. #2566 SP
    Member Dante's Avatar


    catamai turma de oi

  7. #2567 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Daca intri aici si ai rabdare sa citesti (nu toate cele 34 de pagini dar cateva): symthic.com • View topic - Upcoming patch changes [Official data from DICE] o sa vezi ca multe schimbari sunt foarte "ciudate".
    Adevarul e ca de multe ori DICE mi-a lasat impresia ca habar nu au ce se intampla in jocul lor, ca de exemplu silencer-ul nu te ascunde pe mini-map pentru majoritatea armele, chiar daca asta ar trebui sa faca.
    Aparent schimbarile de la accesoriile pentru arme vor face chiar mai putin arme sa fie "viabile".
    Sincer, nu mai am deloc incredere in DICE ca stiu ce fac (a se vedea cat de overpowered sunt unele arme: USAS, FAMAS, si cat de slabe sunt altele AK-74M, AN-94 pe console, SVD care e inutila, etc).

    @dante: G36c cu 3.4x pe Metro? De ce? DE CE?!?!

  8. #2568 SP
    Member Dante's Avatar
    Pai mie nu mi se pare rau sa ai 3.4x pe metro, nu toate situatiile sunt asa de close combat ca in clip. Eu joc cam 90% rush si mi se pare bun zoomul asta mai ales cand esti defender la setul 2 si 3 de mcom-uri cand ti coridoarele sau cand esti la capatul scarilor rulante. Alt motiv pt mine e ca imi place cel mai mult crucea simpla de la tinta

  9. #2569 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Pai in primul rand e conquest, deci distantele pe care se vor da luptele sunt mai mici (ma refer aici strict la Metro). Majoritatea luptelor se vor da la B (daca echipele sunt cat de cat echilibrate), unde nu e distanta foarte mare.

    Oricum pe majoritatea hartilor, un holo sight (1.5x) e suficient pentru carbines/rifles. Mai ales pentru ce face el (run and gun). Daca statea cu un LMG cu un bipod pe un culoar intelegeam, dar asa e overkill.

  10. #2570 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post


    catamai turma de oi
    nu stiu ce ziceti voi dar mie Operation Metro mi se pare una dintre cele mai prost facute harti de MP..de cand am intalnit specimene ca in video-ul de mai sus, o evit tot timpul

  11. #2571 SP
    Member theSrN's Avatar
    quick question: cum deblochez / folosesc Underslung grenade Launcher? si ce arme au asa ceva?
    pentru Professional Russian Assignment

  12. #2572 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Deblochezi grenade launcher-ul la 11000 de puncte, Assault.

  13. #2573 SP
    Member theSrN's Avatar
    e vorba de M320? daca da, il am de foarte mult timp, doar ca nu stiam ca pot sa il folosesc pentru assignment-ul asta

  14. #2574 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Da, ala e.

  15. #2575 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    cel mai bun scor de pana acum Battle Report - Battlelog / Battlefield 3
    l-am jucat la ora 11 duminica. am jucat cu m240 cu foregrip holographic si extended mag(care s-a folosit esential).cand am inceput meciul am avut un killspree masiv. cred ca 14 killuri. dupaia am avut inca un killspree de inca vreo 10 si asa am ajuns cu 24-1 si meciul nici nu era la jumate. in rest am mai campat, double killuri etc. si am ajuns la 33-3.

    voi ce record de longest headshot aveti? eu am 946 m.(xbox 360)

  16. #2576 SP
    Member theSrN's Avatar
    946 goddamn, eu am abia 360m (PC)

  17. #2577 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by TheProfessoR View Post
    e vorba de M320? daca da, il am de foarte mult timp, doar ca nu stiam ca pot sa il folosesc pentru assignment-ul asta
    De pe battlelog

    "A single shot 40mm Grenade Launcher, the M320 replaced the old M203 in service with the US Military. Initially developed for the G36 assault rifle, the M320 allows a larger variety of ammunition to be used with the weapon including Fragmentation, Flechette, and Smoke rounds. The M320 can be equipped on some Assault Rifles with the Underslung Rail."

  18. #2578 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    recordu personal l-am stabilit in a 3-a zi de battlefield 3. aveti idee daca a mai aparut un patch mai recent decat acel multiplayer update de 2 gb? e foarte enervant cu crosshairu ca dispare foarte frecvent si mi-am facut un reflex sa schimb arma cand imi da spawn ca sa imi apara. la shotgun nu mai zic ca extraordinar de frustrant.

    @witchalok cred ca m-ai nimerit bine cu ce spuneai la acel patch. la inceput foloseam holo+grip+silencer, dar acum folosesc mai mult heavy barrel ca sa fac killuri si la distanta. chestia cu aek nu o inteleg. e arma buna, da nu foarte buna. mor de ciuda cand ii vad pe aia cu famas ca eu nu am. mi se pare destul de nedrept ca nu poti avea armele alea decat daca ai b2k. la fel, m-ai nimerit cu m16a3. am folosit pana acum m416 care la inceput mi s-a parut cretina, dar m-am atasat de ea si m-am obisnuit. m16a3 folosesc acum deoarece are fire rate mai mare. in rest e cam aceeasi arma. as vrea ca o implinire personala sa deblochez toate attatchmenturile pt. toate armele.

  19. #2579 SP
    Member prise's Avatar
    ce arma foloseste prietenul din clip???

  20. #2580 SP
    Member lucian43's Avatar
    Quote Originally Posted by prise View Post
    ce arma foloseste prietenul din clip???
    g36c

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 164 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts