Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 381 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 245 295 ... LastLast
Results 3,881 to 3,900 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3881 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Nu m-ar mira sa fie o problema cu Posta Romana. Sa asteptam sa vedem ce vor raspunde.

  2. #3882 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Chiar sunt curios de ce,astazi am primit si eu MGS HD Collection Limited Ed. pe care l-am comandat in urma cu o saptamana,am ramas placut surprins sa vad ca a fost ambalat corespunzator si cutia a ajuns in stare perfecta .Singura problema care am avut-o cu zavvi a fost cu un CD pe care l-am comandat aproximativ cu 2 luni in urma si care nu mi-a ajuns nici in ziua de astazi ,nu mi-am mai batut capul sa le zic deoarece valoarea CD-ului era simbolica dar nu m-ar mira daca s-a pierdut din cauza serviciilor postei romane.

  3. #3883 SP
    Member Swift's Avatar
    Wow,nu imi vine sa cred.

  4. #3884 SP
    Senior Member boga's Avatar
    In concluzie, la fel ca si cu fetele, it was fun while it lasted Posibil sa fie doar o situatie temporara, daca nu, viata merge inainte si, oricum, ShopTo ramane o alternativa excelenta din punctul meu de vedere

    PS: Sa nu uitam nici de ebay.co.uk, de unde eu cel putin am luat, cu succes, o gramada de chestii.

  5. #3885 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    greu de crezut ca e temporara..am ajuns sa fim pe o lista cu Pakistan

  6. #3886 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Base.com 1,78 � transport
    Simplygames.com 2,50 �

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Pe langa cele doua am mai gasit
    http://www.blahdvd.com/
    Cei care mai gasesc sa posteze aici,nu mai avem ce face,asa ca decat sa bocim mai bine vedem cum găsim o soluţie...nimeni nu e de ne�nlocuit.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  7. #3887 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Un site unde gasiti atat jocuri noi cat si sh.
    Doar ca transportul e 6 lire pt 2 produse.

    New and Used Xbox 360 Games, PS3 Games & Wii Games | Grainger Games

  8. #3888 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    au preturi bune insa transportul este 4 lire

    TheGameCollection.net - buy cheap ps3 games, xbox 360 games, wii games

  9. #3889 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    4 lire pe comanda sau fiecare produs in parte,vad ca au o oferta cu 3 jocuri la 20�?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  10. #3890 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    din pacate, asa cum specifica pe site 4 lire per item. daca iei 3, se face 12...magari!

    De altfel Amazon-ul este o sursa buna, 3.5 lire/item sau 5.7 lire pentru mai multe produse.
    Am mai gasit si pe eBay.co.uk oferte bune iar transportul tot asa, 2-3 lire.

  11. #3891 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pana la urma cred ca tot mai bine este la RobertDinu.Am vazut ca transportul in UK este gratuit,deci practic mai costa 2 lire in plus comision-ul lui...partea proasta e ca nu trimite in RO decat de 2 ori pe luna..

  12. #3892 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    partea proasta e ca nu trimite in RO decat de 2 ori pe luna..
    exact, ajungi sa astepti si 3 saptamani pentru un pachet si in plus mai e si drumul pana la banca sa-i pui banii.
    mai comod e cu un card din fotoliul de acasa.

  13. #3893 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Facem petitie sa lase Robert preturile mai jos?
    E chiar ok asa, si de 2 ori pe luna cred ca bine mai ales ca unele comenzi de la hut zavvi...veneau chiar si dupa o luna!
    Si pentru cine are un internet banking, este la fel de usor sa-i trimita banii lui Robert si din fotoliul de acasa, iar comisionul este foarte mic.

  14. #3894 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    pana la urma cred ca tot mai bine este la RobertDinu.Am vazut ca transportul in UK este gratuit,deci practic mai costa 2 lire in plus comision-ul lui...partea proasta e ca nu trimite in RO decat de 2 ori pe luna..
    Iar pt provincie inca 2 lire,pt cei din Bucuresti e ok,pt provincie nu

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  15. #3895 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Pai daca cumparam prin Robert la pretul final al jocului trebuie sa adugam 4 lire si plus timpul de 3 saptamani!

    Dar totusi e mai bine ca la gameshop si altex

  16. #3896 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    greu de crezut ca e temporara..am ajuns sa fim pe o lista cu Pakistan
    aia ma gandeam si eu: nu credeam ca o sa fim pe o lista neagra pe care sa fie Pakistanul si nu si alte tari Europene (we really are special). Si chiar ma gandeam la vara sa comand cateva jocuri (daca tot ma duc acasa si o sa am in sfarsit o consola). Sa speram ca e o chestie temporala...desi ma indoiesc f tare. Nu cred ca au scos niciodata cei de la Zavvi o tara blacklisted (sau cine stie?)

    On the other hand: cred ca asa o sa le creasca vanzarile la jocuri la cei de la Altex (bine macar ca ei aveau preturi care se apropiau de cele de la zavvi), Emag sau alte magazine romanesti.

    Today is a sad day, my friends.

  17. #3897 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    si daca tot dati zor cu petitia,mai bine trimitem mail-uri direct la thehut/zavvi...desi mi-e greu sa cred ca vor trimite mai mult de 10-20 de oameni..de lene bineinteles..

  18. #3898 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    pana la urma cred ca tot mai bine este la RobertDinu.Am vazut ca transportul in UK este gratuit,deci practic mai costa 2 lire in plus comision-ul lui...partea proasta e ca nu trimite in RO decat de 2 ori pe luna..

    Sal, din pacate nu pot trimite mai des pentru ca folosesc doar acelasi curier fiabil de ani de zile, nu am incredere in altcineva...

    ---------- Post added 23-05-2012 at 02:48 PM ----------

    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    exact, ajungi sa astepti si 3 saptamani pentru un pachet si in plus mai e si drumul pana la banca sa-i pui banii.
    mai comod e cu un card din fotoliul de acasa.

    pai daca tot ai card de ce nu imi transferi online? sau paypal sau depui o data mai mult si ai tin credit cu procedeaza mai multi clienti

    ---------- Post added 23-05-2012 at 02:50 PM ----------

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Facem petitie sa lase Robert preturile mai jos?
    E chiar ok asa, si de 2 ori pe luna cred ca bine mai ales ca unele comenzi de la hut zavvi...veneau chiar si dupa o luna!
    Si pentru cine are un internet banking, este la fel de usor sa-i trimita banii lui Robert si din fotoliul de acasa, iar comisionul este foarte mic.
    Partea cu pretul nu cred ca reprezinta o problema cand eu GARANTEZ ca ajunge produsul 100% ...in 7 ani nu a fost nici o pb , s-a intamplat sa m-ai dispara cate un colet dar l-am platit imediat fara prea multe intrebari, deci userii sunt asigurati cu mine 100% , pt cei 10 ron in plus la colet provioncie... cred ca nu este o pb...

    ---------- Post added 23-05-2012 at 02:51 PM ----------

    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Iar pt provincie inca 2 lire,pt cei din Bucuresti e ok,pt provincie nu

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

    Iti promit ca daca tu cumperi 5 jocuri o data iti las cei 10 ron per colet..

    ---------- Post added 23-05-2012 at 02:52 PM ----------

    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Pai daca cumparam prin Robert la pretul final al jocului trebuie sa adugam 4 lire si plus timpul de 3 saptamani!

    Dar totusi e mai bine ca la gameshop si altex

    nu uita sa mentionezi ca sunt 2 lire comision pe joc si cei 10 ron per colet... nu per produs

    ---------- Post added 23-05-2012 at 02:54 PM ----------

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    si daca tot dati zor cu petitia,mai bine trimitem mail-uri direct la thehut/zavvi...desi mi-e greu sa cred ca vor trimite mai mult de 10-20 de oameni..de lene bineinteles..
    Am vb cu cineva din grupul Thehut ( Area Manager) si mi-au spus ca au fost prea multe cereri pentru colete pierdute, romania reprezinta un risc pacat sa aud asta, am sa incerc sa inchid un contract cu ei sa pot lua m-ai ieftin pentru romania si totodata sa elimin problema lor cat si ...preturile bune pt romania

  19. #3899 SP
    Member BadSlick's Avatar
    V-am spus ca e rahatuld e Posta Romana de vina. Merci Robert de informatie. Eu le-am dat mail azi, dar nu am primit raspuns inca.

  20. #3900 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Nu neaparat..dar mai erau si cazuri in care trecea o saptamana de cand era dat dispatch si oamenii se impacientau..si incepeau sa trimita mail-uri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts