Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 270 of 381 FirstFirst ... 170 220 260 268 269 270 271 272 280 320 370 ... LastLast
Results 5,381 to 5,400 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5381 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Salut! Ce parere aveti despre site-ul psmag.ro? Este de incredere? As vrea sa cumpar un PS3 de acolo (acesta).

  2. #5382 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Firefoxfl View Post
    Salut! Ce parere aveti despre site-ul psmag.ro? Este de incredere? As vrea sa cumpar un PS3 de acolo (acesta).
    Tind sa cred ca nu.

  3. #5383 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Buna, m-am pregatit sa dau o comanda la Shopto.net cu plata prin credit card(avand 55 euro pe card).Am adaugat jocul in cos, am dat checkout, si am dat pay using credit card. Am introdus datele cardului iar cand am dat send order mi-a spus ca, cardul a fost respins. Cand am dat sa intru sa imi daca mai am bani pe card imi arata cu 3 euro mai putin. I sa ma inamplat asa ceva cuiva? Multumesc.

  4. #5384 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    @Travis: trebuie sa ai card 3Dsecure, altfel nu il accepta. Eventual poti incerca sa platesti prin paypal.

  5. #5385 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Degeaba are Altex preturi foarte bune daca calitatea serviciilor lasa foarte mult de dorit, statistic vorbind, din zece comenzi cam opt devin fiasco. Nu suna pentru confirmare, pun produsele la nimereala, fara sa consulte cerintele clientilor si nu raspund la sesizari deloc.
    Acum am patit-o cu Batman Arkham City Goty pentru PS3, credeau ca de varianta PC am mai muta nevoie.Am avut norocul ca jocul sa aiba folie transparenta si am refuzat coletul iar dupa ce am scris am scris o sesizare, sun sa intreb daca s-a rezolvat si cand imi trimit cererea. Au trecut cateva zile, nimeni nu mi-a citit sesizarea. Cum as putea sa intru in contact cu un manager al acelui raion sa-i explic situatia?

  6. #5386 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Cel mai simplu ar fi sa te duci ( evident daca poti si ai cum ) la ei intr-un magazin si sa ceri sa vorbesti cu acel manager

    Sau daca iti faci un discurs bun poti incerca sa rezolvi telefonic ( implicit cerand un numar de telefon al unui manager care se ocupa cu asa ceva )

  7. #5387 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by nemeti_huni View Post
    Degeaba are Altex preturi foarte bune daca calitatea serviciilor lasa foarte mult de dorit, statistic vorbind, din zece comenzi cam opt devin fiasco. Nu suna pentru confirmare, pun produsele la nimereala, fara sa consulte cerintele clientilor si nu raspund la sesizari deloc.
    Acum am patit-o cu Batman Arkham City Goty pentru PS3, credeau ca de varianta PC am mai muta nevoie.Am avut norocul ca jocul sa aiba folie transparenta si am refuzat coletul iar dupa ce am scris am scris o sesizare, sun sa intreb daca s-a rezolvat si cand imi trimit cererea. Au trecut cateva zile, nimeni nu mi-a citit sesizarea. Cum as putea sa intru in contact cu un manager al acelui raion sa-i explic situatia?
    Suna aici: Telefon: 08010ALTEX - (0801025839) - disponibil in toata tara (tarif local), apelabil din reteaua Romtelecom si *ALTEX - (*25839) - Orange si Vodafone (tarif in retea) in intervalul: Luni-Vineri: 09.00-20.00 si Sambata: 09.00-16.00

    Si mie mi-au incurcat o comanda (am primit varianta de xbox 360 in loc de PS3 a unui joc) am sunat la unul din numerele respective, apoi tot in ziua respectiva am fost si am vorbit si cu un manager de la magazinul din oras si a sunat si el la Bucuresti. A doua zi a venit de la firma de curierat si au ridicat jocul trimis eronat(varianta de xbox 360 - care era sigilat, coletul l-am desfacut cand l-am primit) si am primit varianta buna (cea de PS3) in ziua urmatoare, evident fara alte costuri.
    In cazul meu au remediat problema repede si si-au cerut si scuze.

  8. #5388 SP
    Junior Member naerayan's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Suna aici: Telefon: 08010ALTEX - (0801025839) - disponibil in toata tara (tarif local), apelabil din reteaua Romtelecom si *ALTEX - (*25839) - Orange si Vodafone (tarif in retea) in intervalul: Luni-Vineri: 09.00-20.00 si Sambata: 09.00-16.00

    Si mie mi-au incurcat o comanda (am primit varianta de xbox 360 in loc de PS3 a unui joc) am sunat la unul din numerele respective, apoi tot in ziua respectiva am fost si am vorbit si cu un manager de la magazinul din oras si a sunat si el la Bucuresti. A doua zi a venit de la firma de curierat si au ridicat jocul trimis eronat(varianta de xbox 360 - care era sigilat, coletul l-am desfacut cand l-am primit) si am primit varianta buna (cea de PS3) in ziua urmatoare, evident fara alte costuri.
    In cazul meu au remediat problema repede si si-au cerut si scuze.
    Mda.... e full de indivizi din astia la Altex care "nu stie citeste" si nici sa-ti arate ce vrei dupa ce, indelung, i-ai explicat. Eu astept cu extrem de mult interes un magazinas online care sa practice preturi mai mici decat Altex si care sa te serveasca cineva care are habar de ce inseamna PS 3, Limited Edition, Platinum, XBOX, PC etc.

    Asa nu-mi place sa iau jocuri de la Altex.... ii evit pe cat posibil. Servicii de cacao si fac si o gramada de bani pe spinarea gamerilor.... Si noi suntem de vina pentru chestia asta, pana la urma...

  9. #5389 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by naerayan View Post
    Mda.... e full de indivizi din astia la Altex care "nu stie citeste" si nici sa-ti arate ce vrei dupa ce, indelung, i-ai explicat. Eu astept cu extrem de mult interes un magazinas online care sa practice preturi mai mici decat Altex si care sa te serveasca cineva care are habar de ce inseamna PS 3, Limited Edition, Platinum, XBOX, PC etc.

    Asa nu-mi place sa iau jocuri de la Altex.... ii evit pe cat posibil. Servicii de cacao si fac si o gramada de bani pe spinarea gamerilor.... Si noi suntem de vina pentru chestia asta, pana la urma...
    Pai suntem de vina pt. ca nu ii "tragem de urechi" atunci cand avem probleme, asta nu inseamna sa ne ducem cu toporul peste ei, desi unele magazine cam merita . Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu spun ca este si incazul de fata, dar am intalnit multe persoane care atunci cand au astfel de probleme, in loc sa rezolve situatia cu magazinul iar daca este cazul cu o reclamatie la OPC (sa stii ca isi fac treaba destul de bine in ultima vreme), prefera sa ii injure pe diverse forumuri sau sa ii critice la prieteni. Este buna si reclama negativa dar nu iti poti rezolva problema astfel.

    Mai toate magazinele au astfel de uscaturi angajate, iar in astfel de cazuri trebuie luata legatura cu un superior al lui, daca din ce in ce mai multe persoane (clienti) ar face lucrul asta asemenea uscaturi ar fi educate de sefii lor iar daca nu este posibil sunt dati afara (pt. un magazin imaginea conteaza foarte mult).

  10. #5390 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu este asa de usor, am refuzat jocul, am e-mail de confirmare al curierului, am facut poza si am trimis la e-mail-ul reclamatiilor Altex, am sunat la acel numar a doua zi, cand am primit si numar pentru reclamatie si la intrebarea mea fata a zis: nu, nu a citit sesizarea, dar trimite curierul sa preia jocul. Va intreb atunci, de ce mai sunam si trimitem reclamatii daca oricum nu se uita nimeni?

  11. #5391 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Reclamatiile se fac la OPC!
    Rare ori reusesti sa rezolvi o problema pe cale amiabila, pentru ca pe ei pur si simplu ii doare la maciuca de drepturile tale.

  12. #5392 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Mersi de sugestie Bizzare dar nu cred ca OPC este solutia in acest caz. Pur si simplu astept ca magazinul Altex sa-si tina promisiunea. Sunt un om binevoitor, nu vreau sa fie amendat magazinul pentru ca ne ofera preturi convenabile, nu ma astept sa fie sanctionat nici persoana care o da in bara la majoritatea comenzilor mele, totodata nu ma astept sa primesc nimic gratis ca si recompensa pentru neplacerile cauzate. Singurul lucru care VREAU, la care ma astept de la magazinul Altex si de la angajatii sai este sa fie mai atenti. "Nu te joci cu banii si cu timpul oamenilor". Asta sa fie sloganul lor.

  13. #5393 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salutari, la ce banca imi recomandati sa-mi fac un card pentru a-l folosi sa fac plati prin intermediul PayPal?

  14. #5394 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Orice banca , eu de ex iau salariul la Raiffeisen si mi-am mai facut inca un card , tot la ei ... si folosesc Internet Banking-ul cand am nevoie sa-mi transfer bani de pe unul pe celalalt .
    Sa intrebi la banca ... despre card EMBOSSED ( cred ca asta e cuvantul ) ... sunt mai multe tipuri de card ... de pe unele poti sa-ti iei banii inapoi , de pe altele nu ...
    Cred ca mastercard si Visa ar trebui sa ai ... dar daca poti sa le faci embossed ... poti cumpara si de pe alte site-uri straine ... care nu accepta paypal ( ex PJ.DK ) ... unde nu pot sa platesc cu Visa-ul meu ... si cica iti trebuie card embossed ... sau ceva de genul ...

    Mai intereseaza-te la banca dorita .. spor

  15. #5395 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Am reusit in cele din urma sa imi fac o comanda la shopto, singura problema e ca am dat ieri comanda(vineri). Pe cand sa ma astept ca ar putea ajunge? Comanda am facut-o din Italia pentru ca aici locuiesc momentan, dar am zis totusi sa intreb ca ma gandesc ca este cam acela Multsi lucru ca si cand as fi comandat in tara. Multumesc.

  16. #5396 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Daca erai in Romania, Marti ai fi avut jocul in posta.

  17. #5397 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Sper sa fie asa si aici . Daca am comandat fara tracking, nu am nicio posibilitate sa vad, daca coletul a ajuns macar in tara, nu?
    Multumesc!

  18. #5398 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Ai primit cineva de aici vr'un semn de la Altex în legătură cu precomanda pentru Assassin's Creed IV?

    ---------- Post added 29-10-2013 at 19:16 ----------

    LE: M-au sunat acum 15 minute să mă anunțe că sosește mâine.
    Ironic, în magazin (Plazza) sunt pe rafturi chiar și edițiile speciale.

  19. #5399 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Gasesc undeva in RO Metal Gear Solid The Legacy Collection, la un pret acceptabil ?

  20. #5400 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Just pentru info ... pretul ar trebui sa fie sub 230 ron sper sa te ajute. (din pacate nu iti pot sugera un loc de unde il poti cumpara din RO)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts