Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 305 of 381 FirstFirst ... 205 255 295 303 304 305 306 307 315 355 ... LastLast
Results 6,081 to 6,100 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6081 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Noi vorbeam de console aici...Eu cand am avut probleme cu o consola PS3 au strambat din nas dar s-a rezolvat in 5 zile, mi-au dat alta
    Pai si eu ce am scris mai sus?

  2. #6082 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citești si înțelegi cam ce vrei, am observat chestia asta, avem păreri diferite, ma opresc aici, prea mult offtopic deja.

  3. #6083 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Astia de la Flanco nu au respectat nici garantia normala, dar exista prietenii de la OPC. Eu am citit foarte atent si nu vad nimic ciudat in "termeni".

    PS cred ca lucrezi la concurenta
    Hmmm daca la Flanco nu poti avea incredere in garantie, cred ca voi opta pentru oferta de la MediaGalaxy/Altex 1799 RON PS4 + Watch dogs

  4. #6084 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca ai cumparat de la emag e acelasi service, eu zic sa ai încredere si sa lasi drobul de sare sau mai bine zis, nu mai despica firul in 4 . Eu imi cumpăr consola de la Altex si extra garanție de la Flanco

  5. #6085 SP
    Member popteodor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Daca ai cumparat de la emag e acelasi service, eu zic sa ai încredere si sa lasi drobul de sare sau mai bine zis, nu mai despica firul in 4 . Eu imi cumpăr consola de la Altex si extra garanție de la Flanco
    Cum functioneaza chestia asta? Extra garantia o poti cumpara oricand?
    Pana ce am citit aici nici nu m-am gandit ca exista si in romania

  6. #6086 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Daca si angajatii le fac reclama buna ce pretentii sa mai ai de la ei?

    Cat despre extra garantie, cumparati linistiti... daca nu vor ei, ii obliga legea

  7. #6087 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Cel mai bine spus fara a mai dezvolta prea mult discuția.

    PS: garantia extra este un "produs" ServSkills vândut prin intermediul celor de la Flanco

  8. #6088 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    ^^^Cel mai bine spus fara a mai dezvolta prea mult discuția.

    PS: garantia extra este un "produs" ServSkills vândut prin intermediul celor de la Flanco
    Pare buna optiunea pe hartie, doar ca azi imi spunea un prieten de un tel Evolio Onyx cumparat de la Flanco cu Extragarantie de 2 ani.
    Stricat dupa 1 saptamana, mers cu el in magazinul Flanco de unde l-a cumparat. La fata locului duduia din magazin l-a informat ca ea nu preia produsul, l-a directionat sa sune la Relatii Clienti, astfel incat sa vina Fan Curierul sa ridice telefonul.
    Problema este ca nici macar astazi, miercuri, nu a venit respectivul curier sa ridice telefonul stricat.
    Asa ca aici suna a Extragarantie + Extraneseriozitate.

    Quote Originally Posted by naz View Post
    Daca si angajatii le fac reclama buna ce pretentii sa mai ai de la ei?

    Cat despre extra garantie, cumparati linistiti... daca nu vor ei, ii obliga legea
    Legea nu obliga pe nimeni, in temeiul ei comerciantul poate fi doar sanctionat.
    Nu e permis sa depasesti coloana aflata la semafor, dar tot Bucurestiul e plin de smecheri care scurteaza semafoarele mergand pe linia de tramvai.

    Din pacate, neseriozitatea ii caracterizeaza pe majoritatea retailerilor din Ro.

  9. #6089 SP
    Member popteodor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    ^^^Cel mai bine spus fara a mai dezvolta prea mult discuția.

    PS: garantia extra este un "produs" ServSkills vândut prin intermediul celor de la Flanco
    M-am uitat pe flanco.ro dar nu mi-am dat seama cum pot sa cumpar doar garantia.
    Imi scapa ceva?

  10. #6090 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Pare buna optiunea pe hartie, doar ca azi imi spunea un prieten de un tel Evolio Onyx cumparat de la Flanco cu Extragarantie de 2 ani.
    Stricat dupa 1 saptamana, mers cu el in magazinul Flanco de unde l-a cumparat. La fata locului duduia din magazin l-a informat ca ea nu preia produsul, l-a directionat sa sune la Relatii Clienti, astfel incat sa vina Fan Curierul sa ridice telefonul.
    Problema este ca nici macar astazi, miercuri, nu a venit respectivul curier sa ridice telefonul stricat.
    Asa ca aici suna a Extragarantie + Extraneseriozitate.



    Legea nu obliga pe nimeni, in temeiul ei comerciantul poate fi doar sanctionat.
    Nu e permis sa depasesti coloana aflata la semafor, dar tot Bucurestiul e plin de smecheri care scurteaza semafoarele mergand pe linia de tramvai.

    Din pacate, neseriozitatea ii caracterizeaza pe majoritatea retailerilor din Ro.
    Compari mere cu pere. Una e sa ai un act legal pe baza caruia poti sa ii tragi de urechi, alta e sa te bagi in fata cuiva sperand ca nu te vede un politist.

    Dar de ce sa mai vorbim de teorii cand eu am avut produs reparat in extra-garantie?

    Stiu ca Romania nu e o tara de vis, insa exista anumite limite. Autoritatile de abia asteapta sa sanctioneze firmele private cu cateva sute de milioane.

  11. #6091 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Stie cineva daca castile Sony wireless Gold de la Altex vin cu garantie? Ca nu vad pe nicaieri sa specifice ceva iar in coletul primit n-am gasit nicio fituica.

    Nu de alta dar e o pereche de casti de 300 lei si nu stie ce defect din fabrica o avea.
    Caz rezolvat Am vb cu cei de la Altex si azi a venit MemoCurier cu certificatul de garantie.

  12. #6092 SP
    Member nutzule's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Child of Light Delux Edition - 30 lei
    bun pret

  13. #6093 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Foarte bun, spune-ne si noua de unde sa ne aprovizionam.

  14. #6094 SP
    Member eastbason's Avatar
    Carrefour Constanta. Locul cu cele mai bune preturi la jocuri si accesorii

  15. #6095 SP
    Member cimaron's Avatar
    Pai chiar asta e ideea daca stie cineva de ceva promotii, de vre-un discount la orice produs din aria GAMING&CONSOLE... sa posteze aici sau in topicul dedicat

  16. #6096 SP
    Member eastbason's Avatar
    Hai sa mutam discutia pe " Ghidul cumparatorului consolist". Ca sa nu poluam aici topicul

  17. #6097 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Sper sa nu fiu prea offtopic, dar daca mai are cineva din Constanta drum prin Carrefour, si e dispus sa imi trimita prin posta/curier, astept un pm.

  18. #6098 SP
    Member eastbason's Avatar
    Mai era bundle Rocksmith 2014 atat ps3 cat si xbox 360 la pret redus. 69 de lei cred

  19. #6099 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Azi am luat editia de colectie de la Diablo 3 de pe Magazin Jocuri Pc - Xbox 360 - Wii - Ps2 - Magazin Jocuri Ps3 - Nintendo Ds, ca sa vad ca mi-a ajuns desigilata si cu codul folosit. So yeah... that happened. Dumnezeule, cat urasc luna iulie .

  20. #6100 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si ai luat-o la pretul full de 600? Atunci eu zic sa ceri banii inapoi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 305 of 381 FirstFirst ... 205 255 295 303 304 305 306 307 315 355 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts