Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 379 of 381 FirstFirst ... 279 329 369 377 378 379 380 381 LastLast
Results 7,561 to 7,580 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7561 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Mi-a sosit si mie comanda de la Gamers.ro, Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II si Medievil.
    Toate 3 sunt in ceha/turca/maghiara, plus sticker alb lipit pe carcasa.


    Cand i-am intrebat in ce limba e coperta, mi-au spus engleza + alte limbi europene.
    Nu exista engleza deloc pe coperta.
    Asta e, am vrut ieftin, suport consecintele.



    20201217_154812.jpg

  2. #7562 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cel puțin titlurile sunt în Engleză

  3. #7563 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Se zice ca o poza face cat o mie de cuvinte. Din pacate din cauza abominatiei aleia albe de dreptunghi pe carcasa nu am cumpărat jocuri Sony nici de la Jrc, deși aveau preturi foarte bune. Toate vin asa. E mai putin deranjant la CE-uri pentru ca alea au de obicei Special Edition steelbook, iar artbook-urile sunt in engleză.
    Si la noi, mai au premium brand aka blokker distri obisnuinta proasta de a aduce jocuri zona 2, dar cu destinatia de vanzare pentru Middle East si Africa. E vorba de jocurile care in dreapta sus au scris pe fond albastru in mai multe limbi, inclusiv araba (Only on Playstation). Spre ex. tot ce e Spider-man Goty de vanzare in Romania (la Emag/Flanco sau Altex/MG) este asa, plus MediEvil, Blood&Truth, Concrete Genie etc.

  4. #7564 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    A mai luat cineva de la gamers.ro, carcasa si jocurile sunt in engleza?
    Am comandat si eu de la ei The Last Of Us Part II la 128 lei, urmeaza sa imi vina dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept.
    Multumesc.

    Salut da eu am luat de pe gamers.ro e ok jocurile dar un pic e mult 5 zile pentru livrare , Duminica am comandat si astazi am primit.

  5. #7565 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am luat si eu, uite ce vei primi:
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1504768

  6. #7566 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu pana la urma m-am impacat cu ideea, cum zicea si Se7en Fury, titlurile sunt in engleza, e ok.
    Am dat jos stickerele alea albe foarte usor cu acetona si cotton pads.

    La cat de incredibil arata Ghost of Tsushima pe PS4 PRO, uiti si de coperta si de PS5 si de tot

  7. #7567 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Dep si eu confirm sunt foarte neserioși, precomandă făcută la Watch dogs legion venită cu 5 zile întârziere și copertă în slavonă.

  8. #7568 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    I-ai sunat? Eu am avut o singura precomanda la ei, la Tsushima si mi-a ajuns chiar mai devreme cu o zi, dar i-am sunat de luni ca sa-i intreb daca vine la timp sau nu.
    Eu asa procedez cu absolut toate magazinele mici, inclusiv la comenzile plasate prin eMag de la sellers.

  9. #7569 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Logic, i-am sunat cu 3 zile înainte de lasarea jocului( adică luni) deoarece nu primisem nici un fel de confirmare sau status al precomenzii, mi-au răspuns și au zis că jocul ajunge fără probleme in ziua lansării ( adică joi); îi sun vineri dimineață și îi întreb unde este precomanda mea și imi spun că o trimit astăzi spre curier( zic ok și imi spun ca va ajunge sâmbătă), luni primesc mail de la Gamers cu, coletul a fost predat curierului și luni seară primesc AWB de la fan curier; marți primesc jocul. Cam asta a fost prima și singura comandă făcută la ei, nici macar nu si-au cerut scuze pentru întârziere.Repet din punctul meu de vedere sunt neserioși din moment ce îmi garantezi de două ori că îmi ajunge ( odată în ziua lansării joi și a doua oară sâmbătă)

  10. #7570 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E foarte urat daca ai vorbit cu ei si ti-au garantat, intr-adevar. Efectiv dispretuiesc minciunile astea.
    Zi-mi frate ca imi vine in 8 saptamani dar sa vina in ziua in care zici.

  11. #7571 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Eu am anulat o comandă la ei și azi mi-au scris că a fost ridicată de curier. Să fie sănătoși

  12. #7572 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Suntem doi.

    Sorry de off...

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  13. #7573 SP
    Member Aliosa's Avatar
    La Flanco aveti azi 10% reducere la cumpărături de peste 2.500 lei. Ar veni LG Oled 55BX la 4.950 lei (redus de la 5.500).

  14. #7574 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Aveti grija la cumparaturi de pe Amazon UK. Am facut o comanda si am intrebat la customer service daca imi vine acasa la fel ca pana acum sau ajunge la posta vamala si m-au asigurat ca imi va fi livrat acasa. Trece o saptamana si, bineinteles, sunt anuntat ca mi-a ajuns coletul la posta. Am incercat din nou la customer service pentru refund, dar botul/indianul nu pare ca stie sa citeasca engleza, ca imi repeta ca un papagal acelasi text cum ca ma asigura ca imi va fi livrat produsul acasa pana pe 19 ianuarie cand e termenul maxim de livrare, desi i-am zis clar ca e blocat la posta si ca asteapta sa merg eu dupa el.

    E prima data cand am nevoie de support de la Amazon, si sunt surprins sa vad ca pana si Altex sta mai bine la departamentul asta. O experienta oribila.

  15. #7575 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai au anuntat ca de la 1 ianuarie 2021 parca se plateste vama la tot ce vine din UK.

    Cat despre Amazon Support, o singura data am avut o experienta proasta, in rest mi-au rezolvat imediat orice problema cu refund, voucher sau refacut comanda si trimis prin express shipping.

  16. #7576 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu stiu cine a anuntat si unde ca pe amazon nu scria nimic si tocmai de asta am intrebat la support inainte sa cumpar, ca nu eram sigur. Se pare ca nici ei nu erau siguri.

  17. #7577 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Stie cineva, daca comand Code Vein PS4 de la Altex / Media Galaxy primesc varianta cu steelbook sau au la vanzare si varianta normală? Vad ca au multe jocuri la 20, 40 lei și as da o comanda de mai multe pentru colecție.

  18. #7578 SP
    Member adin33's Avatar
    Eu am primit Code Vein cu steelbook.

  19. #7579 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Mersi! Sper să-l primesc si eu. Am dat comandă, s-au strâns 17 jocuri in 640 lei, inclusiv WWE2k19 CE la 120 lei. Crește colecția...

  20. #7580 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Știe cineva daca jocurile de PS4 făcute de studiourile Sony vândute de bulgarii de la o-zone au dreptunghiul ala alb pe coperta (cum au ungurii, cehii si polonezii) sau sunt full english ca in Romania?
    As vrea sa dau o comandă la ei ca vad ca au preturi bunicele la unele titluri.
    Mulțumesc!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts