Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 185 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1741 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    dar apropo....cei 800k din cont? i-ai cheltuit pe pachete cu ocazia toty?

    ---------- Post added 20-01-2014 at 15:25 ----------

    si inca o intrebare? exista jucatori pe fifa UT pe xbox one pe aici?

  2. #1742 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    dar apropo....cei 800k din cont? i-ai cheltuit pe pachete cu ocazia toty?

    Rai mai sunteti

    Una peste alta, eu ma intreb serios daca nu cumva astia de la EA dau continutul pack-urilor in functie de cati bani dai pe fifa points? Adica astia ca mine, care n-au cumparat nimic, prind numai mizerii, daca ai luat niste points mai vezi cate un 86 etc etc.

  3. #1743 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    mai degraba pe tara....majoritatea jucatorilor buni le intra user-ilor americani sau englezi..cel putin asta am observat eu... eu sezonul trecut am cumparat fifa points...si degeaba..initial si eu am crezut ceea ce crezi si tu bunga..dar nu a fost asa... De ex. Cristian nu cred ca a cumparat fifa pt si uite ce pachet a prins..

  4. #1744 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Eu am contul facut in SUA, jocul l-am cumparat de pe PSN cu cupoane luate de pe Amazon.com, chiar crezi ca dau pack-urile dupa IP? Mi se pare mult mai plauzibil ca le dau dupa istoricul contului in materie de cumparaturi cu RL money.
    De pilda Cristian poate nu a cumparat sezonul asta, dar o fi bagat bani sezonul trecut samd. Ma rog, sunt simple supozitii dar asta mi se pare cea mai plauzibila. E clar ca americanii si englezii baga cei mai multi bani in FIFA points.

    Cum am mai spus, eu am testat pe platforma mobila a jocului cumpararea cu coins a 10 pack-uri de 50k (a fost un week-end in care aveai dreptul la 10 asemenea pack-uri) si cel mai bun jucator prins a fost Fabregas iar urmatorul deja nu facea nici 25k. Sigur ca, la cate pack-uri se vand, esantionul asta nu e relevant dpdv statistic, dar cred ca e cel mai mare posibil pe un singur cont intr-un timp atat de scurt. Deci...

  5. #1745 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    da...probabil totul se rezuma la noroc..insa se poate sa ai dreptate..uita-te la cei care pun pe YT ionregistrari sa vezi ca mereu le intra un IF

  6. #1746 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Pai aia care nu prind nu prea posteaza. Daca niste mii de jucatori ar posta fiecare pack pe care-l prind vreme de 2-3 luni, am putea sa facem niste studii cat de cat relevante. Asa, doar orbecaim folosind esantioane minuscule.

    Cert este ca EA e o firma care are o etica de business foarte discutabila si ca probabil face toate manariile posibile ca sa determine jucatorii sa bage rl money in pack-uri.

  7. #1747 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Pt englezi ... tinand cont de putearea lirei si de salariile lor , isi permit sa cumpere fifa points ..

  8. #1748 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Stai linistit ca multi sunt destul de amarati, salariile sunt mari dar cand scazi cheltuielile lunare nu mai ramane mare lucru. Nivelul de trai al omului obisnuit e mai bun in Germania (si mult mai bun in Elvetia sau tarile nordice, de pilda) decat in UK.

    Pe englezi ii vezi vara prin statiunile din Grecia, majoritatea stau in hoteluri mai de mana a doua dar care ofera all inclusive, ca sa se poata imbata linistiti doua saptamani. Daca mergi in hoteluri mai spalate, deja clientela e cu totul alta.

    Evident, vorbesc aici de working class, nu de upper class samd. Si evident ca nu se pot compara cu romanii de la tara sau din orasele mai mici, ramase fara industrie dupa caderea lui Ceausescu.

  9. #1749 SP
    Member Sopi's Avatar
    De o luna am FIFA 14,si ma tot intreb daca exista HENT in acest joc?
    De cel putin 15 ori a lovit adversarul cu mana mingea si nimica...m-am uitat si la reluari si perfect..wtf??

  10. #1750 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Vezi in setari ca exista sa.l activezi ... dar online nush daca se pune .... nu l.am activat pana acum ;d

  11. #1751 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Ce e interesant e ca aca dezactivezi chestii gen hent, offside samd, AI-ul le va folosi cu mult spor impotriva ta. Cum le activezi, cum nu le mai comite

  12. #1752 SP
    Junior Member FreakDani's Avatar

  13. #1753 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    mai degraba pe tara....majoritatea jucatorilor buni le intra user-ilor americani sau englezi..cel putin asta am observat eu... eu sezonul trecut am cumparat fifa points...si degeaba..initial si eu am crezut ceea ce crezi si tu bunga..dar nu a fost asa... De ex. Cristian nu cred ca a cumparat fifa pt si uite ce pachet a prins..
    Din astia cati crezi ca sunt cu adevarat englezi si americani? Si eu am conturi pe UK si US. Inseamna ca sunt englez/american?

    ---------- Post added 20-01-2014 at 21:20 ----------

    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Stai linistit ca multi sunt destul de amarati, salariile sunt mari dar cand scazi cheltuielile lunare nu mai ramane mare lucru. Nivelul de trai al omului obisnuit e mai bun in Germania (si mult mai bun in Elvetia sau tarile nordice, de pilda) decat in UK.

    Pe englezi ii vezi vara prin statiunile din Grecia, majoritatea stau in hoteluri mai de mana a doua dar care ofera all inclusive, ca sa se poata imbata linistiti doua saptamani. Daca mergi in hoteluri mai spalate, deja clientela e cu totul alta.

    Evident, vorbesc aici de working class, nu de upper class samd. Si evident ca nu se pot compara cu romanii de la tara sau din orasele mai mici, ramase fara industrie dupa caderea lui Ceausescu.
    Cel mai bun nivel de trai este, daca nu ma insel, in Luxemburg. O chelnerita are 2000 euro salariul.

  14. #1754 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ce ziceti de echipa asta, se misca destul de bine, din pacate nu am bani de toure ca el mai lipseste, jovetic isi face treaba foarte bine, singrul care ma dezamageste foarte mult e jesus navas, e slab rau, dar din pacate alte optiuni nu am decat, nani, dar nu-mi place de el. in BPL nu sunt RM.

    http://www.easports.com/uk/fifa/foot...nPqVZnKMW2:ps3

  15. #1755 SP
    Member florent's Avatar
    Am un abonament de internet Digi Net Fiberlink 100 cu Download: 100 Mb/s si Upload: 30 Mb/s.... cateodata am lag in meciuri . Daca maresc abonamentul la unul cu download de 500Mb/s sau 1000Mb/s se va simti vreo imbunatatire , poate consola PS3 sa foloseasca aceasta viteza sau nu ? Uploadul este acelasi la toate abonamentele , de 30Mb/s

  16. #1756 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Lag in meciuri poti sa ai si din cauza adversarului si nu ai ce face. Eu cand vad cate unu' care n-are verde la link din prima dau imediat back.

    Quote Originally Posted by gicazizu View Post

    Cel mai bun nivel de trai este, daca nu ma insel, in Luxemburg. O chelnerita are 2000 euro salariul.
    E irelevant cat ai salariul, asta incercam sa explic. Poti sa ai 2000$ pe luna salariu si sa dai 900 pe chirie, 100 pe abonamentul pe mijloacele de transport (ca masina nu-ti permiti), 600 pe cea mai proasta mancare din supermarket, 300 pe plata utilitatilor (lumina, intretinere samd) si sa-ti ramana 100 de care in orasul ala nu poti nici sa iei o masa decat la un restaurant turcesc de la periferie. Sau poti sa ai intr-o tara amarata un salariu de 500$ din care sa economisesti lunar 250$ in conditiile in care mananci la la restaurant in fiecare zi, ca viata nu costa mai nimic.

    Relevant e raportul intre salariu si costul vietii, nu salariul in sine.

  17. #1757 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by FreakDani View Post
    RM Cuadrado nu trebuie sa.ti lipseasca, si nu e foarte scump, ca ST incearca-l si pe Vucinic este foarte bun, la CM un Vidal sau Pirlo te.ar ajuta mai mult, si un Shadow CS pe unul din fundasi ar fi bine venit.
    Eram prin div 6-7 cu echipa din BPL, mi-am facut 2 echipe pe serie A si am urcat destul de repede in div 4.
    La echipa BBVA e mai folositor Benzema si incrie mai mult decat Carlos Vela IF , din experienta avuta cu ambii.

    ---------- Post added 21-01-2014 at 10:09 ----------

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce ziceti de echipa asta, se misca destul de bine, din pacate nu am bani de toure ca el mai lipseste, jovetic isi face treaba foarte bine, singrul care ma dezamageste foarte mult e jesus navas, e slab rau, dar din pacate alte optiuni nu am decat, nani, dar nu-mi place de el. in BPL nu sunt RM.

    http://www.easports.com/uk/fifa/foot...nPqVZnKMW2:ps3
    Eu am experiente neplacute cu echipa de BPL, si i-am avut aproape pe toti, Yaya, Suarez, Van Persie, etc...insa ma miscam cel mai bine cu Etoo, Fellaini si Willian...am vandut tot si mi-am revenit la joc cu echipa din seria A.
    Jovetic ala e bestie, il mai folosesc eu in serie A impreuna cu Vucinic , inscrie aproape de fiecare data cand il bag.
    Incearca-l si pe Fellaini, varianta mai ieftina a lui Yaya.

  18. #1758 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Defapt varianta mai ieftina a lui Yaya este Felipe Melo... Pacat ca nu e in BPL.

  19. #1759 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Daca am FIFA 14 PS3 pot lua mai ieftin FIFA 14 PS4 de pe PS Store?

  20. #1760 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    deci ce faza mi s-a intamplat adineauri....am bidat pe robben cu 8 secunde iainte de expirare 243k, apoi la secunda 19 mi-a aparut ca expired la 244k....ceva e in neregula...probleme de conectivitate nu am avut...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 185 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts