Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 185 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 ... LastLast
Results 2,541 to 2,560 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2541 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    frumos straluceste.. dar de ce nu joci cu D.Boateng in aparare..sa ai si un pic de viteza la fundasi.. iar de Gotze..personal nu imi place..l-as prefera pe KP.Boateng IF acolo, sau de ce nu Aubameyang...Ce spun acum sunt pareri personale, sa le iei ca atare

    ---------- Post added 11-04-2014 at 15:17 ----------

    Sau Gundogan

  2. #2542 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Cred ca D Boateng este de fapt Jerome Boateng, nu? Il incercasem inainte de update si era praf, iar acum am uitat sa-i mai dau o sansa. I-am incercat si pe Santana plus Sokratis (sunt pe-acolo la rezerve) care sunt mult mai buni in camp decat cuplul Hummels - Dante, dar sunt praf la cap, aproape orice corner sau centrare producea deranj major. Am preferat sa am siguranta in situatiile astea, mai ales ca majoritatea jucatorilor de la nivelul meu abuzeaza de aceste procedee.

    Gotze mie imi place, il am si pe Gundogan primit gratis in pack-urile cadou, zace pe undeva prin club. Cand trec in 4-3-2-1 probabil o sa-l trec pe Gotze CM pe partea dreapta si o sa-l iau pe Boateng IF CM ca sa-l joc CM pe partea stanga, iar Schweinsteiger va ramane CM pe centru. In varianta asta Gundogan va fi rezerva si o sa primeasca si el sansa lui la un moment dat

    Aubameyang n-are pasa de CAM si nici cu sutul nu stie cine stie ce. In formula actuala probabil ar mai merita incercat doar IF KPB in postura de CAM.

    ---------- Post added 11-04-2014 at 15:59 ----------

    L-am luat si pe Jerome, 4500 cu Anchor cu tot, o sa-l pun alaturi de Dante sa fie toata apararea de la Bayern desi nu cred ca mai conteaza prea mult linkurile verzi daca jucatorii au deja chimie individuala 10.

  3. #2543 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    ma gandeam la derek, care e alt jucator defapt

    ---------- Post added 11-04-2014 at 16:09 ----------

    legat de pasele lui Aubameyang ai dreptate, insa mie imi plac acolo jucatorii care au viteza si ceva lovitura de cap..pt ca de multe ori fac schimb cu atacantul central...

  4. #2544 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Aubameyang are suficient heading cat sa marcheze linistit daca e singur, uneori si daca e tatonat de un fundas care nu prea stie ce face. Am dat destule goluri cu el cu capul, il ajuta viteza. Problema e insa pasa, la CAM eu vreau un jucator care sa puna mingea pe tava atacantului si care sa poata si sa marcheze din afara/din marginea careului (de multe ori CAM-ul vine pe respingerea portarului la un contra-atac rapid).

    Apropo, ai auzit sa ia vreodata portarul rosu in FIFA 14?

  5. #2545 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    sincer..nu cred, si eu imi puneam intrebarea asta...dar nu tin minte sa fi vazut

  6. #2546 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Da , am luat eu la o intrare urata

    Am reusit sa il cumpar si eu pe NEUER TOTY la un pret bun .
    uploadfromtaptalk1397224408327.jpg

  7. #2547 SP
    Member bungabunga's Avatar
    E bine, cam asa se iau daca ii pandesti

    Am vazut adineauri un Lahm TOTY care s-a dat 420k, merita luat si ala.

  8. #2548 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Deci chiar infectie de joc... Dau centrare..dau gol..si pac..opreste arbitru jocul ca sa dea fault..pt mine..evident..desi lasase avantaj... Dupaia 3 0 pt el... la finalul primei rep.. dau centrare ..ibrabo sa dea cu capu..dar se gaseste martinez sa ii ia fata ca sa dea bara... mori frate

  9. #2549 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Plictisit să tot joc cu aceleaşi echipe, de câte ori iau Bayern dau de Real, am ales echipe mai slabe, am avut plăcerea să joc în season cu Ajax şi am rămas plăcut surprins de calitatea jocului, fără tot felul de surprize, s-a jucat cursiv fără goluri pe contre dar mai puţine şuturi, de unde trag concluzia că speed-ul afectează calitatea jocului, încercaţi şi voi, chiar vreau si alte păreri.

  10. #2550 SP
    Member Yanciu's Avatar
    Ies super meciuri cu echipe de 4 stele sau 4,5 stele.Mai joc si cu echipe de 5 stele,dar evit sa joc cu Barca,Real,Bayern sau City.Mi se pare prea in viteza si dispare placerea de a juca.

  11. #2551 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    EXACT ce ai zis tu voiam si eu sa scriu.La Seasons, e mult mai placut da joci cu echipe gen Basel, Ajax, Benfica

  12. #2552 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Descoperind ca aveam in club (netransferabile, de la pack-urile cadou) aproape toate consumabilele necesare trecerii la 4-3-2-1 (a trebuit sa iau doar LM->LW) si stiind ca am si un Gundogan nou-nout, nefolosit , n-am mai rezistat tentatiei, i-am matrasit pe Lahm si Alaba simpli si cu ce mai adunasem intre timp l-am luat pe KPB IF, direct CM si engine. Inca 1000 de banuti pe un engine pt Gundogan si gata treaba
    Attached Images Attached Images echipa-12.04.-2014.jpg

  13. #2553 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Si-a venit si primul meci. Dau de un lache centrărel, eu neobisnuit cu faptul ca Gundogan si Boateng joaca nitel mai in centru decat jucau LM-ul si RM-ul in vechea formula il scap de trei ori pe partea lui Alaba, urmeaza 3 centrari, in min 20 era deja 2-0 pentru el. Dau de la tactica o asezare nitel mai defensiva, incep sa-l blochez in benzi dupa care incep sa-mi pot face jocul si ce sa vezi, stralucea chelia lui Robben in postura de RF de puteai sa zici ca-n basme, ca la soare te puteai uita, dar la dansa ba.
    Rezultat 3-2 pentru mine cu inca vreo cateva mari ocazii ratate, 3 goluri Robben.

    Morala povestii: Robben jucat ca RM inseamna sa-ti bati joc de el.
    Attached Images Attached Images robben-rf.jpg

  14. #2554 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Eu joc 4-3-3 (4) LW-RW
    GUNDOGAN - GOTZE - SCHWEINSTEIGER .. se descurca destul de bine la jumătate .

  15. #2555 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Inca o reusita frumoasa cu Ivan Rakitic IF, il recomand

  16. #2556 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Si-a venit si primul meci. Dau de un lache centrărel, eu neobisnuit cu faptul ca Gundogan si Boateng joaca nitel mai in centru decat jucau LM-ul si RM-ul in vechea formula il scap de trei ori pe partea lui Alaba, urmeaza 3 centrari, in min 20 era deja 2-0 pentru el. Dau de la tactica o asezare nitel mai defensiva, incep sa-l blochez in benzi dupa care incep sa-mi pot face jocul si ce sa vezi, stralucea chelia lui Robben in postura de RF de puteai sa zici ca-n basme, ca la soare te puteai uita, dar la dansa ba.
    Rezultat 3-2 pentru mine cu inca vreo cateva mari ocazii ratate, 3 goluri Robben.

    Morala povestii: Robben jucat ca RM inseamna sa-ti bati joc de el.
    Ai idee Aguero in ce formatie merge cel mai bine ? Eu il am in 4-1-2-1-2 langa Benteke si merge bine dar poate e una in care joaca si mai bine Vad ca le ai cu tactici si astea ,din cauza asta te intreb.

  17. #2557 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Si-a venit si primul meci. Dau de un lache centrărel, eu neobisnuit cu faptul ca Gundogan si Boateng joaca nitel mai in centru decat jucau LM-ul si RM-ul in vechea formula il scap de trei ori pe partea lui Alaba, urmeaza 3 centrari, in min 20 era deja 2-0 pentru el. Dau de la tactica o asezare nitel mai defensiva, incep sa-l blochez in benzi dupa care incep sa-mi pot face jocul si ce sa vezi, stralucea chelia lui Robben in postura de RF de puteai sa zici ca-n basme, ca la soare te puteai uita, dar la dansa ba.
    Rezultat 3-2 pentru mine cu inca vreo cateva mari ocazii ratate, 3 goluri Robben.

    Morala povestii: Robben jucat ca RM inseamna sa-ti bati joc de el.
    Hai sa te supar putin dar in fifa Robben nu prea are o chelie care sa straluceasca ci doar un hair receding intocmai ca Iniesta!

  18. #2558 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Baieti unde credeti ca merge mai bine 4-3-3 (2)...Premier sau Bundesliga...actual am aceasta echipa
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1397300580959.jpg

  19. #2559 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Ma tenta Reus ,Robben.....si apararea cred ca e ok....

  20. #2560 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Baieti unde credeti ca merge mai bine 4-3-3 (2)...Premier sau Bundesliga...actual am aceasta echipa
    E geniala echipa, dar vinde-l pe Navas IF si ia-l pe Schurrle IF si daca mai ai coins Aguero / Suarez

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 185 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts