Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 283 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast
Results 221 to 240 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #221 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Am dat mailuri de reclamatii peste mailuri de reclamatii, un prieten de-ai mei si cu un vecin au facut plangere de vreo 2-3 ori fiecare la protectia consumatorului, m-am certat si m-am tiganit cu ei in magazin de atatea ori cand nu au vrut sa-mi accepte returul la produse defecte in mai putin de 48 de ore de la achizitie, stii cate s-au schimbat? Nimic, absolut nimic, in orasul meu fix aceeasi debandada si acelasi mod zeflemitor de a trata clientii.

  2. #222 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Mayhem, te inteleg perfect. Si eu am avut dispute cu astia dar incerc sa nu ma tiganesc si sa le vorbesc normal. Eu stau pe capul lor pana rezolv ce vreau. Schimbarile nu vin peste noapte si adevarul e ca pana nu le face altcineva concurenta serios, nu o sa ii intereseze prea tare detaliile.

  3. #223 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Si mai e ceva care pe ei ii face sa se simta si mai puternici, stiind ca pe sectorul de gaming si inca doua maxim trei sectoare au cele mai mici preturi fata de concurenta, ei sunt aproape siguri ca indiferent cum te trateaza tu vei reveni pentru ca iti vei calca pe inima si vei trece cu vederea cand vei observa sa sunt produse mai ieftine chiar si cu cateva sute de lei bune. Asa cum ai spus si tu, nu le face nimeni concurenta serios.

  4. #224 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Un pic ignorant. Nu mai bine iti exprimi opinia si poate se schimba ceva?
    Of...eu sunt ignorant, pentru ca tu nu stii sa citesti printre randuri?

  5. #225 SP
    Member Ramon's Avatar
    Mda. Nu se poate cu Altex. Scria pe site la Zelda Majora's Mask ca il vor avea in ziua lansarii, adica azi. Va trebui sa il iau digital ca sa ma pot juca in weekend.

  6. #226 SP
    Member snpz's Avatar
    Eu am dat precomanda la DBZ Xenoverse CE. Aveau trecuta data lansari 13.02 iar lansarea era amanata in Europa pe 27.02.. Eu asteptam jocul

    O sa mai am rabadare, din punct de vedere al preturilor is multumit de ei.

  7. #227 SP
    Member tzuik's Avatar
    Of, io am tot sperat până în ultima clipă că poate bagă și la noi ediția limitată de 3DS cu Majora's Mask, motiv pentru care nu m-am grăbit să-mi iau ediția cu Monster Hunter 4. Azi m-am dezamăgit toată ziua după ce am văzut că nu au băgat-o, iar restul de 3DS-uri noi erau pe stoc epuizat. Abia acum seara văd că a apărut bundle-ul cu MH4U din nou la precomandă, cu data de 27.02. Probabil să se fi întâmplat ceva cu stocurile lor de au întârzierea asta. Oricum, n-am mai stat pe gânduri și-am sărit pe el.

  8. #228 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Interesant, nu mai au in stoc pe site nici Altex, nici Media Galaxy Playstation 4, am fost si in magazin, nimic, chiar asa bine s-au vandut toate sau au ceva probleme... ?

  9. #229 SP
    Member Ramon's Avatar
    Cred ca au avut bundle de PS4 + Majora's Mask si si-au dat seama ca au gresit combinatia si au retras totul de pe stoc.

  10. #230 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Baieti, am facut si eu o precomanda la Altex de Bloodborne. Am primit mail de confirmare, toate bune si frumoase, si ma uit cateva zile mai tarziu pe site si vad ca nu apare nicio comanda pe contul meu sau in istoric. Is this normal?!

  11. #231 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu vreau sa fiu rautacios, dar la Altex orice e posibil. Am patit-o si eu... si mi-au zis ca poate n-am facut eu corect. Eu zic sa suni sa intrebi... desi eu ultima oara am sunat vreo 3 zile si n-am prins pe nimeni

  12. #232 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e normal, trebuia sa-ti apara la comenzi. Oricum, degeaba faci precomanda, ca nu le onoreaza. Mai bine faci la emag (daca au acelasi pret) ca cel putin in cazul meu, au onorat perfect, exact in ziua lansarii, pe cand de la Altex inca asept GTA V la care aveam precomanda si inca nu am anulat-o

  13. #233 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Au o procedura aiurea... la GTA V mi-au zis ca trebuia "confirmata precomanda" dupa momentul in care primisem mail-ul cu "produs in stoc".

  14. #234 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    La emag nu au Bloodborne
    Plus ca poate de la Altex fac rost mai devreme

  15. #235 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    Ce modalitate de plata ai ales, cu cardul sau plata la ramburs?

  16. #236 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Plata la ramburs. De ce?

  17. #237 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ma gandesc ca daca faci plata in avans cu cardul sunt obligati sa te contacteze pentru confirmare.

  18. #238 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Ma gandesc ca daca faci plata in avans cu cardul sunt obligati sa te contacteze pentru confirmare.
    Din pacate nu e asa. Eu chiar nu mai fac greseala de a plati in avans la Altex. Si in ziua de azi am vreo 2 jocuri si un film platite pe care nu le-am primit niciodata dar banii au fost luati. La acele comenzi nu m-a sunat nimeni sa confirm.

  19. #239 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Si eu care vroiam sa platesc in avans o precomanda pentru Scholar of the first sin...

  20. #240 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu am dat comanda pt MK X. nu stiu daca sa dau si la gamerland

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 283 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts