Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 235 of 283 FirstFirst ... 135 185 225 233 234 235 236 237 245 ... LastLast
Results 4,681 to 4,700 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4681 SP
    Member iErvin's Avatar
    Incredibil, chiar discutam daca e normal faptul ca Altex a limitat stocul de XSX la 2 magazine din Bucuresti in loc sa puna stoc online ca sa aiba acces toata lumea. Nici nu sunt interesant de XSX si consider ca este un gest urat. Nu e vina lui @ATX-MG dar haideti sa nu pretindem ca e ok ca cei care vor consola sa se apeleze la cei care stau in Bucuresti. Daca gamers.ro limita accesul la PS5/XSX de launch la cei din Oradea ati fi sarit pe ei.

  2. #4682 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg discutiile astea. Iar gamers.ro nu sunt din Oradea. Nu sunt nici macar din Ro, ci din Ungaria (daca nu ma insel).

    Asta este situatia. Va convine, bine. Nu va convine, iar bine. Nu este decizia noastra si putem doar sa o acceptam sau sa o ignoram, dar trebuie sa mergem mai departe.

    Inca este stoc suficient in cele 2 magazine, deci cine vrea XSX, inca poate apale la cineva din Bucuresti pentru ajutor.

  3. #4683 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg discutiile astea. Iar gamers.ro nu sunt din Oradea. Nu sunt nici macar din Ro, ci din Ungaria (daca nu ma insel).

    Asta este situatia. Va convine, bine. Nu va convine, iar bine. Nu este decizia noastra si putem doar sa o acceptam sau sa o ignoram, dar trebuie sa mergem mai departe.

    Inca este stoc suficient in cele 2 magazine, deci cine vrea XSX, inca poate apale la cineva din Bucuresti pentru ajutor.
    Comenzile le livreaza la Oradea unde sunt preluate de curierul din RO, le distribuie prin toata tara pentru ca asa face un magazin care nu vrea sa supere clientii. Exista si o alta optiune, cei care nu suntem de acord cu astfel de "manevre" sustinem alte magazine in viitor.

    Cei care ati fost afectati de tombola ati sarit din scaune ca nu e bine dar cand nu va afecteaza problema trebuie "ignorata".

  4. #4684 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Toata lumea are dreptate, de fapt, ar trebui sa fie disponibile si online.
    Mentin ce am spus anterior vis-a-vis de stocurile fizice din magazin dar optiunea online ar trebui sa existe. Cum a fost si la precomanda la PS5.

    PS: nu inteleg de ce Altex nici acum nu are disponibil online acele bundle-uri de PS5 si sunt doar fizic in magazine. Nu de alta dar nici lumea nu se inghesuie sa le cumpere (afle ce jocuri, sau poate nu vor acele jocuri, ce accesorii sunt si pe la ce magazin, etc). Totodata, revenind la XSX, daca ne este frica de "bisnitarii de ocazie" se poate face, inca o data, cum s-a facut in cazul PS5 si "precomenzile 1 time per user ".. Dar aici poate este de vina si M$ (Xbox nefiind inca lansat in Romania.. nu am idee).

    LE: zic sa nu ne scoatem ochii, pana la urma suntem cu totii in aceeasi oala, indiferent de ce dorim sa cumparam. Bine ar fi sa avem de unde cumpara. Ce vremuri am ajuns.. avem bani "de aruncat" si nu avem pe ce. Sau mai degraba unde.

  5. #4685 SP
    Member florent's Avatar

  6. #4686 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    Comenzile le livreaza la Oradea unde sunt preluate de curierul din RO...
    Nu inteleg ce importanta are asta...

    Magazinul nu e din Ro. In Oradea e hub al curierului, nu au ei, ca magazin, depozit. Gamers nu aveau cum sa limiteze la un oras din tara, din moment ce ei nu sunt din tara. Ei trimit din depozitul lor oricui si oriunde din Romania. La fel face si Altex sau orice comerciant, pentru comenzile online

  7. #4687 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Având în vedere că Xbox Series X|S nu are suport oficial Microsoft în RO, puteți considera că ceea ce face Altex este un fel de beta test. Ar trebui felicitați pentru inițiativa de a aduce Xbox Series X|S. Metodele de distribuție se pot îmbunătăți pe parcurs. Poate de sărbători vom găsi consolele și online. Până atunci cumpărați, cumpărați, cumpărați.

  8. #4688 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    @ATX-MG mai in ceva informatii in ceea ce priveste sosirea unui nou stoc de PS5 pe site?

    Merci

  9. #4689 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    Salut! Da, nu am primit marfa de ceva vreme si nu cred ca o sa primim prea curand. Cred ca focusul in clipa de fata pentru Sony este consola PS5.


    Quote Originally Posted by Phi View Post
    @ATX-MG mai in ceva informatii in ceea ce priveste sosirea unui nou stoc de PS5 pe site?

    Merci

    Salut! Ar trebui sa primim in curand o reaprovizionare.

  10. #4690 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Toata lumea are dreptate, de fapt, ar trebui sa fie disponibile si online.
    Mentin ce am spus anterior vis-a-vis de stocurile fizice din magazin dar optiunea online ar trebui sa existe. Cum a fost si la precomanda la PS5.

    PS: nu inteleg de ce Altex nici acum nu are disponibil online acele bundle-uri de PS5 si sunt doar fizic in magazine. Nu de alta dar nici lumea nu se inghesuie sa le cumpere (afle ce jocuri, sau poate nu vor acele jocuri, ce accesorii sunt si pe la ce magazin, etc). Totodata, revenind la XSX, daca ne este frica de "bisnitarii de ocazie" se poate face, inca o data, cum s-a facut in cazul PS5 si "precomenzile 1 time per user ".. Dar aici poate este de vina si M$ (Xbox nefiind inca lansat in Romania.. nu am idee).

    LE: zic sa nu ne scoatem ochii, pana la urma suntem cu totii in aceeasi oala, indiferent de ce dorim sa cumparam. Bine ar fi sa avem de unde cumpara. Ce vremuri am ajuns.. avem bani "de aruncat" si nu avem pe ce. Sau mai degraba unde.
    Ironic, alocarea de console este strans legata de vanzarea jocurilor, de aia se fac pachetele respective. Daca Sony vede doar activari de console in Romania, fara vanzari de jocuri, in special titlurile lor, atunci vor reduce cantitatea de PS5-uri care ajung in tara si le vor redirectiona in alta parte.

    Pe de alta parte, au lansat o consola noua, dar exclusivitatile s-au lasat asteptate. Micile lansari pe care le-au avut nu au compensat apetitul gamerilor, care se asteptau la continut pe masura hardware-ului.

  11. #4691 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Romanul este consumator de PS games.. games in general cred. Motiv pentru care $ony a deschis si PSN Romania.
    Iar cred ca alocarea pe Romania a fost generoasa.. am prieteni afara, ramasi surprinsi cand le-am spus ca eu am returnat PS5 la un moment dat (coil whine, fan noise deranjant), care nu gaseau stoc.
    Dar asa este, vanzarile dicteaza totul. Sper ca Altex / MG a demonstrat "si el" asta si vor aduce in continuare.

    Total de acord si cu titlurile exclusive.. dar cred ca incepe sa se dezmorteasca. De la anul va fi alta mancare de peste.
    Au fost mult probleme cu pandemia, logistic costs, criza chip-uri, etc. A fost un cerc vicios. Nici HW disponibil, dar nici SW cine stie ce pentru acel HW.

  12. #4692 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Mai este un pic si se face o luna de cand HFW a iesit la precomanda in majoritatea tarilor iar la noi Sony aparent nu mai ofera nici o informatie, pare ca pe noi ne cam uita

  13. #4693 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan47xD View Post
    Mai este un pic si se face o luna de cand HFW a iesit la precomanda in majoritatea tarilor iar la noi Sony aparent nu mai ofera nici o informatie, pare ca pe noi ne cam uita
    Poate ar trebui sa incercam si cu metoda asta:

    would_you_kindly.jpg

  14. #4694 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Poate ar trebui sa incercam si cu metoda asta:

    Attachment 296305

    Poate fi o sansa . Ce schimbari la site, cand am verificat site-ul acum dimineata am crezut ca am intrat gresit si dupa am vazut mai bine , arata mai bine dupa parerea mea acum, mai trebuie Sony sa isi faca datoria si e perfect

  15. #4695 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Ar fi timpul sa apara si aplicația aia mobila, daca tot au "înfrumusețat" site-ul.

  16. #4696 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by ConuGeo View Post
    Ar fi timpul sa apara si aplicația aia mobila, daca tot au "înfrumusețat" site-ul.

    Asta sper si eu, de pe telefon ar fi mult mai util sa poti intra direct de pe aplicatie decat de pe browser.

  17. #4697 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Heads Up! Am dat drumul la o noua runda de precomenzi pentru consola PlayStation 5:
    https://altex.ro/consola-playstation...pd/CNSPS51TBB/

  18. #4698 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Heads Up! Am dat drumul la o noua runda de precomenzi pentru consola PlayStation 5:
    https://altex.ro/consola-playstation...pd/CNSPS51TBB/
    Mulțumim pentru veste ! Sony sa mai vina și cu veștile legate de HFW și e perfect

  19. #4699 SP
    Member jon209's Avatar
    @ATX-MG Ce imi poti spune despre precomanda la Fifa 22.Eu am jocul plati am AWB emis si factura pe email dar nu o sa primesc jocul azi.Probabil maine sau luni.Ce precomanda mai este si asta?Jocul este deja in magazin deci sunt stocuri.

  20. #4700 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    E prima ta precomandă făcută la Altex ?
    In 4 ani de zile nicio precomandă nu mi-a venit in ziua lansării,mereu am fost nevoit să mă duc sâmbătă dimineața să îmi cumpăr
    Iar evident,precomanda,venea luni și o refuzam de fiecare dată.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 235 of 283 FirstFirst ... 135 185 225 233 234 235 236 237 245 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts