Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 246 of 283 FirstFirst ... 146 196 236 244 245 246 247 248 256 ... LastLast
Results 4,901 to 4,920 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4901 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Deci, pana la ora asta a fost o singura bucata de elden ring PS5, in mall Băneasa și mai este una de PS4, în același mall. Se pare că va descurcați de minune cu lansările la jocuri. Am mai fost și de 2 ori astăzi la Altex Titan că sa vad toți angajații cum dau din umeri de parca le vorbesc chineza. Pe viitor poate înțelegeți și voi că este important că un joc să ajungă în ziua lansării.

    Ah.. am uitat sa precizez că am avut și precomanda la care am fost anunțat că va ajunge pe 28.02


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #4902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, din pacate incompetenta si nepasarea angajatilor afecteaza categoria noastra de gamers si nu ia nimeni, nici o masura cu ei.
    Cat timp de ieri s-au confirmat toate comenzile si a plecat marfa spre magazine, putem presupune doar ca nu au avut chef sa faca receptia, ceea ce este absolut penibil.

  3. #4903 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, din pacate incompetenta si nepasarea angajatilor afecteaza categoria noastra de gamers si nu ia nimeni, nici o masura cu ei.
    Cat timp de ieri s-au confirmat toate comenzile si a plecat marfa spre magazine, putem presupune doar ca nu au avut chef sa faca receptia, ceea ce este absolut penibil.
    Chiar pacat, nu stiu multa lume "target audience" care ar putea fi client fidel la un astfel retailer "gigant" capabil sa cheltuie cu frecventa cate 300-1000 lei intr-o luna. Se mint singuri daca ei cred ca business-ul asta cu jocuri video nu are viitor in Romania. Facut cum trebuie imposibil sa nu le aduca un venit care sa merite efortul.

  4. #4904 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salut! In clipa de fata avem doar pachetele disponibile.
    Da, pachetele de 4000 de lei cu trei jocuri din care doua rasuflate! Mai striga lumea pe aici de bisnitarii de pe OLX dar voi ati dus preturile mult mai sus ca si ei. Cine face preturile astea, cine le decide? Vai si amar si de tara asta si foamea din ea!

  5. #4905 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    care 2 rasuflate? ca Sack Boy, Ratchet and Clank si Miles Morales sunt fiecare 50ron pe OLC si nu le cumpara nimeni.

    Cum am mai spus. In momentul de fata speranta e Amazon.

    Sincer, as recomanda, daca tot vrea Altex sa vanda la bundle ar fi mai bine sa puna un bon valoric in valoare de cat vrea sa suprataxeze decat sa ofere gunoi. Macar sa poata lumea sa isi cumpere ceva util

  6. #4906 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da, am auzit ca pe Amazon (germania/franta) a mai aparut la 500 de euro cand e direct vanduta de ei. Cica sa sustinem magazinele si economia tarii, gluma buna.

  7. #4907 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eventual urmariti siteul playstation direct din europa si intrati la tombola....dar la aia macar nu esti cu banul luat din prima zi pana cand aflii daca ai castigat.

  8. #4908 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    4000? nu erau pe la 3700?

  9. #4909 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Au aparut la 4000 si nu mai primesti cu ea si abonament PS+ si card valoric, doar jocurile.

  10. #4910 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    "super"

  11. #4911 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Eventual urmariti siteul playstation direct din europa si intrati la tombola....dar la aia macar nu esti cu banul luat din prima zi pana cand aflii daca ai castigat.
    Cool, mersi de pont! Daca ma inscriu cu contul de Marea Britanie si voi fi ales pot sa comand consola pe adresa de RO? Cat de des se tin aceste tombole?

  12. #4912 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Cool, mersi de pont! Daca ma inscriu cu contul de Marea Britanie si voi fi ales pot sa comand consola pe adresa de RO? Cat de des se tin aceste tombole?
    Nu am comandat niciodata de pe site-ul lor. Dar banuiesc ca poti sa pui adresa din romania si daca e sa il prinzi, platesti transportul zic eu. Pana nu incerci nu stii. Oricum imi imaginez ca inainte de toate iti vor trimite mail daca esti de acord etc.

  13. #4913 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu cred ca solutia este sa nu incurajam samsarii, nici retailerii lacomi, facut plangeri la ANPC daca ceva este in neregula cu ce fac retailerii, etc.
    Trebuie pus presiune atat pe retaileri cat si pe $ony sa nu isi bata joc de clienti. Fie la gramada cu ramasite de pe rafturi, fie preturi umflate.
    Nu inteleg cum este posibil asa ceva intr-o tara cu PS lansat oficial, etc. $ony stie ce se intampla?!

    Nu stiu ce este si cu aceasta tombola.. dar tot nu mi se pare OK practica $ony.
    Sa puna mana sa produca si sa livreze pentru retaileri si sa se asigure ca acestia vand, transparent, la preturi de lansare.
    Nu toata lumea are timp si disponibilitate sa verifice online stocuri sau cine stie ce site-uri. Ori pentru disponibilitate ori pentru preturi.
    Sau pentru sarakii tombele si la mila iar la retaileri preturi prohibitive.

    Cat despre jocuri.. o sa le fie cumparate. Dar fara consola cam greu.. zic. Si nu doar alea bagate pe gat.. se vede pe OLX ce efect "sigilat" are.
    Chiar nu inteleg ce pazeste $ony / PS in Romania.


    PS: din ce am inteles userul ATX-MG raspunde aici benevol, nu este obligat sa o faca, sa fim bucurosi ca ajuta cum poate.

  14. #4914 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    1. da, userul o face benevol, cel putin asa sustine si nu am motive sa nu il cred, dar ceea ce face aduce profit companiei deci sa nu creem un cult ca nu e cazul

    2. ce fac Emag, Flanco Altex, MG nu e ilegal e doar imoral. ANPC nu ii poate decat mustra

    3. Noi, la fel, putem sa ne plangem pe forumuri si cam atat. Bine, se mai pot face campanii de review bombing sau downrating sau pe social media. De exemplu, ce ar fi daca la fiecare postare pe FB, Insta etc a Altex, Emag, Sony, Playstation Romania ar fi sute de oameni care le-ar spune ca sunt samsari si ca ar trebui sa le fie rusine....cred ca ar fi ceva.

    4. in final, s-a ajuns la asa nesimtire ca e mai ieftin sa iei de la samsari decat de la ei. O consola fara ninic o poti casi pe la 3.200-3.500 pe cand bundle cu 3 jocuri penale de 50 bucata e 3900...pai nu e mai ieftin sa iei de la samsar consola la 3500 + 150ron pt aceleasi 3 jocuri? .. oricum...rusinica la toti....mare rusinica

  15. #4915 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sunt de acord cu tine, este nesimtire, dar departe de mine gandul de a crea vreun cult. Am tinut sa mentionez doar.
    Initial si eu am crezut ca este cineva platit de Altex pentru ce face aici.. nu ar fi cazul. Chiar daca, asa este, ajuta la profitul Altex.

    Revenind, uite chiar ma gandeam, noi nu putem face "scandal" la $ony Romania?
    Este incredbil ca asista pasivi la asa ceva. Inca o data, tara cu PS lansat oficial. Nu este precum M$ / XBOX unde, hai, inteleg.. nu este lansat oficial, nu exista canal oficial de distributie, suport, etc.

    Nu scuza sau exclude ce fac retailerii dar interesant de aflat daca se poate pune presiune pe $ony / PS Romania.
    Stie careva sau a incercat careva de pe-aici sa-i contacteze?

  16. #4916 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Sunt de acord cu tine, este nesimtire, dar departe de mine gandul de a crea vreun cult. Am tinut sa mentionez doar.
    Initial si eu am crezut ca este cineva platit de Altex pentru ce face aici.. nu ar fi cazul. Chiar daca, asa este, ajuta la profitul Altex.

    Revenind, uite chiar ma gandeam, noi nu putem face "scandal" la $ony Romania?
    Este incredbil ca asista pasivi la asa ceva. Inca o data, tara cu PS lansat oficial. Nu este precum M$ / XBOX unde, hai, inteleg.. nu este lansat oficial, nu exista canal oficial de distributie, suport, etc.

    Nu scuza sau exclude ce fac retailerii dar interesant de aflat daca se poate pune presiune pe $ony / PS Romania.
    Stie careva sau a incercat careva de pe-aici sa-i contacteze?
    Stiu ca am mai zis asta, dar reamintesc ca Sony este intr-un fel sau altul cauza principala a problemei. Au lansat o consola care a dus lipsa de software la lansare. Taman acum incepem sa vedem ceva titluri interesante. Ei daca nu vad activari pe propriile lor jocuri intr-o tara anume, nu au motiv sa dea console in plus sau chiar sa si dea.

    Din ce am inteles, pachetul de 4000 de lei de la Altex are acum Ratchet & Clank Rift Apart, Uncharted Legacy of Thieves Edition si Horizon Forbidden West. Sa zicem ca 3500 lei ar fi fost un pret mai bun.

    Din punct de vedere legal, furnizorul/producatorul nu poate obliga un retailer/e-tailer sa vanda la un anumit pret. Nici la placi video nu s-a mai pus problema de MSRP dupa cum bine ati vazut. Disponibilitatea in piata a dictat pretul.

    De bine, de rau, cred ca au fost mai mult decat suficiente ocazii cand PS5-ul a fost la 2500 de lei. Nu in ultimul rand, Altex am vazut ca sunt singurii care au tinut si inca tin stoc dedicat pentru service/negatii si iti dau alta consola la schimb.

  17. #4917 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu este vorba de ocazii suficiente sau serviciu de schimb, retur, etc. Eu sunt unul dintre cei care a "profitat" de ambele de exemplu. Tot nu mi se pare OK.
    Este o chestiune de cum se desfasoara lucrurile acum si poate chiar de principiu.
    Sunt de acord, ca $ony este o cauza a problemei, tocmai de aceea eram curios daca se poate pune presiune pe el in acelasi timp ca si pe retaileri.


    PS: legat de activari, deja dau ochii peste cap la asta, pai sa faca disponibile console si se fac si activari. Zic. Nu toata lumea vrea sa joace poate Ratchet and Clank sau Miles Morales. Romania chiar are "activari", PSN RO merge binisor, cerere este.. Console nu sunt fara preturi umflate si jocuri ce nu le doreste nimeni. Lacomie si lipsa de respect pentru client atat din partea $ony cat si din partea retailerilor. Cam la asta se reduce totul.

  18. #4918 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    care disponibiliatate la 2500? Nu s-a mai putut cumpara la 2500 de anul trecut pe vremea asta cand au facut a 2-a tombola. Ultima serie fara adaos de bundle la altex a fost o data cu Ratchet and Clank.

    Practic la Altex s-au putut cumpara la pret normal
    1. preorder
    2. tombola Decembrie 2020
    3. tombola Primavara 2021
    4. Ratchet and Clank (nu vreau sa gesesc dar si aia a fost tot tombola)

    deci aia cu oportunitati e valabil cu 0.

    Si inca ceva, Sony nu mai e de vina de mult. Cand iti stau in mgaziine bundle-uri la 4000 de lei nu e ca nu exista stoc, e ca tu esti retailer de rahat.

  19. #4919 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Salut, oare putem afla cand se livreaza precomenzile la Gran Turismo?

  20. #4920 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    care disponibiliatate la 2500? Nu s-a mai putut cumpara la 2500 de anul trecut pe vremea asta cand au facut a 2-a tombola. Ultima serie fara adaos de bundle la altex a fost o data cu Ratchet and Clank.

    Practic la Altex s-au putut cumpara la pret normal
    1. preorder
    2. tombola Decembrie 2020
    3. tombola Primavara 2021
    4. Ratchet and Clank (nu vreau sa gesesc dar si aia a fost tot tombola)

    deci aia cu oportunitati e valabil cu 0.

    Si inca ceva, Sony nu mai e de vina de mult. Cand iti stau in mgaziine bundle-uri la 4000 de lei nu e ca nu exista stoc, e ca tu esti retailer de rahat.
    A fost la 2500 lei in septembrie 2021

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 246 of 283 FirstFirst ... 146 196 236 244 245 246 247 248 256 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts