Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 209 of 283 FirstFirst ... 109 159 199 207 208 209 210 211 219 259 ... LastLast
Results 4,161 to 4,180 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4161 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O fi fost pus undeva pe site, dar cand dai o comanda de ceva, nu cauti pe site sa vezi regulamentul. Faptul ca te-au pus sa bifezi acel regulament acum, inainte sa plasezi comanda, nu inseamna ca era asa de la inceput.

    Si nici banneru respectiv in cos nu a fost de la inceput (am verificat eu in primele 20 min si nu era) si multe altele.
    Daca tot le iei apararea, macar fa-o cu fapte concrete nu cu presupuneri.

  2. #4162 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Termenii si conditiile nu au fost.
    Eu cand am comandat, a fost un singur checkbox, cel cu termeni si conditii la general.
    Abia dupa, au adaugat si pe cel cu tombola.

    Mi-au raspuns si mie cei de la Altex cu acelasi mesaj standard pe care l-au trimis la toti.
    Le-am trimis si eu raspuns inapoi ca doresc sa se respecte termenii si conditiile semnate in momentul plasarii comenzii, altfel urmeaza si plangerea la ANPC, dupa plangerea deja inregistrata la ONJP.

  3. #4163 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy ?

    Vorbarie multa. Tre’ sa fii prea disperat si sa nu mai gandesti deloc daca iei apararea altex aici.

    Am mai citit prin posturile din urma, auzi si tu: romanii sunt nush cum, bla bla.
    Va doresc succes la tombola, o sa castigati sau nu o consola platita CHIAR de catre voi.


    Pacat de lansarea buna si livrarile ca la carte.
    Efectiv e o mizerie ce au facut.

    ps: mult succes la refund si la telefoane

    Edit: banner-ul cu tombola a aparut la minute bune dupa primele comenzi.
    @asadar, te inseli si oferi info false.

  4. #4164 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Asadar View Post
    Da asa este, dar mai jos aveai regulamentul campaniei. Inainte sa semnezi( in cazul de fata, comanzi) trebuia sa citesti. Toti ati facut comanda ca “directorii” si acum plangem.
    asta poate spune numai cineva care ignora complet asteptarile rezonabile de la un client si asteptarile de la comerciant. e ca si cum la fiecare achizitie de genul, presat de timp, sa ignori orice experienta anterioara in care stocurile se dizolvau pana sa pui produsul in cos, si aa petrevi jumatate de ora dand click pe toate mini banerele care nu spun nimic clar de pe o pagina, si eventual sa intri prin toate terms and conditions de pe site, sa te uiti atent la fiecare patratel cu produse recomandate mai jos, sa citesti textul cu cel mai mic pret din romania etc etc ,sa stai sa cauti semne ca poate: "In stoc", disponibil, si "adauga in cos" sau "comanda" de fapt inseamna "inscrie-te la lotto" cu banii pe produs in avans.

    also, inca o data: initial bannerul NU era vizibil. nu inteleg cum poti spune cu atat siguranta ca era. l-ai pus tu cu mana ta?

    si scuza-ma dar chiar si acum cand e vizibil, este absolut neclar ce reprezinta. nu exista niciun semn ca de fapt pagina cu un produs aflat in stoc si deschis la comenzi, este de fapt pagina unui concurs. textul de pe banner este formulat vag in mod constient. bannerul in sine nu conditioneaza deloc achizitia. arata ca orice alt banner promotional care nu ar afecta cumpararea produsului ci ar veni ca o promotie on top.

  5. #4165 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Eu sunt de parere ca cea mai buna arma pe care o avem este sa evitam sa mai facem cumparaturi de la altex, exista o groaza de alte magazine cu electronice. Cand incep sa stearga mesajele ca orice alt tepar si te induc in eroare cu un banner iti arata clar ce mult pretuiesc ei clientul. Si eu m-am pacalit, dar nu ma supara asa mult ca nu am prins consola, ma supara ca am impresia ca am fost manipulat sa imi blochez la ei 2500 lei pana aflu dc castig dreptul de a cumpara ceva de la ei sau nu. Puteau sa puna pe buton in loc de "comanda" "intra in tombola" si atunci nu te mai pacaleai, intelegeai foarte clar despre ce e vb etc. E buna ideea lor (probabil s-au inspirat de undeva) doar ca implementata in bataie de joc si parca cu scopul de a te induce in eroare.

  6. #4166 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    ...Cand incep sa stearga mesajele ca orice alt tepar si te induc in eroare cu un banner iti arata clar ce mult pretuiesc ei clientul...
    Cel mai trist mi se pare ca unii considera ca Altex ne-a facut o favoare cu aceasta tombola cand ei defapt ruleaza milioane de lei pe baza acestei "scheme"

    Userul Altex-Mediagalaxy chiar daca nu are vreo vina ar fi decent sa intervina un pic ca sunt sigur ca are mai multe informatii decat noi in acest moment...

  7. #4167 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    poporului Roman i-a placut tot timpul sa dea vina pe victima. E o chestia aparent genetica. Credeam ca publicul de aici e mai evoluat. Nu in totalitate.


    Disclamer: Nu m-am luat PS5, o sa imi iau mai tarziu. Asta mi-a fost tot timpul planul, dar am vazut cum arata pagina inainte de a fi modificata. Nu erau reguli de acceptat, nu exista mentiune la tombola. I-am recomandat la co cunostinta care dorea sa o cumpere, norocul ei a fost ca era la servici si pe cand a ajus acasa pagina cu tombola era up.

  8. #4168 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    poporului Roman i-a placut tot timpul sa dea vina pe victima. E o chestia aparent genetica. Credeam ca publicul de aici e mai evoluat. Nu in totalitate.


    Disclamer: Nu m-am luat PS5, o sa imi iau mai tarziu. Asta mi-a fost tot timpul planul, dar am vazut cum arata pagina inainte de a fi modificata. Nu erau reguli de acceptat, nu exista mentiune la tombola. I-am recomandat la co cunostinta care dorea sa o cumpere, norocul ei a fost ca era la servici si pe cand a ajus acasa pagina cu tombola era up.
    Ai dreptate aici, e genul ala "e de vina fata de 14 ani ca era in fusta nu barbatul de 40 beat care a violat-o" Eu cand am facut comanda nu era nimic, era doar o comanda normala si chiar dc ar fi existat acel banner tot arata ca orice reclama pe care probabil nu as fi observat-o. Unde ai mai auzit sa intri sa cumperi un produs electronic pe un site de specialitate si de fapt sa te inscri la o tombola.....

  9. #4169 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Cel mai trist mi se pare ca unii considera ca Altex ne-a facut o favoare cu aceasta tombola cand ei defapt ruleaza milioane de lei pe baza acestei "scheme"

    Userul Altex-Mediagalaxy chiar daca nu are vreo vina ar fi decent sa intervina un pic ca sunt sigur ca are mai multe informatii decat noi in acest moment...
    parerea mea e nu ar trebui sa il presam pe colegul nostru de altex/mg. situatia poate fi delicata ptr el si nu cred ca ne dorim sa il tragem in discutii care sa il incurce. pana la urma in mare datorita lui am avut parte de suport real pe atatea comenzi, situatii, lansari. e o oportunitate rar intalnita, si e pacat cand el a fost atat de amabil cu noi. nu zic ca spune cineva sa il tragem la raspundere, dar avand in vedere ce turnura a luat situatia, ar putea sa nu fie optim sa se implice. juat sayin'

  10. #4170 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Cel putin putea sa se abtina..in a ne trola pe chat si nimeni nu avea nimic sa ii reproseze....cans *****ul pute stai departe de el, el trola pe chat lumea care era nedormita de 24 de h, not cool. In llegatura cu tombola, nu are el nici o vina, e doar un angajat

  11. #4171 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu nu m-am stresat cu PS5 si nu am facut precomanda pentru ca am considerat ca oricum nu voi apuca sa ma joc pe ea prea mult, asa ca mai stau linistit pana anul viitor si macar mai urmaresc cum se comporta in timp.

    Acestea fiind spuse, am urmarit totusi toate discutiile, si, indiferent cine ce zice, ceea ce a facut Altex este o mare magarie/escrocherie si ar merita sa fie drastic sanctionati de autoritati pentru asta.

    Desi nu sunt implicat direct, mai ales emotional, am sa le fac si eu o reclamatie la ONJN.

    Nu este normal sa incasezi milioane de lei de la oameni, ilegal, si sa le tii banii blocati aiurea.
    Probabil au lipsa de cash, altfel nu inteleg unde le-a fost mintea.

    Daca au 660 de console trebuia sa le puna pe site in stoc si primul venit primul servit.

    Colegul de la Altex/MG care posteaza pe forum nu are nicio vina, nu este decizia lui.

    Cand au gandit treaba asta erau convinsi ca lumea va trece cu vederea deoarece este cerere mare, iar dupa cele peste 5000 de comenzi, se pare ca au cam avut dreptate.

    Pe de o parte este si vina clientilor ca incurajeaza astfel de practici dar ele trebuiesc oprite, de aceea trebuiesc reclamati unde se poate.

    La fel ar trebui facut cumva cu bisnitarii de le Olx, dar si aia fac asta pentru ca au clienti, altfel, nu cred ca alta data s-ar mai intampla.

    Totul pleaca de la oameni, si asta poate fi in sensul bun sau invers.

  12. #4172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, trebuie sa intelegeti ca este user la fel ca noi si incearca doar sa ajute. Degeaba ii cereti marea cu sarea, pentru ca nu poate oferi mai mult decat ce tine de el, adica niste informatii.

    Am vazut ce s-a intamplat pe chat si a fost doar o situatie amuzanta, mai ales la cate intrebari primise si faptul ca nu avea niciun raspuns.

  13. #4173 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, trebuie sa intelegeti ca este user la fel ca noi si incearca doar sa ajute. Degeaba ii cereti marea cu sarea, pentru ca nu poate oferi mai mult decat ce tine de el, adica niste informatii.

    Am vazut ce s-a intamplat pe chat si a fost doar o situatie amuzanta, mai ales la cate intrebari primise si faptul ca nu avea niciun raspuns.
    eu doar informatii cerusem, dar inteleg punctul de vedere al lui raducucosmin

    PS: eu nu stiu ce s-a intamplat pe chat ca nu frecventez...

  14. #4174 SP
    Member ymess's Avatar
    Cei 600 de posesori PS5 in Romania luate din Altex, si cu restul tot cateva sute de la Emag / alte siteuri, ce faceti?
    Cand faceti un online party aveti deja grupul in care va stiti toti intre voi?

  15. #4175 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Altex au scos bannerul de pe home, si au modificat "tombola" ca sa se incheie pe 21 noiembrie

    "UPDATE

    Având în vedere numărul record de comenzi pentru PlayStation 5 și pentru a menține un echilibru în ceea ce privește șansele de câștig, vom sista procesul de înscrieri în cadrul campaniei “Rezervă-ți locul în marea tombola PS5", mâine, 21 noiembrie, începand cu la ora 17.00. Anunțarea câștigătorilor se va realiza, conform regulamentului campaniei, pe 25 noiembrie."

  16. #4176 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu ma mira, la ce injuraturi si-au luat peste tot

  17. #4177 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Mo' money mo' problems

  18. #4178 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    dar din toti cei care au/am comandat ieri ps5 la altex, este cineva care are comanda confirmata si eventual gata sa o primeasca fara sa fie inscris la tombola?
    edit: eu sunt cu tombola

  19. #4179 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Aparent din ce citesc pe pagina de Facebook a celor de la Altex, au trimis emailuri la toti cei inscrisi cu linkuri pentru anularea comenzii si restituirea banilor. Eu nu am primit nimic, ar fi culmea nici sa nu fiu considerat inscris in "tombola" dupa toata mizeria asta

  20. #4180 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by drix View Post
    Aparent din ce citesc pe pagina de Facebook a celor de la Altex, au trimis emailuri la toti cei inscrisi cu linkuri pentru anularea comenzii si restituirea banilor. Eu nu am primit nimic, ar fi culmea nici sa nu fiu considerat inscris in "tombola" dupa toata mizeria asta
    No they didn't. Le place minciuna incredibil!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 209 of 283 FirstFirst ... 109 159 199 207 208 209 210 211 219 259 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts