Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 84

Thread: Microsoft isi regandeste strategia privind urmatorul Xbox

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Microsoft isi regandeste strategia privind urmatorul Xbox

    Se pare ca cei de la Microsoft s-au saturat sa fie criticati, judecati si chiar batjocoriti de gamerii de pretutindeni (atat de fanii Sony si Nintendo cat si de proprii lor fani) in urma declaratiilor facute la E3 nu cu mult timp in urma. Si de aceea, Don Mattrick a declarat (in urma cu cateva ore) ca Xbox One va face o intoarcere de 180 de grade si va spulbera majoritatea declaratiilor facute la conferinta Microsoft. Mai exact acesta a declarat ca noua consola va rula jocuri second hand, nu va necesita conexiune online decat o singura data dupa achizitionare, va fi region free, iar toate jocurile cumparate (chiar si cele in format digital) vor putea fi savurate atat online cat si offline. Deci cu alte cuvinte, au anuntat exact ce ar fi trebuit sa anunte de la bun inceput.

    Poate ca au ascultat fanii sau poate s-au temut ca vor risca sa dispara de pe piata consolelor. Nu (prea) conteaza motivul celor de la Microsoft, conteaza doar ca aceste decizii vor imbunatati experienta gamerilor de pretutindeni. Singura mea grija, e ca nu stim daca aceste decizii vor fi permanente, sau treptat se vor intoarce la planul lor initial. Doar timpul ne va raspunde la toate aceste intrebari.

    Voi ce parere aveti? Care au fost motivele celor de la Microsoft? Si sunt oare aceste decizii batute in cuie? Sau au facut-o doar ca sa inchida gurile rele si sa mai indulceasca un pic situatia?
    Attached Images Attached Images xbox-one1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Sincer,imi pare bine ca au adoptat politica celor de la Sony ,dar din punctul meu de vedere ,Sony a castigat detasat.

    PS:Eu unul sunt circumspect ,nu am absolut nici o garantie ca nu vor reimplementa aonline.

    "Lupul isi schimba blana,dar naravul ba"

  3. #3 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Rusinicaaaa!
    In speranta de asi dubla profiturile deja dublate, Microsoft a incercat o schema care era sai coste scump asta daca nu ia costat deja ...
    Insa partea buna este ca si-au dat seama de gafa care erau sa o comita, daca erau cu o secunda mai prosti si lansau consola asa iar apoi remediau lucrurile la urmatoarea revizie deja era putin cam tarziu.
    Stiu ca sunt multi fanboy Sony care adora sa arunce cu noroi in alte console insa acestia nu reusesc sa inteleaga faptul ca daca Sony nu ar avea un rival/competitor pe masura Microsoft-ului preturile la Ps-uri ar fi fost absurd de mari.

  4. #4 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Hilarious.

    Edit : Serios acum,eu sunt foarte incantat de stirea asta. Sper doar ca lucrurile sa ramana asa. Cu toate acestea,mi se pare ca au dat-o in penibil. Anunti o tona de restrictii si faci consola inutilizabila pentru jumatate de glob in conditiile in care concurenta ofera aceleasi libertati prezente pe vechea generatie,si chiar mai scumpa. Si ce? Asteptau feedback pozitiv?

  5. #5 SP
    Member Cata25's Avatar
    O veste foarte bună.
    Deși mă voi orienta clar către PlayStation 4, sunt fericit că Microsoft a înțeles greșelile grave pe care le-a făcut și că încercă să le îndrepte până la lansarea Xbox-ului One.

    Pentru cei care sperau ca Microsoft să rămâne la ceea ce au declarat la E3: nu uitați că concurența ne este benefică nouă, gamerilor; nu uitați că nu este deloc bine ca o singură consolă să dețină monopolul în industria asta (sau în oricare).

  6. #6 SP
    Member eneea's Avatar
    Sa mai zica cineva ca feedback-ul gamerilor nu conteaza )
    Era aiurea sa limiteze jucatorul asa de mult si sa si coste mai mult...

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mattrick specifically says, "These changes will impact some of the scenarios we previously announced for Xbox One" -- it sounds like gamers won this round.
    Deci ei chiar se luptau cu gamerii... Oricum, varza PR-ul lor. VARZA!

  8. #8 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Motivul ? Sony - Playstation 4

  9. #9 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Motivul cred ca e clar: banii.
    Au vazut poll'urile de pe Facebook, Amazon, pre-order figures etc si si-au dat seama ca urmand strategia asta isi dau cu stangul in dreptul.
    Chestia cu "am ascultat gamerii" e bull s**t, au vazut ca nu ies finantele.

  10. #10 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES!!!
    Aproape m-am dat cu capul de tavan.
    Foarte bine ce au facut. Bravo lor. Primul lucru inteligent pe care-l face Microsoft.

  11. #11 SP
    Member maravela's Avatar
    Eu tot raman la PS4.

    In ultimul timp deciziile de la Microsoft nu au nici o logica, parca sunt luate de maimute.

  12. #12 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Eu tot raman la PS4.

    In ultimul timp deciziile de la Microsoft nu au nici o logica, parca sunt luate de maimute.
    ^^
    Attached Images Attached Images lol-umad-bro1gqf.jpg

  13. #13 SP
    Junior Member MicuD's Avatar
    Daca dupa miscarea asta lumea(sau fanboys xbox) cumpara in numar mare xbox one eu cred ca tot o sa faca o mare greseala pentru ca trebuie sanctionat felul in care au gandit lucrurile de la inceput si prin schimbarea asta se face o mica diversiune a atentiei de la PRISM si privacy la jocuri nu uitati de PRISM inca o data va spun.Si de ce sa fim mad ca Microsoft si NSA osa iti supravegheze fiecare miscare din casa.

  14. #14 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Bravo lor. Primul lucru inteligent pe care-l face Microsoft.
    Eu as clasifica actiunea lor ca "damage control".

  15. #15 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Ăștia de la Microsoft se tăvălesc în penibil...

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Ăștia de la Microsoft se tăvălesc în penibil...
    Eu daca as fi director Microsoft... dupa atata bull**** aruncat, si dupa ce m-am certat cu toti din media... m-as fi dat singur afara. La ei insa, pot sa fac pariu ca deja le-a crescut salariul pentru asemenea marketing

  17. #17 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    In sfarsit o veste buna. Dar unde este sursa ? As vrea sa ma delectez citind originalul...

  18. #18 SP
    Member eneea's Avatar
    Ce ziceti, urmatoarea miscare e sa sa scoata o consola fara kinect, cu minim 50 de euro mai ieftina?

  19. #19 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    La kinect nu renunta.

  20. #20 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Daca ar scoate si prostia aia de Kinect (parerea mea,don't jump on me) ar scadea pretul si nu te-ar mai spiona astia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Strategia Sony By Templier in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 20-10-2014, 19:05
  2. Replies: 8 Last Post: 27-11-2013, 17:22
  3. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:17
  4. Replies: 14 Last Post: 29-03-2009, 14:47
  5. Barack Obama isi face campanie pe Xbox 360 By Wargasm in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-10-2008, 19:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts