Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 84

Thread: Microsoft isi regandeste strategia privind urmatorul Xbox

  1. #21 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by mafiozzoxp View Post
    Daca ar scoate si prostia aia de Kinect (parerea mea,don't jump on me) ar scadea pretul si nu te-ar mai spiona astia.
    Eu nu-s asa paranoic sa ma gandesc la spionat, doar pretul e ingrijorarea mea principala , sincer n-as vrea sa dau bani in plus pt un gadget pe care stiu ca n-o sa-l folsoesc aproape deloc..

  2. #22 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar

  3. #23 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Ma, au incercat si ei. Dupa E3 au facut un dus rece si au zis: "ba, nu merge cum vrem noi.. astia vor o consola normala, cam cum e PS4."
    Ce-mi place e ca au cedat cererii gamerilor. Vedeti? Se poate!
    I tell you my brothers and sisters of Helghan: we must fight together to win your rightful place in the gaming world, because we have the power!!! Consumers have power. Asta trebuie sa inteleaga toti gamerii! Imo, the war on DRM is far from over, we won only a battle.

    Xbox fans rejoice !

  4. #24 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by mafiozzoxp View Post
    Daca ar scoate si prostia aia de Kinect (parerea mea,don't jump on me) ar scadea pretul si nu te-ar mai spiona astia.
    Pui sticky note peste lentile si o guma de mestecat peste gaurica de microfon - job done.

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Pui sticky note peste lentile si o guma de mestecat peste gaurica de microfon - job done.
    Nu merge... iti da ca la primul Kinect, mesaj de eroare cum ca e murdara lentila sau ca e obstructionata... si nu te lasa sa continui pana nu rezolvi problema. Daca la primul Kinect il scoteai pur si simplu din consola (asa cum sta si al meu de ceva vreme), la noul Kinect... nu ai cum.

  6. #26 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu merge... iti da ca la primul Kinect, mesaj de eroare cum ca e murdara lentila sau ca e obstructionata... si nu te lasa sa continui pana nu rezolvi problema. Daca la primul Kinect il scoteai pur si simplu din consola (asa cum sta si al meu de ceva vreme), la noul Kinect... nu ai cum.
    Iar daca intorc Kinect'ul sa se uite la peretele din spatele TV'ului? Nu fac caterinca, intreb doar, nu am avut Kinect si nu stiam ca nu ii place "sa nu vada"...

  7. #27 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    O sa patiti asta.
    Attached Images Attached Images pffff.png

  8. #28 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    In sfarsit o veste buna. Dar unde este sursa ? As vrea sa ma delectez citind originalul...
    yes sir! ai aici cateva surse: Xbox One 24 hour check-in, used policies, more dropped | VG247
    Xbox One DRM policy reversals “great news for gamers”, says GameStop | VG247
    Today, Microsoft Did The Right Thing And Everybody Won
    Microsoft to Drop Xbox One DRM, Used-Game Restrictions - Article - gamrReview
    News: Microsoft ditches Xbox One DRM and always online policies - ComputerAndVideoGames.com

    Sa iti spun drept eu m-am folosit de articolul celor de la vg24/7, dar toate sunt site-uri foarte respectate si de incredere (oricum nu e ca si cum acesta ar fi un zvon...everything is legit).

    @Enthroll, discursul tau l-am citit cu vocea lui Visari XD "The history of these days will be written in blood!"

    @Mo, post-ul tau l-am citit cu vocea lui Hal 9000 din 2001: A Space Odyssey. Oricum Xbox One + Kinect imi aduce un pic aminte de asta:

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar

  10. #30 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ^ And there you have it . Eu ma intreb daca au "uitat" complet de planurile lor originale. Ce ii opreste sa anunte peste un an, doi, cinci de la lansare si sa anunte o parte din aceste stiri, dar cu ceva cuvinte mai frumoase? (industria e in continua schimbare, iar noi cei de la MS incercam sa tinem pasul cu tehnologia bla bla bla bagam controlul netului odata la 24 de ore si nu o sa mai ruleze jocuri secong hand pentru a sustine developerii care muncesc din greu bla bla bla. Ati inteles ideea).

    Sa nu uitam ca si Sony a scos Linux-ul de pe PS3 la 3-4 ani de la lansare (nu mai stiu exact). Si nu vreau sa fiu rau, dar pe Microsoft ii cred in stare de si mai multe... dar nu vreau sa par pesimist/fanboy/hater. Ma gandeam la chestia asta deoarece MS a bagat milioane de dolari in development-ul consolei, unde au lucrat din greu la foarte multe feature-uri si in doar cateva zile au decis sa arunce totul pe geam. I`m just sayin...

  11. #31 SP
    Member eneea's Avatar
    @ Tudoran: acum inteleg ca suflam si-n iaurt, dar eu prefer sa raman optimist si sa sper ca nu o sa bage normele alea aberante...
    In alta ordine de idei mi-ar fii placut sa scoata X1 pe piata cum era initial si sa nu se vanda si apoi abia sa faca schimbarile, asa s-ar fii vazut cuantificabil impactul

  12. #32 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Bravo Microsoft !

    Balanta pentru mine e 50 -50 !

  13. #33 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Sa vina peste cativa ani si sa faca totul ca acum cateva zile? Nu cred ca au dreptul.

    Cand cumperi ceva scrie totul in Terms of Use. Daca la momentul cumpararii acolo scrie ca este region-free si ca poate rula jocuri second-hand etc, atunci mi se pare ilegal.

  14. #34 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Nu inteleg de ce va ingrijorati ca va fi implementat peste cativa ani, vorbim de Microsoft nu de Sony (ei sunt renumiti la schimbarea regurilor din mers).

  15. #35 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Este cineva aici care crede ca cei de la Microsoft nu au facut bine ca au scos DRM-ul si toate prostiile acelea?

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Este cineva aici care crede ca cei de la Microsoft nu au facut bine ca au scos DRM-ul si toate prostiile acelea?
    Nu cred (sper) ca avem angajati Microsoft printre noi

  17. #37 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Pana la urma ziceti ca ar putea sa vina peste 2-3-50 ani de la lansare si sa spuna ca s-au razgandit si vor pune din nou DRM-ul si regula cu second-hand games?

  18. #38 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    orice e posibil

  19. #39 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Consola a fost construita pe baza acestui concept si cred ca Microsoft a investit sume considerabile in dezvoltarea lui,prin urmare,nu m-ar mira daca ar implementa peste ceva timp always online-ul.

  20. #40 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    AlwaysOnline-ul nu ma prea intereseaza. Mai mult ma intereseaza de chestia cu region-free/region-locked. Credeti ca pot trece de la una la alta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Strategia Sony By Templier in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 20-10-2014, 19:05
  2. Replies: 8 Last Post: 27-11-2013, 17:22
  3. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:17
  4. Replies: 14 Last Post: 29-03-2009, 14:47
  5. Barack Obama isi face campanie pe Xbox 360 By Wargasm in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-10-2008, 19:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts