Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 84

Thread: Microsoft isi regandeste strategia privind urmatorul Xbox

  1. #61 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by MicuD View Post
    Daca dupa miscarea asta lumea(sau fanboys xbox) cumpara in numar mare xbox one eu cred ca tot o sa faca o mare greseala pentru ca trebuie sanctionat felul in care au gandit lucrurile de la inceput si prin schimbarea asta se face o mica diversiune a atentiei de la PRISM si privacy la jocuri nu uitati de PRISM inca o data va spun.Si de ce sa fim mad ca Microsoft si NSA osa iti supravegheze fiecare miscare din casa.

    exact asta gandesc si eu, dupa ce si-au batut joc acum au intors-o..eu nu mai am incredere in ei.
    am 360 dar o sa-mi iau ps4 , daca si sony lua pozitia MS era destul de nasol, asa ca eu votez pt ei.

    totusi raman jocurile..unele interesante pe X1, insa si exclusivitatile de pe ps3 (in derulare inca) sunt misto..ma gandesc acum la : The last of us.


    a, si nu cred nici in faza cu optimizarea, pai optimizeaza da, sa tina pasul cu ps4 care are cu ce..

    cert e ca nu o sa ma arunc cu capul inainte, o sa astept sa vad cum se "incing" ambele si atunci o sa iau o hotarare.

  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    poiuyt: nu neg ca Microsoft nu merita sa culeaga ce au semanat (aka sa piarda multi clienti)... insa eu revin si intreb: si cu jocurile exclusive, ce faci? Pentru ca de bine de rau, daca te uiti aici, Xbox One are cel putin 2 jocuri exclusive in plus... (si asta fara sa punem porcarioarele de Kinect)

  3. #63 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    ai dreptate, pana la urma la jocuri se rezuma tot, insa eu as prefera sa "trag" o palma MS..cel putin la seria asta PS3 a avut exclusivitati mai pe gustul meu

  4. #64 SP
    Junior Member enachesil's Avatar

    Cool

    Eu am ps3 si o sami iau ps4.
    Personal ma lasa rece declaratiile celor de la MS.
    Nu am dorit sa achizitionez 360 sau XONE niciodata.
    De ce vreau Ps4
    1. Ps4 ARE GDR IAR XONE ARE DDR
    2.PS4 E MAI D3SCHIS CATRE DEZVOLTATORI DE UNDE REIESE MAI MULTE TITLURI
    3? NU VREAU BIGBROTHER ACASA
    4. 100 euro
    Si era de asteptat ca cei de la sony sa invete din greseli

  5. #65 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by enachesil View Post
    Eu am ps3 si o sami iau ps4.
    Personal ma lasa rece declaratiile celor de la MS.
    Nu am dorit sa achizitionez 360 sau XONE niciodata.
    De ce vreau Ps4
    1. Ps4 ARE GDR IAR XONE ARE DDR
    2.PS4 E MAI D3SCHIS CATRE DEZVOLTATORI DE UNDE REIESE MAI MULTE TITLURI
    3? NU VREAU BIGBROTHER ACASA
    4. 100 euro
    Si era de asteptat ca cei de la sony sa invete din greseli


    In alta ordine de idei enachesil primul lucru care iti recomand sa-l cumperi este o carte de gramatica. Apoi citesti si tu despre dezvoltarea jocurilor pentru o anume consola si optimizarea lor si apoi vii cu comparatii despre GDDR sau DDR. Si referitor la Big Brother, man chiar nu stii cu ce se mananca Kinect (party games, etc). E usor in viata sa vii cu expresii aia e mai buna ca aia. Eu zic sa detii ambele console intai si apoi sa compari mere cu pere.

    PS : spune-mi te rog cum invata Sony din greseli : PSN platit ? Asta face Microsoft de ani de zile. PS Eye nu este tot un fel de Big Brother ? PS4 mai deschis catre dezvoltatori ? Pai avand ambele console hardware asemanator (x86) cum poate fi o consola mai deschisa decat alta, crezi ca Microsoftului ii strica ceva jocuri in plus multiplatform ?

    Incep sa ma oboseasca fanboy-ii Sony pe threadul de Xbox. Eu nu ma duc pe threadul PlayStation sa le zic cat de cacao e consola lor (in principal pentru ca nu cred asta si in plus nu m-as simti mai bine daca as face-o).

    On-topic : sincer ma deranjeaza eliminearea share-ului de jocuri din libraria virtuala, probabil o vor reintroduce la un update ulterior.

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca deja oricine nu-si permite ambele console... a trecut la faza cu "sunt acrii strugurii". Nu de alta, dar in momentul de fata, acum ca s-a renuntat la aberatiile gen DRM si Region Locked... Microsoft chiar are o oferta mai buna de jocuri. In timp, e posibil sa se schimbe lucrurile... dar deja sunt multi care exagereaza. Ma distreaza cel mai mult cei care inainte spuneau ca stau pe PS3 pentru ca e free PSN-ul si cat de rahan e Microsoft ca cere bani pentru asta... iar acum ca Sony face fix acelasi lucru cerand bani pt. multiplayer... nu mai e de rahan, ci e un lucru bun... pt. ca vor fi servicii mai bune. Eu zic sa nu fim ipocriti totusi... sau macar sa incercam.

    Cat despre avantajele hardware, eu zic ca vremea calculelor "pe hartie" s-a terminat. Asteptati sa le vedem lansate si sa le comparam side-by-side. Nu de alta, dar Microsoft are avantaj software (deh, din asta traiesc)... are o consola mai bine racita (doar am vazut cum arata inauntru). Sa vedem cu ce vine si Sony... care totusi desi are un design super, pare cam micuta pentru a raci hardughia de la AMD/Ati...

    Celor care au rabdare, eu le recomand sa astepte cel putin o luna-doua de la lansare... pt. ca daca vom vedea console cu RRoD sau YLOD... impactul va fi mai mare decat mama DRM-ulurilor.

  7. #67 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Dupa ce am citit pana acum, mi se pare ca Microsoft a dat-o rau de tot in bara. Sa anunti ceva si dupa sa-ti schimbi strategia la 90 de grade in functie de concurenta, mi se pare josnic, umilitor chiar. Cred ca si-au pierdut mult din increderea si creditul pe care i l-au acordat fanii de-a lungul timpului.

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Sa anunti ceva si dupa sa-ti schimbi strategia la 90 de grade
    Corect ar fi "la 180 de grade"
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Sa anunti ceva si dupa sa-ti schimbi strategia la 90 de grade in functie de concurenta, mi se pare josnic, umilitor chiar.
    Pentru mine nu e deloc josnic si umilitor ca am scapat de DRM, region lock, second hand games si alte aberatii.
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Cred ca si-au pierdut mult din increderea si creditul pe care i l-au acordat fanii de-a lungul timpului.
    Eu cred ca datorita fanilor au facut schimbarile respective. Fani care le-au dat niste palme peste bot... de nu le-a venit nici lor sa creada. Si s-au conformat. Ce-i rau in asta? Ar fi pierdut mai multi fani daca ar fi tinut-o pe-a lor. Mie unul mi se pare aproape incredibil ca a facut Microsoft o asemenea schimbare. Nu cred ca mai exista vreun caz in istoria lor (exceptand faza cu buton de Start si Desktop Mode pentru Windows 8 pe care o reintroduc la cererea fanilor) in care sa fi facut asa ceva. Ceea ce e de bine... nu de rau.

    Daca mai vin si cu o faza gen "reducem pretul consolei la 399 cu Kinect inclus"... vor rupe la vanzari.

  9. #69 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Da, dar totusi, sa te "indoi" in halul asta

  10. #70 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai daca totul a fost asa:


  11. #71 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Pai si the power of the cloud ??? AI-ul ala smecher, grafica, de 10 ori mai rapida, etc ???

  12. #72 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Aia se pastreaza adormitule.

  13. #73 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Pai cum daca nu ma obliga sa ma conectez la net ? O sa am o versiune inferioara a jocului daca ma joc offline ?

  14. #74 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Da.. Babulu Edition.

  15. #75 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mah nu eu am declarat *****urile alea. Din moment ce nu mai esti obligat sa te conectezi la 24 de ore, automat super cloudul lor nu o sa functioneze. Si gata eu am dreptate si tu esti praf

  16. #76 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pfff... Tu o sa te joci offline ca pe 386, iar eu ca pe 486. Prafete.

    PS - da tu oricum nu iei icsbocs, asa ca este irelevant.

    PPS - prafete.

  17. #77 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Esti tu praf ca am dat preorder la Emag. Ma rog, sa ma anunte cand vor avea mai multe detalii

  18. #78 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pfff.. iar dau de tine pe live? Nu dau, ca te joci offline.. prafete

  19. #79 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu se poate sa avem un campionat de Forza 5 fara Babulu. Sau Dj Mo. Sau MonkY. La naiba, cred ca daca mai enumar 1-2 nume de pe aici nu va mai fi un campionat de Forza 5 deloc.

  20. #80 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mi se pare ca discutia este ca un versus intre Skoda Octavia si Vw Passat: 90% identice, dar fiecare spune ca a lui e mai buna. Daca Skoda are proiectoare de ceata, de ce are ca sunt inutile in ziua de azi, daca nu are, cum isi permit sa nu aiba? Daca Xbox are functii online, nu mai bine le scoate ca sa fim cu totii egali? Le-a scos pe cele despre care plangeam... cam nesimtiti. Totusi, ca posesor de total alta marca, pot spune ca nu conteaza ce nume conduci, ce dotari are sau cati cai are pe hartie. Conteaza cum te legi de volanul respectiv, ce stare iti da masina si, pana la urma, gustul personal.

    Revenind la consolele noastre iubite, eu as fi fost TOTAL castigat de tabara care imi oferea o consola cu shaormerie inclusa. Se stie ca imi place shaorma... Pana atunci mi se par doua bestii identice, cu marketing diferit. Mare branza...
    Attached Images Attached Images 228_fullsize_ce-va-mai-place-shaorma.gif

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Strategia Sony By Templier in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 20-10-2014, 19:05
  2. Replies: 8 Last Post: 27-11-2013, 17:22
  3. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:17
  4. Replies: 14 Last Post: 29-03-2009, 14:47
  5. Barack Obama isi face campanie pe Xbox 360 By Wargasm in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-10-2008, 19:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts