Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 185 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 ... LastLast
Results 1,901 to 1,920 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1901 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Jocuri

    Sent from my Nokia 1600 with touchscreen

  2. #1902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    You don't say...

    Ma intereseaza ceva de testat (ca banuiesc ca astia in service nu stau si se joaca pe telefoane toata ziua pana se consuma bateria).

    Am deschis tot ce se poate deschide (wi-fi, 3g, bt), luminozitate la maxim, nu se blocheaza si il tin doar in CSR Racing si tot abea se consuma...

  3. #1903 SP
    Member Mythul's Avatar
    activeaza-ti % battery life de la setting ca sa urmaresti cat de rapid scade.

  4. #1904 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, am asa ceva. Nu am iPhone de ieri...

  5. #1905 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am pe iPhone cateva aplicatii pe care nu vreau sa le folosesc acum,ci doar peste cateva luni. Acum nu am nevoie de ele. Pot sa le pun pur si simplu pe Cloud si sa le repun pe telefon cand imi doresc?

  6. #1906 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca sunt luate din AppStore, le poti sterge fara probleme si le re-downloadezi fara a implica nici un cost suplimentar.
    Pe iCloud nu poti pune decat fisiere, nu si aplicatii.

    Daca sunt aplicatiile native si nu le poti sterge, pune-le intr-un folder (mai putin Newsstand pentru care iti trebuie jailbreak pentru a scapa de el daca nu-l folosesti). Totodata, daca ai jailbreak, iti poti instala sbsettings si "ascunde" orice aplicatie doresti si cand doresti sa o refolosesti, ii dai simplu "unhide" si gata

  7. #1907 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mersi tare mult. Nu era vorba de cele native,ci de altele luate de pe App Store.

  8. #1908 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Dati va rog un like la aceasta poza.Voi alege o persoana dintre cele care au dat like care va primi un cod The Dark Knight Rises.

    FreeMyApps Olympic Contest! | Facebook

  9. #1909 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se poate face orice iPhone 4 sau 4S Neverlocked? Am un amic care mi-a spus ca imi pot lua orice iPhone si cu 150 Ron il fac neverlocked. Daca se poate, unde pot face asta in Bucuresti?

  10. #1910 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Da se poate. Insa depinde de reteaua pe care e codat telefonul. Preturile variaza in functie de conditia de mai sus de la 75 ron pana la 650 ron. Daca vrei oameni care sa-ti decodeze iPhone permanent ii gasesti pe forum la www.idevice.ro


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1911 SP
    Admin MonkY's Avatar
    650 RON pt. Neverlocked? Wth?!? Tudyniuz, daca ai o pila pe la Orange/Vodafone... ti-l rezolva si gratuit. Ideea de Neverlock este ca se face o cerere catre Apple cu IMEI-ul tau, acestia dezactiveaza lock-ul pe acel IMEI si la urmatoarea conectare cu iTunes-ul, primesti un update de baseband or something. Si gata, e Neverlocked.

    Dar intr-adevar, daca nu ai pile... si ai telefonul luat de la O2 (sa zicem) si mergi cu el la Vodafone/Orange... va trebui sa platesti (era 30/50 EUR or so). Sau il iei din start Neverlocked (de obicei e cu 50-100 USD mai scump).

  12. #1912 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pile nu am niciunde si sunt acum in cautare de un telefon pe care nu o sa-l folosesc in tara, dar vreau sa il iau de aici pentru ca sunt mai ieftine. O sa incerc sa cautceva care sa ma coste mai putin prin site-ul dat de Mark.

  13. #1913 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pile nu am niciunde si sunt acum in cautare de un telefon pe care nu o sa-l folosesc in tara, dar vreau sa il iau de aici pentru ca sunt mai ieftine. O sa incerc sa cautceva care sa ma coste mai putin prin site-ul dat de Mark.
    Pai daca tot iti iei de-acolo, de ce nu iei direct Neverlocked?!? Si in felul asta nici nu risti sa te trezesti cu telefonul blocat sau mai stiu eu ce... Factory Neverlocked rulez!

  14. #1914 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    M-am grabit si m-am exprimat gresit. Vroiam sa spun ca in cazul in care nu gasesc Neverlocked in bugetul meu, optez pentru unul blocat si apelez apoi la persoane de pe forumul postat de Mark pentru a-l debloca permanent. Oricum, stiu si eu ca cel mai bine este sa optez pentru Neverlocked din fabrica.

  15. #1915 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Eu mi-am deblocat un iPhone 4 luat de la Orange, tot la Orange. A costat 100 EUR si nu am primit niciun update prin iTunes. Pur si simplu a fost deblocat.

  16. #1916 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am gasit cateva telefoane neverlocked din fabrica, dar cum pot sa stiu sigur ca sunt intradevar neverlocked?

  17. #1917 SP
    Senior Member mark's Avatar
    iPhone 4 iti trebuie? Daca da al meu e de vanzare

  18. #1918 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa multe cautari m-am decis la 4S. Daca aveai 4S cu tine macar mergeam la sigur, asa, inca nu stiu cum sa fac sa nu iau teapa.

  19. #1919 SP
    Member Mythul's Avatar
    Verifica-i serial number-ul pe net ca sa vezi daca e nerverlocked sau daca mai are garantie internationala....bine la 4s ar trebui 99% sa ai pt ca nu a trecut deja un an, doar daca a fost banat nu mai are garantie.

  20. #1920 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Eu mi-am deblocat un iPhone 4 luat de la Orange, tot la Orange. A costat 100 EUR si nu am primit niciun update prin iTunes. Pur si simplu a fost deblocat.
    Noi aici vorbeam de Neverlocked. Al tau, fiind blocat pe reteaua Orange, doar a fost deblocat de pe Orange. Atat. Asta nu se numeste Neverlocked, ci unlock

    Totusi... 100 EUR pentru deblocare?!? Grr... acum mi-am adus aminte de ce-i urasc pe cei de la Orange.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 185 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts