Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 50 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 996

Thread: iPad 3 & iPad 4 - The New iPad

  1. #81 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca chiar vor face o tableta de 7, cea ce ma cam indoiesc, sper sa faca si una de vreo 13. In cazul asta eu as opta pentru cea mai mare, cea de 7 nu e pentru mine, avand deja un telefon cu ecran de 5.3.

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post


    Hehe, arata bine rau conceptul, dar are un mare FLAW, care face ca tableta sa devina USELESS: Nu are margini! Sorry, dar oricat de bine ar arata, e imposibil sa o folosesti asa cum arata in video... cu mainile peste clipul respectiv, peste iconite, apps, etc. Si cum o tableta nu e gandita sa functioneze doar pe masa...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca chiar vor face o tableta de 7, cea ce ma cam indoiesc, sper sa faca si una de vreo 13. In cazul asta eu as opta pentru cea mai mare, cea de 7 nu e pentru mine, avand deja un telefon cu ecran de 5.3.
    Daca vor face o tableta de 7", bravos lor. Eu tot de 10" vreau. Mi se pare marimea ideala... La 13" deja devine laptop si isi cam pierde ergonomia. Totusi ca tablet ar trebui sa poata fi usor tinut cu o mana (macar pt. perioade mici). La 13" e cam greu sa faci asta. Cu 7" e perfect, dar sincer, muuuult prea mic pentru daily usage (cu exceptia faptului in care mobilitatea este totul... si atunci, vorba lui tudyniuz, mai repede iti iei un "smartphone" de 5-6").

  3. #83 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca vor face o tableta de 7", bravos lor. Eu tot de 10" vreau. Mi se pare marimea ideala...
    100% de acord aici. Si eu am "pipait" mai multe telefoane si tablete si 10" mi se pare perfect. Dar gusturile (si nevoile difera), un amic isi cauta si el tableta si vrea 7" pt ca ii ofera o portabilitate mai buna. Sincer nu-l inteleg, 7" oricum nu incape in buzunar si e cam mica pt un browsing comod, dar fiecare stie mai bine ce vrea.

  4. #84 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hehe, arata bine rau conceptul, dar are un mare FLAW, care face ca tableta sa devina USELESS: Nu are margini! Sorry, dar oricat de bine ar arata, e imposibil sa o folosesti asa cum arata in video... cu mainile peste clipul respectiv, peste iconite, apps, etc. Si cum o tableta nu e gandita sa functioneze doar pe masa...

    Daca vor face o tableta de 7", bravos lor. Eu tot de 10" vreau. Mi se pare marimea ideala... La 13" deja devine laptop si isi cam pierde ergonomia. Totusi ca tablet ar trebui sa poata fi usor tinut cu o mana (macar pt. perioade mici). La 13" e cam greu sa faci asta. Cu 7" e perfect, dar sincer, muuuult prea mic pentru daily usage (cu exceptia faptului in care mobilitatea este totul... si atunci, vorba lui tudyniuz, mai repede iti iei un "smartphone" de 5-6").
    Acel flaw poate fi combatut cu putina ingeniozitate, insa tot cred ca nu va fi implementat ca si tine... De ce? Nu stiu. Se poate face un lcd din scoarta in scoarta care sa arate ca in prototip, corect? Bun. Acum ce ne facem cu partea tactila? Stim ca bezelul iPad-ului (ca si a altor tablete) e facut cu scopul de a putea manui tableta fara sa atingi ecranul din greseala. Ca sa combatem asta Apple poate face un digitizer transparent pe toata suprafata ecranului (pentru a lasa tot ecranul vizibil) iar pe margini sa ii scoate "sensibilitatea", astfel ecranul ramane vizibil pe toata suprafata sa si partea tactila ramane ca la inceput cu acea portiune de langa margine ca fiind inactiva. Aici trebuie facute niste modificari la UI, si cred ca asta nu i-ar place celor de la Apple, sa nu puna icoane, butoane, etc in zona de margine a ecranului. Eh, sunt multe probleme care apar dar cred ar putea fi facute.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #85 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ... sau ar putea sa procedeze asa cum o face Wacom si Synaptics cu anumite produse: detectie a mainii. Adica se prinde daca e vorba de palmrest sau daca se tine intr-un anumit fel. Desi cred ca ar ajunge sa consume prea mult curent doar ca sa se prinda ce se intampla pe ecran

  6. #86 SP
    Member ramonski's Avatar
    Maine e ziua cea mare
    Eu pariez pe un Ipad2 4S

  7. #87 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by ramonski View Post
    Ipad2 4S

  8. #88 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu stie cu ce se mananca lasa-l in pace.

  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Banuiesc ca se va numi iPad HD
    Sa postati aici pe unde urmariti voi live...

  10. #90 SP
    Senior Member mark's Avatar
    De obicei Engadget face blog live la evenimentele astea cu poze. In rest vom vedea ce iasa pe net.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #91 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Engadget si/sau The Verge. Eu pe ele 2 ma bazez. Voi verifica totusi si pe CNN, poate transmit ei live, desi de la lansarea iPhone4 nu au mai transmis.

  12. #92 SP
    Member ramonski's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nu stie cu ce se mananca lasa-l in pace.
    ) trolling man
    a fost o nebunie cu lansarea lui iPhone 5 si pana la urma a fost un 4S

    ontopic:
    http://bcove.me/h939x9ty - Apple iPad 3 specs

  13. #93 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ultima parte din video-ul celor de la TechRadar vorbeste despre Sync over the air cu PC-ul ceea ce exista deja, cam in urma baietii...

    LE. iPad 3 va avea suport LTE 4G � Life4Gadgets - nici o intentie de reclama, just info

  14. #94 SP
    Senior Member mark's Avatar
    iPad 3 va avea 1GB RAM, display HD, suport 4G doar pt America si 3G 14Mbps pt restul lumii. Mai multe detalii pe site-ul din profil.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #95 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Site-ul din profil? Adica?

  16. #96 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica asta

  17. #97 SP
    Senior Member mark's Avatar
    N-am mai vrut sa postez site-ul sa nu ma acuze moderatorii ca fac reclama ca am mai postat mai sus o stire. E site-ul pe care postez eu si na...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dar de ce nu-ti iei Premium? Ajuti si CG-ul si vei avea si banner cu link la site-ul tau
    Plus extra features, desigur...

  19. #99 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa postati aici pe unde urmariti voi live...
    http://www.ustream.tv/ltktv

  20. #100 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dar de ce nu-ti iei Premium? Ajuti si CG-ul si vei avea si banner cu link la site-ul tau
    Plus extra features, desigur...
    Mersi de sugestie, i`ll keep it in mind!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 50 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  3. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  4. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts