Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 428 of 788 FirstFirst ... 328 378 418 426 427 428 429 430 438 478 528 ... LastLast
Results 8,541 to 8,560 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #8541 SP
    Junior Member drakishar's Avatar
    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    Cele mai bune DVD writere sunt Plextor (scumpe si se gasesc mai greu), si apoi vin LG-urile si Liteon. De preferat sa eviti Asus si Samsung (unele modele au probleme cu DL).

    Iar pt backup-uri la jocuri foloseste DOAR Verbatim cu +, scrise la 2,4 X si nu vei avea nici o problema.
    Thanks

  2. #8542 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Se poate dar trebuie sa obturezi pin-ul ala, incerc eu in seara asta si va spun cum a mers.

  3. #8543 SP
    Junior Member SPORTivu''s Avatar
    Salut. Am observat ceva foarte ciudat la consola mea si anume daca scot dvd-romul inafara carcasei dsc00092.jpg turatiile ventilatoarelor cresc si aerul scos e rece, pe cand daca dvd-romul e la locul lui turatiile scad si aerul scos este destul de fierbinte. Este normal? Se poate face ceva incat aerul scos sa fie mereu la fel de rece ca atunci cand dvd-romul este in pozitia din poza?

  4. #8544 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    E normal, unitatea optica obtureaza fluxul de aer, si mai sta si peste GPU, rezulta o incalzire ceva mai mare a consolei.

  5. #8545 SP
    Junior Member SPORTivu''s Avatar
    Ma gandesc sa fac asa ceva ca sa nu mai stau cu unitatea optica sprijinita pe cutia de Dingoo lol .
    Ce parere aveti? Merita efortul? Exista riscuri?

    Xbox 360 12v fan mod

  6. #8546 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by SPORTivu' View Post
    Ma gandesc sa fac asa ceva ca sa nu mai stau cu unitatea optica sprijinita pe cutia de Dingoo lol .
    Ce parere aveti? Merita efortul? Exista riscuri?

    Xbox 360 12v fan mod
    Chestia la care faci tu referire e alimentarea ventilatoarelor la 12V tot timpul, adica turate la maxim tot timpul (in mod normal alimentarea lor si respectiv turatia lor e strans legata de tem. de la procesoare). Sincer nu vad motivul pt care sa faci asta (doar daca ti-a dat consola RROD inainte)

  7. #8547 SP
    Junior Member SPORTivu''s Avatar
    Stiu ca turatia ventilatoarelor variaza in functie de temperatura procesoarelor dar aerul scos mi se pare foarte fierbinte...plus ca ventilatoarele nu se tureaza la maxim nici macar o data in decursul a 2-3 ore atunci cand unitatea optica este la locul ei, in timp ce cu ea scoasa inafara carcasei cam jumatate din perioada de 2-3 ore ventilatoarele merg la max si aerul scos e rece. Legat de rrod...mi-a dat in vara...dar nu cu 3 leduri..doar cu 1.

  8. #8548 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    An error occured while trying to send your message. Please try again later.
    ...tu-ți hvebkjhbeervhberjkvhbree mă-tii de site.

  9. #8549 SP
    Junior Member bambu81's Avatar
    va rog cine sie sa imi explice daca la un x360 slim de 4gb as pune un hdd de laptop ar functiona??? sau numai hdd de pe xboxri vechi ??? Multumesc

  10. #8550 SP
    Member haimi708's Avatar
    Da, merge pus la un Slim un HDD de notebook (de 2,5" si 9 mm), dar ca si la FAT, merg doar anumite modele de HDD-uri (cele mai multe sunt de la Western Digital). Nu e nevoie sa fie neaparat HDD original MS (de la un XBOX360 FAT) ci doar sa fie anumite tipuri de HDD (cauta pe google HDD compatibil XBOX 360).

  11. #8551 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    N-a functionat..citind mai atent pe acel thread pin-ul difera de la mufa la mufa...adica sunt diferente intre cea oficiala si restul, eu am o chinezarie ca si adaptor pt. optic..o sa incerc sa vad si daca gasesc vreun video ceva..eu zic ca am procedat corect dar nu s-a schimbat nimic.

  12. #8552 SP
    Junior Member seergiu's Avatar
    o rugaminte. cum pot sa scriu si eu pe dvd o imagine de joc luata de pe torrent? ca program am imageburn. ms anticipat

  13. #8553 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    N-a functionat..citind mai atent pe acel thread pin-ul difera de la mufa la mufa...adica sunt diferente intre cea oficiala si restul, eu am o chinezarie ca si adaptor pt. optic..o sa incerc sa vad si daca gasesc vreun video ceva..eu zic ca am procedat corect dar nu s-a schimbat nimic.
    Damn it !
    Eu nu pot sa inteleg de ce nu blocheaza pinii aia din start, adica sa nu-i conecteze la nimic, sa contecteze doar ce e necesar pt audio, e chiar stupida chestia asta - tipic Microsoft.

    Quote Originally Posted by seergiu View Post
    o rugaminte. cum pot sa scriu si eu pe dvd o imagine de joc luata de pe torrent? ca program am imageburn. ms anticipat
    Noi luam jocurile din magazine (sau SH de aici sau din alte locuri - dar tot timpul originale), asa ca nu stim un raspuns la intrebarea ta. Dar iti sugerez calduros sa studiezi regulamentul forumului...

  14. #8554 SP
    Junior Member k1k1's Avatar

    Controller Wirelles Xbox 360 Probleme

    Mi-am cumparat un controller wirelles 360 (negru) din Real din Pitesti , si nu mia dat niciun adaptor nimic la el ,si eu vreau pentru PC si fara adaptor cica nu merge ce ma fac?
    P.S : Am auzit ca e 90 ron un adaptor !

  15. #8555 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Salut!Am cumparat un xbox360 elite sh.Problema este ca analoagele controllerelor sunt cam uzate si s-au inegrit.Cu ce le pot curata?Cu spirt este in regula?Exista un fel de protectie pentru analoage sau asa ceva?

  16. #8556 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by k1k1 View Post
    Mi-am cumparat un controller wirelles 360 (negru) din Real din Pitesti , si nu mia dat niciun adaptor nimic la el ,si eu vreau pentru PC si fara adaptor cica nu merge ce ma fac?
    P.S : Am auzit ca e 90 ron un adaptor !
    Cumperi adaptor...trebuia sa verifici cutia inainte, cele care vin cu tot cu adaptor sunt albe de obicei..

  17. #8557 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by k1k1 View Post
    Mi-am cumparat un controller wirelles 360 (negru) din Real din Pitesti , si nu mia dat niciun adaptor nimic la el ,si eu vreau pentru PC si fara adaptor cica nu merge ce ma fac?
    P.S : Am auzit ca e 90 ron un adaptor !
    Da, pt a conecta un controler wirelles la PC iti trebuie un adaptor, si da, e in jur la 90-100 ron. Trebuia sa-ti cumperi din cel cu fir si scapai de problema asta. Controlerul e original MS sau e facut de alta firma si e doar compatibil ?

  18. #8558 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by eugenarad View Post
    Salut!Am cumparat un xbox360 elite sh.Problema este ca analoagele controllerelor sunt cam uzate si s-au inegrit.Cu ce le pot curata?Cu spirt este in regula?Exista un fel de protectie pentru analoage sau asa ceva?
    Alcoolul sanitar ii cea mai buna solutie. Nu stiu la ce protectie te referi, dar cu o bucata de material (mai finuta, pentru locurile greu accesibile) si cu spirt se poate curata tot.

  19. #8559 SP
    Banned matei's Avatar
    care este diferenta dintre baterie reincarcabila pt controller si kitul play and charge?
    primesti o baterie si incarcator la acel kit?

  20. #8560 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Kit-ul e un acumulator care intra direct in controller-ul + un fir USB care se contecteaza la controller si incarca acumulatorul. Partea buna e ca poti transforma asa un controller fara fir intr-unul cu fir si sa-l folosesti si la PC (dar trebuie sa scoti acumulatorul). Partea proasta e ca e mai scump... Si nu-i foarte fiabill, adica ala Microsoft original poate e ok, dar eu am luat o clona si dupa vreo 4-5 incarcari a murit acumulatorul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts